Vodní had přehled

Vodní had https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456712/bmid_vodni-had-hAM-456712.jpg 5 77 77

„Pojď za mnou. Teďka jsme zvířata! Já jsem liška a ty jsi vodní had s maskou králíka.“ Mila je osamělá dospívající dívka, kterou čeká další nudné léto na venkově. Když se jednoho parného odpoledne koupe v řece, potká záhadnou Agnes, dívku s kouzelnými zuby, která se ukáže být duchem. Blíží se bouře a surrealistický existenciální horor o dospívání, dávných králích, válečnicích, mluvících chobotnicích a poznávání sebe sama může započít... Mexický výtvarník Tony Sandoval (třikrát nominovaný na Eisnerovu cenu) nás ve své grafické novele zve na výpravu do úchvatného světa tajemství a kouzel skrytých za hranicí snů v zastrčených zákoutích naší imaginace. Kniha vychází vázaná se sametovým potahem a parciálním lakem.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Comics Centrum

Serpent D'Eau , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vodní had. Přihlašte se a napište ho.

JP
včera 4 z 5

Takový roztomile ujetý surreálný příběh. Mila, která se koupe, narazí na dívku s pěknými zuby, které říkají Agnes a během chvilky k sobě obě pocítí sympatie... nicméně brzy je Mila zapletena do něčeho mezi snem, realitou a mýtem. Ve formátě, v jakém tenhle grafický román je, ten Sandovalovův groteskní styl vyniká, někdy svou monumentálností, někdy intimitou mezi postavami. Jakožto silný odpůrce míchání zbytečného nánosu textu na vizuální umění cením i to, že se Sandoval nějak přílišně nerozkecává a nechává dialogy plynout "tak akorát", stejně jako fakt, jak je příběh uzavřen, že vlastně člověk neví a nikdy nebude.

Politre
02.01.2023 5 z 5

Tony Sandoval mě opět dokázal unést na hodinku do jeho oslnivého, malebně malovaného světa, plného magických bytostí a temných zákoutí. Příběh je směsí surrealismu a realismu, magického snového světa s realitou dospívání a objevování vlastní sexuality, temného až hororového fantasy, naproti tomu křehkost a něžnost hlavních dvou dívek. Po vizuální stránce naprosto úchvatné a nezapomenutelné dílo (plus krásný formát v pevné vazbě).

Shaxx
13.07.2022 4 z 5

Tak tohle byl neobvyklý zážitek.
Už samotný formát komiksu je prvním překvapením, aneb při otevření se ujistěte, že máte kolem sebe dostatek místa. Druhé překvápko - art style pana Sandovala je prostě jedno velké WOW. Už samotné kresby bez kontextu příběhu jsou znepokojující a stejně se na ně musím dívat pořád dokola. Velmi expresivní výrazy obličeje, barevné schéma, technika kresby...Parádní. Jakožto milovník ilustrace jsem spoko.
Příběh je takový snový. Až na to, že ve zlém slova smyslu, jako noční můra a ten pocit po probuzení, kdy realita ještě splývá s posledním závanem snění. Tím nechci říct, že je to špatné, to ne. Je to dobré, ale má to zlověstný nádech. Pro ty, kteří v tom hledají nějakou smysluplnou pointu, leccos by se určitě dalo najít, nějaké ty metafory pro přechod z dětství do dospělosti, navazování přátelství, sílu přitažlivosti, objevování sexuality, změny jako takové... Každý si v tom může najít to své.
Tyhle divnoknihy jsou přesně to, co hledám, takže jestli má někdo tip na další podivnost, sem s tím :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vodní had v seznamech

v Právě čtených1x