Satyrka Satyrka komentáře u knih

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další pecka, já tu sérii miluju!
A Alex, bože, Alex. Alex je jako Umbridgeová z Harryho Pottera. Tak dobře napsaná, že ji nenávidíte nejvíc ze všech postav.
Ten konec a ukončení všech dějových linek jsem si užívala neskutečně.
Pokračuji dalším dílem.

09.06.2022 5 z 5

Smrtiace tajnosti Smrtiace tajnosti Robert Bryndza

Opět čteno ve slovenštině a přestože se pohybuji ve společnosti Slováků a nemám problém jim rozumět, je super, jak literatura rozšiřuje jazykové obzory!
...
Tato série mě velmi baví! Tentokrát jsme začali případ dramatickým nástupem Eriky: "Vzala si odznak a kabát a vystúpila.
"Ukážte mi miesto činu," požiadala."
Úplně jsem ji viděla s plápolajícími vlasy, neohroženou a připravenou do bitvy!

Do tohoto dílu jsem vletěla od první stránky. Zhltla jsem ho asi za nejkratší dobu oproti ostatním dílům, no stejně pro mě zůstává nejlepším dílem ten druhý.
Eriku jsem v prvním díle nemusela, pak se to postupně zlepšilo, no v tomto byla zase na přesdržku občas. Neštvala mě ale tak moc, jako "nešvar", co vídám v detektivkách čím dál častěji - hlavní hrdina/detektiv, v tomto případě Erika, je totiž neomylný a geniální, tak moc, že ostatní vedle něj vypadají jako naprostí hlupáci, bez něj by evidentně nebyl případ úplně nebo správně vyřešený. By mě zajímalo, co bez Eriky všichni dělali, když ještě nebyla detektivem? Stejně mě takhle štve i Robert Hunter. Já chápu tu myšlenku, ale prosím, proč občas na něco zásadního nepřijde zase někdo jiný? Což mě dostává k menšímu spoileru - Byla jsem nadšená, když případ na chvíli převzala Mossová, protože jí mám ráda, jenže zas přišlo zklamání, když to celé nedávala a Erika se tak zase ukázala jako superžena (dobře ji popsala Melanie). Na druhou stranu, ano, je dobré vidět, že každý je jiný a předurčený k něčemu jinému. Já bych byla stejná jako Mossová.
Opět - tohle není shazování díla, jen takové postěžování, které ale nemá vliv na moji nadšenost z této série. Jenom ji můžu doporučit!
- No a rozuzlení případu? Nějaká moje část asi tušila, že půjde o dva pachatele, protože jsem si zprvu vraha představila nějak, a toho zločince, co nezabíjel, zase jinak. Ale teda nečekala jsem, že do toho je tak silně zapletená paní Fryattová. Spíš jsem se sázela na jejího syna. Což byl opět super tah od spisovatele, když jsme díky Erice viděli, že je pořezaný.
- A jak je to tedy s tím, že Mandy nic neslyšela? Pochopila jsem to prostě tak, že alkohol dělá své.
...

07.08.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dočteno se slzami v očích...
Nejdřív jsem si myslela, že příběh bude takový "typičtější", jestli to správně nazývám, zkrátka o domácím násilí fyzického i psychického rázu, a o tom, jak se z toho dá dostat. Nakonec to tak ale nebylo.
Knihu jsem nedokázala zavřít, přestože mi z ní nebylo úplně nejlépe, ale já chtěla vědět, jak to skončí, takže jsem musela číst dál.
Kniha ale není jen o tom zlém, líbilo se mi to sesterské pouto mezi Grace a Millie, což ukazovalo, že láska k někomu není slabost, jak se většina záporáků domnívá, ale naopak to dokáže hodně. Millie byla úžasná. Závěr, jak jsem psala, mi vrhl slzy do očí.
Ke konci mě to i trochu zmátlo, ale pochopila jsem později záměr.
Dávám 4 z 5, protože mi tam něco málo chybělo.
Trochu mi to tématem připomnělo knihy, které se mi velmi líbily a doporučuju je: Stupně viny a Poslední paní Parrishová.

