Rania Rania komentáře u knih

Podivné počasí v Tokiu Podivné počasí v Tokiu Hiromi Kawakami

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že kniha je krásná. Setkávání se dvou, svojím spůsobem odlišných lidí od ostatních, kterí si vzájemně sednou a vyvíjí se "vztah založený na lásce". Knížku jsem četla v Tokiu, proto jsem se přesně věděla vcítit do atmosféry malých tokijských restaurací a hospůdek, prostředí trhů a pikniků pod sakurami, které jsem taky počas pobytu absolvovala :-). Je to taky krásný průvodce japonskou kuchyní a zvyklostí. Určitě doporučuji :-).

09.04.2019 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Úžasní knížka, která podrobně popisuje procesy. Člověk se pozastavuje nad tým, jak vrchnost dokáže přimět nevinné lidi, aby se přiznali k tomu, co neudělali.

16.01.2018 5 z 5

Pro mně jedna ze srdcovek. Úžasně vykreslená atmosféra starověkého Egyptu. Povinně by si ji měl přečíst každý.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Na knihu jsem si počkala v knihovně v rezervaci skoro půl roku, ale žádný zážitek ze čtení se nekonal...hodně postav, každou chvíli se někam stěhují, někdo umírá, někdo se znova vdá a znova přestěhuje... na konci jsem měla hrozny chaos. Za mne tedy jenom 3 hvězdy a nevím, jestli od autorky mám číst i Hanu...

29.05.2020 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Další ze série Světový bestseller, co mně stejně jako Manželé odvedle hodně zklamalo. Dočetla jsem to s obtížema. Poprvé musím říct, že film byl lepší než knížka. I když, u tyhle knížky to nebylo tak těžké překonat...

20.01.2018 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Veliké zklamání. Jestli máte rádi detektivky, knížku nekupujte, dejte přednost třeba Agathe Christie nebo severské literatuře. A začínám být alergická na nálepku Světový bestseller, všechno mi totiž přišlo jako brak.

16.01.2018 1 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Skvela!! Uzasna, brecela jsem . Par veci mi ale hodně kazilo dojem-nasedli do nastartovaneho auta. O 2 řádky níž-otočil klickem v zapalování a po nastartování se zaplo rádio. Nebo-slezla z postele bosa, poskrabane nohy….o par řádku níž-nohama v puncochach šla po chodbe.

26.06.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Jednoduše supr! Čtivé, promyšlené, Bryndza se s Carterem nemůže porovnávat!

13.12.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Je pravda, že Brydzovy knížky se čtou rychle a dobře. Ale druhým dílem jsem byla trochu sklamána, odhalení vraha v pulce knížky, Eriku znovu navštíví vrah doma jako v prvním díle, znova je odvolána z vyšetřování, znova jedná na vlastní pěst a tak dále. Dám ale ještě šanci třetí části. Když chcete jednoduchou lehkou detektivku, u které nemusíte přemýšlet, Bryndza se Vám bude líbit.

03.11.2019 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Za mně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Je pravda, není jednoduchá, přelíná se Sofiino vyprávění minulosti s vyprávěním Stinga a životem Sofie s Nathanem. Musím říct, že mi to vůbec nevadilo a neměla jsem problém se začíst. Musí to být neskutečně těžké stát před takovou volbou a pak s tým umět žít, teda aspoň nějaký čas. V současné době se vydává jedna kniha za druhou z prostředí Osvětimi, ale toto dílo je o tisíc levelů výš. Doporučuji všem na přečtení a porovnání třeba s Mengeleho děvčetem. Neporovnatelné. A musím ocenit i neskutečnou práci překladatele. Za mně teda 5*!

