ruzovka ruzovka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nerada znám dopředu obsah, o čem kniha je , vyhýbám se spoilerům, jen co to jde. Knihu s "věnečkem" jsem si koupila, protože jsem slyšela samé kladné recenze . Naštěstí jsem dopředu netušila dějovou linii, protože by mě to asi odradilo a to by byla velká chyba. Tak silný příběh jsem už dlouho nečetla . A přitom jsem chvílema ani nevnímala, že čtu tak vážné téma, knihu jsem četla jedním dechem a spisovatelka mě neustále překvapovala, jak měnila vypravěče. Mám oblíbené knihy, ke kterým se ráda vrátím a tato bude určitě jednou z nich.

20.01.2018 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hodnocení přečtených knih mám různé. Ale pokud knihu dočtu a začnu litovat, že už nebudu vědět, jak to bude s hlavními i vedlejšími aktéry dál a hned se mi začne stýskat, tak vím, že tento příběh mě chytl za srdce. Většinou mě za srdce chytne i autor a mám další vítr v peněžence :D Romantický příběh poutavý, vyprávěný tak, že jsem měla pocit, že hotýlek a přírodu kolem vidím a postavy znám dlouho. Já jsem moc spokojená.

07.11.2022

Tajnosti vdaných žen Tajnosti vdaných žen Carol Mason

Krásný příběh ze života, takové knihy ráda čtu. Oddychovka, která ale není bezduchou červenou knihovnou, ale reálné osudy žen a jejich rodin.

25.07.2022

Hledám chlapa do Vánoc Hledám chlapa do Vánoc Jenny Stallard

Příjemná oddychovka .
Chtít vztah, neznamená ho mít .
A jak je jednoduché nevidět toho pravého .

12.01.2018

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Spisovatelku mám ráda a protože jsem chtěla mít ve své knihovně všechny její knihy, pořídila jsme si i tuto, ač jsem si říkala, že bude opravdu spíše mladé dívky a přečtení jsem odkládala. Toto je ale kniha, která mě neuvěřitelně zaujala , četla jsem jí se zatajeným dechem a cítila jsem se okradená , že to skončilo s otevřeným koncem. Bude pokračování nebo ne? Jen málokterá kniha mě zaujme tak, že bych si ji nejraději přečetla ihned znovu, abych aspoň tímto způsobem nepřišla o oblíbené postavy. Jen málokterá kníha mě zaujme tak, že na ní pořád myslím a vůbec nemám chuť otevřít knihu jinou, je mně líto, že se musím s životem postav rozloučit . Tato kniha to dokázala moc .

13.07.2017 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Ze začátku jsem taky měla problém se do příběhu začíst ,nechat se vtáhnout do děje, to je pravda , ale o to více mě pak postavy chytly za srdce a přivykla jsem jim a jejich život jsme začala prožívat s nimi. A jsem ráda, že jsem nečetla žádné recenze a kniha pro mě byla jedno velké překvapení.
Děkuji za skvělý příběh a nemyslím si, že je až tak nepravděpodobný . Naopak, mnohdy život chystá mnohá překvapení .

05.03.2016

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Od knih jsem neměla žádná očekávání a jen jsem vsadila na jedno doporučení, že všechny 3 díly jsou čtivé a jedná se o zamilovaný příběh. Po přečtení Hodinek svého rozhodnutí absolutně nelituju a ke knize se určitě vrátím jako ke své oblíbené. Překvapením pro mě byly dějové a časové linie, ale hlavní postavy jsem si ihned oblíbila, ba zamilovala. Už dlouho jsem nečetla nečetla knihu, která mě vtáhla ihned do děje. Těším se na Minutky.

29.01.2023

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Kniha se ke mně dostala se zpožděním z Levných knih.
Informaci , proč maminka nasměrovala Emmu do Afriky jsem taky neobjevila , což nechápu.
Příběh nebyl špatný , taková oddechovka , přečetla jsem rychle .
Jak tu padlo , pohodové čtení, ale netřeba se k němu vracet .
R.

26.07.2016

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Nechápu, jak někdo může knihu hodnotit negativně jako odpad?
Nemusí se strefit spisovatelka všem do vkusu ,to je pochopitelné, ale tak nízké
hodnocení si určitě nezaslouží, i když se tato kniha a pár před tím liší od předchozí tvorby.
Já jsem knihu přečetla velice rychle, stále mě to k ní táhlo číst dál a dál, dozvědět se, jak se bude příběh vyvíjet a až mrazilo v zádech, když jsou popisované stavy hlavní hrdinky a vůbec se jí nedivím, musela prožívat neskutečná muka. A jsou popisovaná tak, že je jí věřím a soucítím s ní .. a snažím se spolu ní vypátrat, kdo to vše způsobil.
Pro mě rozhodně zajímavá kniha, napínavá až do konce .