MINISPOILER:
Napsala bych, že s mužem, kterého sotva znám, bych se rozhodně hned nebrala a rozhodně bych mu nedala peníze z prodeje svého domu, nechtěla bych aby vybíral dům beze mě, a nedala bych mu právo na opatrovnictví své sestry s Downovým syndromem, ale nemůžu to napsat, protože v situaci, v jaké Grace byla, nejsem a přece jenom, každý jsme jiný v mnoha ohledech. Každé jedno rozhodnutí nějak náš život ovlivní.

26.11.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Vzhledem k tomu, že z 99% čtu spíš zahraniční autory a navíc hlavně detektivky, na tuhle knihu od české autorky jsem se těšila. A to i proto, protože v minulosti jsem měla čest s pár českými autorkami fantasy žánru a ty mě tedy dostaly! A ani tady nejsem vůbec zklamaná! Teď to možná ale bude znít jako opak - Ano, je pravda, vraha jsem tušila už tak nějak od začátku a nějakou dobu před koncem mi i došlo, co se vlastně stalo a proč, nicméně to knize nijak neubírá. Nad čím jsem se rozčilovala byla Laura. (Jedno z mých nejoblíbenějších jmen.) A vlastně i Adam. Laura taková super hrdinka (SPOILER: v čem mi přišla jako hrdinka byla scéna s Pittnerem, když vtrhl na oddělení), nebyla mi vůbec sympatická. Když jsem se dozvěděla, proč ji na oddělení nemusí, nebylo mi ji vůbec líto. A (tohle by možná někdo mohl označit za MINISPOILER:) když Adamovi řekla její verzi příběhu, i tak mi jí nebylo líto a možná mi byla ještě víc protivná. (Tady ten možný MINISPOILER končí) Adam mě štval těmi jeho výbuchy a tím, že každým lehce podezřelým si byl strašně moc jistý. To byl jediný případ, kdy jsem se přikláněla na stranu Laury. Taky ten vztah mezi nimi... Oba mi moc nesedli, takže tak. To bylo jediné, s čím jsem nebyla spokojená, ale každý je nějaký.
Ale jinak případ mě opravdu bavil, celý proces byl zajímavý. Líbilo se mi to, že kniha nekončí odhalením vraha, ale ukazuje, že je potřeba víc.
Dále - Například u Cartera jsou mi popisy místa k ničemu a vlastně je co nejrychleji přelétávám, ale tady se jednalo o mně známé české prostředí a to bylo takové to "Tohle znám!" - "Tohle je kousek od nás!"
Celkově se hodně ztotožňuji s komentářem pode mnou od Mychaeli...
Kniha opravdu povedená! Teď jdu na Vesnici.

31.10.2022 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Celý tým mi během přečtení tolika dílu přirostl k srdci, což se mi zas tolik nestává, ale tenhle díl mě Kim a Stacey štvaly kvůli tomu, jak se chovaly k novému členovi týmu. Částečně jsem je chápala, nikdo nenahradí žádného člověka, ale i tak to od nich nebylo hezké, zvlášť ta přezdívka, co nový člen dostal od Stacey. Ale...
Musím říct, že přestože jsem přišla na to, jak hledat mezi postavami ty "špatné" (musí to být někdo, kdo už se v příběhu objevil, ale stejně vás to musí překvapit), stejně mě autorka od mé stopy odvedla a já v jedné chvíli silně podezírala úplně někoho jiného.
Případ, který řešila Stacey mě taky dost bavil a po chvíli mi i došlo, o co se jedná. Nicméně jsem netušila, že to má nějakou diagnózu a název, takže jsem se něco nového dozvěděla.
Opět cením shrnutí na konci dílu, cením i odkazy na opravdové zločiny, co se opravdu staly, a dál sérii moc doporučuji. Za mě je to série, kde vám každý díl něco dá nebo naučí.
Tak a už se pouštím do dalšího dílu.

