RosMeggie RosMeggie komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Opravdu hezký příběh o lásce, válce, Židech a udavačství. Opět shakespearovský námět, tentokrát ale v podobě lásky mezi maturantem Pavlem a židovkou Ester. Vykreslení náročné doby. Příběh se mi moc líbil a ráda se ke knize vrátím.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Klasický shakespearovský námět, který je tentokrát zasazen do válečné Paříže. Příběh je krásný, krátký, plný filosofických myšlenek Petra.

18.08.2019 3 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Za mě velice krásná a smutná knížka. Na pár stránkách je vyobrazen silný příběh, který nenechá chladným ani toho největšího drsňáka. Příběh o utrpení malého chlapečka, který ještě pořádně nechápe svět venku, natož aby poznal lidskou krutost.

Knihu doporučuji k přečtení, ale nedoporučuji k maturitě.

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Skvělá kniha, ukazující praktiky tehdejší doby. Celý příběh byl zajímavý a poutavý. Kniha se četla velmi dobře a rychle. Na to, že je to příběh z 19. století, pořád má co přinést dnešnímu čtenáři. Za mě skvěle napsáno a rozhodně doporučuji.

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Drama, které je oproti Obrazu Doriana Graye hravé, vtipné a nenáročné na čtení. Opět zde ukazuje společenské chování doby a její nedokonalosti.

Doporučuji.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Miluji a nenávidím tuhle knihu. Dlouho mi trvalo než jsem si na ní našla čas, několik měsíců mi ležela na polici, jednou jsem jí dokonce už začala číst, ale zase jsem ji odložila. Když jsem to ale zkusila znovu podruhé, naprosto mě do děje vtáhly filosofické promluvy postav. Je zde krásně ukázáno, jak každá osoba myslí úplně jinak, jak málo stačí k tomu, aby vás slova druhého ovlivnila natolik, že zapomenete, kdo vlastně jste a co všeho je člověk schopen udělat jen proto, aby si naplnil svou sobeckou touhu.

Doporučuji jen těm, kteří to pochopí.. :)

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Za mě další skvělé dílo Karla Čapka. Lehce a rychle se čte. Nadčasový příběh, až to člověka zamrazí, když se nad tím zamyslí.

Doporučuji.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Za mě skvělé nadčasové dílo, které mě bavilo číst i po třetí. Obecně mám ráda dramata, jelikož se čtou ze všeho nejlépe. Čapek je klasika, která mě vážně baví.

K maturitě (a nejen k ní) rozhodně doporučuji.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Další klasika, která má rozhodně zajímavý děj. Mně osobně se dílo líbilo. Čtení je ztížené jazykem a verši, ale přesto by nemělo být až příliš těžké knihu přečíst. Za mě bych doporučila k maturitě.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, kterou bych rozhodně doporučila. Čte se trochu hůře kvůli staršímu jazyku a veršům. Asi to není pro každého, ale na střední škole se tomu stejně nikdo nevyhne.. :D

18.08.2019

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Velmi dobrá kniha, která čtenáře nenechá v klidu, překvapí ho a nedovolí mu ji odložit.

Kniha se čte rychle, je příjemně a originálně napsaná a rozhodně Vás bude bavit.

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Krásná kniha, která toho v sobě nese i něco více, než jen dobrý příběh. Po přečtení o ní budete ještě pár dní přemýšlet. Smutná, ale krásná. Rozhodně doporučuji.

Pouto Pouto Anna Todd

Já Vám nevím, na jednu stranu jsem vážně ráda, že děj měl nějaký pořádný konec, že jsme si nic nemuseli domýšlet a podobně.. ale, docela mě to zklamalo, popravdě celý tenhle díl.. Byl takový chaotický, pořád se tam skákalo v čase a moc jsme nezjistili, co se dělo mezitím.. Nějak mi to nepřišlo jako After, ale už nějaká jiná kniha o úplně jiných postavách.

Pokud bych měla zhodnotit celou sérii, tak bych ji asi příliš nedoporučila, možná jen těm, kteří už vážně neví, co si přečíst a mají spoustu času. Nejde o to, že by After bylo vyloženě špatné, ale pořád se tam opakují stejné situace, které se vyřeší stejným způsobem a už při čtení druhé knihy Vám to začne lézt na nervy..

Jsem ráda, že jsem si přečetla Hardinův a Tessin příběh, ale ke knize se asi už nikdy nevrátím.

18.08.2019 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Musím přiznat, že při čtení třetího dílu už mě začínalo docela štvát to neustálé opakování situací, problémů, které mělo vždy stejné zakončení - usmiřovací sex, na druhou stranu si ale upřímně řekněme, že dnešní vztahy na takové bázi dost často fungují, takže já oceňuji autorčino vykreslení dnešního moderního vztahu, i když to pro některé čtenáře nemusí být zrovna záživné.

Když to ale vezmeme kolem a kolem, kniha se opět četla rychle a i když se situace opakovaly vtáhla Vás do děje a mě osobně tam i udržela. Není to žádná kvalitní četba, ale na léto k moři je to ideální.

