RenataP RenataP komentáře u knih

To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger František Cinger

Nádherně citlivě zpracované dílo, procházka životem a osudem člověka, který to rozhodně neměl lehké a přesto žil život, který stál za to, osudové křižovatky, náhody a cesta k osudu, který je nezapomenutelný a stojí za takovouto knihu. Klobouk dolů před autorem, s jakou bravurní lehkostí a šarmem, dojetím i humorem zvládl celý nelehký osud zpracovat. Silné pouto přátel.

07.10.2020

Život bez zánětu - Jak snížit riziko nemocí Život bez zánětu - Jak snížit riziko nemocí David Frej

Užitečná kniha. Čím více jich autor vydává, tím více jsou zaměřeny prakticky, na tipy a recepty a na to, jak vnést tento typ stravování do běžného života s dostupnými surovinami.
Je to někdy alchymie, ale tyto knihy jsou potřeba.

Orákulum moudrosti Orákulum moudrosti Colette Baron-Reid

Stejně jako karty Kouzelné mapy působí tato sada karet stejné autorky podobně. Zabodnutý prst doprostřed vašeho života a mnoho otázek i odpovědí, které od tohoto důležitého bodu vidíme a můžeme rozvíjet.
Za mne nejpodobnější karty Kouzelné mapě.

Orákulum duše zvířat Orákulum duše zvířat Colette Baron-Reid

Karty jsou nádherně zpracované, působí dojmem mandaly, která se roztříštila do celého světa a nyní k vám chodí jednotlivé obrazy. Moudrost zvířat miluju, je stará, archetypální - a od autorky jsou tu i kvalitně a čtivě zpracované texty v knížečce.
Výklady?
Zasahují na těch správných místech. Čím vděčněji k těmto kartám přistoupíte, tím lépe.

16.09.2020

Ruce pryč od této knihy! Ruce pryč od této knihy! Jan van Helsing (p)

Tuto knihu bych zařadila do skupinky těch, o kterých "hin sa ukáže".
A přeju si, aby se radši neukázalo... kdoví no.
Koho toto téma zajímá, přijde si na své. Souhlasím však s autorem v jednom, za své štěstí jsme zodpovědni sami.

01.08.2020

Kdo se bojí Smrti? Kdo se bojí Smrti? Jan van Helsing (p)

Souhlasím s Andi, že vyobrazování této bytosti nekoresponduje moc s jakousi láskyplností. Děsí to, chtě nechtě, ať je v knize pak cokoliv. Reálně by mne zajímal názor autora na toto s odstupem mnoha let, která od vydání knihy uplynula.
Jinak ano - je to zajímavá kniha pro zamyšlení. A pro každého, kdo se chce o Janu van Helsingovi něco dozvědět, tady dost mluví i o sobě a svém životním příběhu.

01.08.2020

Kapesní Crowley Tarot Kapesní Crowley Tarot Miki Krefting

V roce 2019 vyšlo nové vydání. Doporučuji zejména knížečku, která pochopitelně a obsáhle popisuje nejen princip karet, ale pak i karty samotné. Přivedla mne k pochopení lépe než původní velká encyklopedická bichle.

31.07.2020

Havraní tarot Havraní tarot M. J. Cullinane

Temný se jen zdá. Když do něj proniknete pak i pouhým prolistováním, zjistíte, že elegantní obrázky jsou ve své jednoduchosti všeříkající. Rozhodně se liší od tuctových tarotových sad. Knížečka má velkou výhodu v logickém, stručném vysvětlování obrácených karet, čímž vám dá šanci poznat kartu z „rubu i lícu“.

03.07.2020

K.O. sexu: Jak blaho vymýtit K.O. sexu: Jak blaho vymýtit Benjamin Kuras

Autor vtipně a s nadhledem sobě vlastním popisuje podivný celospolečenský jev – divné mísení sexualita a energií. Pro mě, jako člověka celkem citlivého na to, že muži nejsou muži a ženy jsou tlačeny do rolí jim nepřirozených, je tato kniha za prvé osvěžením, protože vidím, že v tom nejsem sama a fakt můj instinkt nejde proti přírodě. A za druhé je jistou nadějí, že až si tohle lidstvo uvědomí, tak se vrátí do starých kolejí. A tím myslím, hodně starých kolejí.

13.05.2020

Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír Kafka Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír Kafka Vladimír Kafka

Jednoduchá útlá knížka plná drobných moudrostí a citací, která ve svém výsledku je přesně tím, co je život sám. Drobné nahlédnutí, leč velmi hluboké, za oponu našich životů. Jak velká je síla jednoduchý, vyřčených slov – snad nemůže tato kniha dokazovat lépe.