23.07.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Já zkrátka miluju tenhle žánr (i když občas se nutím nemyslet na to, proč vlastně tento žánr vyhledávám) a tohle bylo sáhnutí, které rozhodně nebylo vedle. Od začátku mě příběh pohltil, je čtivý, zajímavý, také má přidanou hodnotu a dokonce má vraha, který je zatím nejgeniálnější, o kterém jsem četla. Případ je i díky tomu celý zmatený (v dobrém slova smyslu, úmyslně zmatený) a za chvíli se chytáte za hlavu jako Sayer i Holtová. Nicméně Sayer mi šíleně připomínala mix Kim Stone a Eriky Fosterové. Zkrátka další vyšetřovatelka s bolavou minulostí, urputná, která jde pro spravedlnost přes veškeré zákazy, odvážná, tvrdá, hrdinka každým coulem (čti: skoro nesmrtelná, co se nebojí ničeho, když má zachraňovat). Každopádně mi to samozřejmě nevadí, Kim miluju a zamilovala jsem si i Sayer. Vik mi zase připomínal parťáky takových vyšetřovatelek. O těch psech mlčím.
Přišlo mi, že překlad má pár chybiček, nebo jsem občas jen nepochopila divnou větu. Všimla jsem si i překlepu. Ale nebylo toho zas tak moc.
Co se týče pachatele, konečně jsem ho odhalila docela brzy, ale ne zas tak moc brzy, navíc se mi od té doby na hrudi neslo pěkné napětí. A to podporovalo touhu číst dál.
Spoiler:
- Zprvu jsem myslela, že by to mohl být Andy. Ale když Ezra prohlásil, že se objevila DNA Joan, nějak jsem tušila, že ona bude nakonec vrahem, že to nebyla chyba. Byla jsem napjatá, zda to tak bude. A bylo - Nicméně mi to na zážitku z knihy nic nevzalo.
Že bude v ohrožení i Adi jsem si byla taky nějak jistá, když jsem zjistila, že je z dvojčat. Prostě jsem to věděla. Asi prostě hodně přečtených krimi sérií? Rozhodně jdu ale na další díl a těším se!

04.02.2024 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Po dočtení knihy mi v hlavě okamžitě naskočila písnička od Rammstein - Zick Zack...
Co jinak napsat - kniha mě tentokrát děsila méně než předchozí díl, ale zase mě překvapila na konci. Spoilery psát nechci, takže tímto svůj komentář ukončuji.

19.09.2022 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tajemství sídla Craven Manor mě pohltilo tak, že jsem nemohla přestat číst. Pořád se něco dělo, v knize nebyla ani jedna nudná pasáž. Hodně lidí si stěžuje, že kniha není moc strašidelná, ale já jsem hrozný strašpytel, takže mi stačí knihy jako je tato nebo Duch domu Ashburnů, aspoň to není jen "bububu", ale má to příběh. Duch domu Ashburnů byl za mě určitě strašidelnější, Tajemství sídla Craven Manor šlo trochu víc do fantasy, ale to mi vůbec nevadilo.
Je hodně vidět, že autorka miluje kočky, což s ní mám společné, takže za to dávám další plusový bod.
MINI SPOILER:
Četla jsem zatím první dva díly této série, co zatím můžu říct je to, že se mi líbí, že duchové nejsou ukazováni jako špatní, naopak.
Brana jsem nepodezřívala, i přesto, co se o něm Daniel dozvěděl od Kylea a paní Kirshnerové, byl mi sympatický.

Shrnuto podtrženo - já jsem zvědavá na další díly a určitě si je hodlám pořídit!

