Ryorka Ryorka komentáře u knih

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

no přiznám se, že mám problém svoje myšlenky a dojmy poskládat do slov. Je jich tolik. Tenhle díl je narvaný všelijakou psychologií, filozofií, metafyzikou, astrálem, dohady, intriky,událostmi. Všichni tu provádí dokonalé sebezpytectví, samozřejmě nejvíc Lukas. A já si v tom libuju. Jediný, kdo se v sobě nepřehrabuje je ......no samozřejmě Aš-šád. On je prostě jen akční. Buď dělá ty svoje fialový kouzla, kung-fu nebo se dobývá do Sofie. Sofie byla mimochodem v tomhle díle ve vedení na titul blbku roku. U Aš-šáda pořád člověk neví co chce. Pořád vypadá jako svatej Viking. Dokonalej. Všechno ví, všechno zná a od všeho má Klíč. Teda jo, uznám, že konec ho krapet zlidštil. A jooo, interakce Lukase a Aš-šáda na konci byla hustá, ale konečně si aspoň něco řekli. Doteď kolem sebe furt jen chodili a domýšleli pohnutky toho druhého.

31.08.2022 5 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

tak jako akční řežba to není :), i když konec byl divočejší. Tajemství se stále po kouscích odkrývají a tajemná vesmírná, říkejme tomu Síla, sahá po své příležitosti, kterou kdysi ztratila. Už pomalu chápu jakou roli v tom hraje Lukas, ale As-šádem si nejsem vůbec jistá. Líbí se mi, že nejdou na první pohled určit klaďasové a záporáci, teda alespoň u hlavních hrdinů. Každý jedná ne uplně přímočaře a o to je to zamotanější, tajemnější a zábavnější.

16.08.2022 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Příjemná romantická jednohubka na období, kdy vás sejří všechno a všichni a vy potřebujete přepnout do módu růžovejch jednorožců a osudových lásek.

05.02.2022 4 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Tak jsem konečně změnila žánr a nelituju. Sice jsem se na začátku strašně snažila přijít na fungování a podstatu astrální sféry, ale pak jsem pochopila že tudy cesta nevede. Prostě jsem si řekla, že jsou to takoví divní emzáci a hned to bylo lepší. AI byla fajn. Taková hodná tetička, co hlídá své lidstvo, aby bylo spokojené a moc se nevyptávalo. A kupodivu má AI super sarkastickej humor, i když to tam maj vsichni, i ti divní emzáci. Super oddychovka.

15.08.2020 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

No podle anotace to vypadalo na zajímavý příběh. Když jsem začala číst, tak to vypadalo na naivní, ale přesto nějaký příběh. Zajímalo mě, cože se to Archerovi vlastně stalo a jak se to celé seběhlo. To bylo jediný, co mě nutilo číst dál. Jinak bych s tím švihla, protože po stylistické stránce to byla příšerně napsaná slohovka plná zbytečných a hloupých popisů. A jestli ještě někdy uvidím nebo uslyším "motýlky v bříše, podbřišku, pod žebry atd " , budu házet kamením.

27.07.2020 1 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Shledávám tento díl neméně zábavným jako první.

22.05.2020 5 z 5

King King T. M. Frazier

No začla jsem číst na doporučení. Ach jo ! Typicky červená knihovna s hromadou klišé jen z druhé strany zákona. Drsňák, co mluví jak dlaždič, píchá jednu sukni za druhou, ale ve skutečnosti chce lásku, rodinu a laťkový bílý plot. Do páru k němu mládě se ztrátou paměti, co mluví jak dlaždič, které se nakonec dozví velmi překvapivou informaci. Jak jen jejich srdce trpěla, člověk by až brečel. Jo, přiznám, že konec mě dostal, takže si dám druhej díl, jen abych věděla, co z toho vyleze.

16.01.2020 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

no tak nějak nevím. Je to taková výpůjčka od každého trochu. Trochu toho citování vědců, filozofů a politiků, trochu toho Terminátora, trochu toho Asimova, trochu z Rosamunde Pilcher, trochu z LGBT, dohromady umíchané do narozeninového dortu. Čte se to dobře, ty impresionistické popisy se dají přežít, vědecké rozbory jsou snesitelně podané, ale ten epický okamžik vůbec nebyl epický. Pořád jsem čekala odhalení a ono nic moc.

06.04.2019 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

prý thiller. Houby, nuda nudná to byla. A jak se autorka nuceně snaží navodit napětí. to sem zas teda šlápla vedle.

08.03.2019 1 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

přes sladce naivní scénář, přes ty hromady použitých kondomů, přes téměř pohádkovou dokonalost hlavních postav ( myslím tím, jak jsou navenek povrchní spratci, ale ve skutečnosti mají srdce z ryziho zlata ) se celá série Off campus řadí mezi to lepší v daném žánru.

22.01.2019 3 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Shrnu sem všechen nářez. No, nelze nepopřít veeeelkou až drzou inspiraci Kulhánkem a za ten fakt dávám jednu hvězdu dolů prvním dvěma dílům. Nicméně už v půlce druhého dílu tomu docházel dech a v posledním díle už to byla tak trochu nastavovaná kaše. Jakože už už už je měli ......a pak se všechno posralo a pak zas už už už je měli.......a pak se zase všechno posralo, atd. Bylo to na mě už trochu zdlouhavé. Hodnotím přísně, já vím. Ale na druhou stranu autor musel počítat, že bude srovnáván.

