SáraR. SáraR. komentáře u knih

Ochraň mě Ochraň mě J. L. Beck

No tak tohle už bylo lepší. Čtení jsem si užila mnohem víc. Nějak mě to k Damonovi více táhlo a propracovaný děj mě příjemně překvapil. Celkově byl příběh mnohem záživnější. Keiru mám upřímně radši než Elyse. Kniha mě pohltila vesměs od začátku, ikdyž mi to trochu připadalo jako mix Habibi a Královské ságy. ;) Doufám, že u nás vyjdou i další díly!

16.01.2024 4 z 5

Odsuď mě Odsuď mě J. L. Beck

(SPOILER) Takže, kniha se mi líbila, ale chvílemi mi přišla trochu prázdná. Spicy scénka byly úžasné, ale děj jako takový... Chyběla mi nějaká pořádná zápletka. Vzhledem k tloušťce knihy jsem nečekala nic závratného, ale stejně. Ten únos byl pěkné zpestření, ale mrzí mě, že jsem se sotva nadechla a byl konec. Nedokázala jsem si k hrdinům vytvořit silnější vztah, než třeba u knihy, co má 400 stránek a popřípadě i více dílů o tom samém páru. Hned se vrhám i na další díl a moc se těším, jak se bude Damon divit všemu, co se týká zamilovanosti stejně, jak Hrdina, protože počítám, že to tak bude... ;)

15.01.2024 4 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Tak si to shrneme. Tohle nebylo vůbec špatný. Příběh mě bavil. Postavy jsem si oblíbila a šok s Maxem mě totálně dostal. Na konci jsem naprosto chápala Gretchen. Byla bych na tom stejně. Líbilo se mi, že je kniha zařazena do devadesátek, dodalo to příběhu hloubku a uvěřitelnost. Nevím co jiného napsat. Kniha mě bavila a jsem ráda, že je v mojí knihovně. :)

14.01.2024 4 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Kniha pro mě byla vítaným osvěžením po bohužel odložené, poměrně složité fantasy. Četla se vyloženě sama. Nápad byl velmi, velmi originální a autorovi patří můj obdiv. Je tu ale jeden zádrhel, který mi pořád vrtal hlavou. Postavy. Za mě většina z nich byla relativně uvěřitelná, až na Indii. Jak už tu někdo psal, většinu času se chová na 20, pak se zase objeví chvíle, kdy se na svůj věk (13) chová. Ta je pro mě vyloženě záhadou. Trochu mě mrzí, že záhada třetího domů je vesměs otevřená a nikdy se nedozvíme jak a proč se v domě nacházelo to "zlo". Každopádně mě kniha bavila , ikdyž bych ji spíš doporučila číst v létě. ;)

31.12.2023 4 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Tak tohle bylo úža! Tenhle díl, a asi to nikoho nepřekvapí, se mi líbil úplně nejvíc. Objevování nové planety a odkrývání všech tajemství, mě neskutečně bavilo. Při čtení jsem se nenudila a vesměs pořád nad něčím přemýšlela. S každou kapitolou se všechno komplikovalo a zamotávalo, ale nakonec, jak je u autorky zvykem, se všechno v celkem rychlém sledu událostí vyřešilo. Bylo tam zase pár zvrtaů, které mě opravdu vzali a jiné jsem zase očekávala. Líbilo se mi, jak se vztah mezi Amy a Synem od prvního dílu vyvýjel. Celkově vlastně oba dospěli, když se nad tím člověk zamyslí, tak se z náctiletých teenagerů stali statečným duem a nebáli se za lidi, na kterých jim záleželo položit život. Nemůžu nic jiného než knihu doporučit! ;)