31.03.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tuhle knihu mám doma už dost dlouho, chvíli poté, co vyšla, ale pořád na ni nějak nebyla "chuť", nepřišla na ni řada. Jenže včerejší rozhovor s kolegou mě "donutil" po ní konečně sáhnout. To, že kolega ji přečetl dřív než já a pořád o ní tajemně mluvil, mi dodalo impuls ji konečně z té poličky vzít a pustit se do čtení.
Věděla jsem, že kniha je na tom stejně jako pizza Hawai, takže jsem na ty procenta nehleděla. A dobře, že tak!
Je asi jasné, podle hvězdiček, které jsem dala, do jakého tábora se řadím.
Kdybych měla čas, přečetla bych knihu na jeden zátah. Na začátku není žádná nudná "předehra", kniha běží od prvních stran. Já jsem četla, o čem kniha je, takže jsem věděla, do čeho jdu. Neměla jsem nutkání knihu zavřít a už nikdy neotevřít, právě naopak, musela jsem číst dál. Co se týče stylu psaní, mně to přišlo dost trefné. Sice jsem se občas ztrácela v tom, kdo co řekl nebo udělal, protože dotyčný nebyl jmenován, ale mně to přišlo jako suprové doladění celé té atmosféry. Za mě originální nápad a myšlenka, a přestože mnozí píší, že by kniha mohla být klidně delší, mně to takto stačilo, ALE nebyla bych ani proti"propracovanější" verzi. Ale někdy je méně více.
Závěr mě šokoval vlastně nejvíc (i když šokuje tolik věcí, že nevíte, co si dřív vybrat), odhadla jsem ho pár stran před, ale nevěřila jsem tomu, a pak to přišlo a já otočila stránkou a za ní už bylo jen poděkování. Zůstala jsem zírat s otevřenou pusou.
Takže moje rada - nehledět na hodnocení 62%, jak vidno v komentářích, každý si musí udělat názor sám. Sto lidí, sto chutí (ehm).

27.03.2024 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Taková trochu jiná detektivka - v tom, že tu jsou tři dcery šéfinspektora Ketta víc než jen vedlejší postavy. Je na ně teď sám a nějak se mu zatím nedaří to celé zvládat. Ne že by mi to vyloženě vadilo, bylo zajímavé to vidět zase z pohledu detektiva, který má malé děti a je na ně sám, takže si musí svůj čas nějak rozvrhnout mezi ně a práci, ale trochu rušivé to bylo.
Čtení to bylo dobré, jak jsem psala, trochu jiné než ostatní detektivky, každopádně mě to úplně nevtáhlo a odhalení pachatele nepřekvapilo, ve smyslu, že jsem sice nevěděla, kdo za tím vším je, ale prostě nepřišel ten "wow" moment a na konci mi ještě zůstalo pár otázek. Navíc mi přišlo, že na vše se přišlo tak nějak díky náhodě. Označila bych knihu za takovou "krimi oddechovku".
Každopádně - mám další díly a pokračuji dílem dalším.
Spoilery:
- Na konci mi zůstala ještě otázka, a velmi palčivá - proč to tedy všechno dělali? Proč byly ty dívky uneseny? Co bylo řečeno mi prostě nestačilo.
- A Billie? Tak nějak si už zvykám, že každý detektiv má nějakou temnou bolestnou minulost, v tomto případě přítomnost. Očekávám, že se Billieino zmizení v dalších dílech vysvětlí.

25.02.2024 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Jak mě druhý díl trošku zklamal (ne příběhem, ale různými detaily), tento to zase napravil. Označení "nezpach" už není tak okaté a rušivé. Stále tu jsou nějaké překlepy, ale pořád drobné. A pachatel není okatě přehlížen. Takže nezklamalo mě to. Kniha opět čtivá, zajímavý případ, i když mě asi zasáhl nejvíce, hodně moc pravdivých informací o Egyptě, takže velká přidáná hodnota, Tino miláček, postavy skvělé, i když Sayer mám ráda nejméně. Všechna ta místa jsem si googlila na mapách, a zase to trošku přidalo na celé knize. Každopádně ano, je tam dost věcí, co se objevují i v jiných detektivkách, ale s tím se dá počítat. Jinak klobouček takovým autorům, kteří dokáží z tak rozvětveného nebo složitějšího děje, "vybruslit", zkrátka celé vyřešit.
A konec? Tak tam mě tak zamrazilo, tak náhlá emoce. Tohle jsem fakt nečekala a byla to za mě třešnička na dortu!
Závěr: Rozhodně řadím mezi ty lepší krimi série.
Spoilery:
- Pravého pachatele jsem tentokrát nezjistila hned, ale rozhodně mě tato možnost napadla. To ale bude tím, že nejlepší detektivky mají takové pravidlo - Aby to bylo šokující, překvapující, aby to bavilo, musí být pachatel někdo, kdo se v knize určitě objevil, nebo o něm padla větší zmínka. Zatím všechny moje oblíbené detektivky tohle měly.
- Zabít Jakea znovu bylo docela kruté, chudák Sayer. Byla jsem zvědavá, jak to celé autorka vyřeší. Že Jakea znovu zabije jsem nečekala.
- A že bude tolik mrtvých studentů a dětí, to byla určitě silná káva. A také jsem to nečekala. Čekala jsem spíš minimální ztráty. Každopádně rozhodně miluju šťastné konce, takže díky autorce za to, že oběti bývají tak odvážné a že se téměř vždy nějak zachrání.