05.01.2019 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

wtf??? chápu jen to, že někdo poskládal písmenka tak, aby tvořila slova. ale toto ? psycho bez smyslu a o hovně. kategorie YA ? budu se modlit, aby to budoucí dospělí nikdy nečetli, páč by jim z toho mohlo i hrábnout.

26.12.2018 odpad!

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

přesně ten typ četby na období, kdy má mozek dovolenou. Jako povinná výbava k tomu: sklenka něčeho dobrého a dostatek kapesníčků.

17.11.2018 3 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Jelikož tu pátý díl není, shrnu to sem. Téma, námět a příběh je dobrej. Věčný souboj dobra a zla, nebe a pekla z toho se dá téměř vždy něco dobrého splést, pokud je autor aspoň trochu talentovaný. Je to další série z těch mnoha podobných, kde v popředí je zločin a na pozadí milostný vztah/y a pak ještě nějaký ten mystickofilozofický námět. Styl psaní mi sednul, je to vtipné takovým tím kousavým ironickým humorem. Spousta hlášek, akce. Škoda že už to nebude vydavatelství dál vydávat. Po pátém dílu to skončilo takovým způsobem ala červená knihovna , nicméně ta bouře v pozadí, válka světla a tmy, to tam pořád číhá připraveno rozpoutat Armagedon. No pokusím se tu šestku přelouskat v angličtině, ale to už nebude ono.

09.09.2018 4 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Wardka má superschopnost, jak na stupidní scénář červené knihovny namotat napínavý příběh.

12.04.2018 4 z 5

Gabrielovo inferno Gabrielovo inferno Sylvain Reynard

to bylo .........krásný. Dlouho se mi nestalo, abych zírala na poslední písmenka poslední stránky a v hlavě měla vygumováno a na hrudníku šutr. Když jsem si pročítala zdejší komentáře, tak konstatuju, že kniha budí naprosto rozporuplné reakce. Ale ty jsou pochopitelné. Není to jednoduché čtení, pro někoho je tam moc historie, filozofie a náznaky víry, ale hlavně je to dost nereálné, a to je možná ten kámen úrazu. Obě hlavní postavy jsou tak trochu dysfunkční, takže jejich interakce nebudou jen sladké a "normální" i když jsou předvídatelné. Gabriel je dokonale vystižen jako kombinace rytíře, básníka a temného démona se spoustou závislostí, Julie je zase zamilovaný snílek, který v srdci nosí svého prince. Někdo namítne, že je to hloupá, naivní slátanina s namotaným "renesančním" Dantem, ale jejich příběh mi přišel velmi krásný, hluboký, procítěný a velmi poetický. Příběh lásky, která dává a bere vše, která krmí jak tělo, tak i duši. Něco, co se dneska jen tak nevidí.

29.01.2018 4 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

noo, byla to jízda :). Podotýkám opět lehce naivní a kýčovitá (hlavně závěr), ale strhující. Quinn je neřízená střela, to už víme, ale tu mu ze začátku vážně chrastilo v hlavě. Bod pro Blaye, že mu to dal sežrat. V prožívá pořádnou krizi.....vztahovou i osobnostní, snad to příště nějak ustojí. A tleskám Wrathovi. Nad Xcorem by člověk uronil slzu a popravdě jsem ke konci celkem propadala smutku, než ten přeslazený happyend Ward vybalila na posledních stránkách . Tak jsem si pobrečela.....a sakra proč vlastně ne ?

24.12.2017 4 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

zjistila jsem, že líp se píše kritika než pochvala :) . ...........za mě.....jednoduché, ale tak zábavné. četla jsem knihy několikrát a pořád mě dokážou rozesmát, vtáhnout do děje i chytit za srdce.

29.08.2017 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Jsem masochista, jsem masochista, jo, jsem. Prostě jsem se musela přesvědčit, jestli ten druhý díl bude upe stejně blbej jako ten první. JO! BYL! Půlku knížky čteme o tom, jak její vagína vyhrává nad mozkem kdykoli je ten její souzený poblíž, jak by si nejradši sundala kalhotky a lehla na záda, ale sakra vždyť ona to přece vůbec nechce. Chce toho druhýho. Pouto, pouto, pouto, to magické slovo furt dokola opakované. To vše sepsané ve stylu tajného deníčku čtrnáctileté holky. Přitom ten nápad smeček a magie čarodějek by nebyl špatnej, ale tragické podání z toho prostě dělá materiál na podpal. Ještě, že mi to kámoška půjčila a nestalo mi to ani korunu. Musela bych odříkávat "Zdrávas Maria" až do Vánoc. Malé bezvýznamné plus za to, že jsem nenašla žádnýho klacka, ptáka...

04.09.2023 1 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Neskutečná blbost. Nevím, ale většina hlasujících četla asi něco jinýho. Příběh tak jednoduchý a hloupoučký, ta erotika tam byla všeho všudy 2x, z toho jednou se jí to vlastně zdálo. Jo a ten skvělej slovník u toho: ocas, pták, klacek.....
fakt rajc. Vlkodlačí říje obšlahnutá od potřeby upířích žen z Bratrstva a celkově napsané tak nějak žákovsky. Předražené těžítko na papíry v průvanu.

17.04.2023 odpad!