SáraR. SáraR. komentáře u knih

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

( Berme to tak, že pokud čtete tento komentář, tak jste četli Z krve a popela 1-3, jinak jsou tu spoilery na tuto sérii ;)

Tak to bylo hustý! Mám pocit, že tahle dvojice mi přirostla k srdci víc, než Casteel a Poppy, sorry not sorry, je to tak. Další, co se mi líbilo, bylo prostředí, drakeni ( nebudeme se tvářit, že v mém názoru nehrají velkou roli ;), a jak jsem již zmínila, Serafena a Šed, prostě OMG!! Sice jsem až podezřele často v Serafeně viděla Poppy, že to občas bylo až moc okaté, ale zase je to logické. Někdy jsem se zase musela usmívat nad tím, jak je jí Poppy podobná.
Už jsem si u autorky zvykla, že posledních 100-150 stránek je jak na horské dráze, tady tomu nebylo jinak. No prostě, zvrat za zvratem a teda ten úplný závěr mě dostal! :0

Teď se vrhám na Válku dvou královen, ale už se těším, až se vrátím k Serafeně a Šedovi. ;)

28.05.2024 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Hej, to bylo tak úžasný. Samotný nápad, udělat sérii inspirovanou pohádkami, je naprosto skvělý a sdílím tuhle obsesi. Na druhý díl se tedy těším ještě víc, protože Lví král je asi moje nejoblíbenější pohádka. Knihu jsem zhltla za den, o víkendu jsem se na ni nedostala. Už dlouho jsem se do knížky takhle nezamilovala... Příběh sice není zrovna uvěřitelný, ale velmi snadno vás vtáhne a donutí vás ho prožívat do nejmenších detailů. Rozhodně doporučuju!! Disney padouši do toho!! ;)

18.03.2024

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tak na to, že mě kniha na začátku moc nebavila, chyběla mi tam ta akce Hladových her, konec všechno vynahradil. Rozhodně jsem nečekala, že to dopadne takhle, až mrazivě reálně. Líbilo se mi, jak se tento díl hodně točil kolem Katnissiny psychiky, to tomu dodávalo uvěřitelnost.

10.03.2024 4 z 5

Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hans-Olav Thyvold

Příběh se mi moc líbil. Úplně nevím jak hodnotit, nemám s čím srovnávat, ale za mě velmi povedené. Jak už tu pár lidí napsalo, příběh je spíše odpočinkový a smutný, ale také má v sobě humor a spousty dalších pocitů. Čtení jsem si užila, idkyž mi zabralo podstatně déle, než je u mě zvykem. Konec mě tedy opravdu rozesmutněl, ale když se nad tím zamyslím, vlastně jsem to čekala.

24.02.2024 4 z 5

Do plamenů Do plamenů Meredith Wild

Tak tenhle díl mě bavil ještě víc, než ten první. Vanessa se mi zalíbila už v prvním díle a byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že je tento díl o ní. Do Darrena jsem se zamilovala stejně jako Vanessa na dovolené, ale děj po návratu mi docela pil krev. Hodně často jsem Darrena chtěla praštit a dost jsem u toho nadávala. ;) Za mě je kniha povedenější a zatím moje oblíbená. :)

08.02.2024 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Patý díl ze série Strašidelné domy od jedné z mých oblíbených autorek. Tato kniha vyloženě zastupuje klasickou duchařinu. Zápletka byla jednoduchá, postavy mají svoje kouzlo a celý příběh dohromady pěkně funguje. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a hned se vrhám na další strašidelný dům. ;)

01.01.2024 4 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

(SPOILER) Tenhle příběh mě neskutečně bavil. Sice mi trval déle, ale to bylo proto, že jsem neměla náladu na čtení. Kniha za to nemohla. Posledních 100 stran jsem doslova hltala každé slovo. Otevřené konce mi u takovýchto knížek moc nevyhovují, ale kniha by měla být součástí série, takže snad dostaneme i pokračování. Příběh a prostředí zatím opouštět nechci. Dozvěděli jsme se o Ilumenské střední spousty věcí, ale máme tam nevyřízené účty, včetně totožnosti vraha. A postavy taky ještě nechci pustit ze srdíčka. Audrey se tam začala zabydlovat vlastně od začátku. Zato Ivy jsem tam moc neplánovala pustit, jenže ta mrška se tam stejně dostala. S Audrey se staly skvělými kamarádkami a prostě jim nešlo nedržet palečky! Konec nutně potřebuju znát. I kdyby byli vrahy nakonec zahradník a uklízečka, chci to vědět!