19.12.2023 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Knihu Loď mezi hvězdami mi doporučila kamarádka a já se k ní konečně dostala. Byla to moje teprve druhá sci-fi kniha (první byla Spát v moři hvězd od Christophera Paoliniho) a neskutečně mě to bavilo. Celý příběh je perfektně promyšlený. Nenapadlo mě, že by kniha mohla být až tak dobrá. Čekala jsem jednoduchou zápletku v zajímavém prostředí a nějakou tu romantickou linku, ale příběh mě velmi mile překvapil. Postavy jsou moc fajn, nechyběla ani spousta tajemství, lží a intrik. Posledních 40 stran bylo hodně zajímavých a můj mozek už byl celkem na kaši z těch všem zjištění a zvratů atd. Prostě od tý jedný kapitoly to bylo jako přejet vrchol horský dráhy!
Za mě rozhodně doporučuji všemi deseti, klidně i starším čtenářům, než je nejspíš cílová skupina. Mě je už skoro 17 a nemůžu udělat nic jiného než dát plný počet! ;)
!!Pozor spoiler!!
Hodně mě zajímá, jak se bude příběh vyvíjet dál a jestli u obyvatel Universa začne vznikat Ponorkový syndrom. Celkem by se dal očekávat, když lidé zase vnímají a normálně myslí. Na druhou stranu jich tam není zase úplně málo a autorka by tuto skutečnost mohla vynechat. Kdo ví? Já se jdu hned vrhnout do dalšího dílu! ;)

12.12.2023 5 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Rituál. Hned na začátku si nemůžu odpustit, abych nezmínila tu nádhernou obálku. Prostě ten drak vypadá ÚŽASNĚ!!!
Příběh pro mě nebyl úplnou neznámou. Naprosto miluju film Legenda o drakovi a jen díky tomu jsem si chtěla přečíst i knihu. Všimla jsem si velkých rozdílů, které mě občas i překvapovali. Ale myslím, že se mi to takhle líbí. V knize je Juta, no... inteligentnější? Ve filmu je to taková dívka s řekla bych až dětským myšlením, ale v knize mi přijde, že tam má mnohem více prostoru na to, aby ukázala, co v ní je. Jsou tam sice chvíle, kdy se chová, jako naivní slípka, ale ve filmu bych ji vyloženě občas propleskla. ;) Arman je trochu více gramotný a tím je kniha mnohem záživnější. Za mě má každá verze svoje plusy a mínusy, ale za pozornost stojí obě! Každopádně se na film musím hned zase podívat! ;)

06.12.2023 4 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Tak tenhle díl mě bavil snad ještě víc, než ten první. Less jsem si hrozně oblíbila a celý příběh jsem doslova zhltla. Sice se tam objevuje jedno klišé za druhým, ale to mi vlastně vůbec nevadilo. Už jsem si na to u této série zvykla. Nemám co dodat, skvělé a jsem zvědavá, co na mě čeká v závěru trilogie. :)

30.11.2023 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Mé sladké šestnácté století. Kniha se ke mě dostala jen díky čtenářské výzvě, jinak bych si ji rozhodně nepřečetla. Samotný nápad je dost absurdní, ale provedení mě velmi bavilo a s chutí se vrhám na další díl. Postavy jsem si oblíbila a po návratu do budoucnosti jsem nevěřila vlastním očím. ;) Závěr byl dosti překvapivý a jsem zvědavá, co se bude dít dál a co to má znamenat.

28.11.2023 4 z 5

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

Začátek po konci. To je skvělá česká fantasy. Celý nápad mi přijde originální a zpracování je velmi dobré. Ellie jsem si oblíbila vesměs od začátku a Black, jméno mluví samo za sebe, je úžasnej, temnej, sexy a starostlivej. Co víc si přát? Kniha jako celek sice nepatří mezi elitu fantasy knih, ale rozhodně stojí za přečtení. Autorka vymyslela úžasný svět, nebo spíš si vysnila, co se děje po smrti.
Jak už jsem říkala, zpracování je velmi dobré, ale za mě tam je jeden zádrhel, který musím zmínit. Trochu mi nesedla česká jména. Já je tedy celkově v knihách moc nemusím, ale o to teď nejde. Jde mi o to, že ti lidé nevědí, odkud jsou a přitom si všichni vybrali jména česká. V tom jsem autorku trochu nepochopila. Neměli by být z různých koutů světa? A neměli by si pak podvědomě vybrat jména typická pro jejich národnost? No jména některých patronů asi nebudeme komentovat.
Kniha je napsána velmi jednoduše. Rozhodně je myšlena pro mladší čtenáře. Já bych ji doporučila dětem od 12 let. I když je celý nápad založen na posmrtném životě a je tam pár krvavých scének, tak bych ji takto starému dítěti dala. Jsou tam scénky, kdy lidé zemřou při nehodách, převážně autonehodách, popřípadě stářím, nebo čirou náhodou, jako třeba infarkt. Je dobré, aby děti věděli, že smrt může přijít nečekaně, nebo že jejich prarodiče či jiné osoby v jejich životě tu nebudou věčně a měli by si vážit všech chvil strávených s nimi.
Knížku mi v e-podobě zaslala sama autorka, abych ji zrecenzovala. Jsem moc vděčná, že jsem měla tu možnost. :)

