Dům sester

Dům sester https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13247/mid_dum-sester-EEc-13247.jpg 4 127 127

Milostný román odehrávající se na vysočině Yorkshirských vřesovišť. Ústřední roli zde sehrají nejen lidské city, ale především stařičký dům, jenž je svědkem nejednoho lidského dramatu. Hlavní hrdinka Barbara přijíždí z Německa na dovolenou s manželem do severní části Anglie, aby se zde společně pokusili vzkřísit rozpadávající se manželství. Pobyt jim však značně zkomplikuje sněhová kalamita, která je odřízne na několik dnů od civilizace. Barbara jednoho dne nalezne ukrytý rukopis, v němž se dozvídá osudová dramata předchozích obyvatel toho domu, která však posléze ovlivní i její budoucí život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)

Das Haus der Schwestern , 1997

LenysekC
23.12.2015 3 z 5

Potřebovala jsem voraz, něco nenáročného, odpočinkového. Povedlo se, a možná až moc. Ano, byla jsem zvědavá, jak to bude dál, přečetla jsem ji celkem rychle. Ale pořád jsem tak nějak čekala, kdy to vypukne. Malé bezvýznamné plus za to, že autorka chápe, jak moc záleží na vnitřním světě každého z nás. Pokud tam uvnitř není něco v pořádku, není v pořádku ani nic venku. Nicméně podání pokulhávalo a úplně nejvíc mě točily dialogy mezi manželi v dějové lince odehrávající se v současnosti. Něco tak vyšroubovaného jsem dlouho nečetla. V závěru mi přišlo, že už to chtěla mít autorka brzo za sebou, jako by jí hořel deadline. A to samé asi korektor. Jak smutné, když je půl knihy opraveno čtenářkami, které ji měly půjčenou před vámi, aby to pak stejně vzdaly, protože množství chyb je prostě unavilo...

Nadík
27.09.2015 4 z 5

Další zajímavá kniha od Charlotte Link.

Adliczka
05.08.2015 5 z 5

Uh...pro me po dlouhe dobe velmi ctiva a strhujici knizka se spoustou velkych a silnych zivotnich pribehu. Fakt me to bavilo a tech 500 stran jsem doslova zhltla!
Doporucuji!

bookcase
25.10.2013 5 z 5

Dobrá kniha, jak dějem, tak atmosférou - ponurá vřesoviště během tuhé vánoční zimy. Perfektní

Jozefka
11.10.2013 5 z 5

Velmi čtivá kniha.Od této spisovatelky jsem četla více knih a žádná nezklamala.

renatah
05.09.2013 4 z 5

Náhodný výběr v knihovně, ale stálo to za to. Moc hezky se mi knížka četla, určitě nezůstane poslední přečtenou od této autorky.

petruska85
20.08.2013

Moc hezky napsaný příběh. Jak i sněhová kalamita dokáže spojit rozpadající se manželství.