Renca.ch Renca.ch komentáře u knih

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Kniha se dobře četla, nenáročná oddychovka. Hlavní hrdinka jak již bylo zmiňováno, nesympatická, chovala se nelogicky jak slon v porcelánu...Začátek příběhu postrádal logiku,když neměl s dějem žádnou souvislost a konec taky přitažený za vlasy.Ale i tak mě kniha bavila a byla jsem zvědavá jak to dopadne.

29.10.2023 5 z 5

Malloryho druhá smrt – Záhada Mount Everestu Malloryho druhá smrt – Záhada Mount Everestu Reinhold Messner

Zajímavý silný příběh o dobývání Mount Everestu z pohledu R.Messnera.

27.06.2023 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Předchozí autorčiny knihy se mi líbily víc, za mně málo napínavé, vrah nepravděpodobný, dvě dějové linky mi přišly zbytečné.

02.06.2023 3 z 5

Jako o život Jako o život Lisa Jackson

Kniha se dobře četla, nejedná se ale o thiller,ale spíš o román pro ženy. Děj se často opakoval, byl zdlouhavý, konec pohádkový, pokud čekáte oddychovku na dovolenou,tak dobrý.

14.09.2022 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Průměrný psychothiller, nenadchne ani nezklame. Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst a zorientovat, postavy se pletly a musela jsem se vracet v ději. Od poloviny se příběh rozjel, každé ukončení kapitoly nutilo číst dál, konec byl překvapivý, ale opět nedotažený, mohl být více propracovaný.

28.04.2022 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

(SPOILER) Zvláštní kniha i námět, podle předchozí autorčiny tvorby jsem čekala psychothiller, ale jednalo se spíš o psycho román, od poloviny se kniha četla dobře, pořád jsem čekala nějaký napínavý překvapivý zvrat, ale ten se nedostavil, souhlasím s ostatními, že konec zklamání, přeslazený jak z Hollywoodu :)

20.02.2022 3 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Autorčina prvotina, napínavý psychologický thiller, vzhledem k tématu malého dítěte ne moc vhodný pro citlivější povahy... Kniha se četla dobře, zajímavé zvraty v ději, ale čekala jsem víc..hlavní hrdinka nebyla moc sympatická, pořád se motala v samých lžích, konec nenaplnil očekávání vzhledem k nepochopitelnému jednání a motivu pachatele, snad příští knihy autorky budou více propracované.

23.01.2022 3 z 5

Dům sester Dům sester Charlotte Link

Autorku mám ráda, její psychologické thillery i romány mě baví. Kdo je ale zvyklý na její současnou tvorbu,toho knížka nemusí oslovit, a i když jsem čekala něco jiného,knížka mě zcela pohltila a nemohla jsem se odtrhnout jak to bude dál,kniha mě bavila,doporučuji k přečtení. Jen škoda odbytého konce a také mi obě hlavní hrdinky nebyly nijak zvášť sympatické.

12.01.2022 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha byla velmi čtivá, napínavá, zajímavý námět...ale předchozí tvorba od C.Lackberg se mi líbila víc..tady místy děj připomínal erotický román, hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická (úplně zbytečná smrt Viktora), ze slepice najednou byla žena vamp, některé situace naivní, neuvěřitelné nebo nedovysvětlené. I tak knihu doporučuji si přečíst jako oddychovku.

20.06.2021 3 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Kniha byla čtivá, zajímavý začátek, nikomu se nedalo věřit, vrah byl absolutně nepředvídatelný...ale jinak skoro všechny postavy byly nesympatické, zvláštní chování a nepochopitelné a někdy ani nevysvětlené jednání, románek s policajtem úplně zbytečný.Hodnotím jako průměrný thiller.

30.05.2021 2 z 5

Chladná krev Chladná krev Lisa Jackson

Kniha mě bavila, napínavý temnější thiller. Jedinou výtku mám k tomu, že je poznat, že autorka kdysi psala harlekýnky,což někdy působí rušivě při popisu romantických či erotických scén a taky biblické téma a neustále popisovaný vnitřní boj otce Jamese mi přišel přitažený za vlasy.. Knihy od autorky se dobře čtou,ráda si přečtu další.

