RHorse RHorse komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Klasika, má nejoblíbenější série knih.

04.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

nejdříve jsem tento díl něměla moc v oblibě, ale nakonec patří asi k těm nejlepší, ;-)

04.01.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Není moje nejoblíbenější, ale na sérii HP nedám nikdy dopustit. Prostě bomba!

04.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Není moje nejoblíbenější, ale na sérii HP nedám nikdy dopustit.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, některé verše prostě nelze zapomenout.

04.01.2021 5 z 5

Skvělá pohádka, jednou za čas po knížcec šáhnu a vžzdy se znovu ráda začtu :-)

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Na začátku jsem měla pocit, že čtu nějakou detektivku od školáka, jak to bylo snad jak podle návodu psané a záměrně chaotické. Nicméně následně jsem se začetla a nedalo se moc odtrhnout. V půlce knihy mi však došlo, kdo je pachatelem a pak už se mi to jen potvrzovalo a potvrzovalo, dokud to autor sám neprozradil. Upřímně, mi motivy pachatele (ů) přijdou jako přehnané a i když si představím psychopata, tak si nemyslím, že by se mohl takto chovat. Avšak nemůžu autorovi upřít, že i přes vyzrazení zápletky poněkud záhy, si zachoval napínavost děje až do úplného konce.Určitě se chystám na něco dalšího a budu doufat, že tentokrát ta zápletka bude propracovanější.

23.11.2020 3 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Čekala jsem sice něco úplně jiného, třeba, že se dozvím něco o Afganistánu jako takovém, ale nevadí, parádní knížka, která se čte sama. Napsáno s nadhledem a Šebek krásně přibližuje práci trauma chirurga v polních podmínkách (snad to píšu dobře, nejsem lékař) i pro normální v lékařských názvech neznalí lidi.

18.11.2020 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Knihu jsem si vyhlídla díky Pelíškům, ale nehodlala jsem to srovnávat a ono to ani nejde, protže Pelíšky si půjčily jen velmi málo. Kniha není špatná, ale prostě taková obyčejná, nic vás neuchvátí, takže se to lehce přečte, ale pak si i lehce zapomene.

30.09.2020 3 z 5

Krásně dokončeno. Ze začátku jsem teda bylo trochu zklamaná, že předchozí děj se tak rychle uzavřel a nepokračoval a že se příběh přesunul jinam. Nicméně kniha má úžasnou gradaci a znovu pro mě bylo těžké ji odložit. Je až udivující, jak si člověk dokáže oblíbit postavy a fandit jim. A posledních 100 stran, nic uspokojivějšího jsem už dlouho nečetla. Nejlšpí scény byly za mě se soudním procesem. Holt jen škoda, že pokračování za to nestojí.

21.09.2020 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Tak další díl jsem četla, kdy to šlo. Oproti prvnímu dílu mi knížka už nešla odložit. Výborně napsané a už čtu další díl, protože t onejde jinak. Jen to propojení vraha a jeho počínání mi trochu nesedí. Pořád pro mě ještě nevysvětleno motivy, proč byli ti tři zabiti, tak snad se to dozvím v dalším díle. Škoda jen, že autor dílo nedokončil, ty další díly prý už nejsou dobré, tak nevím, jestli budu pokračovat.

09.09.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na tuhle sérii jsem se chystala dlouho. Dokonce jsem se musela dost náročně vyhýbat filmům. Musím říct, že to fakt stojí za to. Krásně napsané, není to jen detektivka, jak jsem čekala, má to spoustu vrstev, skvělou psychologii postav. Také jsem se bála, že to bude moc krvavé a násilné, jak občas severské detektivky bývají. Drsné to bylo, ale ne prvoplánově, takže to prostě zapadlo do příběhu. Vraha jsem odhadla záhy, ale to byl prostě jen pocit a rozhodně jsem neodhadla všechny zápletky. Už se těším na další díl, jen si na něj najít čas.

