Roseblood Roseblood komentáře u knih

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Druhý díl z trilogie je stejně napínavý, jako byl první. Kniha se čte sama, pořád vás drží v napětí. Zvrat stíhá zvrat a čtenář neustále potřebuje vědět co bude dál. Tahle knížka vás nenechá v klidu.

Hodnocení: 5*/5

11.04.2021 5 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Co všechno dokáže způsobit žert, který nabere takové obrátky, ze kterými nikdo nepočítal. Doslova před očima ničí životy hlavních hrdinů.
Silný příběh o osamělosti, šikaně, touze mít kamarády a zapadnout.
Kam až je člověk schopen dojít, když se snaží ochránit někoho blízkého. Lži, které jako pavučina opředly hlavní postavy a dostaly je do nevyhnutelné situace. Kolik vlastně rodiče ví o svých dětech a je dobré pořád děti před vším chránit a zakazovat? Vždycky si najdou nějakou cestu.
Moc se mi líbila v příběhu zakomponována městská legenda, s celou historií Josepha Withera.

Výborná kniha, která mě velmi překvapila a můžu ji s radostí doporučit dál.

24.02.2021 5 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Já osobně sérii s agentem Pendergastem miluju a tohle je jeden z mých nejoblíbenějších dílů.

Kniha mě bavila od začátku do konce, nenudila jsem se ani chvilku a těžce se mi odkládala.

Je čtivá, dobře napsaná, děj krásně plyne. Perfektní prostředí, ponurá atmosféra, to vše vás krásně vtáhne do děje.

Mohu vřele doporučit.

30.01.2021 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Překrásná knížka, ve které se prolíná minulost s přítomností. O velké lásce, mezilidských vztazích, o rodině a rodinných tragédiích a odcházení.
Opravdu velmi emotivní příběh, konec jsem četla v slzách.

"Nebudu tě milovat, jen co budu živ; budu tě milovat, dokud budou hvězdy na nebi, dokud bude voda v mořích a dokud pro vzpomínku na mě bude ve tvém srdci místo."

"Když prší, hledej duhu. A když je tma, hledej hvězdy."

26.01.2021 5 z 5

To To Stephen King

Moje nejoblíbenější kingovka. Miluju celý příběh tolik, že si budu muset dát rereading do třetice. Úžasně propracované, neskutečně čtivé, nápadité, má to spád a miluju ten konec.
Je to srdcovka.

Vřele doporučuji

08.01.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Super knížka
čtivé
napínavé
nemohla jsem se odtrhnout, vřele doporučuji

hodnocení: 5/5*

06.01.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Přečteno za noc, nemohla jsem se odtrhnout, tahle knížka nebude pro každého ale je naprosto vynikající. Temná atmosféra a hlavně nic není jak se zdá... Neskutečně mě bavila od začátku do konce. Rozhodně moc moc doporučuju.

hodnocení: 5/5*

05.01.2021 5 z 5

Crota Crota Owl Goingback

Příběh boje dobra se zlem, kde se tentokrát dostanou ke slovu i indiáni a tajemné zlo z dávných dob, kdy svět byl ještě mladý.
Bavily mě postavy, hlavně vývoj určitých postav byl skvělý.

Miluju horory s různými příšerami a Crota jako záporák byl pěkně prohnaný a svým pronásledovatelům dal zabrat.
Líbilo se mi i to, že nás autor vzal i do minulosti a odkryl nám co se stalo a jak se již jednou povedlo Crotu porazit. Jestli to vyjde i tentokrát si už musíte přečíst.

Když jsem se po dočtení podívala kdy knížka vyšla, dost mě překvapilo, že je to rok 1996. Protože kdyby jste mi řekli, že byla napsaná teď, nebudu mít problém uvěřit. Autor je dobrý vypravěč, kniha se mi četla sama a nechtěla jsem aby skončila. Celý příběh jsem před očima viděla jako film. No a já jako stará plačka na konci opět hledala kapesníky, klasika.

Ještě jedna zajímavost, v roce 2019 se jí snažil vydat jako grafický román tuším Alessandro Manzetti a Stefano Cardoselli, na netu můžete najít archy se zápasu Croty a býka. Bohužel se jim zřejmě nezdařilo na Kikstarteru vybrat požadovanou částku, což je škoda. I ukázky vypadají skvěle.

