RiverSong RiverSong komentáře u knih

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Fenomenální! Kniha, která ukáže skutečné fungování právnického oboru s drzým a sarkastickým hlavním hrdinou, kterého si prostě zamilujete. Přečteno jedním dechem.

26.10.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha, která stojí rozhodně za přečtení! Námět je skvělý a originální. Když pálili všechny ty knihy, rvalo mi to srdce. Vážně úžasné, ale pro takové, jako jsme my, kteří žijí knihami, by se tato kniha měla řadit i do kategorie Horor.

21.09.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Myslela jsem si, že kniha bude nudná a dlouho mě do ní tlačila mamka. Když jsem se konečně odhodlala, bylo to s nechutí. Jak překvapená jsem byla! Kniha, která byla na svou dobu prvního vydání až neuvěřitelně aktuální a velice brzy mě vtáhla do děje, že jsem si nebyla jistá, jestli jsem doma v pokoji, nebo v Anglii. Fantastické čtení a plný počet hvězd (plným právem :)).

09.09.2016 5 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Příběh o smrti a havranech. Tohle byla skutečně úžasná kniha co do děje a především do tématu. Možná postrádá akci a tajemno, ale myslím, že k tomuto námětu by se to prostě vůbec nehodilo a je skvělá tak, jak je. Ale není to čtení pro každého. Já si nesmírně užila její absolutní jedinečnost a neotřelost. Skutečně dobře napsané.

09.06.2017 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Tento žánr knih zbožňuji. Knihy, kde nás jedna fiktivní postava provází historickými událostmi a postupným vývojem lidí. Film se mi nelíbil, knize vůbec neodpovídal, mnoho věcí bylo vynecháno, nebo úplně změněno. Knihu bych ovšem rozhodně doporučila

Kouř Kouř Dan Vyleta

Ačkoliv na mnoho lidí působí kniha sporně, já osobně jsem z ní byla nadšená. V poslední době mě dosti unavují překotné příběhy zaměřené především na děj, a proto jsem velice uvítala spíše filozofickou stránku příběhu, jeho hloubku a plastičnost. Je pravda, že děj je možné vylíčit několika větami, což ovšem naprosto neubírá na skvělém prostředí, použití barvitého jazyka a (podle někoho zdlouhavých, pro mě však perfektních) popisů z více pohledů, které umožňují příběh vnímat z mnoha úhlů a přístupů. Také hlubší zaměření na pocity postav je pro mě ohromné plus.
Zřejmě bych se zde dlouho rozepisovala, jelikož se pro mne kniha stala favoritem, ale ve shrnutí si myslím toto: je to kniha jiného rázu, než jsme zvyklí, není pro každého a především ne pro ty, kteří vyhledávají nabitý děj. Přesto pro ty, kteří ji budou číst pozorně, má mnoho co nabídnout.

10.02.2018 5 z 5

Modrá je barva vraždy Modrá je barva vraždy Joanne Harris

Úžasné! Zmatenost knihy v některých částech mi vůbec nevadila, zvraty byly zasazeny přesně do správných okamžiků. Opravdu jedinečná knížka s nápadem a neuvěřitelným koncem. Zřejmě to není kniha pro každého, ale já za sebe ji mohu určitě doporučit.

21.07.2017 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Knihu jsem přečetla z povinnosti. Absolutně bez děje a nápadu, nuda největší. Ale je to klasika, co naděláme.

09.09.2016 odpad!

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Super kniha, nevím, co víc dodat. :)

22.10.2016 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Kniha byla vážně dobrá, určitě stojí za přečtení. Občas mi trochu vadil přístup hrdinů, kteří byli křesťany. Nemám ráda absolutní fanatismus, ať se týká čehokoliv, a proto mi neustálé vychvalování Krista bylo trochu proti srsti. Není to ale nic proti autorovi, do této doby to patří a je jedině dobře, že autor popisuje co nejvíce realisticky. To, že s tím někdo jako třeba já úplně nesouhlasí, to je jiná věc.
Kniha má spád, skvěle líčí Řím a události za císaře Nera, takže vám něco dá a k tomu se vůbec nenudíte. Rozhodně doporučuji. Macte!

Spoiler!
Za sebe jsem si nejvíce oblíbila Petronia. Knihu jsem dočítala ve škole tajně pod lavicí a když Petronius na konci s Euniké umíral, měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela. V těchto ohledech jsem možná až moc sentimentální. Ale alespoň zemřel tak, jak žil: šťastně a se vší krásou :)

12.10.2016

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha perfektní. Strhující thriller, četla jsem jedním dechem. Oproti tomu film se mi vůbec nelíbil, v kontrastu s knihou mi připadal dost slabý. Knihu ale rozhodně doporučuji

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Fantastická kniha, doslova jsem ji zhltla. Poutavý děj, skvělá zápletka, originální nápad. Na 100% doporučuji!

15.06.2016 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Osobně mě kniha naprosto uchvátila, nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout. Delší popisy mi vůbec nevadily, báječně uvedly do děje se vší parádou a vyvolávaly dojem, že se nacházím přímo uvnitř knihy jako tichý pozorovatel. Postavy jsou velmi dobře vykreslené. Viděla jsem i film, který mi přišel jako velice zdařilá adaptace knihy. Výkon Toma Cruise byl úchvatný. Osobně jsem si (jak ve filmu tak i v knize) velmi oblíbila Lestata. Asi jedna z nejlepších knih mého života. :)

26.05.2016 5 z 5

Kvantová noc Kvantová noc Robert J. Sawyer

Naprosto fenomenální kniha. Úžasný nápad, který byl zpracovaný mistrnou rukou. Mě upřímně nepřipadala tolik ani jako thriller nebo horor, ale na úžasnosti jí to neubírá.

03.09.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Vážně skvělá kniha. Některé hlášky (vlastně skoro všechny) jsou naprosto bezkonkurenční. Moc se těším, až mrknu i na film.

23.10.2016 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Nejlepší díl ze série, skvělý závěr. Tahle série rozhodně stojí za to.

22.10.2016 5 z 5

Doctor Who - Shada: Ztracené dobrodružství Douglase Adamse Doctor Who - Shada: Ztracené dobrodružství Douglase Adamse Douglas Adams

Fantastické! Všechny knížky o jedenáctém a dvanáctém Doktorovi, které už jsem četla, jsou sice velice hezky napsané, ale Shada mě zcela uchvátila. U některých částí jsem se nekontrolovatelně smála i několik minut a nemohla jsem přestat. Švih a humor se kterým je kniha psaná je až neuvěřitelný. Vždy (i když jsem měla náladu pod K-9 :D) maě dokázala rozesmát a zcela pohltit.

Viděla jsem všechny nové epizody, ale Shada mě docela postrčila k tomu, že jsem začala dost přemýšlet i o zhlédnutí starších epizod a také přečtení Stopařova průvodce, který mě do téhle doby příliš nelákal.

Rozhodně tuhle knihu doporučuji. Sama si budu muset přeorganizovat žebříček oblíbených knih s Doktorem :)

09.08.2016 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Skvělé zakončení, možná jen trochu smutné (tedy alespoň pro mě). Jinak celou sérii jsem doslova vdechla. Fantastické!

Eldest Eldest Christopher Paolini

Skvělá série! Obdivuji Paoliniho, že to dokázal napsat už v devatenácti letech.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knihu jsem četla dvakrát, naprosto mě dostala! Doporučuji