Renatka11 Renatka11 komentáře u knih

Cop Cop Lætitia Colombani

Tři příběhy žen z různých koutů světa, nádherně spletené v jeden cop. Silné, dojemné, inspirativní, krásné! Řadím mezi své srdcovky.

14.04.2021 5 z 5

V náplavech času V náplavech času Ladislav Holý

Pohodové básničky, ke kterým mám osobní vztah. Moje oblíbené jsou Mé Levousy a Vzpomínáš.

13.04.2021 4 z 5

Přečteno rychle, ale bez většího zajmu. Zaujalo mě jen pár pasáží, ale vcelku mi to přišlo jako rádoby moudra skoro o ničem. Nemyslím si, že mě přečtení téhle knížky kamkoliv posune, ale třeba se mýlím, jak autor podle kapitoly 6 předpokládá, a tenhle komentář někdy později přepíšu.

11.04.2021 3 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Tři osobní příběhy tří různých žen, které ústí v příběh jeden, mě vtáhly a nepustily, dokud nebyl konec. Navic knížka skvěle spnila osmnácté tema letošní výzvy. V Gileádu bych se tedy rozhodně ocitnout nechtěla!

10.04.2021 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Soukupová patří mezi mé nejoblíbenější české autorky a nezklamala ani tentokrát. Všechny její postavy jsou opět tak uvěřitelné, jakoby se mnou seděly v obýváku.

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Krásný pohádkový příběh ze severské mytologie s úžasnou obálkou a obrázky, který je navic lepší s každým dalším přečtením.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Babičku (pozdravuje a omlouvá se) mám ještě radši, ale i tohle je typický Backman, který nám připomíná, že nic neni černobílé, ani Ove ne. :)

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímavě propojené příběhy dvanácti žen.
Čtivá oddechovka.

07.04.2021 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Moje první setkání s Zusakem a jedna z knížek, kterou bych si bez váhání vzala na pustý ostrov. Opravdu nádherně odvyprávěné.

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Láska na prvni přečtení! Pro mě něco jako druhý Malý princ, stejně poetické. Chci se stát ochutnávačem a chci mít taky svého tygra. :O

07.04.2021

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Někdy si knížky vybírám podle obálky. A, přestože občas sáhnu vedle, tady jsem se trefila. Tučňák je moc milé a neuvěřitelně pohodové a odpočinkové čtení.

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Úžasný, přestože moc smutný, příběh, a skvělá Julianne Moore ve filmu, který doporučuju stejne jako knížku.

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Podepisuju to, co napsala Luciluc přede mnou, skoro každé písmenko, takže se nebudu opakovat. :)

06.04.2021 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Miluju Murakamiho a miluju knihovny a, přestože do téhle bych se podívat nechtěla, příběh se líbil moc mně i mým dětem, které mají rády horůrky.

Selekce Selekce Kiera Cass

Červenou knihovnu normálně vůbec nevyhledávám, ale tohle mi doporučila pred pár lety moje dcera a ja zhltla za pár dní celou sérii a, i přes její jednoduchost a předvídatelnost, jsem se výborně bavila.

06.04.2021 4 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Krásný pohádkový příběh v knižní i filmové podobě, který milovala moje dcera, kdyz byla malá. Takže nostalgie za pět hvezd. :)

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Silné, smutné, upřímné, odstrašující, ale občas i vtipné a zábavné. Rozhodně doporučuji, ať už máte k alkoholu jakýkoliv vztah.

Dárce Dárce Lois Lowry

Krásný, silný a pro mě zrovna hodně aktualni příběh, na který jen tak nezapomenu a který rozhodně doporučuji. Na vic teď nemam slov.

05.04.2021 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Bohuzel velké zklamání. Nejlepší na celé knížce pro mě byla obrovská náhoda, když jsem ji začala vloni třináctého května, krátce po půlnoci, číst a na jednom z prvních řádků stálo:
"Třináctého května. Právě dnes.". Pak uz to šlo ale v mých očích jen z kopce.

04.04.2021 2 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Fajn oddechovka, která je o moc lepší, než by se podle názvu mohlo zdát. Několikrát jsem se v Ellen poznávala a několikrát jsem se opravdu nahlas smála.

04.04.2021 4 z 5