19.08.2023 5 z 5

Sadistova bible Sadistova bible Nicole Cushing

Skvělá zvrácená jízda pro všechny z Vás, kteří se nebojí zkusit něco jiného a láká je temnota.

Knížka která vás chňapne a nepustí až do samotného závěru.
V jednu chvíli je nabitá erotikou a v druhé vám obrátí žaludek natřikrát.
Nebude pro každého, ale pokud jí dáte šanci a nebojíte se scén u kterých se vám budou kroutit palce u nohou, užijete si ji.

Pro mě byla mega napínavá, nikdy jsem nic podobného nečetla. Poutavý mix ero, bizár, weird fiction s pořádnou dávkou bodyhorroru.
Je tady armáda znetvořenců v čele s Bohem, kterého byste nechtěli potkat ani v nejhorší noční můře.

Někoho může šokovat, jiné určitě dokáže pořádně pobouřit a jiní ji zase nepochopí ale věřím, že nás, kterým se líbila bude spousta.

Warning:
Kniha obsahuje popisné sexuální scény a násilí a pokud jste silně věřící, nebude to úplně váš šálek kávy.

27.06.2023 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Od Yrsy jsem před léty četla docela dost knih a moc se mi líbily takže Kořist byla pro mě jasnou volbou.

Bylo to opět skvělé. V některých scénách mě doslova mrazilo. Velká část příběhu se odehrává v lédové pustině, kde se ztratí skupinka turistů. Potom se nám tady prolíná hledání po skupině a seznamujeme se s dalšími důležitými postavami. A třetí linka nás zavede po pátrání v minulosti. Vše se na konci spojí a vysvětlí.

Všechny tři linky se mi moc líbily, nejednou ve mě text vyvolal husí kůži a číst tuhle knihu v zimě, kdy by za okny hustě sněžilo a foukal by vítr, bála bych se ještě víc.

Závěr s vysvětlením pro mě byl mega zábavný, protože takový twist jsem tedy nečekala a nikdy jsem se s ním v žádné knize nesetkala.

Jestli máte rádi mrazení a napětí, tohle je kniha pro vás.

15.04.2023 5 z 5

V hrůze a krvi zrozeni V hrůze a krvi zrozeni * antologie

Hororové povídky mě vždycky bavily, protože se ráda nechám lekat a u povídek dostanu lekaček nespočet a do toho různé příběhy.

V hrůze a krvi zrozeni je povedená antologie. Nesedly mi všechny povídky ale jako celek jsem spokojená. U některých mi přišlo, že by buď potřebovaly víc času nebo možnost prodloužení a u některých jsem byla trošku zmatená a asi jsem je úplně nepochopila takže pokud bych měla možnost vrhla bych se na křížový výslech některých autorů aby mi poskytli více informací.

Z povídek ráda vyzdvihnu Déšť . Ta se mi líbila moc.

Další pecka za mě byla povídka Mozky u které mi doslova bylo blbě, takže tleskám, to už se dlouho nějakou dobu nedovedlo, aby se mi až fyzicky udělalo zle. Ale nechápejte mě špatně, ta povídka je opravdu výborná.

I povídka Balzamovač velice příjemně překvapila, to samé Vesnička pod horami nebo Televizní vědma s překvapivým koncem.

Pokud máte rádi hororové povídky, tu pěknou plíživou, tísnivou atmosféru, tak vzhůru do čtení.
A obrovský potlesk pro naprosto nádhernou obálku. Ta je skutečně skvostná.

07.03.2023 4 z 5

Asgard Asgard Xavier Dorison

Skvělý komiks se skvělým příběhem a bezva postavami, které jsem si oblíbila. Bavilo mě sledovat hlavního hrdinu a celou dobu jsem mu držela palce.
Pro mě jako hezký bonus byly poznámky pod čarou se zajímavostmi.
Komiks mi nabídl mix příběhu z dob vikingů, severského prostředí, mytologie a krásné kresby. Příběh je ucelený a i s koncem jsem byla spokojená.
Můžu vřele doporučit.

21.02.2023 5 z 5

Vodní had Vodní had Tony Sandoval

Co říct k Vodnímu hadovi? Je fantastický a @comicscentrum mě opět dostalo do kolen.

Samotný příběh je mysteriózní, mix fantasy a hororu.
Kniha je skutečně nádherná, velkoformátová a Sandovalova propracovaná kresba si mě úplně získala.

