ritta ritta komentáře u knih

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Skvělá kniha, skoro jako opravdová severská detektivka...

26.10.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knihu jsem přečetla za jediný den, myslím že netřeba víc dodat. Naprosto skvěle napsáno, mrazivá a sterilní atmosféra domu mě naprosto pohltila.

08.10.2017 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Ráno jsem jsem začala a ještě ten den večer skončila,nemohla jsem přestat číst dokud jsem neskončila.Druhý díl je o mnoho lepší než první,takže nezbývá než pokračovat a přečíst si poslední díl trilogie.

19.09.2015 5 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Tak to byla jízda. Má poslední kniha od autora a určitě nejlepší. Ponurá až strašidelná atmosféra, s prvky hororu vás nutí číst na jeden zátah. Příběh je samozřejmě jako všechny díly přitažený za vlasy, Heckovi by mohl závidět lecjaký akční hrdina.

05.03.2019 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Čtu docela dost, ale tak povedená kniha se mi do ruky dlouho nedostala, nádherně napsáno. Knihu jsem nemohla odložit a teď mě mrzí, že je konec.

23.05.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Knihu jsem si koupila na základě skvělých recenzí,ale její obsah mě spíše zklamal.Co se týče grafické úpravy,tak je kniha nádherná.Doporučuji jako dekoraci na noční stolek.
Co se týče samotných úvah, povídek či co to vlastně je,tak pro mě mdlé ,bez pointy, asi jako by jste napsali esej či úvahu o palci u nohy.Další příklad toho co dokáže skvělý marketing a reklama.

Za mě velké zklamání a vyhozené peníze.Dvě hvězdy za grafickou úpravu,ale ještě se mi nestalo,abych někde hodnotila grafickou úpravu.

21.01.2016 2 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Zase další skvělá kniha,jen jsem asi v půlce knihy začala přemýšlet,kolik že je Tasovi v tomto dílu vlastně let? I zde je stále nepřemožitelný a samozřejmě nejzdatnější,bohužel asi ne nesmrtelný, takže další díl už je asi značně nepravděpodobný,bohužel. I když, třeba to autor nějak vymyslí,protože se mi s Hynkem opravdu těžce loučilo, když jsem knihu dočetla.Stejně jako předtím s platnéřem Lukášem či Pavlem Venclem, teď už mi zbývá jen seznámení s Michalem Dabertem...

25.10.2015 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Kniha si mi moc líbila,četla jsem jedním dechem,doporučuji.

15.09.2015 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Moc povedené, jen Sonnyho postava mi přišla nějak málo uvěřitelná...

26.05.2016 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha, jen jsem dopředu věděla konec díky některým komentářům zde.Pokud píšete něco z děje nebo o konci knihy, prosím označte jako spoiler.
Byla to má první kniha od Remarqa a měla jsem obavy z těžkopádných pasáží jako u některých starších děl,ale kniha se četla sama a uplně mě pohltila.

04.03.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Nechápu hodnocení,jak je kniha skvělá.Hrůza,něco tak vleklého a nudného jsem dlouho nečetla a proto jsem ani nedočetla.Vůbec se mi nedařilo sympatizovat s hlavní hrdinkou a celkově jsem nepochopila tento autorčin počin.Pokud se někdo trochu zajímá o historii a hrůzy druhé světové války,tak ví,které národy byly oběťmi a co se dělo v koncentračních táborech asi netřeba psát.Gertu jsem rozhodně nelitovala. Knihu NEDOPORUČUJI.

08.10.2015

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Knihu jsem si koupila na základě vysokého hodnocení zde,ale byla jsem zklamaná.Od začátku jsem měla pocit,že čtu spíše sto let starý román s detektivní zápletkou.Unavující těžkopádný styl,věčné zbytečné obšírné popisování ničeho,díky čemuž se docela zajímavá zápletka ztrácela v promarněných natahovaných dvěstě stranách.Spoustu nudných pasáží jsem přeskakovala,abych se dopracovala k rozuzlení zápletky.Postavy mi byly spíše nesympatické a dočetla jsem s velkým sebezapřením.

26.09.2015 1 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Kniha me nadchla,přečetla jsem jedním dechem.Autor píše stylem,který má spád a hlavní hrdina vyšetřovatel Morck je sympatický chlápek, s popisováním jeho soukromí to autor nepřehání,soustředí se na napínavý případ,který vyšetřuje.Je to moje druhá kniha a chystám se na další.

30.03.2014 5 z 5

Experiment Experiment Ken McClure (p)

Kniha se četla skvěle, stejně jako všechny ostatní od autora. Je to moje čtvrtá kniha a zatím mi nepřijde,že by se motivy opakovaly nebo jsem už něco podobného četla. A i kdyby, u málokterého autora mám u knihy pocit,že neodejdu dokud nedočtu a napínavé mi přijdou všechny stejně.

15.05.2016 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Krásné.Myslím, že víc netřeba dodávat.

09.03.2016 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Výborná kniha.Přečetla jse během jednoho dne.Skvěle napsané, jen ty romantické pasáže mezi Lenkou a Josefem možná nemusely být tak rozvláčné,ale to je věc názoru.Kniha se mi líbila moc.

28.02.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihu jsem právě dočetla a nějak mi chybí slova.Krásné a asi jedna z nejlepších knih co jsem četla.Příběh je opravdu silný,hlavně vyprávění babičky Minky.Stále se mi vše honí hlavou a v tom je síla jakékoliv dobré knihy , že se vám vpije pod kůži a nezapomenete.
Posledních sto stran jsem knihu musela několikrát na chvíli odložit, Minčino vyprávění gradovalo a dost mě to dostávalo.
Obvykle se k přečteným knihám nevracím,ale myslím,že Vypravěčku si ještě určitě někdy přečtu.

20.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Prvních pár stran,kdy jsem měla pocit ,že jen jedu ve vlaku,jsem chtěla knihu odložit, vlastně vystoupit,ale po pár kapitolách mě kniha pohltila a na konci mě mrzelo,že je konec.Skvělá kniha, autorka perfektně vykreslila atmosféru a charaktery hlavních postav.
Doufám, že se brzy dočkáme další knihy od této autorky.

12.01.2016 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Vynikající kniha, stejně jako předchozí,žádné zdlouhavé pasáže jsem nezaznamenala, spíše drsnější a ty jsem stejně jak už někdo níže psal, sem tam přeskočila,abych neměla děsivé sny jako první oběť.Knihu doporučuji.

08.11.2015 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Vynikající, napínavá kniha,jako ostatně všechny od autora.V poslední době vlastně nečtu nic jiného než knihy pana Niedla.

25.10.2015 5 z 5