Sarfias Sarfias komentáře u knih

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Film jsem viděla několikrát a pokaždé jsem si nebyla jistá, zda se mi spíše líbil, anebo spíše nelíbil. Kniha byla ale dost odlišná. Plná dialogů a zajímavých příběhů, myšlenek hlavního představitele. I když nejsem příliš zapálená do podobných knih a čekala jsem trochu více scifi, techniky, ..brouků..Kniha se mi celkem líbila a dám ji plný počet bodů, protože byla čtivá, poutavá a zajímavá.

04.08.2016 5 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Při čtení této knihy jsem zažila chvíle úžasu. Stále přemýšlím nad tím, jak se autorovi podařilo vymyslet s takovou lehkostí svět, který s šíleností Říše divů zapadá do současného Londýna hravě a trefně.
Kniha je opravdu jiná a autor si to uvědomuje vzhledem k suverénně podaným pasážím, které čtenáře nenechají na pochybách, že objevil skutečně kvalitní čtivo.
Věřím, že stejně jako milovníků bude mít tato fantazy mnoho odpůrců. Není to zřejmě nic zvláštního, vzhledem k tomu, že celý příběh je vskutku podivný a málo koho ponechá klidně spát.
Nic jiného, než plný počet hvězd si tento příběh nezaslouží!

03.08.2016 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Upřímně řečeno...čtení na léto, nic zásadního, nic co by vám vyrazilo dech. Nerada to píši, ale seriál je lepší.

31.07.2016 5 z 5

Panenka z kostí Panenka z kostí Holly Black

Naprosto dokonalá knížka o dospívání dětí, o přátelství a dobrodružství! Navíc knihy od Holly Black snad nikdy nezklamou. Je to čtivé, milé a opravdu velmi pěkně popsané.

31.07.2016 5 z 5

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Lehce předvídatelná, leč těžko ji odložit. Asi tak bych charakterizovala poslední díl této série. Moje dušička tajně doufá, že snad bude další díl :) A že by rozhodně bylo o čem vyprávět! Po přečtení tohoto dílu sice něco málo dopadlo dobře...avšak až mnoho dalších otázek vyplavalo na povrch! Doufám tedy, že další díly budou!

30.07.2016 5 z 5

Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás Tony DiTerlizzi

Jedna z nejkrásněji ilustrovaných pohádkových knížek, které znám :-)

29.07.2016 5 z 5

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

I když se říká, že druhé díly knih bývají horší, než ty první, neřekla bych, že to platí i o této knize. Pokračování příběhu o nekromantce Chloe čtenáře provedlo bližším poznáním jednotlivých postav a charakterů (což opravdu oceňuji u spisovatelky - charaktery moc pěkně odlišila). Hlavně v první části knihy jsem byla skutečně napnutá, co se bude dít. Trochu mě mrzí, že se Chloe musela dát na útěk, protože delší pobyt v jiné "léčebné" instituci by mohl být ještě velmi zajímavý.
Ale dalšími stránkami jsem nebyla ani trochu zklamaná, naopak.. Knihu jsem opět skoro nemohla odložit!

28.07.2016 5 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

WOW! Asi podobnou reakci jsem měla po přečtení prvního dílu této trilogie. Před časem jsem o těchto knihách slyšela, ale pak, když jsem viděla, jak knihy vypadají, první co mě napadlo bylo, že to bude "zase nějaký ujetý brak pro náctileté". Tady se silně projevuje pořekadlo - nesuď knihu podle obalu ;-) Pro náctileté? Možná. Brak? Ani omylem!
Knihu jsem téměř nemohla odložit a četla jsem ji naprosto všude a pokaždé, i když jsem měla jen chvilku na čtení. Jak občas mívám problém s mladšími postavami, které se chovají hloupě, tady bych naopak řekla, že hlavní hrdinka byla velmi vyspělá na svůj věk. Hezky se to četlo, i když bych ji a její kamarády také občas s chutí přetáhla bambusovou tyčí!
Od knihy jsem čekala trochu jiný příběh..Nekromantka? Mrtví vstávají z hrobu a plouží se zatuchlým polorozbořeným městem. Cha! V žádném případě. Ale zato pěkná (SPOIL!!) psychiatrická léčebna pro mladistvé, kteří..nejsou zase tak moc nemocní, jak by se mohlo zdát. Co mě trochu mrzí je, že autorka nepropracovala více do hloubky vnitřní zápolení hlavní představitelky s tím, jestli tedy je anebo není blázen.
Líbily se mi náhlé zvraty a zajímavě zpracované charaktery postav. Nejsou plytké, naopak jsou čtivé, poutavé i když v reakcích možná trochu předvídatelné.
Tak či tak, doslova se klepu na pokračování. Pokud hledáte zajímavou Young Adult fantazy, nemeškejte, neztrácejte čas a sáhněte po Přivolávání!