19.11.2023 4 z 5

Vraždy na molu Vraždy na molu Ken Bruen

Hmm, tak tohle... úplně nevím, jak to hodnotit. Knížku jsem zhltla za večer. Příběh byl napsán čtivě a krátké kapitoly byli super a utíkaly, ani jste nevěděli jak ( skoro jsem měla pocit, jako když scrolujete na tiktoku ;) a to je tak vše kladné co k tomuto "dílu" můžu říct. Příběh byl vysloveně o ničem. Chápu, že nejsem cílová skupina (jsem náctiletá abstinentka), ale i tak si dovolím říct, že kniha nemá žádnou hloubku a vlastně ani děj. Anotace vás navnadí na kriminálku o zavražděný holce a soukromým detektivovy, co mám problém s alkoholem a místo toho dostanete jen popis života zoufalího alkoholika, kterej se chvástá tím, že je soukromý vočko, ale vlastně se celej případ vyřeší téměř sám a nakonec se o vrahovi dozví úplnou náhodou, aniž by se ho snažil najít. Tři hvězdičky jsou jen za čtivost a pár fajn vedlejších postav. Kniha se ke mě dostala skrz čtenářskou výzvu, lepší knihu s postavou alkoholika jsem si asi vybrat nemohla.

01.11.2023 3 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

(SPOILER) No páni! Tohle bylo naprosto úžasné! Knihu jsem zhltla na jeden zátah ( doslova, prostě nešlo skončit ;)) ! Nádherný a roztomilý příběh, který mě vtáhl a nepustil až do konce. V hlavní hrdince jsem se viděla a vždycky jsem si říkala: ,, No, tak takhle bych se zachovala já... " a v duchu jsem si za to nadávala, protože ne vždy se naše hvězda zachovala dobře. Porter byl naopak prostě skvělý a jak se pak popral s Davym? Šla jsem do kolen! Jen jsem se trochu bála toho, jak Bailey reagovala, když se prali a poté ( moc o tom přemýšlela :)). Konec mi přišel trochu zmatený, ale bylo hezké, že se opravdu potkali na tom promítání pod vlajkou. Prostě úžasná YA romanťárna, u které vámi víří spousta emocí. Dokonalá kniha na léto, rozhodně doporučuji!

25.09.2023 5 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

(SPOILER) No teda! Druhý díl byl mnohem větší vzrůšo!! Dese jsem si oblíbila ještě víc, než v prvním díle ( jestli to teda ještě jde) a Callie mi opravdu přirostla k srdci a miluju ji na věky věků. Celý příběh bych nazvala mixem Dvorů, Krutého prince a Vlků zaslíbená, což je velmi zajímavá kombinace, ale všechno funguje jak má, takže já si nemůžu stěžovat. Konec mě dostal a přesně v něco takového jsem doufala ( musím se tedy přiznat, že to s těmi stromy mi došlo mnohem dříve, ale samozřejmě jsem nevěděla proč se to děje a na Zeleném muži mi taky něco nesedělo už od začátku ). Miluju zvraty a taková nevysvětlitelná zmizení jsou strašně napínavá. Tohle je prostě ta vysněná kniha, kde se smíchá všechno co milujete a nějakým prapodivným způsobem to dává smysl. I LOVE IT!!

24.09.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tento díl mě moc bavil. Bylo fajn se naposledy ponořit do světa Selekce. Tato kniha pěkně zakončila základní trilogii a snad zodpověděla všechny otázky, které si čtenáři kladli. Povídky mě bavili, nejvíce asi Královna, Princ, Komorná a i Miláček patří mezi moje oblíbence. Strážce mě chvilkami trochu nudil, ale více jsme pochopili Aspenovy city k Americe a proč se choval, no, jako zamilovaný osel (což vlastně i byl). ;) Pro fanoušky Selekce je toto povinnost. Já knihu zhltla za den. ;)

27.08.2023 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

(SPOILER) Tento díl byl za mě zatím nejlepší, a myslím, že to tak i zůstane. Knihu jsem doslova zhltla za dva dny a nemám slov. Selekce Ameriky a Madona byla skvělá, ale tohle? Neskutečně mě to bavilo a naprosto jsem soucítila s hlavní hrdinkou. Také jsem chápala Eadlynino chování a rozhodování od samého začátku. Dopadlo to úžasně, ale i slzičky byly. Deprese jsem chytala posledních 50 stran. Eadlyn mi přirostla k srdíčku a do Eikka jsem se též zamilovala a naprosto tento díl miluju!