16.05.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kniha mě zklamala,ztráta času..jak píšou předchozí komentáře, buď se vám kniha bude líbit nebo budete zklamaní..myslela jsem ze se jedná o psychothiller,ale bylo to rodinné drama,což by nevadilo,kdyby to nebylo tak nezáživně podané.kniha měla zajímavé téma,ale po pár stránkách již nic neočekavaného nepřišlo a děj se odvíjel již zcela předvídatelně..chování hlavních postav mi přišlo plytké a naivní,štvala mě hlavní hrdinka s posedlostí svou oslavou (proč si nevysnila oslavu 30tin nebo 50tin??:-) Jednání hlavního hrdiny bych pochopila,ale už mě ke konci vytáčelo jeho oddalování nevyhnutelného a výmluvy...konec se taky nepovedl

31.01.2021 odpad!

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

Kniha velmi čtivá, napínavá, nutila číst dál a dál... Od samého začátku je jasné jak se bude děj odvíjet,ale to by nevadilo..souhlasím s jinými názory,že děj po čase pokulhával, opakoval se, sem tam přitažený za vlasy, závěr nedotažený, rychle useknutý, odbytý..záporná postava mě bavila, byla zajímavá, ale manželský pár mě vytáčel, zdálo se mi nelogické, že by manželka byla od začátku tak naivní, nic si neověřila a byla za takovou chvilku mimo realitu,nemluvě o manželovi policajtovi,který se choval tak akorát na facku ;-) knihu bych doporučila jako fajn oddechovku

14.01.2021 4 z 5

Proradný medvídek Proradný medvídek John J. Lamb

Pohodová detektivka, asi nejlepší z celé série, je poznat že autor je bývalý detektiv a navíc ma skvělý smysl pro humor. Trochu mi vadila postava jeho ženy jako superpolicistka, ale autor hodně čerpá motivy z osobního života, tak je to možné..Překvapilo mě,že v USA pořádají takové akce s medvídky a dokonce popisovaní výrobci i medvídci se dají najít a prodávají se na internetu :-) Škoda,že to byl poslední díl, super oddychovka.

09.01.2021 5 z 5

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

No z thilleru jsem trochu v rozpacích..nevěděla jsem na začátku,že tato kniha je série a navazují na ni předchozí události,což bylo matoucí. Námět knihy byl určitě zajímavý a nevšední,do poloviny knihy mě to bavilo a bylo napínavé,ale pak to autorka zbytečně zamotala a rozehrála na všechny možné strany, nelogické,přitažené za vlasy, nektere veci ani nebyly pořádně vysvětlené a byly odbyté,jiné situace se zas opakovaly pořad dokola..hlavní pachatel se dal tušit již od první zmínky..Překvapilo mě,že v každém díle i dle komentářů je do thilleru vždy zatažena rodina hlavní hrdinky..:) Dle komentařů se jedna o nejslabší knihu ze série,tuto autorku jsem neznala,tak jsem zvědava ještě na jinou její knihu. (Ale ta Ivy a ten "bratranec" byli fakt na vyfackání,to bylo jak z nějaké telenovely..:-)

01.11.2020 2 z 5

Bohové a bestie Bohové a bestie Denise Mina

Hrozné,chaotické,nezáživné, nelogické a překombinované zpracování,špatně se to četlo, od této autorky už nemam zajem nic dalšiho číst.

27.06.2020 odpad!

Kouzlo Vánoc Kouzlo Vánoc Cathy Kelly

Nic moc, naivní příběhy, děj některých povídek se opakoval pořád dokola, příběhy jako z pohádky o Popelce vždy s předvídatelným šťastným koncem.

02.10.2016 1 z 5

Má cesta. Život legendárního horolezce. Má cesta. Život legendárního horolezce. Reinhold Messner

Souhlasím s předchozími komentáři, taktéž jsem nečetla knihu, kde by bylo tolik gramatických chyb. První půlka knihy je zajímavý životopis, druhá půlka je formou svérazných rozhovorů.I tak kniha stála za přečtení a zamyšlení.

10.03.2024 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Ač mám knihy od tohoto autora ráda, tato mě nebavila, málem jsem ji nedočetla... Sice se něco dozvídáme z Reacherovy minulosti, ale poměry v politické vojenské armádě mě moc nebavily, místy zbytečně rozvleklé a opakující se, znovu už bych tuto knihu nečetla, ale radši si přečtu jiný díl ze serie.

05.02.2024 3 z 5

Bouře na Manaslu - Drama na střeše světa Bouře na Manaslu - Drama na střeše světa Reinhold Messner

Tato tragická událost byla již několikrát vylíčena v Messnerových knihách, tady je to podobně vylíčené s velkým množstvím zajímavých fotografií.

28.01.2024 5 z 5