RenataP RenataP komentáře u knih

Cesta nespoutané ženy Cesta nespoutané ženy David Deida

Je to jedna z nejnádhernějších knih, jaké jsem kdy četla...

Autor přikládá velkou váhu variabilitě vztahů a tomu, že už když najdete ideálního muže, muže té třetí úrovně, nemusíte se neustále vznášet na obláčku růžového štěstí. Pro vysvětlení, muži první úrovně jsou muži, jež se energeticky živí tím, že svou ženu ponižují či psychicky nebo fyzicky týrají, muži druhé úrovně jsou takoví nijací, prostě s nimi se dá žít jako se spolubydlícím, ale valné opory se od nich nedočkáte. Ti třetí s vámi spolupracují, cítíte to živé napojení. Ale i v těchto ideálních vztazích je prostor pro hádky, vyjasňování pozic a pro každodenní problémy, při kterých se ne vždy budete cítit dobře. Ale stále je tam to pouto, které ty dva přivede k sobě.

Ač se tato kniha může na první pohled zdát kdovíjak růžová, není tomu tak. Autor ví, jaká je realita a umí vás k ní nasměrovat. Aby vaše očekávání nebyla příliš velká, ale na druhou stranu, abyste se nespokojila s něčím silně podprůměrným....

Neuvěřitelná, i proto jsem o ní kde jsem mohla, psala jen pozitivně. Jen ještě najít dost sil pracovat na sobě a potkat toho pravého...

10.11.2013

Pátá dohoda - inspirační karty Pátá dohoda - inspirační karty Don Miguel Ruiz (p)

Kdo zná Pátou dohodu, určitě mu tyhle karty přijdou vhod už jen proto, že máme možnost si pro sebe vytáhnout právě to, co s námi souzní...

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Měla by být povinnou četbou pro každého, aby si vážil lásky.

Zprávy z druhého břehu Zprávy z druhého břehu Gordon Smith

Tato kniha mě přivedla jako druhá v pořadí (první byly knihy Briana L. Weisse) k ubezpečení, že jsem před lety zažila opravdu kontakt s druhým břehem a že to místo je opravdu místem nepředstavitelné lásky. Děkuji autorovi za tuto knihu, myslím si, že si v ní najde své vlastní poselství každý.

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Já myslím, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.
Mimo to, co se tady již zmiňuje, mne zaujal zcela jiný, člověčí pohled na dalajlamu...
Předtím jsem četla jen Vesmír v jediném atomu, právě od něj, tak se mi jevil jako příliš hloubavý snad až vědecký člověk.
A on je úplně obyč! I kočičí....
:-)
To jen takový maličký milý čtenářský poznatek...

17.09.2013

Zbavte se svých kil bolesti Zbavte se svých kil bolesti Doreen Virtue

Kniha v současné době vyšla v novém vydání!

03.08.2013

Když jde o muže Když jde o muže David Deida

Ten rozdíl mezi chlapem a ženskou je naprosto propastný!
Tahle kniha je toho důkazem. Hloubka pochopení je neskutečná.

18.05.2013

Málo známé památky starého Egypta Málo známé památky starého Egypta Jan Boněk

Je to jedna z nejzajímavějších dokumentárních knih o Egyptě, jaké jsem kdy četla a prohlížela.
Kvalitní fotky a čtivý text, který vás navíc zavádí na místa, která nejsou běžně veřejnosti přístupná. Úžasná kniha.

Motivace - Mýtus dnešní doby Motivace - Mýtus dnešní doby Jiří Kuchař

Ač nejsem sportovní fanoušek, tato kniha mi paradoxně nejlépe osvětlila sílu motivace právě při sportovních výkonech.
Víc takových knih, které mohou číst i ženy :-)

08.04.2013

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Pavlína Brzáková

K téhle knize asi nelze vůbec nic říct. Vyrazí Vám dech a budete ho jen těžko sbírat. Je to jako probudit se ze sna. Jedna z nej nej nej... kam se hrabou Čtyři dohody a podobné. Navíc to nádherné souznění mezi autorkou knihy a paní Feng-yün Song... Prostě tahle kniha je recept na štěstí.

Tarot skrytých světů Tarot skrytých světů Barbara Moore

Je to jedna z nejnádhernějších karetní sad vůbec. Úžasné živé zpracování vydává neskutečnou energii. Knížka je sepsána citlivě, čtivě a je doslova nabita pozitivní energií. Výtvarná stránka je úplně bez komentáře, to jsou jedny z nejkrásnějších obrazů, které jsem kdy viděla.

30.11.2012

Cesta vášně Cesta vášně David Deida

Cesta vášně je čtivem, které může většinu žen opravdu zhnusit. jak působí na muže, zatím nevím. Já jsem to ale četla se střídavými pocity. Jen díky tomu, že jsem znala předchozí fantastické dílo Cesta pravého muže, jsem tuto knihu dočetla, protože jsem v jejím \"podhoubí\" tušila celé Deidovo učení, jen podané ve velmi hrubém kabátě. Je-li na hrubý pytel (dnešní muže) účinná hrubá záplata... nevím. Snad ano. Každopádně pokus to byl dobrý a pokud je autor jemnější duše, tak ho tohle psaní muselo notně vytrhovat z jeho poklidu. Je to drsný!Je to nezapomenutelná kniha.

02.11.2012

Štěstí, láska, čokoláda Štěstí, láska, čokoláda Menna van Praag

Je to příjemný příběh, který nevykresluje duchovní moudrost v nějakých růžových barvách. Je zde výrazně zdůrazněno, že je třeba se o své štěstí také zasadit činy, riskovat a nebát se.
Ovšem je to i o strachu, právě z následků onoho riskování.

18.10.2012

Je to pravda, Tygříku? Je to pravda, Tygříku? Byron Katie

Tato knížka mě uchvátila obrázky a příběhem, na který jsou možná moje děti ještě malé, ale jednou si ho jistě rády přečtou. Až budou samy, až budou umět číst, až budou hledat otázky na to, proč jim připadá, že je právě v tuto chvíli nemá nikdo rád.

18.10.2012

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Pro mě byla tato kniha také silným a důvěrným poučením. Možná popisuje nejkrásnější možnou formu lásky. Hodně jsem nad touto knihou přemýšlela, šla mi až do srdce a uronila jsem nejednu slzu dojetí.

Orákulum vizí Orákulum vizí Ciro Marchetti

Opravdu nádherné karty, které potěší oko a i přimějí přemýšlet a ponořit se do vlastních úvah. Cestička k nim je trošku obtížnější, není to klasický tarot, ale stojí to za to. I tady je to na základě jakéhosi "aha efektu", protože většinu autorem popisovaných vzorců chování a reakcí či emocí důvěrně známe.

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Je pro mě velmi příjemné číst, že muži v této knize opravdu nachází sami sebe.

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Jednu recenzi jsem psala ZDE:

Opravdu výtečná kniha, u které pookřeje celý člověk.

08.07.2012