Renatka11 Online Renatka11 komentáře u knih

Nedočteno... Snažím se dávat knížkám šanci, i když mě hned neosloví, ale když jsem se u téhle pronudila do 47. stránky, nemělo pro mě smysl pokračovat. Jednu hvězdičku dávám za kapitolu o svatbě, která mě i bavila.

24.07.2020 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Přestože i Úzkosti jsou backmanovsky milé a osobité, scházela mi tentokrát uvěřitelnost postav i příběhu jako celku, která mě u ostatních autorových knížek dostává. Přemýšlela jsem o hvezdičce navíc, protože to je přece můj milovaný Backman, ale byla bych vůči jeho ostatním knížkám i jiným mým top knížkám nepoctivá, takže tentokrát za mě bohužel jen 3.

23.07.2020 3 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Nádherný, úžasné vyprávěný a strašně silný příběh, ke kterému se budu určitě ještě vracet.

23.07.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jeden z nejsmutnějších a bohužel i nejuvěřitelnějších příběhů, jaké jsem kdy četla, přečtený na jeden zátah kolem půlnoci. Nemohla jsem se odtrhnout a jsem ráda, protože žít s touhle knížkou delší dobu by bylo asi dost psychicky náročné. I tak na ni asi budu ještě dlouho myslet. Za mě zatím nejlepší od Dvořákové.

11.05.2020 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Právě dočteno. Nádhera! Zusak je
úžasný vypravěč. Neočekávejte další Zlodějku, ale krásný rodinný příběh plný lidskosti a lásky, po jehož přečtení mám chuť se znovu pustit nejen do ostatnich autorových knih, ale i do zatím nepřečtené Ilias a Odyssey...a Kameníka...

10.05.2020 5 z 5

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Tuhle knížku jsem zaznamenala krátce po českém vydání v novinové recenzí. Od té doby jsem na ni často myslela a měla ji zařazenou mezi tituly, které chci přečíst. No, a přečetla jsem ji až teď, skoro v jednom zátahu. Asi mělo důvod na ni tak dlouho čekat. Teď jsem si ji vyloženě užívala. Je nádherná a musí být i skvěle přeložená, protože se čte opravdu sama. Je krásnē smutná i dětsky veselá. Postavy Esthy a Rachel jsem si hned zamilovala stejně jako jejich dvojčecí souznění. Určitě ji doporučuji a určitě se k ní ještě někdy vrátím. "Poklona", paní Roy!

26.04.2020 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Moje první knížka od Murakamiho a láska na první přečtení. Autora mi doporučila kamarádka Japonka a Sputnik jsem četla poprvé v angličtině. A ta verze se mi líbila o hodně víc než později čtené české vydání. Kouzlo knížky se pro mě ztratilo někde v překladu nebo v mezičase mezi prvním a druhým čtením.

01.03.2020 5 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, ale nakonec se jí prokousávala 4 měsíce. Asi na ni nebyl ten správný čas. Místy mi přišla přehnaně filozofická a nechápala jsem ji. Mist, kdy jsem se nenudila, bylo jen pár. Poslednich 50 stránek jsem přečetla najednou jen proto, že jsem ji už nechtěla odkládat, ale ani úplně vzdát. Každopádně je nezapomenutelná a možná se k ní někdy vrátím, až trochu zmoudřím. ????

01.03.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z mých nej knih, přečtená jedním dechem, a moje první od Mornštajnové. Úžasný čtenářský zážitek!

27.02.2020 5 z 5

Panoptikum české Panoptikum české Irena Obermannová

Pokračování Tajné knihy se mi nečetlo tak lehce jako Tajná kniha sama, scházela mi přítomnost Největšího Čecha. A to i přesto, že se v mých očích svým přístupem o dost zmenšil. Ale knížka byla výborná, citlivá, upřímná.

16.02.2020 4 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Moc dobrá kniha o jednom roce v životě jedné ženy. Četla se skvěle a autorce jsem rozhodně věřila i rozuměla. Klobouk dolů za odvahu, upřímnost a otevřenost!

16.02.2020 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Na pokračování Medvědína jsem se moc těšila a rozhodně mě nezklamalo. Jen graduje na mě a na mou dosavadni představu o Backmanovi až moc. Je temnější, než jsem u nej zvyklá. Ale i tak výborné čtení.

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Skvělý příběh o zapomenutém malém meste, ktere žije výhradně hokejem. Musim přiznat, ze téma mě vůbec nelákalo. Hokej, ani jiná sportovni temata, mi nic moc neříká. Ale na doporučení dcery a jako obdivovatelka už přečtených Babičky a Oveho jsem se "přemohla" a nelituji. Byl to opět úžasný backmanovský zážitek. Postavy, hlavně rodina Anderssonova, ale i ty ostatní, Jsou i tady skvělé prokreslené a naprosto uveřitelné, stejně tak i vztahy mezi nimi.

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Miluju Backmana a jeho Babičku nejvic. Nádherná laskavá knížka, kde skoro nic není takové, jak se na první pohled zdá. Smála jsem se i brečela. Na konci dokonce obojí najednou. Mám ráda knížky, které se mě dotknou a na ktere myslim i dlouho po jejich prečteni, a Babička k nim rozhodně patří.

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Milý komiks s krásnými a vtipnými ilustracemi. Introverti (jako já) se v ní najdou, extroverti asi nepochopí.

18.01.2020 5 z 5

Údolí moudrých hlav Údolí moudrých hlav Jiří Čihař

Krásně napsane mystické povídky. Čte se samo.

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Srdeční záležitost. Skvěle prokleslené hlavní ženské postavy. Tři nezávislé příběhy z různých dob se zajímavě prolínají. Nečte se úplně lehce, ale zážitek z toho je silný.

Ještě jeden den Ještě jeden den Mitch Albom

Úžasná knížka. První a zatim nejlepší, kterou jsem od Alboma četla, už několikrát. Silný příběh hlavně o vztahu syna a matky, trochu mysteriozni, ale o to zajímavější. Doporučuji!!!