Šánka Šánka komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Pan Carter je thrillerový génius! Tohle bylo skvělé, ale také asi nejdrsnějsí díl celé série. Musím se přiznat, že jsem při popisu první vraždy snad překročila svoji komfortní zónu a málem knihu odložila. Opravdu popisy jsou hodně drsné.
Kdyby mi někdo tak před deseti lety dal tuto knihu, nedočetla bych ji. Kdybych knihu donesla mé mamince, (velké čtenářce), asi bych usilovala o její život. Ale pokud bych si teď nepřečetla další díl této série, přišla bych o naprosto strhující čtení.
Prostě pecka a klidně těch pár popisů vynechejte, zážitek z celého příběhu to neoslabí.

27.03.2023 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Katie Gutierrez

Knihu jsem v knihovně objevila mezi novinkami a půjčila si ji s představou příjemné, lehké, romantické oddechovky. Oddechovka to tedy rozhodně není, je to rodinné drama, na jejímž začátku, nebo vlastně konci vše vyústí vraždou.
Příběh ženy, která je vdaná, má dvě malé děti a při jedné služební cestě se seznámí a zamiluje do jiného muže. Nic nového, tohle se stává...Jenže Lore se i za tohoto muže, v jiné zemi a po nějaké době, provdá. O mnoho let později mladá Cassie chce sepsat Lorein pravdivý příběh a odkrýt, co se skutečně stalo, proč jeden z aktérů tohoto trojúhelníku skončil mrtvý a druhý ve vězení.
Zkraje je tempo takové rozbíhající, nenechte se odradit, postupně se odkrývá celé rodinné drama, tajemství, příběh graduje, závěr určitě překvapí a současně nabízí i mnoho morálních otázek. Budete chápat, budete odsuzovat, pochybovat...

23.03.2023 4 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

To si tak ráno říkáte...,mám volno, paráda, udělám plno práce, umyju třeba okna, Velikonoce se blíží. No, ale jen nakouknu do nového dílu této série, jen pár stránek. A je zameteno, čert to vem :-). Neudělala jsem nic a jen četla.
Anotace říká docela hodně, takže jen dodám, že 20 stránek před koncem se mi asi zastavilo srdce, tak jsem se lekla, co nám to ta Patricia provedla. Lottie i Boyd dostávají nejen od neschopného šéfa, ale přibývají i další šrámy na těle, tak ještě tohle!!!
Jedna z nejlepších současných detektivních sérií. Kdo zná, nenechá si ujít, kdo ještě váhá, tak to nedělejte a pusťte se do ní.

17.03.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha je fikcí o životě slavné filmové hvězdy. Je ale napsána tak věrohodně, postava (nejen) hlavní hrdinky působí neskutečně živě, že jsem si ji zkoušela během čtení vygooglit a samozřejmě jsem neuspěla :-).
Evelyn Hugo není hrdinka, která by vám od prvních stránek nějak přirostla k srdci, je sobecká, vychytralá, ctižadostivá, chladná, toužíci po slávě. A cestu k ní si razí ostrými lokty. Jenže prostředí filmového průmyslu není pro slabé a Evelyn to moc dobře ví...
Přestože prostředí ani téma, které se line celým příběhem, asi nechytne každého, hrdinka vám nejspíše sympatická nebude, tak já jsem někde v průběhu jejího vyprávění si k ní vztah našla, pochopila ji, fandila a v závěru se s ní nerada loučila. A bylo i několik momentů, při kterých jsem měla v očích slzy.
T. J. Reid píše skvěle, četla jsem vše, co u nás vyšlo, tohle je strhující biografická fikce, která vám rozečtená dlouho nevydrží.

12.03.2023 5 z 5

Matka, jakou jsem mohla být Matka, jakou jsem mohla být Kerry Fisher

Výborně napsaný román o vztazích rodičů a jejich dětí, o složitosti těchto vztahů, o mateřství. Není jednoduché být dobrým rodičem, tím se nerodíme, je to dřina a děláme chyby, které mohou mnohdy zanechat nenapravitelné škody, nechtěně ublížit. Tyto vztahy jsou o kompromisech, pochopení a lásce o komunikaci.
Ale nejen o tom je poslední román této autorky, který má nemnoho stránek, ale nabízí mnoho k zamyšlení. Pro mne zatím nejlepší kniha, co Kerry Fisher napsala.

