SedllY SedllY komentáře u knih

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Pro mě jedna z nejočekávanějších knih u nás roku 2023. Bohužel velké zklamání. Nesbovi už v téhle sérii prostě dochází dech a jde to cítit, hlavně z první poloviny. Kvalitou bych knihu zařadil na předpředposlední místo, hned za Šváby a Netopýra.
A tak si říkám, Nesbáku, měls tuhle sérii ukončit skvělým dvanáctým dílem, Nůž.

10.05.2023 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Pořádně ani nevím, co si o knize myslet. Chvílemi mě bavila, chvílemi zas vůbec a já zrychloval, jen abych už to měl za sebou. Začátek a konec se mi ale líbil dost.

17.08.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Pentagram nahodil laťku dost vysoko, Spasitel trošku slabší, avšak patří k těm lepším knihám ze série HH.

05.09.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Ještě lepší jak 1.díl.
Ideální knížečka takhle v létě na pár podvečerních chvilek.

23.07.2021 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

První třetina výborná, pak to přešlo z děje do encyklopedie.. :/ škoda.
Každopádně tuhle knihu by si měl každý přečíst.

01.07.2018 3 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Druhý díl trošku slabší oproti našlapanému prvnímu. Co za to může? Více politiky, méně akce, absence nejlepší postavy prvního dílu, alespoň teda pro mě, a málo pohledů do minulosti hlavních postav. Před čtením téhle knihy jsem měl pár vlastních dedukcí, co by se mohlo v knize objevit a co bych si i přál, avšak s politováním musím přiznat, že jsem se ve většine netrefil... :)

24.11.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Čekal jsem tedy více.. Nadčasová myšlenka super, ale dějově podle mě podprůměr.

07.07.2016 3 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Jeden velmi dlouhý, avšak od začátku zajímavý a skvěle napsaný, monolog jedné vnitřně velmi silné ženy Dolores.
Skvělé! 4/5 *
Ale ještě něco vám řeknu, všem třem, a jestli jste byli hluchý ke všemu, poslechněte si aspoň tohle: všechno, co jsem udělala, jsem udělala z lásky ... z lásky, kterou cítí vlastní matka ke svejm dětem.

07.06.2016 4 z 5

Murtagh Murtagh Christopher Paolini

Obrovské zklamání. Na tohle jsme čekali přes 10 let? Nemůžu si pomoct, ale od Inheritance Paolini nic nadprůměrného napsat nedokázal. Vůbec nevyužil potenciál světa a jeho postav. Čím více se rozepisuje, tím víc mě nudí. Na více než 600 stránkách jsme vlastně četli jen začátek další série. Konec dokázal najednou být i zajímavý a navnadil na další díl. Celkově pro mě Murtagh byl jedno velké Zar`roc.
Slabší 3/5.

12.05.2024 3 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Průměrná fantasy plná nesmyslů, často strašných spojení slov a děsných(avšak nejspíš hrozně originálních) jmen.
Pokud dokážete úplně vypnout, nejspíš si příběhy užijete, kniha se čte fajn. Ale co, je to fantasy, tam je přece možné úplně vše.. :D

18.04.2023 3 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Čekal jsem od téhle knihy dost, ale kdo by nečekal, když je všude takový hype? A výsledek? Skončil jsem v polovině a už nechci číst dál, nic mě netáhne. Je mi úplně jedno, jak tahle ukecaná blbina z prostředí Alexandrijské knihovny dopadne. Svět, magie a celek za mě vůbec nefunguje. Uděláte nejlíp, když sáhnete jinde.

21.10.2022 1 z 5

Odkaz lidské mysli Odkaz lidské mysli Radek Sterakdary Starý (p)

Nemůžu si pomoct, ale Odkaz lidské mysli je pro mě opět jedna velká slátanina, stejně jako Arila, jen ta je ještě ve výsledku trochu slabší.
Svět je pro mě strašně umělý, ne moc funkční a prostě a jednoduše řečeno(spíš napsáno) ho autorovi nežeru. Bohužel.
Hlavní postavy jsou superhrdinami od začátku do konce. Na co sáhnou, to umí, to se jim povede, v tom jsou na celém doslova dojebaném(hlavně těmi šmejdy Gory) světě nejlepší. Všichni v okolí s hlavním hrdinou ve všem souhlasí, bez rozmyslu za něj riskují život.
Celkem jsem se zasmál, když na pár stránkách byla třikrát zopakována jedna a ta samá věta. Nesmyslů je v knize celkem dost.
Jinde zase chyběly tečky na koncích vět. Chyb však bylo hodně i v Arile, takže jsem nebyl překvapen... CooBoo by si mohlo dát trochu záležet, když chce za ne zrovna kvalitní paperback o 380 stránkách 450 korun.
Obálka knihy mi přijde oproti Arile dost slabá. Do očí bijící podoba hlavních postav s Anakinem a Obi-Wanem ze Star Wars je jistě zcela náhodná.. ha ha
I přes dost výtek se kniha dá doporučit opět spíše začínajícím čtenářům a pak těm, kteří dokáží zcela vypnout hlavu a jen si užívat jednoduchý příběh bez jakýchkoliv nečekaných zvratů.
Slabší 3/5*.

17.09.2022 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Daleko lepší jak 1.díl. Nyní jsem i nalákán na další díly, což jsem po 1. díle nebyl a do 2. se musel přinutit.

01.04.2019 4 z 5

Pro mě nejslabší Kingovka, kterou jsem zatím četl. Díky Bohu, teda pane Kingu, že je tak kraťoučká. :)

31.08.2017 3 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Skvělá sbírka napínavých, ať už méně či více hororových, povídek od pana Mistra!
Nejlepší povídky podle mě:
-Bojiště
-Na dobrou noc
Ale abych jen nechválil.. U první cca poloviny knihy jsem moc nebyl spokojený se závěry povídek.

31.01.2017 5 z 5

Od knihy-scénáře jsem nečekal přílíš, a tudíž jsem vcelku spokojen.. :) Jen mě zamrzela přemrštěná cena, zato kvalita knihy naopak potěšila, i překlad je naprosto bezchybný. Určitě bych se nebránil dalším podobným knihám ze světa HP, avšak tentokrát už bych nechal psát pouze JK Rowling.

05.10.2016 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Nejlepší díl z celé epické trilogie!
Dodatky už mě ale vůbec nebavily.. Číst 30 jmen na jedné stránce, to není nic pro mě. :D

03.03.2016 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Fajn jednohubka se super ilustracemi. Jediné, co mi vadí, jsou ilustrace i třeba dvě stránky před textem, který podtrhují.

12.02.2024 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

5.díl a opět, už popáté, použita absolutně stejná šablona. Díly na sebe skoro vůbec nenavazují a osobní život hlavních postav se skoro neřeší a nijak neposouvá. Škoda, jinak by to bylo vynikající.

14.01.2024 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Celkem fajn prvotina autorky. Začátek hezky navnadí, ale pak se bohužel po většinu knihy skoro nic neděje. Poslední třetina knihy by byla skvělá, ale celkem se vleče, což je škoda. Největší minus je hlavní hrdina, ten mi byl po celou dobu úplně u zadku. Ich forma v tomhle podání spíš ne.
Každopádně se brzo vrhnu na další knihy Sněgoňové, snad to bude jen lepší. :)

09.04.2023 3 z 5