sarka.farka sarka.farka komentáře u knih

Artemis Artemis Andy Weir

Není to špatné, ale oproti knize Marťan celkem nezajímavé. Musela jsem se do čtení hodně nutit...

05.08.2023 3 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Velmi mě tato kniha překvapila - od Poledňákové znám jen komedie a romány. Ale bylo to napínavé a dobře napsané

26.04.2023 5 z 5

Medvěd Nedvěd a medvídek Miška letí do vesmíru Medvěd Nedvěd a medvídek Miška letí do vesmíru Zbyněk Černík

Krásně napsané a ilustrované povídání pro děti

20.04.2023 5 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Pěkné zakončení trilogie. Jsou tam ještě témata, která by mohla mít pokračování, tak uvidíme, jestli autor do budoucna přidá nějaký díl

18.04.2023 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Krásná knížka, ráda jsem si připomněla z meho dětství, když jsem teď četla synovi před spaním

13.04.2023 5 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Zajímavé pokračování prvního dílu, napínavé, velmi čtivé. Jsem zvědavá na poslední díl..

12.04.2023 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Dostala jsem jako dárek k Vánocům, vůbec jsem do té doby o tom neslyšela. Ale velmi mile mě to překvapilo a moc se už těším na další díly.

11.04.2023 5 z 5

Kočka, která milovala pomeranče – a další báječné  terapeutické příběhy Kočka, která milovala pomeranče – a další báječné terapeutické příběhy Viktoria Soltis-Doan

Tato knížka mě velmi překvapila, velmi hezky a poutavě napsané

27.02.2023 5 z 5

Starodávné pohádky Starodávné pohádky Tomáš Kejmar

Zajímavé a málo známé 4 pohádky, které jsou krátké, takže se skvěle hodí na večerní čtení dětem na dobrou noc.

12.12.2021 4 z 5

Mateřský koučink Mateřský koučink Jana Černá

Doporucuji cist jeste v tehotenstvi, tak aby zena vedela, ze nektere pocity jsou "normalni". Pro ty, ktere neco takoveho trapi, si myslim, ze je to vyborna kniha

17.11.2021 4 z 5

Prvootec Prvootec David Vais

Čekala jsem od toho mnohem víc podle recenzí... Můj přítel je nečtivec, tak jsem si myslela, že mu budu aspoň předčítat a že se v tom najdeme též jako prvorodiče. Ale poté, co jsem si nejdříve knihu přečetla sama, jsem usoudila, že to za to bohužel nestojí... Pouze začátek mi přišel vtipný a užitečný, zbytek knihy už byl celkem o ničem..

05.11.2021 3 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Dostala jsem jako darek, jako uplnr prvni knihu od p. Sveraka. Neurazi, ale ani nenadchne...Basen mi vylozene nesedla, ale to je tim, ze obecne nemam rada poezii, protoze ji nerozumim. Nektere povidky byly zajimave, jine takove nevyrazne. Znovu tuto knihu urcite cist nebudu...

10.07.2021 3 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Dokonalost - jiné slovo pro tuto knihu nemám. Naprosto důstojné pokračování předchozích knih a opět velmi hezký a dojemný příběh ;-)

13.01.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem dostala jako darek,takze jsem netusila, co cekat. Zacatek knihy byl hodne zajimavy a cekala jsem, jak pribeh Rebeky a Karoliny dopadne... Jenze pak to najednou bylo o jinych a jinych jmenech a uprimne uz jsem se v ton ztracela a musela jsem si pripominat, kdo je kdo, hlavne jmena muzskych postav se mi uz motala a taky preskakovani v case v jednotlivych kapitolach - zda je to pritomnost nebo zase uz minulost dane postavy. Nejvic me zklamal konec - otevreny a zadne "dohry" tech pribehu predtim... Jsem zvedava, jaky bude film podle teto predlohy.

28.10.2020 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Na zaklade velke medialni masirky, at uz na knihu nebo pripravovany film, jsem cekala neco extra... Bohuzel ac kniha je celkem objemna, pribeh skoncil po 90 strankach... Psy mam rada, ale tento zpusob psani me nijak neoslovil...

19.10.2020 2 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Krasne, oddychove a vtipne cteni ????

27.07.2019 5 z 5

Slovenský ráj a NP Muránska planina Slovenský ráj a NP Muránska planina Otakar Brandos

Uzitecny pruvodce - predevsim pro Muranskou planinu, o ktere je k dispozici malo publikaci.

13.07.2019 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Byla jsem natesena na pokracovani Saturnina. Me ocekavani bylo mirne skepticke. Kniha ho bohuzel mnohonasobne predcila - je strasne nudna a prakticky o nicem, jen napodobuje zname puvodni historky. Mela jsem co delat, abych to vubec docetla a to jsem typ ctenare, co cte jednim dechem :-)

13.07.2019 2 z 5

Expert Expert Dick Francis (p)

Celkem zajimava kniha - moje prvni od Dicka Francise. Zajimava zapletka, postupne napinave rozpletani deje.

13.07.2019 4 z 5