27.07.2016 5 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Gabriella Poole

Úvodem upozorňuji, že tento komentář bude možná obsahovat malé spoily. I u tohoto dílu jsem byla mírně na vážkách. Je sice hezké, že se hlavní postava tak nějak vyvíjí, ale celé mi to přišlo trochu i s její nejlepší kamarádkou, přitažené za vlasy. I když věk puberty v člověku obrací všechny buňky naruby, nemyslím si, že by se jen tak ze dne na den na sebe tak nějak vykašlaly. Ranjit se choval také dost pitomě - co je to za lásku, když není s to si v klidu sednout a "ukázat barvu". Stejně tak Cassie, která se vůči němu zachovala jako potrefená husa. Mohu jen usuzovat, že se neobratně snažila autorka poukázat na nestabilní mysl Vyvoleného.
Snad nejlepší a nejvyspělejší postavou se mi zdál Richard, kterého mi bylo hrozně líto, protože Cassie mu defakto !Větší SPOIL! dala košem.
I tak hodnotím plným počtem hvězd, protože příběh byl poutavý, plný zajímavých událostí a zvratů. A jelikož jsem o víkendu odjela bez knihy a celou dobu jsem myslela jen na to, jak budu zase doma a dočtu ji, usoudila jsem, že kniha je v podstatě docela dobrá a zřejmě mě velmi chytla! :-) Jsem velmi zvědavá na poslední díl!

25.07.2016 5 z 5

Spoutaní Spoutaní Gabriella Poole

Z tohoto dílu mám smíšené pocity. Valnou část knihy jsem měla pocit, že se absolutně nic neděje. Navíc, i když si uvědomuji, že Cassie je teenager a ti mají jiné reakce a způsoby uvažování než dospělý člověk, neubráním se pocitu, že jedná v některých situacích příliš hloupě. Zdá se mi, že první díl byla charakterem někde jinde, než v dílu druhém. Nicméně musím pochválit závěr. I když napětí a "konečně se něco děje" bylo až příliš krátké, bylo to popsané pěkně a jsem zvědavá, jak se příběh bude dál vyvíjet!

19.07.2016 4 z 5

Vyvolení Vyvolení Gabriella Poole

Pozor - možná trochu SPOIL:
Upřímně řečeno jsem od knihy čekala jen další náctiletou upířinu. Nápad s duchy, kteří koexistují v těle některých lidí mě ale popravdě velmi zaujal. Knihu jsem nemohla skoro odložit, četla se velmi hezky a i když bych ji asi neoznačila za bestseler, rozhodně bych ji doporučila k oddechovému letnímu čtení.
Čeho si vážím? Konečně nový nápad, žádní upíři či vlkodlaci. Jasně..pro změnu duchové. Ale překvapilo a potěšilo!
Čtivo je to velmi lehké a každým coulem pro náctileté. Ale proč by si to i dospělák nemohl vychutnat?
Pokud hledáte něco co přečtete za den a chcete oddechovku, sáhněte po této. Věřím, že neurazí.

16.07.2016 5 z 5

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Po přečtení této knihy mě napadla jediná věc - bude pokračování?
Nemohu říct, že by to byl nějaký trhák, na druhou stránku jsem byla poměrně dobře naladěná, protože jsem sháněla jednoduché čtivo na horké letní dny (a co se čte lépe v létě, než kniha, kde je 90 % času odehráno na podzim a v zimě?) :)
Kniha má i své zápory. Některé charaktery jsou nedotažené a samozřejmě zde najdeme dost klišé. Na druhou stránku myslím, že kniha by mohla mít našlápnuto na slušné zvraty v příběhu, kdyby bylo pokračování (anebo pokud by autorka na dlouhých stránkách dlouze nepopisovala některé nepodstatné věci).
Pokud hledáte knihu na horké dny a nečekáte, že vás zvedne ze židle, spíš si chcete odfrknout a uvolnit mysl, sáhněte po ni. Starší se vrátí do puberty, mladší se možná sžijí s hlavními hrdiny.

12.07.2016 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Ať již věříte na duchy anebo nikoliv, knihu jednoznačně doporučuji všemi deseti. Nikdy jsem o první světové válce a španělské chřipce tolik nepřemýšlela, jako při četbě této knihy. Jedná se o velmi povedeně napsaný psychologický román s prvky nadpřirozena a trochou toho hororu. Kniha je místy mrazivě strašidelná, místy dojemně romantická a jinde detailně a napínavě záhadná. Knihu jsem doslova zhltla, protože autorka píše krásným jazykem. Velmi oceňuji, že kniha se nijak netáhla, v každé kapitole měla co čtenáři nabídnout a konec nebyl nijak rázný ani nudný, ale příjemně ucelený.
Doporučuji, doporučuji, rozhodně doporučuji!