15.02.2024 5 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Další výborný díl od skvělé autorky. Znovu tu máme propletený případ, který postupně celý excelentně rozpleteme. Znovu zajímavé, až děsivé téma. Pravda, lež, manipulace. Nechybí ani osobní život postav, který mě taky hodně baví.
A vrahem je, jak řekl Travis, osoba, která byla nejmíň podezřelá. Toho se autorka hodně řídí po celou sérii. A já mám vždy jen tušení, ale nikdy to neuhodnu. Rozhodně celou sérii doporučuji. Za mě jedna z nejlepších krimi sérií.
SPOILERY:
- Chování Franků mi šlo opět šíleně na nervy a já čekala na tu scénu, která se naštěstí fakt stala. Bože, to byla taková radost, když Angela začala myslet i na sebe!
- Postava Holly mi postupně začala připomínat jednu postavu z mé oblíbené krimi série s Kim Stone, a hle, nebylo divu, obě jsou zajímavě napsané sociopatky.
"Co se zdá zřejmé, není vždy pravda."

13.11.2023 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Vzhledem k tomu, že u rozečtených sérií ani nečtu anotaci, abych byla co nejvíc překvapená, jsem čekala, kdy se přeskočí podivný začátek o výletu Maury a začne se dít něco, co bych očekávala od detektivky. Pak mi začalo docházet, že na tom výletu asi bude něco víc a pak už to byla opět jízda od začátku do konce. Ale tentokrát úplně jinak vystavený příběh. Souhlasím, že jde v podstatě o tři knihy, tři části, v knize jedné, ale mně se to líbilo, přestože to bylo jiné než dosavadní díly. Spíš mi zprvu přišlo, že čtu něco jako Nevítaný host od Lapeny. Ale to mi nevadilo, protože u této zmíněné knihy jsem byla napnutá jak struna.
Netušila jsem, co od názvu Závěje čekat, ale ten název ke knize sedl jako ... na hrnec. Opět napsáno tak, že jsem vše viděla před sebou, cítila atmosféru a chlad. Maura je moje oblíbená postava, takže super.
Teď pár spoilerů:
Téma sekt jsem už četla ve více krimi a jsem upřímně ráda, že pokaždé je trochu jinak pojaté. Konec, pravda, bývá podobný.
O tom, že Maura není mrtvá jsem věděla stoprocentně, čekala jsem, kdy Jane uvidí něco, co jí navede k tomu, že ona spálená mrtvola není Maura. Ale jako upřímně ten šílený obrat mě dost překvapil. Myslím to, že najednou byla celá výprava kromě Maury mrtvá. Tomu se mi nechtělo věřit. Už dost hrozné bylo to, co se stalo Arlovi.
Bavila mě i část, kdy Maura prchala s Krysou a psem. Opět, sice něco jiného než jsme asi čekali, ale proč ne?
Že je Cathy Katie mě nenapadlo, přestože podobných jmen jsem si všimla. Jak skončila ona a Jeremiah mi přijde, že je takový jediný spravedlivý jednoduchý konec, který krimi s tématem sekty dávají.
No a úplný závěr? Zajímavé. Za mě skvělý, že se objevují postavy z předchozích dílů.
Celkově se mi tedy díl líbil, mě tohle prostě sedí a baví.

