saman001 saman001 komentáře u knih

Aga Aga František Kotleta (p)

Vždycky, když čtu Kotletu, vzpomenu si na Belmonďáka a památnou větu z filmu Muž z Acapulca: "Je tam krev, sex a násilí, to se bude líbit." Ve spojení s Kotletovými fórky se nejen líbí, ale řežu se smíchy. Fakt by mě zajímalo, kam na ty nápady chodí:-) A fakt už mě nas...štvou komentáře o tom, že je to brak. No je, ale skvělej. Když se nad tím musíte pohoršovat, tak to prostě nečtěte, a ne že to slíznete za jedno odpoledne, ukrutně se pobavíte a pak tady pokrytecky kvílíte jako fuj, co jsem to přečetl, to jsem si ale pokazil dignitas:-)))))))))

16.09.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, jediné, co mi osobně trochu nesedělo, byl konec - vzhledem k celému průběhu vyprávění mi všechny zvraty přišly násilné, nepřesvědčivé a uspěchané. I přes úplnou tečku, která je opravdu působivá, na poslední stránky jsem fakt jenom zírala a vydýchávala to. Ale rozhodně doporučuji!

04.01.2022 5 z 5

Smrt před úsvitem Smrt před úsvitem Robert R. McCammon

Dlouho jsem si do deníčku nedala E (jakože EXCLUSIVE). Tahle kniha si ho rozhodně zaslouží, jsem ráda, že jsem si ji nechala na dovolenou, protože jsem četla a četla a četla...

04.08.2023 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Kniha mě dostala ještě dřív, než jsem ji četla. Naprosto mě unesl film "Zajatec japonských ostrovů" z roku 1980. Přiznám se, že to hodně souviselo s mým tehdejším bojovým sportem a posedlostí Japonskem... Až mnohem později jsem se dostala k původnímu seriálu a knize, kterou jsem přečetla několikrát. Skvělé, čtivé, akce, politika, romantika, exotika - je to jeden z příběhů, které nestárnou. A myslím, že z celé Asijské ságy nejlepší, i když i pokračování - hodně, hodně volné - rozhodně stojí za přečtení.

25.04.2018 5 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Jedna z knížek, které jsem několikrát odkládala a prostě nedočetla. Nějak jsem si moc dobře dokázala představit, že bych tam byla. Události kolem Černobylu si pamatuju moc dobře, hlavně ten černý humor a jak jsme vůbec nic nevěděli, jen to, že je asi prů*** jako hrom, když některým našim těhotným známým někteří zřejmě méně uvědomělí soudruzi doktoři začali nabízet potraty. Postupem času se informace sice objevily, člověk se otřásl, politoval, ale o lidech nepřemýšlel. No a tahle knížka - v noci se mi zdálo o tom, jak musím střílet opuštěné psy. Nedokážu pochopit, kde se v lidech bere síla přežít v situaci, kdy je úplně, ale úplně všichni nejdřív vodí za nos a potom s lehkým svědomím hodí přes palubu. Když jsem definitivně skončila se čtením, měla jsem neodbytný pocit, že půjdu zakoupit láhev vodky, abych na to nemusela myslet. Myslím, že pět hvězdiček je dost málo.

29.05.2018 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Drsné a dobré. V polovině knihy to chvíli vypadalo, že se to rozplizne do romanticky bolestného želé, ale zůstalo to přiměřené hrdinčiným necelým sedmnácti letům. Konec velmi přesvědčivý a kdo něco podobného kolem sebe viděl, tak ví, že i pravdivý. A taky jsem zamáčkla slzu (ať nedělám machra). Přečetla jsem si tentokrát i komentáře, a i když mě napoprvé dost naštvaly kecy typu "nesympatická hrdinka", "hrozné chování" a podobně, došlo mi, že komentátorky vlastně mají obrovské štěstí, protože neví, o čem mluví a mohou si v klidu představovat, jak by ony trpěly pokorně a ušlechtile. Ať vám to, holky, vydrží.

10.01.2019 5 z 5

Malej NY Malej NY Přemysl Krejčík

Četla jsem proto, že za a) NY jsem navštívila letos v létě a moc se mi tam líbilo, b) Oslovila mne recenze a za c) Z hiphopu mi slézají nehty a tudíž jsem očekávala úplně neznámý svět.
Rozhodně jsem se nezklamala. a) Děj si na nehrál na americký thriller, přirozený příběh, hezky vyprávěno. b) Krásně se ukázalo, jak jsme všichni stejně pitomí, když něčemu fandíme (rock, kříže a batikovaný hadry 30 let zpět:-) a za c) Pochopila jsem podivné chování v podivných situacích ve filmu i na ulici. A bonus za d) I v krajině neznámé jsem narazila na známé:-))) Doporučuji.

