RecycledCarrey RecycledCarrey komentáře u knih

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Tak do poloviny knihy jsem se nedokázala rozhodnout, jestli se mi vůbec kniha líbí čí nikoliv. Chyby v textu mě absolutně odrovnaly a musela jsem se na ně celou knihu soustředit. Ale pokud mám hodnotit jen autorku knihy, tak se mi kniha líbila, až na to - jak už tu bylo řečeno - autorka moc málo popisuje věci i lidi a ze začátku jsem se moc ztrácela. Pokud mám hodnotit překladatelku knihy, tak doporučuji jít do důchodu a nebo si dát hodně dlouhou dovolenou - takové chyby v textu jsou nemyslitelné a zkazily mi celou knihu.:(

14.07.2014 4 z 5

Démonolog Démonolog Andrew Pyper

Zaujalo mě téma knihy - démoni. Ale čekala jsem něco jiného. Kniha se dala číst, ale mezi ty lepší, bych ji nezařadila. Každopádně za Miltona dávám palec hore.:) Konec bohužel mě nenadchnul vůbec (a to je pro mě hodně důležité.)

15.05.2014 3 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Můj komentář bude zřejmě tak trochu plytký, ale nemám víc co říct, než že tuto knihu a ostatní knihy série bezmezně miluju, nemůžu se jich nabažit a nezvládnu konec tohoto příběhu. Naprosto mě zaplavila city, a co je pro člověka jako já víc než bizarnost a morbidnost?

29.02.2016 5 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Do knihy se mi ani moc nechtělo, protože L.J. Smith rozhodně není můj šálek kávy. Pak se mi ale kniha najednou začala líbit a začetla jsem se do ní. Strašně se mi líbila a pak najednou - bum - a konec mi to opět celé zkazil. V dalších knihách čekávám milostný trojúhelník, vystřídání partnerů a všechny ty věci pro L.J. Smith typické.

20.10.2015 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Opravdu skvělý příběh, i když tak žalostný a smutný, že jsem knihu prožila jako negativní záležitost. Ale nakonec si myslím, že když kniha ve vás zanechá tak silné pocity, ať už negativní nebo ne, dokazuje to, že autorka je opravdu skvělá a příběh propracovala, jak nejlépe mohla.

29.09.2015 5 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Kniha měla zajímavý začátek, který mě docela zaujal. Později mě bavily jen některé kapitoly a jiné pro mě zase byly utrpením, které se mi vůbec nechtělo číst, jako např. pasáže o "náboženských fanaticích." Ale nějak jsem se tedy knihou prokousala až ke konci, o kterém musím říct - a opravdu to řeknu takhle - že byl trapný. Nějak nechápu, proč jsem tu knihu celou přečetla, kvůli konci, který v podstatě nic nevysvětlil a dal ještě více otázek. Těšila jsem se na ni, ale teď myslím, že čas jsem mohla strávit nad kteroukoliv mnohem lepší knihou.

18.09.2015 2 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Můžu říct snad jediné - takhle hroznou knihu už jsem dlouho nepřečetla. Námět byl dobrý, ale zpracování a konec byli k pláči, a to rozhodně ne proto, že by kniha byla dojemná, ale měla tak příšerný konec, že jsem se nad knihou musela ze zoufalství smát. Pro mě naprostá příšernost.

10.09.2015 1 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Sběratel kůží byl sběratel kostí. Kniha absolutně stejná - Rhyme opět ví všechno, spolupracuje se stejnými lidmi, sarkasmus, nasranost, rychlá jízda Amélie. Kdybych knihu četla jako první od Deavera určitě by se mi líbila více, ale podobnost mezi těmito dvěma knihami je tak očividná, že jsem se u ní nudila. Pachatele jsem odhalila snad v první čtvrtině knihy a dál jsem se do čtení musela nutit. Očekávání občas bohužel ničí dojem z knihy, ale pokud se snažím předstírat, že jsem Sběratele kostí nečetla, tak dávám čtyři hvězdičky a od Deavera radši na nějakou dobu pryč.

06.09.2015 4 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Obsahuje SPOILER.
Ze začátku trochu nudná, ale pak mě začala bavit. Bylo to jednoduché oddechové čtení. Chtěla jsem dát tři hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodla pro čtyři, protože zabil Sam. Myslela jsem, že to bude taková ta nuda, že se zamiluje a happyend. Nakonec mě kniha příjemně překvapila a nebyla žádné klišé.