08.03.2023 5 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Nádherný román, který je v mnohém skladbou přiběhu podobný jiným, ale tolik se vymyká! Moc se mi líbil a po dlouhé době jsem musela knihu dočíst i přes pokročilou noční dobu.
Příběh vyprávěný ve dvou časových linkách, které od sebe dělí pouhých 40 let! Minulost se odehrává v okupované Paříži a druhá linka nás přenese přes oceán do Bostonu do roku1985. Tentokrát ta současnost je ten nosný příběh, v němž se spojí i rozpletou všechny nitky tohoto kouzelného, dojemného příběhu. A takový závěr jsem vůbec nečekala, no, možná něco málo ano, ale překvapil.
Romantičkám nezbývá nic jiného, než si tuto knihu přečíst a užít si ji...

05.03.2023 5 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Luxusní čtvrť, uzavřená privilegovaná komunita několika rodin, přetvářka, lži, pomluvy. Schéma, které se objevuje v mnoha současných thrillerech pro ženy, ale ne každý je umí poutavě napsat, jako třeba Jenny Blackhurst.
Na začátku někdo zemře, nešťastná náhoda, nebo vražda? A na facebooku někdo začne zveřejňovat pravdu, nebo je vše výmysl? Pomalu se odhalují souvislosti i pravda, která se ale nemusí líbit všem...
Tato kniha by se ale líbit mohla.

27.02.2023 4 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

Tato autorka tedy dovede zabrnkat na čtenářovy emoce. Ten závěr byl citový masakr, připravte si ke čtení balíček kapesníčků, krásné to bylo! Mám jen malinkou výtku, závěr byl trošičku zrychlený, ale epilog to napravil.
Příběh Grahama a Lucy je dojemný, city drásající, romantický i lehounce vtipný, moc se mi líbil. Já se trošku vyhýbám knihám s podobnou obálkou, ale věřte, že i tentokrát k příběhu dokonale padne.
Kdo by chtěl s touto sérií začít, výhodou u ní je, že každý díl je uzavřený a příběh má novou dvojici, takže se dá začít kterýmkoliv dílem podle nálady, všechny jsou nádherné.

23.02.2023 5 z 5

Královna Alžběta II. Královna Alžběta II. Michaela Košťálová

Knihu jsem si pořídila na Knižním klubu těsně po úmrtí královny. Tehdy všechny tituly o Alžbětě ll. byly beznadějně vyprodány, a ač mám doma pár knih o této, asi pro nás -nehistoriky nejznámější evropské monarchii, těšila jsem se na ni.
Autorka nás velice stručně a celkem povrchně seznamuje se životem této panovnice, která celý svůj dlouhý život zasvětila službě svého lidu a sloužila mu s důstojností sobě vlastní až do své smrti.
Tato kniha je ale pro mne zklamáním nejen co do obsahu, chaotického, nezáživného stylu, nic nového jsem se vlastně nedozvěděla, uvítala bych i více fotografií k danému vyprávění.
Nicméně zůstavám i nadále velkým fanouškem této královské rodiny, a i když odchodem této mimořadné panovnice skončila jedna velká historická etapa, v jejích dětech, vnucích a pravnoučatech bude žít dál.
Tak snad už jen...Královna je mrtva, ať žije král...

Pro ty, kteří by se opravdu chtěli dozvědět něco o životě Alžběty Il. bych tuto knihu nedoporučila. Odpady knihám nedávám, tak jedna hvězda za obálku, druhá za autorčinu snahu. Já si pořídím jinou biografii.

17.02.2023 2 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Mně se tento díl líbil malinko více než první. Autorka ubrala na romantice i drsných popisech, vše bylo takové vyváženější, zkrátka dobrý, svižný thriller. Tím ale vůbec neříkám, že by první díl byl horší.
V pokračování se setkáme i s postavami z minulého dílu, ale tady se vyšetřuje jiný případ, starý dvacet let, zároveň současná vražda policisty a na scénu přichází nové postavy. Atmosféra malého městečka s mnoha možnými pachateli je krásně napínavá s perfektním nečekaným závěrem. Ne, tohoto pachatele jsem vůbec netipovala!
Za mě super thriller a klidně by se dal číst i samostatně bez předchozího dílu. Ta návaznost tam, podle mne, není až tak důležitá, ale je příjemné se znovu setkat s Liv, Colem a Tori.
Přála bych si tedy pokračování.

