Runinka Runinka komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Dlouho jsem nečetla tak krásnou knížku. Měla jsem pocit, jako bych byla součástí děje.

20.04.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

K této knize se může člověk vracet celý život. A teď se vrhnu na "Kdo zabil Malého prince".

13.03.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tak to byla síla. Rozhovory velmi upřímné a pro mladší generace až nepochopitelné. Slovo svoboda křičí jakoby z každé stránky. Je cítit rozdíl vnímání života v KLDR mezi jednotlivými vrstvami a věkovými skupinami. Dozvěděla
jsem se spoustu informací a zajímavostí,mnohdy nepochopitelných nařízení režimu.

16.08.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Drsná knížka,ožehavé téma,četla se dobře. Doufám,že se nic podobného nebude opakovat.

30.01.2022 5 z 5

Autorka opět přesvědčila, že psát umí. O této tragédii jsem nevěděla, ani z tohoto kraje nepocházím. Knihu jsem přelouskla, místy opravdu smutná a k zamyšlení. Ale jak se v knize píše-za všechny hrůzy nemůže válka, ale lidé....
V kontextu toho, co se nyní děje, tato slova opět získávají na významu.

23.04.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Dobře napsaná kniha o tom,jak se odrazit ode dna. Z prostředí Krušnohoří.

11.03.2024 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Četla se dobře i přes dosti depresivní osud.

06.06.2020 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Krásné,byť smutné drama. Hezky popsané vnímání úlohy ženy a myšlení muže. Dílo je nadčasové.

13.10.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výborně vykreslené vztahy mezi hlavními postavami. Četla se skvěle,nedala se odložit.

15.10.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Čtivá kniha z prostředí mně blízkého.

04.10.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Drsná kniha o celkovém dopadu zneužívání na celý život hl.postavy.

24.05.2023 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Zpočátku jsem se tak nějak nemohla začíst,hodně postav atd.Ale jakmile děj pokračoval dál,nabralo to spád a nemohla jsem se odtrhnout. Prostě jedna paní začala čmuchat a tím si pokazila i svůj život.

14.08.2022 5 z 5

Naprosto perfektní rozhovory se samotáři. Každý osud je tak jiný a přece si jsou tak nějak podobné. Touha po svobodě a boj proti zajetým stereotypům dýchá z každé strany. A teď už jdu na pokračování této knihy...

29.06.2022 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Krásný příběh o módě uprostřed 2.s.války.Nechybí rodinná zápletka ani romantika.Relax četba,autorka píše čtivě,snaží se vřadit historické reálie.

14.05.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha mě nezaujala,přesto jsem dočetla. Jsem ráda,že to v 89 roce dopadlo,tak jak to dopadlo.

17.12.2021 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

...krátká knížka,ale přesto plná moudra. Jak jeden člověk může ovlivnit ráz krajiny....

15.12.2021 5 z 5

Knihy tohoto typu mám ráda, autentické, syrové a bez příkras. Psané jazykem života. Jen jsem posledních 60 stránek neměla číst před spaním-ten sen byl opravdu děsivý.

16.01.2024 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

wow...tak to byla jízda...jedním dechem přečteno....asi sáhnu po další

15.12.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak to bylo velmi příjemné čtení. Pro mě úplně první od této autorky:-).

28.09.2022 5 z 5

Četla jsem již před pár lety a nyní jsem se k ní vrátila,protože vyšel druhý díl. Styl autorova psaní mám moc ráda a četla jsem od něj všechny knihy.V době,kdy Rusko opět dělá,to co dělá,je tato kniha více než aktuální. Schůzky emigrantů v Klubu mají své kouzlo a jsem zvědavá,jak budou jednotlivé postavy žít dál....takže pardon,ale už musím...

24.05.2022 5 z 5