09.07.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Také vám připadá, že sci-fi pro holky odráží současný problém - malý zájem dívek o technické obory? (Ale to odbočuji).
Po knize jsem sáhla, protože sci-fi mám skoro stejně ráda jako fantazy. Navíc anotace knihy mě velmi zaujala. A i když první stránky mi napovídaly, že příběh bude takový a makový, opak byl pravdou. Knihu jsem doslova zhltla a byly části, kdy jsem byla napnutá jako kšanda, jak to dopadne! Za mě plný počet hvězd, příběh je totiž velmi zajímavý, čtivý, místy hodně napínavý a velmi se mi líbí jemná asociace s některými pohádkami. Snad za mě by tam mohlo být jen více techniky, udělátek, hýbátek a jiných kyborgských srandiček.
Kdokoliv kdo hledáte od dechovku na léto, nečekejte!

08.07.2016 5 z 5

0.4 - Soumrak civilizace 0.4 - Soumrak civilizace Mike Lancaster

U hvězdiček velmi váhám. Námět knihy mě zaujal, bylo to něco jiného a na úplném začátku jsem byla natěšená, jak to celé dopadne. Jen počet stránek mě trochu zarážel..
Kniha byla tak krátká!
Upřímně řečeno by si příběh zasloužil více. A dalo by se o něm napsat více. Dalo by se to více zamotat a více čtenáře nabudit.
Dávám o hvězdu méně, protože to bylo krátké a moc rychlé. Ostatní hvězdy dávám proto, že nápad to byl sakra dobrý! :-)

30.06.2016 4 z 5

Bájná pečeť Bájná pečeť Bernd Perplies

Pozor - komentář může obsahovat malé SPOILY!
I když jako milovník 19. století a Anglie jsem zaplesala, zároveň mám na tento díl rozpačitý názor. Ze začátku příběhové dění naběhlo velmi zajímavě, ale pak se začaly objevovat různá jména k sobě dost podobná, že jsem měla tendenci často řešit, kdo je kdo. A i když oceňuji autorovu chuť se nepárat se zabíjením různých nepodstatných postav, byl pro mě tento první díl spíše plným rozpačitého rozhodování se, zda bych knihu doporučila či nikoliv. Čtu díl druhý, uvidíme. Šanci si zaslouží, ale již si od toho nic neslibuji.

15.06.2016 4 z 5

Ďáblův klíč Ďáblův klíč Ben Edair (p)

Četla jsem na to nedávno recenzi, že je to kniha, která mě fakticky vyděsí. Bohužel se tak nestalo. Naopak! Takový příběh bych ráda viděla coby temnější českou pohádku. Tak či tak, kniha se mi opravdu velmi líbila, překvapila mě zajímavým příběhem i charaktery. Byla na můj vkus až příliš krátká.
Druhý příběh, který mi připadal hodně jako čistá legenda, byl také opravdu poutavý. Pokud máte rádi legendy, pohádkové trochu temnější příběhy, rozhodně knihu doporučuji!

01.06.2016 5 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Předem upozorňuji - budu zde maličko spoilovat.
Kniha mě zklamala. Čekala jsem více napětí, záhad..větší "strašidelno". Četla jsem na knihu dost chvály stylu "nebudete ji chtít odložit.." ale já ji odložila a docela ráda. Byla to pro mě nuda. Snad jen na posledních třiceti stranách se začalo konečně něco dít.
Za mě hvězdičky snad jen kvůli scéně dcery hlavní představitelky..Pozor spoil - jako panenka byla popsaná výborně, daný jedinec, který si plánoval s dívkou "užít" byl také dobře napsaný. Konec (hlavní padouch) celkem nečekaný, ale i tak to bylo celé takové slabší. Asi jsem od toho neměla čekat zázraky. Leč pokud nic nečekáte, doporučuji, detektivka to zase tak špatná není.

28.05.2016 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Obecně mohu říct, že mám opravdu ráda knihy od Holly Black i když by ledaskdo řekl, že jsou pro malé děti (a to už, alespoň číslem v OP, nejsem). Nicméně na to, jak moc jsem byla natěšená, jsem tuto knihu zase až tak moc nezhltla. Možná, si ji ještě jednou přečtu, ale rozhodně se v mém "Top Black" nevyrovná například Dani peklu, která mi přišla mnohem poutavější a tak nějak se silnějším dějem. Leč autorka nezklamala alespoň kouzly, vílami, elfy a zajímavými, snad i strašidelnými prvky. A samozřejmě láskou, která je tam nevtíravě a celkem mile podaná. Za mě doporučuji. Nejlépe s horkým šálkem čaje v deštivém odpoledni. Ale nečekejte od knihy zázraky, ty se, alespoň z mého pohledu, tentokrát neděly.

16.04.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

I když jsem tuto knihu "louskala" poměrně dlouho, nebylo to proto, že by nebyla čtivá. Spíše jsem hledala vhodný okamžik na čtení takového pokladu. První díl mě velmi napnul a navnadil a druhý díl nezklamal. Autorka opět dokázala, že její postavy jsou silné charaktery s příběhem a čtenář hltá stránku za stránkou, až mu zbude jen poslední kousíček. Závěr byl pro mě smutný, protože čekání na další díl budou pěkná muka.

11.04.2016 5 z 5