11.01.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je psaná velice zajímavě z pohledu hlavních hrdinek , přečetla jsem ji rychleji, než bych chtěla, ale děj mě nenechal číst pomalu.
Ano, bylo potřeba pečlivě sledovat, kdo je zrovna s vyprávěním na řadě, jak se postavy střídaly a a občas i období, o to byla kniha zajímavější.
A samozřejmě překvapivé rozuzlení nechybělo.
Nebudu víc těm, kteří ještě nečetli, prozrazovat, za mě ano, kniha stojí za to si ji přečíst.

03.01.2016 5 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Velice poutavý děj s překvapivým koncem, smutné téma, o kterém je ale potřeba mluvit a bojovat proti němu. Četla jsem doslova jedním dechem a zase cítím smutek po dočtení, že se už nebudu s Olivii setkávat .

01.07.2022 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nedokázala jsem se vnést do děje, nedokázala jsem se s postavami sžít ... nezaujalo ..

26.02.2021

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knihu řadím k mým oblíbeným, zrovna jako předchozí knihy spisovatelky.
Ač na začátku mně přišel rozjezd pomalý .. nemohla jsem si se na hlavní postavy zvyknout , ale jakmile si mě získaly, už jsem se do příběhu vpravila a pak mně bylo líto se s nimi loučit, jak mám u dobrých knih.
Detektivní zápletka byla jen zpestřením, ne hlavním tématem a rozhodně spisovatelce nevyčítám, zda záhada byla lehce rozluštitelná či nikoliv.
Hlavní osou jsou zajímavé životy, které na venek vypadají jinak, než tomu je reálně .
Rozhodně stojí za přečtění .

01.02.2016

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Kniha pobavila a s takovým záměrem jsem ji začala číst . Oddychovka , která
splnila očekávání , ale přinesla i něco navíc .
Donutila mně se smát , ale i zamyslet se .
Spisovatelka nesmírně citlivě poukazuje na rodinné vztahy, ukazuje nám, jak moc chybujeme,
jak moc podléháme iluzím, předsudkům a jak zapomínáme na seniory v široké rodině.
A víc prozrazovat nebudu , opravdu stojí za přečtení .

01.02.2016

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Knihu zaujala manžela anotací , a dobře udělal a já ji našla pod stromečkem .
Autora jsem předtím neznala a jsem ráda, že už ano.
Čte se dobře od první strany po poslední , děj má spád, neustále překvapuje .
Nebudu více prozrazovat, ale knihu doporučuju přečíst .
Kdo má rád detektivky, nebude zklamán, kdo má radši knihu o vztazích, přijde si také na své :)

29.12.2015 5 z 5

Neděle u bazénu Neděle u bazénu Madeleine Wickham

Kniha mě velice zaujala, dle obsahu jsem neočekávala její zábavné potřeštěnosti a naopak jsem se bála, jak si poradí s vážným tématem a za mě ano !! Velice dobře si s tématem poradila, kniha je napsáno lehce, i když je téma převážně smutné. A velice dobře popisuje zoufalství rodičů, velice dobře popisuje, jak stereotyp naruší ženě na mateřské její náhled na manžela, až to dojde k rozvodu a jak snadno lze podlehnout klamu, že co děláme a chci udělat , je správné, i když není.

18.02.2014

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Kniha se mi moc líbila , dle mého názoru je i poučná, protože setkání Lucy se svým Životem ukázalo, že člověk nesmí lhát nejen svým přátelům , rodině , spolupracovníkům, ale zejména sám sobě .
Odmítá si totiž přiznat své problémy, které nastaly po rozchodu s přítelem, s kterým několik let žila a milovala ho, milovala svůj život s ním. Přišla o práci, o jejich společné bydlení , společní přátelé si myslí, že ona zradila přítele a dávají jí to najevo a ona jim to nevyvrací. .Obelhávala dlouho své okolí a i sama sebe, že je teď se svým životem spokojená , a neuvědomovala si, že život je dar , a musí se mu věnovat patřičná pozornost...
Takže nejenom příjemná oddychová četba.

09.03.2013

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Kniha, která ve mě zanechá silný dojem.... Ale není to ta úplná srdcovka, kdy se mi po hlavních postavách stýská a kdy lituju, že nemohu číst dál a dál. Každopádně zajímavě psaná autobiografie, ale jak tu někdo už psal, nešlo to do hloubky...

07.11.2022

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Jsem v polovině knihy a už teď je mi po postavách smutno, že budu brzy na konci a další díl v nedohlednu . Opravdu krásný příběh jako Panství Downton Děj poutavý

11.07.2022

Tajemství mé matky Tajemství mé matky Sheila O'Flanagan

Mně se kniha líbila. Děj se rozvíjel u více postav zároveň, oblíbila jsem si je a bylo mi líto, když jsem knihu dočetla, že nepokračuje dál …svatbou, narozením potomka, zda i ostatní ženy najdou svého životního partnera, atd atd ,….Tajemství bylo poměrně překvapivé …a problémy s nim spojené pochopitelné . Mám teď pocit, že nechci začínat číst novou knihu, chci zase číst o této rodině …

02.05.2022