Surrealistická pohádka, která má do pohádky daleko, záhadnost tajemného příběhu a jeho chvílemi až tísnivá, dusivá atmosféra mě fascinovaly na plné čáře.
Chvílemi vás obalí až snově melancholickým kabátem.
Je to krása, měla jsem i husí kůži a vřele doporučuji ️

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Knížka, která mě před takovou dobou okouzlila, spala dlouhých dvacet let, než jsem se k ní vrátila.
Nikdy na ní nesedl prach, měla jsem ji ukrytou jako poklad.
Miluju ten příběh a čtení jsem si užila na maximum. Čas ji v mých očích nijak nezměnil, líbí se mi pořád a snad ještě o chloupek víc.
Ale moje cesta ke knize vedla přes mojí další obrovskou lásku a to je filmová podoba od pana Zemana.
Mohla jsem se dívat pořád dokola a nikdy jsem neměla dost.
Pamatuju si, jak se naši báli, že je příběh chvílemi příliš strašidelný a já byla opravdu malá ale nenechala jsem se přemluvit a chtěla jsem se dívat zas a znova. Kdykoliv ho dávali v televizi, hned jsem nadšeně sledovala, později jsem ho měla na VHSce a to už mě nemohli vůbec odtrhnout.
Ráda bych taky zmínila, že film má nádhernou hudbu, která úžasně podtrhuje děj.
Co se týče knihy, příběh je poutavý a čte se sám. Moc se mi líbilo prostředí mlýna na Černé Vodě. Postavy jsem měla vždycky ráda a vlastně se tady objevila první záporná postava, která mě fascinovala. No když nad tím přemýšlím, o chlup než mistra jsem v knize měla ráda postavu Kmotříčka i když se tam občas jen mihne.

A co že vás v knize čeká? Boj Dobra a Zla, magie, volání moci, mladý žebravý kluk padne do tenat temné síly. Ale je tady taky důraz na přátelství a čistou lásku, která překoná všechny hrůzy. A nenechte se mýlit, tohle není bezstarostná pohádka, jsou tady pořádně hororové prvky a příběh je temný.

A co Vám povím na závěr? Jenom jediné - přečtěte si to ️ protože věřím, že si knížku oblíbíte stejně jako já

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Wow, jedním slovem wow. Z knihy jsem naprosto nadšená, vůbec jsem nevěděla, že mě tak dostane.
Autorčin styl psaní se mi moc líbí, kniha má dynamiku, je čtivá a ten příběh, ten mě dostal.
Opět jsem si nečetla anotaci, když jsem před měsíci zahlédla obálku, tak mě zaujala a thriller s takovým názvem, to jsem si prostě přečíst musela.
Ale tohle vůbec není jenom klasický thriller, kniha je jedna obrovská dojemná jízda, dostala se mi úplně pod kůži.
Ze začátku jsem si říkala, jestli mě knížka překvapí a překvapení jsem dostala tedy opravdu obří hromadu.
Několikrát jsem měla slzy v očích, na konci jsem už brečela jak želva. Čtenář se lehce vžije do příběhu a prožívá ho s hlavními postavami.
Nedostanete pouze thriller ale i román, rodinné drama. Poutavě napsané natolik, že se kniha stává skoro neodložitelnou.

Nebudu nic prozrazovat, tohle bylo veliké překvapení a ráda si přečtu autorčiny další knihy.

Vřele doporučuji ️

Krásná temnota Krásná temnota Fabien Vehlmann

Po dočtení mě napadlo jenom "kruci, co to sakra bylo...slušný bizár"

Temné, zvrácené, brutální, chytlavé, naprosto neobvyklé, nápadité, roztomile morbidní, zlověstné.

Komiks, který vám nezabere moc času ale po dočtení dlouho rezonuje v hlavě.

Roztomilí malí človíčci jsou ukázkou nejhorších lidských vlastností - krutost, amorálnost, sebestřednost jim není cizí. Úplná absence pochopení co je dobré a co zlé. Příběh který v sobě nese hromadu násilí a deprese.

Pocity po dočtení nejsou nijak příjemné. Ze zdánlivě roztomilých charakterů mě ještě teď běhá mráz po zádech.
Není to pro slabé povahy a hlavně NENÍ TO ČTENÍ PRO DĚTI, těm by se to do ruky nemělo dostat.

