s1ombrehimawari s1ombrehimawari komentáře u knih

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Oddechové. Občas mě obtěžoval nevkusný humor Johna Greena a nebo trash postavy.

08.02.2020 2 z 5

Autonomie Autonomie Annalee Newitz

Téma, zasazení příběhu do času a míst se mi moc líbilo. Děj spíše popisný, ale já akci ani nečekala. Nehorázně mi sedlo téma a celková problematika. Postavy víc než fajn. Ten konec byl ale meh, potřebovala bych něco dovysvětlit a lepší vyvrcholení. Jinak taková menší poznámečka, na autorce bylo strašně poznat, jak si v podstatě vylévá své sexuální tužby na jedné konkrétní dvojici postav......

03.12.2019 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Chápu, že z toho jsou ostatní neslovanské národy paf, ale kus překvapivosti to bohužel pro mě ztratilo vzhledem k tomu, že příběhy znám. To prostředí bylo fajn, dobře se v něm pohybovalo. Postavy parádní. První dvě části mě, ale bavili víc a to hlavně kvůli neotřelému střídání pohledů všech různých postav. Vyvrcholení stálo za prd, co si budem, konec byl asi z celé knížky nejhorší.

19.11.2019 3 z 5

Konečné řešení Konečné řešení Michael Chabon

Styl psaní mi sedl. Poměrně snadno jsem se začetla, klidně i po jedné stránce. Pěkné lákadlo na p. Doyla. Možná bych jen uvítala velkolepější a víc překvapující konec.

14.10.2019 4 z 5

Cesta růžového trojúhelníku Cesta růžového trojúhelníku Rudolf Brázda

Zajímavá knížka, která pojednává o dřívějších hrůzách. Za mě povedená. Jen nevím, jestli neměla působit jiným dojmem. Já se totiž vždy na čtení těšila a zvedlo mi náladu, občas to bylo až roztomilé. Takže, jestli se chcete dozvědět spoustu nových věcí, ale zároveň se nechcete psychicky týrat, tohle by mohlo být něco pro vás. Jinak pan Rudolf Brázda o kterém knížka je, je jeden z nejvíce inspirativních lidí, o kterých jsem se kdy dozvěděla. Mohlo to být akorát delší.

04.10.2019 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Fajn: prostředí, Ginelli, nakonec i příběh byl fajn, ten mráz co mi jednou přeběhl po zádech
Né tak fajn: hlavní postava, opakování úkonů a slov všeho druhu, víc přirozeného vyjadřování prosím

22.09.2019 3 z 5

Jiskra Jiskra Alice Broadway

No, ztratilo to veškerou originalitu. Prostředí bylo fajn. Postavy dost šablony, ale nějaké mi přeci jen byly sympatické. Děj rychlý, ale nevykreslený, nudný a plochý. Styl psaní furt nuda a chybějí popisy pro vytvoření realističnosti.

26.08.2019 2 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Přijde mi, že hodně povídek není dotaženo dokonce a nebo má špatně vytvořenou půdu pro kvalitní příběh. Potenciál to mělo ale tím to končí. A třeba ty dovětky? Jako proč? Co to tam dělá? Absolutně zbytečně využité stromy.

14.08.2019 2 z 5

Temné terárium Temné terárium Daniel Handler

Druhý díl byl o mnoho lepší než ten první. Líbila se mi zápletka, která už působila více sofistikovaně. Miluju autorův styl psaní a jeho vstupy do příběhu.

25.07.2019 3 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Příšerný. Výplňkový díl ve kterém se jen cestovalo od někud někam. Hlavní hrdinka je nehorázně arogantní a neví co chce. Její druh je strašně hloupý. Záporáci taky. Strašně výplňkové a nepromyšlené postavy. Slovník a uvažování hrdinky je příšerně jednoduché a k politování. Klady: Thomas a hm hm (což bylo vlastně až na poslední stránce),(spoiler) konec E+K (aspoň prozatím).

11.07.2019 1 z 5

Z ohně a papíru Z ohně a papíru Rachel Caine (p)

No. No. Bylo to prostě blbý. Vůbec se mi nelíbí vyjadřování a omezený slovník postav. Děj i akce byly podstatně slabší než v díle prvním. Časté překlepy i chyby v příběhu a nedomyšlené části se objevovaly. Zkrátka autorčiny chyby se v tomto kousku ještě prohloubily a víc zviditelnily až byly fakt jako okaté. But i m still in love with few characters.

01.07.2019 2 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tak oproti prvnímu dílu docela velký sešup dolů. Snový svět a Grayson mě u tohohle dílu udrželi. Celkem často mi zabíjelo mozkové buňky chování postav. Byl to takový klasický výplňkový druhý díl. Nic se tam nedělo a vyvrcholení děje bylo víc než nadmíru nezajímavé. Časté chyby a překlepy, které byly iritováníhodné. Bohužel nebo bohudík, mě stále zajímá konec série.