10.02.2023 5 z 5

Komnata ozvěn Komnata ozvěn John Boyne

Naposledy jsem se prosmála celou knihou u posledního dílu ,,Aristokratky". Tedy vážně, tohle bylo skvělé! Autor se vtipně strefuje do fenoménu dnešní doby - nadměrnému užívání a zneužívání sociálních sítí a médií.
Celá rodinka Cleverlyových je i tak totálně ujetá, ale když se k tomu přidá ještě přítel jejich dcery, uplný exot :-), jedna želva a špatně pochopený příspěvek na Twitteru, pak z toho vzniká lavina humorných až bizarních situací.
Pokud máte aspoň trošku smyslu pro humor, nebo si dokážete přiznat současnou realitu, tato kniha by vás neměla minout a pobaví vás. Toto je bravurně, možná sice s nadsázkou, nastavené zrcadlo dnešní doby.
Doporučuji a ještě jednou doporučuji!!!

06.02.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Tak nám už i Joy začala s těmi sousedskými dramaty se spoustou lží, polopravd a těch navenek se jevících spokojených rodin. A mně se líbilo, jak si krásně pohrála s psychologií jednotlivých postav, a že jich opravdu nebylo málo.
Slepá ulička, ve které žije v uzavřené komunitě blízko sebe pět rodin, takže by se dalo předpokládat, že o sobě vše ví, ale není tomu tak. Postupně se odhalují jejich kostlivci až do dramatického závěru, kdy to zákonitě musí přijít. A co? No, to si právě musíte přečíst.
Podobných knih je opravdu hodně, ale skvělá Joy jen jedna, moc povedené!

03.02.2023 5 z 5

Žena, která začala žít Žena, která začala žít Beth Miller

Obálka vypadá tak kouzelně, že by v sobě mohla skrývat nějaký pěkný, letní, pohodový příběh. Ale není tomu tak, tohle není lehké čtení a bylo mi u něj spíše smutno. Má ale v sobě i malé střípky humorných momentů.
Je to vlastně rodinné drama, příběh o nových šancích, o dlouhé cestě, která k nim vede a není vůbec lehká, a o odpuštění. Také o tajemství, skrývaném příliš dlouho, o nekomunikaci i nepochopení. A někdy může být příliš pozdě napáchané škody v takových vztazích napravit...
Kniha je to moc pěkná a po dočtení nabízí mnoho prostoru k zamyšlení.

30.01.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Těšila jsem se na thriller, a on to byl romantický thriller. A aby toho nebylo málo tak temný romantický thriller. Jenže to jsem zjistila asi tak ve třetině knihy, kdy jsem znovu koukla na obálku a přečetla si o co jde. Protože, když už toho jiskření a pekáče buchet na břiše pohledného ochránce bylo nějak moc a napětí zkraje pomálu, ale o to více drsných popisů, pak jsem teprve pochopila, že tohle není jenom thriller.
Mrazivá atmosféra odlehlého ranče, blížící se sněhová bouře, plno sněhu a někde tam se skrývá bestiální sociopat. Autorce se dokonale povedlo navodit atmosféru místa. Propojit napětí s romantikou a vygradovat hororový závěr, za který by se nemusel stydět ani Ch. Carter. Tak trošku styl Sandry Brown a Lisy Jackson. Jen ta Sandra B. je slabý odvar v popisech brutálních scén.
Bylo to hodně dobré, ale počítejte s tím, že je tam krásná, skoro až červenoknižní romantická linka, pak skok a hodně drsná brutalita a tento mix nemusí každému sedět. Druhý díl už čeká doma, jen si musím dát malou odpočinkovou přestávku.

28.01.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Kniha pro mladší čtenáře? Ne, to si nemyslím, je to kniha pro nás všechny. Pro ty, kdo komunismus zažili, ale už zapomínají, pro ty mladší, kteří tuto část historie naštěstí znají pouze z vyprávění a svobodu již berou jako samozřejmost.
Příběh mě úplně dostal. Očima 17letého chlapce jsme vtaženi do období jednoho z nejkrutějších, zločineckých, totalitních režimů tehdejšího Východního bloku, do Rumunska. V této zemi se sametová revoluce nekonala.
Ne, není to kniha jen pro mládež, je pro nás všechny, aby se nikdy nezapomnělo...