12.05.2020

Kapesní Základní Tarot Kapesní Základní Tarot Alan Oken

Karty v malém vydání jsou roztomilé, překvapující do ruky. S každou další prací s nimi jsem si na ten malý formát zvykala stále více a ty větší již téměř nepoužívám. Rozhodně hezký nápad s malým formátem a touto tarotovou klasikou. Knížečka je přiložena, pro základní orientaci stačí, jinak doporučuji praxi, praxi, praxi a spoustu jiných informačních zdrojů.

11.04.2020

Symbolon Symbolon Peter Orban

Symbolon pro mne platí za karty, ke kterým mám respekt. Ale když jsem se do nich ponořila, vzala je tak, jak autorka hezky vysvětluje v přiložené příručce (jako hluboké cesty do různých vrstev naší osobnosti a archetypů lidských a obecných), tak se začalo jejich kouzlo pomalu projevovat. Jsou silné, hluboké.
Začátečníkům určitě doporučuji nejprve si je vykládat podle návodu, ke každé kartě tu je napsáno co na které pozici znamená, čímž nejlépe získáte švih a zkušenost, která pak přechází v intuitivní a logické vykládání.

11.04.2020

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Šťastný člověk je ten, který je k sobě stoprocentně poctivý. Přesně tohle jsem si z knihy vzala. A pak stovky, stovky drobných moudrých rad a „aha“ efektů, které vás více či méně příjemně dovedou k tomu, že jinak to nejde. Pokud k sobě nejsme poctiví – nejsme šťastní.

02.03.2020

Tarot magické přítomnosti Tarot magické přítomnosti Poppy Palin

Někdy až pichlavý, působící opravdu velmi zvláštně na smysly i emoce. S obrázky jsem rozpačitá, ale pravda, když se do nich člověk ponoří, tak působí až hypnoticky a omamně.
Bez okolků ale mohu říct, že knížečka je jedna z NEJ, co jsem kdy viděla. Spousta informací, úvah, spojení všedních starostí a situací s klasickým tarotem. Klíčová slova - víc toho tam snad ani být nemůže. Paráda.

02.03.2020

Tantrický sex a menopauza Tantrický sex a menopauza Diana Richardson

Menopauza může být o období, kdy vylezou tak staré nánosy vzpomínek a traumat, že to vyrazí dech vašemu tělu i duši. Menopauza může být obdobím, kdy objevíte tak silnou svěží spiritualitu a otevřou se vám splněné sny, že vám to vyrazí dech. A nejspíš se stane oboje.

Kniha mne nezbavila obav z menopauzy, ale navnadila mne - protože se to může vše obrátit v parádní životní období.

31.01.2020

Soulsex Soulsex Eva-Maria Zurhorst

Kniha není jen o vážných problémech, ale i o chvílích, kdy se sex stane nudou, šedí a smutkem. Ne, skutečně není třeba měnit partnera. A i toho, na kterého jste nyní možná rozezlena a zklamána, můžete znovu začít milovat, když se do toho společně pustíte.
Velmi jemný, účinný a celistvý návod na obnovení partnerských vztahů, ale také obnovení vztahu k sobě samým. Tam totiž všechno začíná. Všední téma pojaté velmi vzácně a účinně.

31.01.2020

Karty světla Karty světla Rebecca Campbell

Krásné, něžné, sváteční a hodně podporující ve chvílích, kdy potřebujete SE ROZHÝBAT KUPŘEDU. Pohnout se z místa. Podpořit, pochopit, co se děje, že stojíte.

17.12.2019

Můj otec byl MIB Můj otec byl MIB Jan van Helsing (p)

Závěr je pro mne ten, že bych si nepřála, aby se i jen část této knihy potvrdila. V některých oblastech bych nechtěla potvrzení ani pídě… protože kdyby k tomu došlo, patrně by velká část lidstva samou hrůzou zešílela. Naprosto obrácené dějiny tak, jak je známe. Ale kdoví, co je v zákulisí nám předkládaných dějin. Rozsáhlá, podrobná, naprosto bezvadná kniha!

25.11.2019

Christina: Dvojčata zrozená jako světlo Christina: Dvojčata zrozená jako světlo Bernadette von Dreien

Dvě roviny knihy jsem vnímala: mateřskou a hluboce duchovní. Obě se prolínaly a také zanechávaly v různé intenzitě emocionální příchuť i dlouho po přečtení. Krásný příběh mateřství, lásky, a jasnovidné dívky, která přináší informace, jež stojí za zamyšlení.

Magické dimenze Magické dimenze Lightstar

Možná je to těmi aktivátory, možná naladěním, které autorka má a rozhodně stojí za to si ji najít na youtube a na jejích stránkách. Sympatická žena s klidným hlasem. Ale tyhle karty jsou opravdu něčím jiné, silnější, přitom stále zůstávají v rovině pouhé inspirace. Ale učinila jsem tu zkušenost, že trefily neskutečně do černého! Neskutečně!