17.04.2020 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Logiku nehledej - ale jinak je to nechutně uvěřitelné. Docela si dokážu představit dobytky lidi, co žerou lidi pěstované jako dobytek... Musím se přiznat, že při popisu jatek jsem se cítila špatně, že kupuju maso v obchoďáku, protože znám spoustu dobytka, který je mnohem chytřejší než spousta lidí. A celkem jsem rozuměla hlavnímu hrdinovi. Ale vegetariánka se ze mě nestala, takže mě karma určitě časem vytrestá.

21.06.2023 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Odebírám hvězdičku za konec. Zbytečně pokažené dobré vyprávění (o smutných věcech) vyskakujícím mrtvým padouchem jak v "Pátku třináctého". Jinak přesně podle mého gusta, čte se úplně samo:-)

02.12.2019 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha, která mi vzala dech... Zatím nejlepší, co jsem od autora četla.

08.10.2018 5 z 5

Cestou špendlíků nebo jehel Cestou špendlíků nebo jehel Zuzana Říhová

Dávám o hvězdy míň, protože ve slibném děsivém příběhu toho hodně přebývalo a hodně chybělo. Hodně mi vadila zbytečná rozvleklost nekonečného vrtání se v citech a necitech skoro všech postav, hlavně proto, že pořád dokola, zbytečná krutost, která se rozepisovala tak vydatně, až vyzněla lacině a do ztracena, zbytečné polovičaté náznaky, protože buď něco naznačím a pak do toho nevrtám, nebo nenaznačuju a řeknu to a naprosto jsem nepochopila, co ten konec. Přitom je to škoda, protože tím utrpěl dobrý nápad, spousta skvělých postav a šance na originální český horror. Musím zkusit i jiné autorčiny věci.

21.02.2022 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Vzdala jsem to. Nebyla síla na víc, než na rychlé prolétnutí. Přišlo mi to, jako by ji napsal žák páté třídy. Jedna hvězda za nápad a za příběh.

21.04.2020 1 z 5

Krása, bomba nádhera. Přiznám se: plakala jsem.

17.04.2020 5 z 5

Čtyři z tanku a pes Čtyři z tanku a pes Janusz Przymanowski

Je to děsná blbost, ale to víte - během dospívání jsem to přečetla alespoň dvacetkrát. A na to se nezapomíná:-) A seriál jak jsme si jako děcka ohromně užívali, a těch Šariků, co bylo za plotama... Prostě pokud si chcete udělat radost a zavzpomínat. Válečným nadšencům ale rozhodně nedoporučuji.

20.03.2018 5 z 5

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

Svěží, inteligentní, neotřelé a báječně se čte.

19.12.2023

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nečekala jsem bůhvíco, ale knížka mne příjemně překvapila.

30.10.2020 5 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Normálně autorčiny knihy žeru po kilech, ale tady jsem malinko na rozpacích, připadá mi, že něco drhne. Rozhodně to není první polovina knihy - různý pohled na události dokáže svoje a autorka umí, takže super. Ale: druhá půlka mi místy připomínala Jamese Bonda, a to ode mě rozhodně není lichotka. Poněkud přehnané a i když tedy, jak už výše bylo zmíněno, autorka fakt umí, chyběla tomu uvěřitelnost, kvůli které mi u jiných knížek slézají nehty:-) Jsem zvědavá na další díl.

17.07.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Poněkud překombinované, občas trochu "na hlavu", ale četlo se to - jako vždycky - samo:-)

26.08.2019 5 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Komentáře jsou rozporuplné a ani se nedivím, není to zrovna veselé čtení, protože hlavní hrdinka je dost nestravitelná. Bohužel podobných stařenek jsou kolem nás spousty, stejně jako zašantročených dětí, které trpí bez pomoci. Nesbírám z knih ponaučení, ale tady se vyloženě nabízí: Nebuďte lhostejní! A bacha na to, kdo vám čučí do dvora!

08.02.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Neskutečná kniha - nejen luxusní nový autor, ale i neuvěřitelné výtvarné zpracování.

29.01.2019 5 z 5