24.01.2023 5 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

Tuto sérii jsem začala číst od druhého dílu, ale vůbec to nevadilo. Oba díly se dají číst i samostatně.
I tentokrát je to povedená detektivka se sportovním agentem Myronem, který jako vedlejšák vyšetřuje zmizení mladé dívky a pomáhá mu jeho trošku, nebo spíše více svérazný kamarád Win. A ten si i u tohoto případu tu spravedlnost ohýbá podle svého :-).
Není to asi úplná topka pana Cobena, ale dobrá detektivka s jako vždy dokonale promyšlenou zápletkou a vtipnými dialogy tedy ano.
Doporučím také pro ty čtenáře, kteří začali číst současnou novou sérii, v níž je hlavní postavou právě ten, kterému máme říkat Win. Tady jsou jeho začátky a vážně se vůbec nezměnil.

22.01.2023 4 z 5

Prokletí hrobky Prokletí hrobky Gill Paul

Prokletí hrobky je historická fikce založená na skutečných událostech i postavách.
Autorka zvolila vyprávění ve dvou časových linkách, ve kterých sledujeme mladou Evelyn, jež se svým otcem a jeho přítelem archeologem vstoupí jako první žena do objevené Tutanchamonovy hrobky. V současnosti se Eve potýká se závažnými zdravotními problémy a oporou je jí milující manžel.
Dostihla Eve i ostatní faraonova kletba, nebo je vše jen náhodný sled tragických událostí?
Přečtěte si, je to poutavý příběh, který sice (podle mého) úplně nevyužil ten historický potenciál, ale já si ještě po dočtení dohledávala další informace o postavách z tohoto románu.

19.01.2023 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Bezva pokračování. Na této sérii mám ráda tu jednoduchost. Na začátku vražda, postupné vyšetřování a vždy velmi napínavý závěr, ve kterém jde Kate většinou o krk. Autorka se moc nepouští do spletitých uliček, žádné složité odbočky, či překombinovaný děj, jde přímo k cíli. A my se znovu o Kate bojíme, fandíme jí, jejím parťákům i Tomasettimu. Protože i u těch mírných a bohabojných amišů se občas i to zlo objeví...
Tak opět za 5*, nejde jinak.

17.01.2023 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

To byla prostě nádhera! Musím ale nejprve poděkovat Hance (Mandlevest) za její zmínku v komentáři o ,,Knize o Baltimorských", tomu přirovnání k této knize, plně souhlasím. Dlouho jsem na podobný román čekala...
Poprvé se potkali v páté třídě na základní škole. Byli tři, dívka a dva chlapci, ze kterých se stali kamarádi, pojící zvláštní, silné pouto. Byli nerozluční. Prožíváme s nimi jejich dětství, tápavé dospívání, lásky, sny, nejistotu i hledání svého já během jejich životní cest, které se rozdělují, prolínají i spojují. Ve dvou časových linkách se odvíjí dějově pestrý příběh jednoho přátelství.
Nina, Étienne, Adrien...Byli tři.
Přečtěte si jejich příběh, vřele doporučuji.

15.01.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Mám tuto sérii moc ráda, nikdy jsem nedala méně než plný počet *, tentokrát nedám. Za mě je už přejurkováno. A další geniální následovatel tohoto padoucha?!
Nevadí mi, že cesta k cíli vede mnoha klikatými uličkami a trvá přes 500 stran, i tento díl je hodně brutální, s tím se ale počítá. Děj je velmi akční, napětí graduje, stránky fičí. Mrzí mě, že autoři nemilosrdně kosí oblíbené postavy, no ale i to odpouštím, je to drsný severský thriller. Ale, vážení Keplerovci, série se jmenuje : Detektiv Joona Linna, ne Jurek včera, dnes a zítra :-).
Tím končím s kritikou, protože thriller to byl víc než dobrý.
Kdo se sérií začíná, rozhodně čtěte od 1. dílu, návaznosti jsou tam velké.

11.01.2023 4 z 5