sBety sBety komentáře u knih

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Čtyři příběhy o lidech, kteří v kavárně jménem Funiculi Funicula navštívili svoji minulost. První příběh souvisí s druhým, druhý s třetím a tak podobně. Hlavní postavy vám tak s přibývajícími detaily postupně přirostou k srdci. Příběhy ubíhají v zenově poklidném tempu, protože víte, že přítomnost se stejně nezmění. Katarze však nastává na konci každé časti. Vždycky je totiž přece možné změnit něco ve Vás samotných, ne?

11.09.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Měla jsem velké očekávání, ale někde uprostřed šlo z knihy cítit, že to strašne moc chce být beletrie, ale je to spíš self help literatura. Nicméně začátek a konec dobrý. Oceňuji taky filozofické vsuvky.

Otázka není, na co se díváš, ale co vidíš.

01.10.2022 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Jakub Kalfař chtěl napsat knihu o osamnění člověka a o své rodné zemi se sentimentem, kterého by neemigrant nebyl schopný. To se mu myslím jako vypravěči povedlo dobře. Nejdřív se mi do knihy nechtělo, ale jak začnete číst, tak hltáte a hltáte dokud nejste na konci a řeknete si "tyvole co to bylo?" A tenhle pocit, na knížkách miluji.

04.11.2022 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Tohle léto jsem přečetla všechny Bridget a bylo to skvělé. Nejtlustší díl jsem stihla za nejkratší dobu. Boží počtení, výborný humor namíchaný se smutkem, dětmi, twitterem, kolouškem a vším tím co dělá Bridget tak šílenou a zábavnou. Pro mě to rozhodně zklamání nebylo a čekám další díl z domova důchodců, kjucinál!:-)

01.09.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

"Jmenuji se Suzanne Collins, napsala jsem jednu výbornou a jednu dobrou knížku. Takže co teď? Aha, už vím, nechám všechny vychcípat a z těch co přežili udělám chodící trosky! " Šmarjá ženská! začalo to dobře a ke konci mě u knihy držela jen její neuvěřitelná čtivost.

10.06.2012 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Miluju ten příběh, začla sem ho číst asi v 9 letech a postupně na něm vyrůstala.

09.04.2011 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Největší zajímavostí této knihy bezesporu je možnost číst ji dvakrát "poprvé". Příběh je klasická Hartlovina, kdy se děje jedna šílenější věc za druhou a nakonec se partnerské vztahy vypořádají jaksi do kříže.

22.10.2017 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Nejvíc se mi líbil začátek, když se Willové ještě neznali a mně nedošlo, že v každé kapitole se mluví o někom jiném.
Na knize ocenuji hlavně humor.

Myslela jsem, že je gay
ale možná ne
tak mám třeba ještě šanci
že mě přeřízne

20.11.2016 3 z 5

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Rozhodla jsem si ji přečíst po zhlédnutí rozhovoru s autorkou v DVTV. Kniha by si určitě zasloužila pomalé a přemýšlivé čtení, namísto hltání příběhů jeden po druhém, jak jsem to udělala já. Odnesla jsem si z ní 2 věci: 1. ne všichni lidé, kteří věří, jsou hodní. 2. Kolísání ve víře je normální a ač by mě to nenapadlo, týká se kněžích stejně jako normálních lidí.

08.07.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Manuál pro diktátory. Doufejme, že utopický román. Tak dokonale popsané, že mi bylo při čtení úzko. Ale PROČ?

20.08.2013 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Se zatnutými zuby dočteno.

29.05.2012 1 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Em & Dex. Dex & Em. Knížku jsem našla v knihobudce a četla ji v angličtině, takže mi to trvalo déle a mám pocit, jakobych s nimi prožila opravdu těch 20 let. Zajímavý koncept, dostat vždy jen každoroční jednodenní náhled do jejich životů. Po dočtení posledních kapitol brečím, budou mi chybět.

04.03.2023 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Skvělá knížka, kterou můžu doporučit dál. Monika je borec. Bohužel se nemůžu vyhnout porovnání s holkou s bucket listem, kterou jsem četla půl roku zpětně. Na rozdíl od její knížky, byl PCT brán trošku hopem, četla se však stejně snadně.

01.01.2023 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Mě se líbila velmi, stejně jako mapka na předsádce a krásné ilustrace. Ladislav přestal chlastat a ukazuje nám krásy ČR. O většině jsem nevěděla a je skvělé, že narozdíl od Gruzie či Číny, se na ně můžu zajet podívat. Zároveň autor krásně vykreslil mile praštěného až dadaistického ducha češství. Čtení knihy ve mě vyvolává touhu mít Ladislava za kamaráda a jít zažít nějaké to dobrodružství taky:)

07.01.2022 5 z 5

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Skvělá dvojka hipíků žije sen mnohých z nás o životě na cestách.

01.12.2021 5 z 5

Kniha koupena jako vánoční dárek otci (záminka abych si ji mohla sama přečíst). Princ Ládik mě několikrát nahlas rozesmál. Má moc hezký pohled na život.

05.01.2018 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Autorka píše velmi chytře. Čtenář neustále přeskakuje s podezřením mezi 3 pachateli a do poslední chvíle neví, kdo je vrah. Knihu velmi oživily pasáže psané z vrahova pohledu. Vztah mezi Robin a Strikem eskaluje až do poslední kapitoly. Kapitoly s otevřeným koncem. Achjo.

01.03.2017 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Je pár minut po půlnoci a já právě dočetla. Je to vynikající kniha. O lidech, kteří jsou něčím jiní. O lidech, kteří možná trpí a my jim nepomůžeme. O Doublethinku, který děláme každý den. Je to kniha o nás a o tom, že bychom potřebovali víc Herr Silvermanů.

15.11.2015 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Díky paní Lindgrenové máte možnost prožít ty nejkrásnější dobrodružství jaké si dítě může představit:) Musím si ji znova projít!

20.07.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nemůžu hodnotit, pro dítě k nepochopení a pro dospělého pohádka.( Ano, má vnitřní myšlenku. Ne, neuchvátila mě)

21.05.2012