11.05.2015 4 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Nejprve se vyjádřím k počinu překladatele - hrůza. V knize bylo tolik chyb, že se mi chtělo brečet. Už tak nepříliš dobré knize, to ještě více zničilo čtivost. Námět byl vcelku originální, ale podání mě neuchvátilo. A pak, což mě zarazilo už někde ze začátku - proč každý den hledal Miu, aby se jí podíval do očí, když hned na začátku bylo napsáno, že když se celý den nikomu do očí nepodívá, uvidí sny toho, komu se podíval do očí předchozí den? Takže mi připadá, že kniha ani nebyla pořádně domyšlená. Poslední kniha od Johanssonové, co jsem četla, mě tedy zaujala více.

17.01.2015 3 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Po dlouhé době kniha, co mě absolutně uchvátila.:) Vtáhla mě do děje a za den a půl jsem ji přečetla. Téma super, zpracování super, slaďáctví tam sice pak bylo až moc, ale autorka to dovedla skvěle vykompenzovat a dobro a zlo skvěle vyvážila. Za mě 5 hvězdiček a knížku moc doporučuji

30.11.2014 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Kniha byla dobrá, ale nebylo to nic zvláštního, měla jsem pocit, jako bych všechno z knihy už četla nebo viděla někde jinde. Nebyla moc originální.:) Ale jinak dobře napsaná, nenudila jsem se a postavy mi byly sympatické.:) Dala bych 3,5 hvězdičky kdyby to šlo, ale nejde, tak se tedy nakonec přikloním ke 4 hvězdičkám..:)

27.10.2014 4 z 5

Komediant / Rorschach Komediant / Rorschach Brian Azzarello

Není co řešit, pět hvězdiček na stoprocent. Watchmen je pro mě ten nejlepší komix, co vznikl.:)

02.10.2014 5 z 5

Srdce v sázce Srdce v sázce Alyxandra Harvey

Po čtvrt hodině déjà vu mi došlo, že už jsem knížku jednou četla. Ale jelikož jsem si ji nepamatovala do detailů, přečetla jsem ji nakonec znovu. I když je na mě přehnaně přeslazená a moc zamilovaná - líbila se mi. Dávám 4 hvězdičky :)

28.09.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

John Green - pro mě osobně synonymum pro "ubrečenou romantiku." Bohužel se zdá, že i když se mu povětšinou vyhýbám, tak mě tahle ubrečená romantika stejně baví. Rozhodně to není autor, kterého bych zařadila mezi své oblíbené, ale myslím si, že po těch všech detektivkách, dystopiích apod. není špatné sem tam utéct k něčemu, co ve člověku vyvolá hlubší city, i když je to někdy až přehnané. Láska, ztráty a všechno tohle o čem Green píše je prostě život, proto ho nechci odsuzovat, ale jak už jsem řekla špičkovým autorem určitě není. Takže díky za trochu toho pobrečení, ale zase se vrátím ke knihám pro mě typickým.

23.01.2016 4 z 5

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Knihu musím hodnotit velice kladně. I přesto, že mě od ní odrazovalo ne tak vysoké hodnocení, musím říci, že jsem četla o mnoho horší knihy, které měly "červené hodnocení."
Originální námět, zpracování také skvělé, i když jsem se ze začátku ztrácela, brzy jsem pochopila děj a postavy. Překvapila mě, líbila se mi, nechala jsem se ztrhnout a dávám 4 (a pomyslné půl) hvězdičky.

16.11.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Na mě prostě série nezapůsobila. Druhý díl jsem si přečetla jen proto, že jsem četla první a třetí přečtu, abych věděla jak to skončí, ale spíš ze zvědavosti, než ze zájmu. Na mě hlavní hrdinové - America a Maxon - prostě působí špatným dojmem, protože se na jednu stranu milují a na druhou chodí za jinými. Jestli jsem si někoho zamilovala je to Aspen a hrozně mu fandím. Doufám, že nejsem jediná, protože já vážně Maxona nemohu vystát.

25.10.2015 3 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Příjemná a oddechová kniha, přečtena za jeden den, k dalším dílům se také určitě vrátím, až budu chtít nenáročné čtení. 4 hvězdičky.

23.09.2015 4 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Myslela jsem si, že série Bohové Olympu bude úplně o něčem jiném než Percy Jackson, ale příjemně mě překvapila. Jsou v ní nové postavy, ale také se tam objevují ty staré a kniha je opět nabitá akcí, plná překvapení a moje záliba řecké mytologie každou knížkou od pana Riordana stoupá. Opět skvělé!

29.08.2015 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

S touhle knihou jsem prožila skvělý návrat do dětství. Je to perfektní příběh, i když mě více bavila první polovina knihy o Átrejovi, než příběh o Bastiánovi. Kniha svým zpracováním krásně pohltí, až mám chuť začít řvát nové jméno pro Dětskou císařovnu, abych se do Fantázie taky dostala.:)

26.07.2015 5 z 5