07.03.2019 2 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Neumím si představit, že takhle dlouho by systém vlády v knížce v realitě fungoval. Přišlo mi jediné, že tam nikdo z nich vůbec racionálně neuvažoval o politickém směru? Hlavní hrdinka měnila názory každých pět kapitol a docela jsem ji neměla ráda. Matka hrdinky taky byla docela otravný a egocentrický tvor. Fakt ji nikdo nemohl říct tak dlouho pravdu? Neskutečně předvídatelný děj. Ovšem kniha měla zajímavý nádech a svět. Příběh byl fajn. Kultura zajímavá. Konečně kniha kde nebylo tolik nesnesitelné romantiky, možná tím mě kniha bavila víc. Tak si asi další díl přečtu.

19.02.2019 3 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Jako jó, bylo tam pár úžasných nápadů a ten svět byl fajn, ale bylo ho tam málo. Ze začátku se kniha blbě četla a působila šíleně kostrbatě a uměle, jak si špatně hrála se slovnímy obraty, které měly působit hluboce. Hlavní postavy děs. Jiskření mezi dvěma protagonisty bylo neuvěřitelně neuvěřitelné. Do čtení jsem se často nutila. Příběh byl až příliš triviální. Dialogy občas působily trapně. A počkat, počkat. Na zadní straně je uvedeno mystery? Co s tím má tahle knížka společného? A že by tam bylo tolik magie, to se taky říct úplně nedá. Jako, ráda bych řekla, že už se s tou sérií nebudu zahazovat, ale neskutečně jsem si oblíbila Oriona a tak doufám, že ho tam bude víc. Vedle Oriona tu byla ještě jedna skvělá postava, jejíž skvělost je dána nejspíš tím, že má zajímavý neprobádaný příběh (Mara, Mara!). A mně nic jiného nezbývá než čekat, co bude sakra dál.

06.02.2019 2 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Kniha se velmi rychle četla. Postavy byly průměrné. Francoužština mi tam docela vadila, jelikož neumím ji ani za mák. Kniha předstírala velkou akci, ale pak z toho byl vždycky houbeles. Občas mě štvaly často opakované výrazy. Jinak mě vyhovovalo prostředí, kde se děj odehrával.

21.01.2019 3 z 5

Nemajetní Nemajetní Szilárd Borbély

Zajímavé, ale docela dost mě mátl čas, kdy se co odehrálo.

13.01.2019 3 z 5

Celkem to ušlo. Revoluční to nebylo. Kvalita šla sestupně dolů. Rozhodně se mi ty depresivní básničky líbily víc než pozitivní, motivační a taky úplně nejsem fanoušek přehnané sebelásky. To už dnešní poezie nemůže být o něčem jiném?

24.12.2018 3 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Nemastná, neslaná, fádní. Snaží se člověku vnucovat co by měl dělat. Motiv k vraždám nesmyslný. Chvilkami to Penn a Gavin zachraňovali.

23.10.2018 1 z 5

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

Kniha je psána stylem, který spoustě lidí nevyhovuje. Mně se ale líbí, a to protože obsahuje krásná a nezvyklá přirovnání. Má zajímavé, dlouhé a nevšední popisy. Jihokarolínský dialekt my připadá jako skvělé koření pro knížku. Celkově kniha obsahuje spoustu skvělých zvratů a nečekaných zjištění. Všechny postavy jsou dobře napsané. Záporáci přinejmenším zajímaví. Knižní série si zaslouží vaši pozornost. Buď vám psaní vyhovovat nebude a tak budete doufat, že aspoň ten příběh bude skvělý. Pokud se však stane opak a bude se vám humor a poetické psaní autorek líbit, pak máte vyhráno. Můj velký obdiv má také to, že autorky ikdyž jsou dvě, tak to na příběhu není nijak negativně poznat. Nejspíš u nich platí, že víc hlav víc ví a víc vymyslí. Příběh i svět mají promyšlený. V knize se ale objevují i stránky nezáživné, takřka zbytečné. Příběh byl prostě někdy slabší. Sérii ale rozhodně dočtu. Pokud knihu někde uvidíte a nezáleží na tom jestli si ji chystáte přečíst, nalistujte stranu 387. To je panečku popis na pošušňání!

23.05.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Začátek pecka. Říkala jsem si, že to mu určitě dám pět hvězdiček. Pak najednou mě knížka už tolik nebavila, tak jsem byla zklamaná, že to bude spíš na čtyři. A najednou jsem dočetla posledních osmdesát stránek a bylo to naprosto úžasné. Uchvátily mě soubojové scény. Konec byl napsán tak, že mě to silou boží nenutí číst další díl. Což je na jednu stranu plus. Postavy byly dobře napsané. Se všemi mám tak trochu takový lovehate vztah. Příběh měl nakonci překvapivá odhalení, která byla podle mého úsudku nepředvídatelná. Po dlouhé době jsem s knížkou fakt spokojená.

01.05.2018 5 z 5