shmaic shmaic komentáře u knih

Prilis hodne lihu.

01.10.2019 3 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Toto jednoznacne patri mezi nejlepsi sagy, ktere jsem kdy cetl. Mravenceni me neustale posouvalo z uzkosti do deprese a do nadeje a pak znovu a znovu.

16.07.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Nejde jinak, nez plny pocet bodu. Takovy epos je neco nevidaneho. Jsem zvedav na dalsi dily a doufam, ze budou stejne dobre a nebo jeste lepsi. Ta nezvratna beznadej a postupne odhalovani pravdy je zde dotazeno k dokonalosti.

24.06.2019 5 z 5

Stojetý stařík už vyčerpal větší část vtipných keců kolem historie, takže stojednajetý stařík vařil ze současností poskytnutých sraček. I tak to bylo skvělé čtení a pan Jonasson je skvělý autor, který neumí zklamat.

08.06.2019 3 z 5

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Pribeh odsipal jedna radost, az je toho skoda. Nebudu spoilovat, a tak je oznacim, jako Terry. Tak takhle snad nikdo Damy a Pany nikdy nevykreslil a jejich vztah k zelezu me ne bavil, ale primo rozbijel. Jelikoz jsem cetl knizku jako audioknihu, scena, kde babi mluvi jinak (opet nechci spoilovat) me dostala do ohrozeni zivota nebot jsem ji slysel zrovna pri rizeni. Nutno podotknout, ze sjizdim knizky Zemeplochy postupne, a proto mam v celem deji nenahrditelnou navaznost. Ta mi umoznuje zasmat se vice, nez nahodni ctenari..

24.05.2019 5 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

moc nechapu pointu umistit pribeh do fiktivni doby.

22.05.2019 2 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

pokus cirkvi vymyteho mozku pretahnout na stranu cervenocepickaru jeste vic hloupych lidi. pokud je to v povinne cetbe, doufam, ze proto, aby ctenar okusil tehdejsi styl. pokud ma tato povinna cetba nekomu dat neco jineho, pak je treba ty, co toto do povinne cetby umistili, gumovymi nuklearnimi projektily i s poutnikem rozehnati. ps druha cast popira do zakladu tu prvni.

16.05.2019 1 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Kdyz uz to, co resi na konci knizky, zopakoval asi po desáté, prestalo me to nudit a pochopil jsem, co po me autor chce.
Dobra trilogie. Sice ne moc vyvažena a ma znacne mnozstvi der, ale jako celek je to chvalihodne dilo plne filosofie, postapokalypsy, mystériozna...

07.05.2019 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Slabsi a mene epic nez prvni dil, ale stale narez.

23.04.2019 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Skoda, ze konec je tak kratky.

27.03.2019 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Kdybych uz Kinga neznal, nepockam si. Protoze jsem ale vedel, ze si mam pockat, dostalo se mi luxusne dlouheho roadtripu a zase nove exoticke hororove pletky, ktere King umi.

14.03.2019 4 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Uz se to hodne opakuje, ale furt je to fajn. Uplne nahlavu jsou ty fanatismy ohledne jezka, zjednoduseni a zkraceni mnoha situaci, ale je to proste ta napinava cetba detstvi.

20.01.2019 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

klasika, ke ktere jsem se po dvaceti letech rad vratil a ktera me znovu absolutne vtahla do deje

01.01.2019 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Genialni kniha, to prozreni ve chvili, kdy zjistis, o koho se jedna...

17.12.2018 5 z 5

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Naprosto nepoplatne dnesni dobe. I kdyz trochu vtipne.

29.11.2018 2 z 5

Krásná čarodějka Krásná čarodějka Vladimír Neff

Vyvrcholení trilogie bylo nečekaně dobré, ale samotný konec byl zklamáním.

28.11.2018 3 z 5

Prsten Borgiů Prsten Borgiů Vladimír Neff

Skvela kniha. Skoda, ze saga ma pouze 3 dily.

24.10.2018 5 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Pribeh skvely, zapletka nepusti az do sameho konce, vse se postupne vyviji a graduje, jen misty nekdo vytrhal stranku dve a ty v pribehu chybi.

09.10.2018 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Michael Shaara

Kniha je priserne nevyvazena.

02.09.2018 3 z 5

Položte ji mezi liliemi Položte ji mezi liliemi James Hadley Chase (p)

Naprosto peckovní detektivka plná zvratů, překvapení a se zdánlivě klasickou zápletkou, která se rozjede do advanced šílenosti. Nebudu spoilovat, ale rozhodně je to dost napínavé a dost dlouhé na to, aby se to knihy čtenář nabažil a aby jej rychlý konec dost naštval a překvapil.

02.09.2018 5 z 5