Dům sester

Dům sester https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13247/mid_dum-sester-EEc-13247.jpg 4 126 27

Milostný román odehrávající se na vysočině Yorkshirských vřesovišť. Ústřední roli zde sehrají nejen lidské city, ale především stařičký dům, jenž je svědkem nejednoho lidského dramatu. Hlavní hrdinka Barbara přijíždí z Německa na dovolenou s manželem do severní části Anglie, aby se zde společně pokusili vzkřísit rozpadávající se manželství. Pobyt jim však značně zkomplikuje sněhová kalamita, která je odřízne na několik dnů od civilizace. Barbara jednoho dne nalezne ukrytý rukopis, v němž se dozvídá osudová dramata předchozích obyvatel toho domu, která však posléze ovlivní i její budoucí život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)

Das Haus der Schwestern , 1997

Szilvia1
15.11.2023 5 z 5

Knížka byla krásná,plná tajemství,která vyplave na povrch jen na konci příběhu,kterou nikdo nečeká,ale u které je dobře,že se tajemství nakonec vyřešilo.Autorka umí čtenáře chytit a nepustit do konce příběhu.

malýčtenář
25.05.2022 3 z 5

Těšila jsem se na další pěknou knihu od spisovatelky, ale trochu mě zklamala. Myslela jsem, že ji ani nedočtu. Některé události byly dost zdlouhavé a hlavní hrdinky docela nesympatické. Přesto jsem knihu nakonec přečetla, ale konec trochu zklamal.

Prateri
11.02.2022 4 z 5

Dům sester - román pro ženy o ženách, kolik žen - tolik rozdílných charakterů, silné, slabé, milující, milované, milující ale nemilované. Dvě války prošly jejich životy. To je jedna strana knihy z yorkshirských vřesovišť, kam přijíždí o mnoho let později trávit Vánoce manželé z Německa - co je čeká, je další část tohoto úžasného románu.

Renca.ch
12.01.2022 5 z 5

Autorku mám ráda, její psychologické thillery i romány mě baví. Kdo je ale zvyklý na její současnou tvorbu,toho knížka nemusí oslovit, a i když jsem čekala něco jiného,knížka mě zcela pohltila a nemohla jsem se odtrhnout jak to bude dál,kniha mě bavila,doporučuji k přečtení. Jen škoda odbytého konce a také mi obě hlavní hrdinky nebyly nijak zvášť sympatické.

astroweb
10.07.2021 5 z 5

Skvělý a poutavý román, i když dosti obsáhlý, přečtený "jedním dechem".

gigi77
28.03.2020 1 z 5

Jsem uprostřed a knihu odkládám a ani nebudu dočítat. Je to na mě příliš rozvláčné a obě hlavní hrdinky, jak Barbara ze současnosti, tak Frances z vyprávění, mě vůbec nebaví ... Hvězdy Marmalonu byl absolutně jiný level, který jsem zde těžko hledala a nenašla.

i.stefany
21.07.2019 5 z 5

Moc pěkný román odhalující po mnoho let skrývané tajemství jedné rodiny. Deník nalezený v domě, kde se vše odehrálo vypráví příběh hlavní postavy od jejího dětství až do konce života. Příběh pěkný, dobře se četl, ale těch chyb...

Romulus
18.01.2019

Pěkný příběh, jednoduchý a čtivý. Jen je škoda, že v textu bylo tolik chyb. Taky mi vadil překlad a často se opakující výrazy. Mnohdy takové, které se už běžně nepoužívají. Tahalo mi to uši a rušilo při čtení. Hlavně vztažná zájmena jemuž, jehož...těmi je kniha přesycena. Že by to bylo šetřením nakladatele? Překladatel si sám rediguje text. To není správně.

alexis818
31.05.2018 5 z 5

Krásná kniha,prostě Linková.Příběh byl moc hezký,krásně se to četlo,nezatížilo to myšlení,i v jednoduchosti je krása.Mohu jen doporučit.

SilvieSisinka
08.11.2017 5 z 5

Prostě božííí celá kniha :-) Bavila mě nejvíce od této autorky.Určitě si přečtu další její knihu.

Mickey103
26.10.2017 5 z 5

Pěkná kniha s nenáročný příběhem. Četla jsem těch 500 stran na jeden dech.

Tesssay
07.07.2017 1 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, protože knihy Charlotte Linkové mám ráda...ale nevím, jestli jsem nebyla "správně naladěná" nebo co, ale kniha mě tentokrát nebavila. Přišlo mi to takové rozvláčné, průhledné...přečetla jsem ji, ale vím, že se k ní už nejspíš nikdy nevrátím.

AlenaF
26.06.2017 5 z 5

Oddechová kniha, moc se mi líbila. Doporučila jsem ji své známé, byla nadšená a sháněla se po dalších knihách této autorky, která patří, mimochodem, k mým oblíbeným.

Kerberos
26.06.2017 4 z 5

Pěkný příběh a mě tam ta válka vůbec nevadila.

Jadla
17.09.2016 3 z 5

Vyloženě oddechová knížka. Nic závažnějšího, nic co by se člověku usadilo v hlavě a nutilo k přemýšlení. Zajímavá část knihy byla o sufražetkách. Obří koloniální říše, nad níž slunce nezapadá, a v samotném svém srdci bezhlavě policajti mydlí ženské obuškama.

zdehan
06.09.2016 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh,akorát tam nemuselo být tolik napsáno o válce.

Aneleh
01.06.2016 4 z 5

Je to také moje první kniha od této autorky. Četla se mi dobře, jen některé pasáže z období války bych klidně vynechala, nemusely být tak rozvláčně popisovány. Také mi vadilo spousta chyb v textu. Jinak je zde mnoho zajímavých příběhů a skloubení minulosti s přítomností vytváří zvláštní a tajemnou atmosféru.

akdar72
04.05.2016 5 z 5

Moje první kniha od autorky, velmi čtivá, do poslední stránky napínavá. Těším se na další.

kika 13
16.02.2016 5 z 5

Román se mi i přesto,že měl dosti stránek četl výborně.
Hnací motor při čtení byla touha poznat jak vše opravdu bylo.

jasmína
10.02.2016 5 z 5

Od knihy jsem se opět po několik večerů neodtrhla, vždy jak dcerka usnula, četla jsem a četla a pro mě je autorka opravdu jednička !!!!

Některé hrdiny jsem si oblíbila a Frances mi kupodivu vůbec nevadila, nedokázala prostě jít za svým štěstím , jak se říká, přes mrtvoly, a pak to vše tak dopadlo :(