25.08.2020 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Dnes by to měla být povinná četba pro všechny lidi s volebním právem. Krásně jednoduše vysvětleno naše české chování. A je až děsivé, jak se panu Taberymu povedlo předpovědět, jak se duo Babiš a Zeman budou chovat. Nebo například v knize varuje, že až přijde velký skutečný problém, nastane chaos. Přišla korona... a nastal chaos, neupřímnost, vše, co pan Tabery popisuje, že je naším největším problémem. Teď jsem jen zvědavá, jestli se náš vzorec chování podaří prolomit, nebo musí zase přijít velká sprcha.

11.08.2020 5 z 5

Čtyři dohody - Inspirační karty Čtyři dohody - Inspirační karty Don Miguel Ruiz (p)

Tak jsem se k této v ČR profláklé knize konečně dostala. Myšlenky jsou to skvělé, některé části jsou už na mě moc. Teď ještě na sobě zapracovat a pokusit se dohody realizovat.

04.08.2020 4 z 5

Předtím jsem četla od Vondrušky pouze krátkou detektivku, tentokrát jsem sáhla po neustále někde doporučované husitské epopeji. A stále mi na stylu Vondrušky něco vadilo. Až asi v půlce knihy mi došlo, co to je.

Pan Vondruška je určitě dobrý historik, ale už ne tak dobrý spisovatel. Všechny jeho postavy se totiž chovají stejně, mluví stejně, rozhodují se hned, bez nějakého vývoje, chvilku jsou naštvaní, pak je to hned přejde. Všichni jsou přemoudřelí, je jedno, jestli to je člověk bez vzdělání, nebo velmi vzdělaný. Je to prostě charakterově ploché. Příběh je stavěný strašně jednoduše.

Na druhou stranu je mi jasné, že jde hlavně o to, nějak poutavěji přednást historii, a to pokud možno nezaujatě. Proto dávám 3 hvězdy, jinak by mé hodnocení bylo nižší. A nevím, jestli se pustím do dalšího dílu, možná jako audioknihu při dojíždění do práce.

04.08.2020 3 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Taková oddychovka. Hrůza, co si autorka musela prožít, na druhou stranu, její životní rozhodnutí mě hodně udivovala. Zajímalo by mě, jestli by se rozhodovala stejně, kdyby se její příběh odehrával dnes a ne na přelomu 70. a 80. let, kdy asi neměla tolik informací. Ale musím uznat, že je kniha čtivá, tak akorát na pláž v Egyptě :D.

26.07.2020 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Další King, který prostě nezklame. Skvěle propracované, dobrá psychologie postav, dobrý nápad. Konec byl možná trochu uspěchaný vzhledem k předchozímu množství stran, ale na druhou stranu, proč se rozepisovat. Doporučuji.

21.07.2020 5 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Tak s touto knížkou mi bylo čím dál tím ví špatně, čím jsem byla ve čtení dál. Navíc, když si člověk uvědomí, že u nás se děje něco podobného v bleděmodrém. Co s tímhle papalášstvím dělat? Doporučuji kudy chodím, každý by si ji měl přečíst.

13.07.2020 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Jak tu píšou už lidé přede mnou, některé povídky baví hodně, jiné méně a jiné vůbec. Četla jsem podruhé, poprvé to byla povinná četba, ale nijak výrazně jsem na knižíku názor nezměnila. Pan Neruda krásně zachycuje náladu tehdejší Malé Strany a doby.

07.07.2020 3 z 5

Ke knize mě přivedla čtenářská výzva. už jsem o ní v minulosti slyšela a ejhle, zjistila jsem, že už jsem v minulosti knihu četla a že příběhy znám. Nicméně to vůbec nevadí, kniha neztrácí na kvalitě a ani na druhé přečtení. Super vtipné a přesně popsaná atmosféra, která se odehrává na vodě. Vidím to, že za 10 let si ji přečtu znovu.

02.07.2020 5 z 5