rumova_kulicka Online rumova_kulicka komentáře u knih

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Knihy s Kate mají jeden zásadní nedostatek. Jsou příliš krátké!! :D Už jsem to zase zhltla. Není co dodat. Jsou čtivé, ze zajímavého prostředí, Kate i celý její tým včetně Tomasettiho jsou sympaťaci. A já jen doufám, že těch dílů bude ještě hodně :-)

19.11.2022 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Už se mi to zdálo trochu překombinované a ne moc reálné, ale i tak mě to bavilo a ráda jsem se zase vrátila ke starým známým a k velbloudům :-)

26.08.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Tohle byla taková blbost, až mě to bavilo. Často jsem se musela smát nahlas, což se mi už dlouho u knihy nestalo. Na dovolenou ideální čtení, člověk se nemusí na nic důležitého soustředit.

25.07.2022 4 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Začátek byl teda trochu divoký, jedno jméno za druhým, samá potrubí. Moc jsem se v tom neorientovala. Ale pak si to sedlo a zase to byla klasická Kate. Líbí se mi, že autorka čerpá z vlastních zkušeností a zážitků, které se skutečně staly, jak píše na konci. Nejsou to klasické detektivky, ale to nám tolik vzdálené prostředí, jim přidává na zajímavosti a rozhodně se budu těšit na další díl.

04.04.2022 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Nějaká ale bych tam našla, ale i tento díl můžu zařadit k těm nejlepším. Ze začátku série jsem byla trochu rozpačitá, teď jsem ale přečetla šest dílů za sebou. Musím si dát pauzu :-)

07.03.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zase skvělé čtení. Autorka umí!

31.08.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Shltnuto jako malina! Víc netřeba psát :-)

01.07.2021 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Uf, perfektně napsaná kniha o nepochopitelných zvěrstvech. Tohle bolelo číst...

08.08.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Tak tohle mě chytlo a nepustilo až do konce! Hltala jsem každou stránku. Nebylo zde žádné hluché místo. Letadla mám ráda, ráda lítám a několikrát jsem měla příležitost letět A380, byl to fakt zážitek. Dozvěděla jsem se plno zajímavých a užitečných informací, které mi kolikrát vrtaly hlavou. Takže díky :-)

24.07.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha v šedých tónech mě tolik nezasáhla, takže četbu další autorčiny knihy jsem odkládala. Tato mě ale absolutně pohltila, opět téma, o kterém se moc neví. Krátké kapitolky přidávaly na dramatičnosti. Jen ten konec by opravdu snesl alespoň pár stránek navíc.

27.02.2023 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Neotřelý námět, sice trochu zamotané, ale na konci jsme se dočkali podrobného vysvětlení.

31.10.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Mými favority zůstane první a pátý díl, ale i tento měl něco do sebe. Párkrát jsem se fakt od srdce zasmála, při psím srazu jsem dokonce smíchy slzela, to už se mi dlouho nestalo. Vlastně asi naposled při audienci u královny Beatrix. Akorát ty povídky tam pro mě byly zbytečné.
A opravdu už nebude další díl? Svatbu bych ještě dala :-)

21.10.2022 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Nádherná kniha! Marně jsem přemýšlela, co inteligentního ke knize napsat a komentář pode mnou to vystihl nejlépe :-) Ještě dlouho po dočtení jsem se nesla na té venkovské vlně s vůni hrušek, hlíny a pozdního léta. Neváhejte a knihu si pořiďte ještě dnes :-)

02.08.2022 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

No, panejo! Ten konec! Ani jsem nedýchala. Kdo mě bude resuscitovat? Pánové jsou fakt mistři svého řemesla. Celou sérii můžu jednoznačně doporučit.

13.05.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opět povedený díl, i když pár nedostatků by se našlo. Jako spoustu jiných čtenářů, tak i mě štve, jak najednou přijde prozření a Kim zná pachatele. Linka s Alex mě nějak nebavila, doufám, že už v žádném dalším díle ta psychopatka nebude. Každopádně se hned vrhám na pokračování, dílů je ještě pořád hodně.

28.02.2022 4 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Tohle je závislost! Když jsem zjistila, že ekniha je už v prodeji, musela jsem ji mít. Kate a její partu jsem si moc oblíbila. Tento díl byl opět napínavý až do konce, jen mi trošku chybělo víc ze soukromí Kate a Tomasettiho, tak snad příště. Další díl by měl brzy následovat!

08.02.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Island je láska, ráda jsem se tam prostřednictvím knihy vrátila. Autorka sice ve všech knihách opakuje stejný vzorec, ale která žena si občas nepotřebuje přečíst trochu romantiky? :-) Na knihách mě baví vřelost, lidskost a nápomocnost kolektivu kolem hlavní hrdinky, zahřeje to u srdce. No a popisy krajiny jsou velký bonus.

22.09.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Jako toto! Ještě lepší než první díl. Ani jsem nedutala a hltala jednu stránku za druhou. Kde autoři chodí na takové zápletky, to mi fakt hlava nebere. Bylo to hodně drsné, skvěle zamotané a absolutně čtivé. Nad pěti hvězdami jsem nemusela dlouho přemýšlet :-)

21.04.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Skvělá letní (či zimní) oddychovka, samozřejmě trochu slaďárna, ale občas je to potřeba :-) A moc hezké popisy Kodaně, kterou jsem kvůli letošním omezením nemohla navštívit, takže aspoň takto zprostředkovaně...

14.12.2020 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Podesáté a opět jízda od začátku do konce! Ehm, kdy bude další díl? :-D

22.06.2020 5 z 5