15.10.2023 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Díky mému novému způsobu rozhodování, jakou knihu si přečtu teď, protože jich mám doma plno nepřečtených, se dostalo na Bird Box.
Já jsem tak nějak tušila, že tohle by měla být bomba. A byla! Styl psaní mě ze začátku trochu překvapil, ale pak jsem si zvykla a k tomu příběhu to prostě sedlo. Přeskakování v ději mi vůbec nevadilo, dá se to stíhat sledovat úplně v klidu. Nebo v klidu... Tohle je jedna z těch knih, co musíte číst, dokud ji nedočtete. Chtěla jsem vědět, co bude dál. A ten nápad, ta myšlenka. Za mě je tenhle "konec světa" děsivější než zombíci. Žít v temnotě, mysl si s vámi pohrává, když nevidíte, co se kolem vás děje... To je daleko strašidelnější. ( Mně stačí, když ve tři ráno slyším myši v domě a kolik fantazie ty zvuky rozvíjí... ) Nikdy neuvidíte vašeho nepřítele, kvůli kterému musíte zavírat oči, ledaže by to bylo to poslední, co uděláte. Tedy... Skoro to poslední.
No... Přemýšlela jsem, kolik hvězd knize dát, a i když jsem původně chtěla dát 5 z 6, myslím, že těch 6 si to nakonec fakt zaslouží. Strhávat hvězdy za nic nechci, děj, styl psaní, postavy, i nepříjemné věci, to tam prostě sedlo.
Opět - važme si toho, co máme, nikdy nevíme, kdy o to můžeme přijít. Zároveň nám ale postavy jako Malorie nebo Tom ukazují, že je potřeba nikdy neztrácet naději. Rozhodně si pořídím i pokračování.

(MINI?)SPOILER: Nevím proč, ale doufala jsem, že na zvířata ten "tvor" nepůsobí, takže když přišla scéna s Viktorem v baru, nebylo to vůbec příjemné. Obdivuji Malorie, že dokázala nechat oči zavřené při takových těžkých situacích. To s dětmi, že jedno z nich neporodila ona, jsem začala tušit jen co do domu vstoupila těhotná Olympia. I její konec nebyl dvakrát příjemný.

12.02.2023 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Že se mi kniha líbila napsat nemohu. To prostě nejde. Ale mohu napsat, že je velmi dobře napsaná a zpracovaná a plný počet hvězd si rozhodně zaslouží!
Četla jsem dost knih a slyšela dost příběhů krutosti, ale musím napsat, že nejkrutější jsou ty, co jsou podle skutečnosti. Aneb - Tohle prostě nevymyslíš...
Nepřeju ostatním nic špatného, ale vrahům a tyranům bych přála, aby si zažili přesně to, co udělali svým obětem...

27.08.2022 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Velmi originální a silný příběh.
Kniha Bez šance je pro mě třetí knihou, u které jsem zadržovala slzy.
Ani nevím, co víc napsat, souhlasím s komentáři pod sebou ( od Eriky017 i EliskyD).

02.05.2022 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Po přečtení předchozího dílu jsem se samozřejmě okamžitě musela vrhnout na tento. A... Často píšu o nějaké knize, že to byla jízda od začátku do konce, že jsem nemohla přestat číst a podobně. O téhle to ale napsat nemůžu. Tahle v tom byla na mnohem vyšším levelu. Upřímně fakt musím napsat, že napínavější knihu, kde jsem fakt nemohla přestat číst, kde jsem jela stránku za stránkou, jsem nečetla. Možná to vypadá, že přeháním, ale ne. Takhle to cítím.
Na začátek jsem se vrhla, málem mi při něm puklo srdce, protože podle toho, co říkal Clare na konci předchozí knihy jsem myslela, že to bylo trochu jinak. A pokračovalo to tak, že jsem nemohla přestat. Byla jsem jak feťák, co prahne po fetu. Moc mi to nevycházelo, protože moje dovolená skončila, takže jsem musela jít i do práce, a byla to docela muka. Takže za mě nejnapínavější kniha, co jsem zatím četla. Opravdu.
Obálka i název knihy jsou opět perfektní. Tři dcery Ketta jsou stále rozmazlené a drzé. Kate a Pete jsou stále skvělí. Kett je stále trochu Chuck Norris. A opět nevíte koho podezírat dřív, komu můžete věřit. Ale konečně budeme hledat Billie.
*Poznámky obsahující spoilery*:
Moc moc jsem si přála, aby byla Billie nalezena (živá) a upřímně se taky divím, že mi to nedošlo. Myslím to, proč ty ženy neutekly, když měly možnost. Přitom jsem nedávno četla jinou krimi s podobným tématem. Jak řekla Kingsleyová - každý má něco, pro co by dokázal zabít, pro co by umřel. A je smutné a děsivé, jak toho někteří lidé dokážou využít. Jsem ráda, že o tom jenom čtu. Važme si toho, co máme.
A jsem zvědavá na další díl, jak se s tím vším Billie popere a zda se celá rodina dá do pořádku nebo se naopak rozpadnou.