Xoxo,

Přiznání Přiznání Anna Todd

Za mě osobně asi nejlepší díl série.. Jasně a samozřejmě, že se stále opakuje stejný scénář (hádka, usmíření, hádka, usmíření), ale tak to v životě dost často chodí.. Kniha se mi celkově líbila, je to odpočinková četba (pokud se zrovna nerozčílíte nad chováním některé knižní postavy.. ;D), rychle se čte a dost často si díky důkladnému popisu vnitřních myšlenek sami připomenete své špatné vlastnosti.. :D

Xoxo,

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Druhý díl mě naprosto ztrhl.. dokonce tak, že jsem ho přečetla na jeden zátah.. za dvě a čtvrt hodiny.. šla jsem kvůli němu spát velice pozdě.. a ráno toho litovala a zároveň ani trochu.. ;D

S druhým dílem ale nastala změna.. Do Emmi jsem se dokázala téměř dokonale vcítit.. A pochopit ji.. Jsme si podobné, ale to nic nemění na tom, že v prvním díle jsem jí prostě v lásce moc neměla.. :(

Opět nádherný příběh plný lásky.. Moc se mi obě knihy líbily.. Najdete zde spoustu nádherných myšlenek.. a musím možná i říct, že druhý díl byl.. alespoň tedy pro mou malou osobu.. lepší než díl předchozí.. :)

Vaše Rose

11.01.2018 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Předem bych chtěla upozornit na možné spoilery a možná trochu sentimentu, jelikož je mi tento příběh blíž, než by se mohlo zdát.. O.o (pokus o tajemnost.. ;D)

Prvně bych chtěla říct, že jsem jí vážně neměla ráda.. Naprosto upřímně mi Emmi lezla krkem a možná ještě i něčím dalším.. ;) U čtení jsem mnohdy protáčela oči, ale nadále se udržovala ve čtení díky mnoha doporučením a také díky "Listování", což je takové představování knihy formou předčítání s prvky herectví.. sice jsem na tom byla před pěti lety, ale stále ve mně zůstal silný zážitek, který mě nutil číst dál.. A jsem za to moc ráda, jelikož posledních 40 stránek mě naprosto pohltilo a já nemohla jít spát, dokud jsem to nedočetla..

Pro mě nádherný příběh.. Někteří si mohou říct, že není možné se zamilovat do někoho přes internet.. ale z vlastní zkušenosti vám všem mohu prozradit, že to jde.. Vážně to jde a je to možná ještě více strhující a zdrcující než když se člověk zamiluje v "reálném životě".. :)

Skvěle napsané.. Stránky ubývají možná až příliš rychle.. ;).. Rozhodně knihu mohu doporučit.. i když ta Emmi.. Mno.. Dejte mi vědět, jak se ohledně ní cítíte vy.. Jsem v tom sama, nebo vás taky štvala..?

Jsem opravdu zvědavá, jak bude příběh pokračovat, jak to všechno dopadne.. Teď vás musím opustit, jdu na něj.. O.o

xoxo,

09.01.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysař se mi líbil.. Příběh měl něco do sebe, ovšem mi tam pár věcí vadilo.. Místy celkem matoucí, opravdu mi vadilo časté opakování některých slov a slovních spojení.. Popravdě ale musím říci, že je dost možné, že po této knize ještě někdy sáhnu..

Líbil se mi příběh Krysaře a Agnes.. Nešťastná láska.. celá ta tragédie a druhý jediný přeživší Sepp..

Vaše Rosalie.. :)

13.12.2017 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Popravdě to nebylo špatné, ale ani můj šálek kávy.. Mám ovšem ráda tragédie, takže to mělo ve své podstatě dobrý konec.. :D

Ne, teď vážně.. je to svým způsobem silný příběh.. Někoho může hodně štvát nářečí, kterým je kniha napsána, ale dá se to snést a já osobně se s touto řečí docela často setkávám.. Příběh se mi celkem líbil, ale z vlastní iniciativy bych po ní nejspíše nikdy nesáhla.. :)

Vaše Rose..

13.12.2017 3 z 5

Já jsem z tohoto, tak trochu pokračování, úplně nadšená.. Přečteno asi za dvě hodiny.. stačila k tomu jedna cesta vlakem a bylo hotovo.. Naštěstí tam nebyla později rozhořčená paní nabízející sladkosti, pouze pár zvláštních lidí a jedna milá průvodčí..

Moc se mi to líbilo, opravdu.. Jako věčný milovník Harryho Pottera.. jsem byla za nějaké to pokračování hrozně ráda.. i když mi dalo dost námahy se k tomu dokopat.. ale zvládla jsem to.. ;D

Otcovské propojení Harryho a Malfoye bylo boží.. a malí přátelé Scorpius a Albus.. :3

P.S. Omlouvám se za to mladistvé nadšení, ale.. když od svých jedenácti čekáte na dopis a tajně doufáte, že jste čarodějka.. je těžké ovládat své nadšení..

Vaše Rose.. ne dcera Rona a Hermiony.. ale prostě Rose.. ;D

13.12.2017 5 z 5