Krásná temnota mě šokovala v pravém slova smyslu. Je to něco tak jiného a divného, nemám k čemu to zatím přirovnat (v pár scénách jsem si vzpomněla na Happy Tree Friends)

A otázka, zda se mi to líbilo, je těžká. Může se mi něco takového líbit? Řekněme, že moje zvracenější já bylo fascinované, bylo mi jasné, že nic hezkého tam nebude ale nemohla jsem odložit dokud jsem nebyla až na konci.

Komiks má opravdu vyvedené kresby a příběh je v mnohém poučný.

No a doporučení, kdo se nebojí, jděte do toho, je to teda pořádný zážitek. Ti citlivější si dejte pozor, nic hezkého vás nebude čekat, tedy až na to boží kresbu, z té jsem fakt nadšená. Pro milovníky zvířátek, taky pozor, komiks obsahuje dosti brutální scény.

A malá rada nakonec, nesnažte si tam kohokoliv oblíbit, pro jistotu, protože nikdy nevíte, co se může stát

31.05.2021 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

První díl ze série mě velice bavil. Uvedení do děje, seznámení s hlavními postavami, které mě sedly.

Vím, že je natočený i seriál ale zatím jsem ho neviděla a teď bych si nejprve ráda přečetla všechny díly a poté se vrhnu na seriálové zpracování.

Zámek a klíč vám nabídne kombinaci úžasného vypravěče a skvělou grafiku.

Poutavý příběh, který vás jen tak nepustí. Některé části jsou dost děsivé až brutální, výborná ponurá atmosféra a záhadné staré sídlo, to všechno vám první díl komiksu poskytne.
Jsem opravdu moc spokojená a neskutečně se těším na další díly ️

Můžu opět vřele doporučit

31.05.2021 5 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Právě dočtená horká novinka od S. K. Tremayne Než jsem zemřela. Popravdě nechtělo se mi odejít z příběhu a zuby nehty, tedy očima jsem se držela posledních odstavců, tolik se mi knížka líbila.

Čím že mě příběh tak dostal? Nádhernou přenádhernou krajinou, kde je bujná příroda a na stráních můžete vidět dartmoorské poníky, kteří nespoutaně běhají s větrem o závod, kde se na loukách pasou ovečky a kde příroda ještě nebyla člověkem pokořena. Popisy Dartmoorského národního parku jsou tak živé, že máte pocit, jakoby jste tam byli. A já vím, že až se mě někdo někdy zeptá, jak bych se chtěla podívat, bude to přesně tam, do Dartmooru.

Je to třetí kniha, kterou jsem od S. K. Tremayne četla a i když předchozí mě obě velmi bavily tak tahle je za mě úplně top. Příběh je místy temný, strašidelný až hororový, neskutečně poutavý a napínavý.
Ano, jsou tam chvílemi dost drsné popisy, kde se děje něco nepěkného zvířatům u kterých mi nebylo lehko a hlavně jedna scéna na konci mě dostala do stavu, kdy jsem brečela jako želva i přesto je to jedna z nejpoutavějších knih, které jsem měla možnost číst a budu na ní dlouho vzpomínat.

Můžu knihu opravdu srdečně doporučit všema deseti

19.03.2021 5 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Opět mě pan autor dostal, neskutečně čtivá, chvílemi až poetická knížka, která mě ohromila, vtáhla do děje, v některých pasážích vyděsila a v neposlední řadě dojala.

Příběh je originální, postavy mě velmi bavily a držela jsem jim palce.
Fantasy pohádka která jde chvílemi až do děsivého hororu se vám dostane pod kůži a začtete se tak, že nebudete chtít aby knížka skončila.

Příběh mě bavil i díky svojí kontrastnosti, kdy se snoubí pohádka, s hrůzou, násilím a temnotou, kterou provází samota a strach.
Prožitek ještě umocňují nádherné ilustrace Elise Hurst.

Můžu vřele doporučit ♥️

Hodnocení: 5*/5

13.03.2021 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Příběh je skvěle propracovaný, pro mě to bylo první setkání s paní autorkou.

Je to výborná, čtivá a poměrně děsivá detektivka.

Kniha se mi četla dobře, občas jsem měla problém vyznat se v postavách, musíte pečlivě sledovat postavy, jinak v tom budete mít trochu guláš.
Velké plus za promyšlenost a čtivost.

Knize nechybí nečekané zvraty o které nebyla nouze, příběh je strhující a čeká vás i překvapivý konec.

Doporučuji

Hodnocení: 4/5*