13.08.2023 5 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

No, tak tohle teda bylo! Hrozně mě to bavilo, ale zároveň jsem měla vždycky trochu problém se začíst do další části, která se vždy posunula v čase zpět a nebo dopředu. První díl příběhu je pěkně ukončen a je tam skvělé navnadění na další pokračování, do kterého se určitě vrhnu, až vyjde. Fantasy svět je skvěle zpracovaný, postavy jsou opravdu originální, žádné klišé, k tomu všechno to náboženství, postavení, atd. Celé to perfektně funguje. Ilustrace to krásně doplňují a celé to vytváří dokonalý celek.

28.07.2023 4 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Tahle knížka byla naprosto dokonalá! Jsem neskutečně ráda, že je v mé knihovně. Pěkný, čtivý děj, originální nápad a úžasná romantická linka. Roztomilé zamilovávání postav mě neskutečně bavilo a u čtení jsem se pořád potutelně usmívala. Postavy byly dokonalé a není co dodat, hrozně mi sedly. Prostředí bylo taky moc příjemné a měla jsem z něj takový ten Coco vibe, jak tady už někdo zmiňoval a mě napadlo přesně to samé. Popravdě jsem knížku na poprvé odožila, protože jsem očekávala trošku něco jiného, a přešla mě tzv. chuť na tento typ knih, ale teď jsem měla naopak náladu se do ní začíst a rozhodně toho nelituju! Teď se rovnou vrhám na Šťastně až navěky?, protože mám náladu na další LGBT knihu. ;)

24.03.2023 5 z 5

Prokletý sníh Prokletý sníh Barbora Žampachová

Knížku jsem sehnala na Dobrovských za 40,- ve slevě a neudělala jsem chybu. Nechápu, proč má tak průměrné hodnocení. Je to čtivé a originální. Nápad je opravdu dobrý a pěkně zpracovaný. Není to úplně tradiční příběh a to mě na knížce hrozně bavilo! A až do konce netušíte, jak to dopadne. Krásná obálka je jen třešničkou na dortu. ;)

21.03.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Úplná dokonalost! Skvěle vymyšlený svět, prostředí k příběhu a vlastně úplně všechno. Hlavní hrdinka my skvěle sedla a o hrdinovi ani nemluvě. Příběh mě hrozně zaujal a poté, co jsme se přesunuli a setkali se s hrdinou, tak jsem se nemohla odtrhnout! Dneska jsem přečetla víc jak 200 stran. Nutně potřebuju další díl!

05.03.2023 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Mě se tenhle díl moc líbil. Poppy a Casteel jsou moje lásky a celý díl jsem si užívala jejich škádelní a vývoj jejich vztahu. Další co musím zmínit je Poppyin vývoj, jak se z ještě docela nejisté Panny stala, no... tím, čím se stala. ;) Ikdyž to byl rereading, tak jsem si čtení na plno užila. Musím se teda přiznat, že je to asi dva roky zpátky a ten úplný závěr jsem si pamatovala jinak, netuším proč. Alespoň to pro mě bylo překvapením. Každopádně se hned vrhám na další díl a moc, moc doporučuji! :)

22.04.2024 5 z 5

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

První díl byl za mě určitě lepší, bylo to více napínavé. Druhý díl mi přišel takový dost nijaký. Pořád se opakovalo to samé dokola. Asi by to šlo trošku zúžit a udělat jednu tlustší knihu třeba na 400 stran. Jinak, příběhově to rozhodně odpovídá wattpadu. Postavy jsou dost přehnané a ne úplně reálné. Ze začátku mi přišlo zajímavé, že si autorka vybrala postavu zrovna takového typu, ale jakmile se ukázalo, že vlastně každá postava v knize trpí nějakou poruchou, bylo to už docela otravné. Mám velmi rozporuplné pocity, ale za Ericovu roztomilost přidávám hvězdu navíc. ;)