28.02.2024 5 z 5

O dracích a lidech O dracích a lidech Tereza Kadečková

Od této české autorky mi byla doporučena jiná kniha, ale naskytla se mi příležitost pořídit k její jiné knize i tuto. A nějak to dopadlo, že jsem začala touto.
První co, tak se mi hned vybavila písnička od skupiny Divokej Bill - Země draků.
No a co dál? Rozhodně nechci odrazovat, ale asi nebudu ani doporučovat. Kniha se četla dobře. Čtu spíš jiný žánr, ale nemůžu říct, že tohle fantasy nebylo povedené. Řekla bych, že to bylo zase něco jiného, o to lepší, že je to česká autorka, dokonce žijící docela blízko, věkem od sebe taky nejsme daleko.
Roderick byl popsaný skvěle, představila jsem si ho přesně tak, jak mi později ukázala ilustrace. Celkově postavy zajímavé, každá byla jiná.
Ilustrace skvělé, takové jednoduché, ale krásné.
Konec jsem čekala úplně jiný a asi víc wow, takže úplně "odvařená" z toho nejsem. Každopádně jsem hodně zvědavá na další knihu, která mě od této autorky čeká.

03.01.2024 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knihu jsem si pořídila v prvé řadě kvůli autorovi, kterého jsem "objevila" ve skupině Knižních závisláků (Knihy Dobrovský), v druhé i proto, protože mě zaujala anotace.
Každopádně co se týče sci-fi, nedalo by se asi říct, že jsem fanoušek. Ok, miluju SW, na kterých jsem vyrostla. Co se ale týče knih, jak která se mi líbí.
Tahle za mě pro mě byla dost depresivní a upřímně jsem ráda, že ji mám za sebou. Autor umí psát, o tom žádná, fantazii má také, ale můj šálek čaje to nebyl. Četla jsem, protože jsem trochu doufala v nějaký úžasný konec, ale já ho nenašla. V ději jsem zůstávala obezřetná, takže nemůžu říct, že bych byla mimo. Ale chybělo mi víc dovysvětlení.
Hodnocení si nechám pro sebe, zde nechám bez hodnocení, zkrátka to nebyla kniha úplně pro mě.

28.11.2023

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Anotace nečtu, pokud se jedná o sérii, kterou jsem si oblíbila a čtu postupně její díly, takže vše pro mě bylo překvapením. Přestože paradoxně tuto anotaci jsem přečetla před několika lety (takže jsem úplně zapomněla, o co půjde) a na jejím základě jsem se pro knihu rozhodla. A až pak zjistila, že patří do celé série, navíc s povědomými jmény Rizzoli a Isles (TV seriál, z kterého jsem neviděla ani díl).
Poslední tři díly série byly skvělé, u knih Dvojče a Neznámá mi ale přesto něco malinko chybělo, u tohoto dílu ale už ne. Dokonalý příběh! Sotva jsem knihu odložila. Skvěle propletené různé prvky, bavila mě každá část. Vlastně se naprosto ztotožňuji s komentářem pode mnou. Poznámku autorky na závěr rozhodně doporučuji nepřeskakovat. Je o čem přemýšlet.
A rozhodně doporučuji!

29.09.2023 5 z 5