26.08.2023 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

(SPOILER) Naprosto překrásný příběh, který mě vtáhl do děje od první stránky. Nemohla jsem se odtrhnout a zhltla knihu doslova na jeden zátah. Prostě nešlo skončit! Kdybych nešla do kina, tak bych ji stihla za jeden den. Amerika se mi strašně líbila a ze začátku jsem ji chápala, co se týče Aspena. Ale potom, co ho viděla s jinou, jsem nechápala, proč se tak princi straní, ikdyž o ní má zájem. Pochopila bych, kdyby mu řekla, že je čerstvě po rozchodu a bla, bla, bla prostě zpomal jo, ale tohle? A jak se s Aspenem začla ocucávat, hned jak se objevil v paláci? Měla jsem chuť je oba přetáhnout židlí!! ( Někdo to tu už psal a je to opravdu trefné. ;). Předtím ji nechtěl, aby ji nestáhl k sobě do šestý kasty a když se teda Amerika konečně rozhodne na něj zapomenout, stát se královnou a být první, tak se panáček rozhodne, že by jí chtěl zpátky, aby spolu žili šťastně až navěky se spoustou dětí? A ona mu to ještě k tomu úplně nevyvrátila a pochybuje o Maxonovi?! Kterej je mimochodem hrozně miloučkej a roztomiloučkej a naprosto ho žeru. Sice mám ráda namakaný vojáky a celkově drsný chlapy, ale tady Praporčík Leger může táhnout do ř***!!

Musím přiznat, že jsem nečekala, že mě kniha tak vtáhne, ale opak je pravdou, jak je vidět. ;)

13.08.2023 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Kniha mě pohltila už od samého začátku. V hlavní hrdince jsem se prostě našla. Je to zase trochu jiná verze oblíbeného příběhu o Krásce a Zvířeti, kterou miluji už od malička. Sice mě trochu překvapilo, jak se příběh ke konci odvíjel, ale i tak skvělý zážitek ze čtení. Knihu jsem přečetla za dva dny a jsem zvědavá, jestli se mi bude líbit i další autorčina kniha: Sherwood. Co jsem pochopila, má to být převyprávění Robina Hooda, tak se uvidí. ;)

30.03.2023 4 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Zatím jsem v půlce knihy a moc se mi líbí! Včera jsem dočetla Divokou říši a přečetla jsem si jen první kapitolu. Dneska jsem skončila na straně 205. Stránky letí a člověk si to ani nestačí uvědomit a je v půlce knihy! Moc nerozumím těm negativním komentářům, za mě je kniha pěkná, roztomilá, zvláštní a velmi originální. Přezdívky mi nijak nevadí a zvykla jsem si na ně bez problému. Postavy mi jsou sympatické a jsem zvědavá jak to dopadne! ;)

06.03.2023 3 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Tak tohle mě hodně bavilo. Tentokrát jsem nad knihou strávila o hodně času déle, než je u mě zvykem, ale za poslední dva týdny jsem se ke čtení sotva dostala. Každopádně, kniha mě zaujala již ze začátku, kdy jsme pokračovali ve zvratech a dramatech z minulého dílu. Za mě skvělý, jen mi občas přišlo, že je příběh trochu zdlouhavý. Ale ten konec!! :0 Teď mě opravdu mrzí, že musím Poppy a Casteela opustit a vrhnout se na Ve stínu popela!

20.05.2024 4 z 5

Spolek nemrtvých holek Spolek nemrtvých holek Lily Anderson

Za mě kniha velmi dobrá. Nebudu lhát, nejspíš bych si ji nekoupila, kdyby nebyla na Dobrovských za 9,- , ale nakonec mě příjemně překvapila. Děj byl zajímavý a celkově se mi líbil vývoj všech postav. A jsem ráda, že jsem se dozvěděla o pro mě dosud neznámém wiccanství. Autorce se povedlo vytvořit celkem čtivý a originální příběh. Zvratů tam taky pár bylo, ikdyž ne takových, u kterých byste si neřekli: ,, Hmm, ale ono to vlastně dává smysl..."

08.04.2024 4 z 5