02.04.2024 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Tak takhle knížka pro mě byla velmi milým překvapením. Sehnala jsem oba díly po 19,- na Reknihách a jsem z toho hrozně nadšená. Příběh mě moc bavil, celou dobu jste napnutí jak kšandy, ale vlastně ani nevíte, co se stalo. Do toho ty výslechy tam atd. No a ten konec? A ten zavěrečnej výslech?!! :0

22.03.2024 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Tenhle díl mě moc bavil. Hodně se mi zalíbilo sestavení arény a celkově to mělo úplně jinou atmosféru. Ze začatku mě to moc nechytlo a trochu jsem se bála, že mě to nebude bavit tak, jak ten první. Říkala jsem si, že bez her, to nebudu ono, ale tohle jsem nečekala. V téhle knize se fakt nedá odhadnout skoro nic. Série nejspíš zůstane v mém srdíčku a těším se, až se pak dostanu i k filmům, ale samozřejmě knížky mají přednost. ;)

05.03.2024 5 z 5

Sen Sen Pia Hagmar

Jsem moc ráda, že jsem si knížky koupila. Stály mě dohromady jen 60,- a čtení jsem si užila. Příběh má v sobě hloubku a ikdyž jsem starší, rozhodně nelituji, že jsem nad knihami dva večery strávila. Rozhodně doporučuji. ;)

26.02.2024 5 z 5

Zrada Zrada Pia Hagmar

Tak další díl je za mnou. Knihy se mi moc líbí, ikdyž to jsou jedno odpolední či jedno večerní jednohubky. Chystám se na třetí díl a asi ho dneska dočtu. Jinak příběhově mě série baví a pro mě jako středoškoláka je to vyloženě odpočinková četba. Millu jsem si oblíbila a celou dobu jí držím palečky. V takový konec jsem doufala a těším se na závěr. Série by klidně mohla být spojena do jedné knihy, ale co. Alespoň nezabírá místo v tašce. ;)

26.02.2024 5 z 5

Dárek Dárek Pia Hagmar

Za mě příjemné čtení. Ikdyž je to myšleno pro mladší čtenáře, příběh má v sobě hloubku a nejde tam jen o koně a závody. Jak říkám, nejsem cílová skupina, ale ve svojí kategorii je kniha rozhodně na vrchních příčkách a před pár lety bych byla touto sérií vyloženě posedlá. Za mě rozhodně ano!! ;)

25.02.2024 5 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Tuto sérii jsem komplet sehnala na Dobrovských za 150,- a nemohla jsem udělat lepší kup. Tento první díl mě velmi mile překvapil. Sice jsem doteď nepochopila Camerona, ale jinak mi kniha přišla celkem uvěřitelná. Prostě proč se diví, že si ho nechce jen tak o víkendu vzít?? Pochopila jsem Mayu, ale v tomhle rozhodnutí je pro mě Cameron záhadou. Každopádně se kniha pěkně rozjela a já si čtení vyloženě užila. Rozhodně mi nepřišlo, že tam bylo až moc erotických scén. Za mě jich bylo akorát. Dotyčná asi nečetla sérii Royal, jinak by takový komentář nikdy nenapsala. Za mě rozhodně doporučuji pro osobní výzkum a následný korektní názor. ;)

06.02.2024 4 z 5

Teslův odkaz Teslův odkaz K.K. Perez (p)

Teslův odkaz. Už z názvu a obálky nám může být jasné, že se v knize setkáme s fyzikou. Nápad mi přišel dobrý a originální. Zpracování se mi líbilo a bylo vidět, že autorka ví, o čem mluví. Ze začátku byl děj trochu zdlouhavější a konec mi přišel zase hrozně rychlý. To že je kniha takto ukončena, a další díl asi nebude, mě trochu mrzí, ale zase máme spoustu prostoru pro fantazii, jak by příběh asi mohl skončit. Četla jsem ji déle, než je u mě zvykem, ale vlastně mi to ani tolik nevadí. Za mě je kniha lehký nadprůměr a pro fanoušky fyziky to bude rozhodně láska na první pohled. ;)

24.01.2024 4 z 5