27.06.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Podle mně každá žena musí nutně tuhle knihu přečíst! Humorně jsou vykreslené těžké životné situace ženy, která si vzala za muže o 13 let staršího pána a přestěhovali se na statek, vzdálený od civilizace, zpočátku bez vody a elektřiny. Pak přibyly slepice! Brzké ranní vstávání, vaření, krmení slepic, neustálé praní, pak přišlo miminko a ona se musela postarat o dalšího člena rodiny. Když máme pocit, že jsme doma v těžký situaci, máme moc domácích prací, stačí si přečíst tuhle knížku, aby jsme zjistily, že může být i hůř :-)

23.03.2018

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Četla jsem manželovi, když měl po operaci oka, úraz byl způsobený na chalupě - roubence, když ji předělával. Hodně jsme se nasmáli :-D V knížce se najde každý majitel chalupy :-)

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Taková jednohubka. Ani vylozene špatná, ani skvela knizka. Ano, téma je těžké, tohle by se v společnosti dít nemělo.
Od začátku víte, ze v rodině je něco spatne, ale autorka vám odhaluje vše postupne, jednu vec po druhé.
Prislo mi to ale vše takové plytke, vše jakoby z rychlíku, chybělo mi hlubší vykreslení psychologie postav. No možná to je mnou, upřednostňuji knihy s větším množstvím stránek, kde je prostor pro to, aby jste se s postavami sžili.

26.04.2024 3 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Tak tohle jsem fakt nečekala od spisovatelky spolu s Jane utíká nejlepší. Spisovatelka mně dostala

22.06.2021 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Pro mně zatím nejslabší část. Nemohla jsem se začít na rozdíl od Tmy, postava policejtky Norky mi vyloženě vadila. Děj začal mít spád, až když se objevil pan H. Dočetla jsem, ale doufám, že Sestry budou mnohem lepší.

19.05.2019 3 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Skvělá kniha, která nám nabízí exkurzi do Severní Koreje založenou na výpovědí uprchlíků. V dnešní době jsou populární knížky ala utekl jsem z Osvětimi. Tyto koncentrační tábory už jsou minulostí, ale my jsi neuvědomujeme, že existují krajiny, kde gulagy pořád fungují, kde se unáší lidi z jiných krajín pro převýchovu v KLDR a vysílají je jakožto špiony do jiných zemí, kde funguje inseminační program a jiné. My jsi pořád stěžujeme na politiky, ale muzeme být rádi, že máme takový režim jako máme. Může být mnohem hůř.

01.01.2019 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Za posledného půlroku jsem od Kinga přečetla To, Nezbytné věci, Spiace Krásavice, Pod kupolí a Černočerná tma. Myslím si, že právě kratší novely/povídky Kingovi sedí mnohem víc než tisícstránkové romány. Děj má spád, nutí vás pořád číst dál a prvních 200 stran se nezamotáváte v postavách. Pro mně byla nejlepší povídka Dobré manželství, v těsném závěsu je Velký řidič. Nemůžu si pomoct, ale Prodlužování času mi hodně připomělo Nezbytné věci. Za mně 5*, víc takových knih, Kingu!

21.10.2018 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

No ja jsem četla asi uplne jinou knihu než ostatní… všeobecne nadšeni nesdílím. V první půlce knihy se vůbec nic neděje, hlavní hrdinové věnuji spoustu času jenom líbání a už mne to hodně otravovalo. Téma vykreslena v druhé půlce knihy se dala uchopit mnohem lip. Do druhé casti už nejdu.

29.09.2021 2 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Trochu jiný King. Více psychologie. Dej pomalu plyne, krasne se čte, bude jedna z mých oblíbených Kingovek (To se mi nelíbilo).

25.09.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Četla jsem všechny knížky od Hartla a musím říct, že nejvíc se mi líbil Malý pražský erotikon. Nejlepší víkend byl takovou oddechovkou v předvánočním shonu. Jestli nečekáte extra dějovou linii, budete spokojeni. Taky mi pomohla si uvědomit, že někdy jsme zbytečně nespokojení s tým, co máme, a měli by jsme být rádi za maličkosti.

01.01.2019 4 z 5