shmaic shmaic komentáře u knih

Game Game Anders de la Motte

Napínavé, ale nedomyšlené, příliš krátké prolínající se úseky jednotlivých dějových linií. Jak zde někdo píše, že je to mix češtiny a angličtiny, tak to je sice pravda a je to dost časté, ale oni se Švédové učí anglicky odmalička a angličtinu a švédštinu opravdu kombinují.

28.05.2016 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

dokonale promyslene od prvni do posledni stranky. doporucuji jako audioknihu, je take dobre zpracovana.

23.05.2016 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

toto by si měl přečíst povinně každý, úplně každý. nejprve na základní frontě klid a pak toto dílo.

po pročtení ostatních komentářů se chci vyjádřit takto: co to tu píšete? jak může někomu konec knihy připadat nudný? v tom případě nevíte, o čem byl její začátek! jak může někdo o smutku vylíčeném v této knize mluvit jako o krásném smutku? jste blázni? nebo sluníčkáři? populisté? nebo politicky angažováni?

24.04.2016 4 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Jak zde již někdo psal, kouzlem této knihy je to, že přežije dobu. Žádné technické detaily, které zastarají, toto je o filosofii a prostředí, v němž vzniká.

18.04.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

pro me klasika, kterou by si kazdy mel precist. kdyz jsem cetl poprve, stal se ze me pacifista:)

08.04.2016 5 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

celistvost popsaneho sveta me nejprve velmi potesila, pak ale kniha ztroskotala na slabych dialozich a divnem konci. ztroskotala se ale primo neda rict, celkem se mi to libilo.

05.04.2016 3 z 5

Skály Skály Alois Jirásek

Můj první román od Jiráska. Přečetl jsem jej poté, co jsme na Skalách strávili úžasný pobyt. Světě div se, ale ono to tam pořád vypadá stejně, aspoň podle ilustrací v knize:) tím, že jsem tam nějakou dobu pobyl, mi některá Jiráskem popisovaná místa přišla povědomá a u některých jsem si byl téměř jistý, že je znám.
Doba to musela být neskutečně krutá. Vůbec jsem rád, že jsem si tuto knihu mohl přečíst a neznám tak tuto dobu pouze z dějepisu. Vlastně až při čtení této knihy jsem si uvědomil, jaká musela být poprava pánů v Praze, stíhání a exil. V tomto je kniha skutečně velmi popisná.
Moc mě teď mrzí, že jsem za mlada nedával větší pozor v dějepise:) knihu bych bez obav zařadil mezi mých top 10. Těším se na další Jiráskovy knihy

03.04.2016 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Moc depresivní a zároveň poučné. Historie se samozřejmě, až nám dojde ropa, bude opakovat, tato kniha pak pravděpodobně zachrání život těm, kteří ji četli. Od filmu naproti očekávání o dost odlišné.
"Pravda a moc není totéž."
"Soud nehledá pravdu, ale přiznání."

25.03.2016

Malevil Malevil Robert Merle

Pokud zde v komentářích čtenáři hlavní postavě vytýkají příliš ideální osobnost, buď knihu nečetli nebo ji, pravděpodobněji, nepochopili. Já jsem byl uchvácen a jdu na další Merleho knihy.

21.03.2016 5 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

sex drogy a rockenroll, tak to mame alespon 2 ze 3 hrichu! bylo to lepsi, nez pohyblive obrazky, ale i tak, je to ze zemeplochy a stoji to zato!

24.02.2016 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Kniha mi dala opravdu hodně. Nahlédl jsem do 60 let, kdy vznikal PC tak, jak jej známe nyní. Chvíli jsem dokonce měl v pránu pracovat na pixel přesně:-)
Zkrátím to - teď to, co jsem chtěl napsat - nehodlám recenzovat tuto knihu, chci se zamyslet nad namyšlenými iProdukt fanatiky. Tato myšlenka se mě drží zhruba od poloviny knihy a už mě pravděpodobně neopustí.
Často se setkávám s namyšlenými uživateli produktů firmy Apple, kteří tvrdí, že vše ostatní (Google, Linux) nestojí za zmínku. Tito lidé mnohdy nemají páru o tom, proč je jejich telefon / počítač právě takový "dokonalý". Jsou ve svých názorech na technologie neústupní. Mnoho z nich si nyní přečte tento skvěle zpracovaný životopis a bude cítit, že právě oni jsou ti opravdu správní, že zbytek uživatelů mobilů / tabletů / počítačů jiných značek vůbec nemá vkus.
Tak by mě teda zajímalo, jak se jejich názory vyvinou, až Apple, když už teda není pod Jobsovým vedením, začne vyrábět tuctové produkty bez Jobsovské invence. Já si myslím, že mnozí zůstanou u Apple i přes to, že tento životopis přečetli. Nejsem si jist, zda se Apple zvrhne v tuctovku. Pokud však ano (což např. když držím v ruce iPad Mini tento dojem vzbuzuje) a tito šašci budou dále tvrdit, že okna jsou hrozná a vykradla Apple (což je samozřejmě zkreslení reality, zde v životopise vidíme, že to Apple začal krást a pak brečel, když kradli od něj), moc mě to zahřeje na srdci. Bez výčitek je totiž definitivně budu moci zaškatulkovat do sféry šašků, co chtěli být v lepší společnosti tím, že nosí boty bílé barvy.
Osobně používám produkty s Androidem, s Ubuntu, s Windows i Apple OS. Dennodenně vidím, jak lidé nadávají na to, že jejich iPhone je zpomalený, že jejich Android nemá paměť nebo že jejich Windows je nahovno. Nic není takové, jak to viděl Steve - černobílé. Vše má své klady a zápory. Škoda jen, že právě my, multiplatformní, jsme pravděpodobně jediní, kdo se tom hodlá bavit a škoda, že právě nám dá tato kniha podstatně více, než ne technicky zaměřeným čtenářům nebo uživatelům fanaticky ctící pouze svou značku.
Na závěr této srdceryvnosti mě napadá něco, jako vtípek: Kolega s iPhonem mi na mém Androidu závidí všechnu tu funkčnost a otevřenost a já mu závidím, že může přijmout hovor hned a ne až za 5 vteřin:-D

24.01.2016 5 z 5

Žába a škorpion Žába a škorpion Jan Drnek

Tento dil je oproti prvnimu prilis roztahly a casto opakuje ty same analyzy porad dokola. Nicmene teorie je velmi propracovana, napinavy a ctivy pribeh pokracuje a predpokladam, ze ve tretim dile se vse krasne uzavre.

20.01.2016 3 z 5

Tanky zasahují Tanky zasahují Miroslav Šáda

Téma má ohromný potenciál, který autor ani zdaleka nevyužil. Několik prvních stran se jeví jako objektivní četba, potom to ale začne. Žvásty o obraně socialismu, SSSR vyhrál 2. sv. válku, unikátní zbraně a výrobní potenciál SSSR a tak dále. Jenže právě kvůli této demagogii stojí zato publikaci přečíst a uvědomit si tak, jaké břečky museli naši rodiče vnímat. Koneckonců 100 stránek, ze kterých je cca 70 textu s vysokým řádkováním posloužilo na cca 4 večery jako dokonalé a rychlé uspávadlo, plus musím uznat, že uvnitř jsou 3 moc pěkné obrázky.

Obtíže, se kterými se potkává úsilí sjednotit tankovou výzbroj v rámci aspoň některých států Severoatlantického paktu, vyplývá z povahy kapitalistického systému, ve kterém nakonec zájmy konkurence a zisku mají větší váhu nežli potřeby spolupráce.
Socialistické obranné společenství má všechny předpoklady k tomu, aby konstrukci a výrobu tanků i dalších obrněných vozidel odpovídajícím způsobem rozvinulo. Hlavní zárukou toho jsou zkušenosti a konstrukční i výrobní potenciál Sovětského svazu. Ani další socialistické země nezůstávají přitom stranou, ale přispívají podle svých možností k tomu, aby tanková vojska armád Varšavské smlouvy, bude-li toho třeba, zůstala mohutnou údernou silou internacionální obrany socialismu.

11.01.2016 2 z 5

Cena facky Cena facky Josef Holcman

Je smutne, ze o takovou cetbu neni mezi mladymi zajem.
Pristupoval jsem k teto tenke knizce s obavami. Co a jakym zpusobem na 90 stranach textu autor lici je ukazkova prace.

05.12.2015

Válečné konflikty dneška od roku 1945 do současnosti Válečné konflikty dneška od roku 1945 do současnosti Nicola Labanca

Perfektni kniha, donuti Cecha uvedomit si, v jakem blahobyte zije. Temer filosoficke cteni strida podrobny rozbor nekterych valek. Vse ilustruji spousty fotografii. I pres to, ze kniha neobsahuje mnoho textu, souvislosti jsem si musel davat do kupy pomalym ctenim.

15.11.2015 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

King odbocil snad u kazde myslenky, coz knizku udelalo ponekud zdlouhavou. Na konci zase odbocky omezil, takze zaver samotny prisel necekane rychle. Z tohoto pohledu tedy nevyvazene. Jenze to bylo tak zatracene napinave a po vsech tech odbocka prisla casta odmena, takze 4 hvezdicky. A tu patou za povidani na konci, kdy celou zahadu objasnuje a pribeh zakoncuje take povidanim o legislativnim aspektu deje. Co se prvku hororu tyce, musim rict,ze jsem se nebal, spise mi vsechny ty nadprirozene veci prisly prirozene a do deje naprosto zapadajici. Filmove zpracovani se neda hodnotit jinak, nez jako odpad.

31.10.2015 5 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Pratchett opět projevil schopnost zasadit do konzistentní dějové linie historie Zeměplochy další příběh. Velmi vtipná satira poukazující na neshody mezi církví a vírou.
Začínám pozorovat zvláštní schopnost Pratchetta své knihy zakončovat na několikrát - v místě, kde bych očekával, že je na místě zakončení knihy, obvykle pouze skončí její příběh, pak přichází kupa dalších závěrů v několika dalších kapitolách. Těmi si Terry elegantně otevírá dveře do dalších dílů série.

11.10.2015 5 z 5

Quo vadis, Putine? Quo vadis, Putine? Josef Soukup

Dějepis a vlastivěda nikdy nebyly mou silnou stránkou. Tato kniha mi jistou část dějin dokázala podat podstatně zábavněji, než paní učitelky. Pan profesor Soukup v knize mnohdy podléhá zaujetí, avšak v průběhu knihy si na to čtenář zvykne a dokáže jisté zabarvení textů prominout. Kniha je rozdělena na několik částí - historie Ruska a rusko-německé vztahy v ní, carské Rusko, socialistické Rusko Rusko ve 2. světové válce a konečně samotný SSSR. Putin je vlastně zmíněn pouze okrajově na konci knihy, člověk však velmi brzy pochopí, že o něm tato kniha vlastně vůbec není.
Zábavné čtení, které by si měli přečíst všichni pro i proti Rusku nalazení čtenáři.

28.09.2015 5 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Mohlo to byt klidne k jednu nebo dve cestovatelske prihody delsi. Vaham, zda tohle nebo policejni storky jsou lepsi, pravdou je, ze oboji je hluboce popracovane cteni.

19.09.2015 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Terry se nedrzi vlastnich dogmatu a nesetri charaktery. Tak to ma byt.

15.07.2015 5 z 5