rajtrmiros rajtrmiros komentáře u knih

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Realisticky a krásně napsané řádky, které v mysli vytvoří danou představu. Dechberoucí pojetí celé knihy je, že samotný čtenář se vžije do jednotlivých příběhů, z kterých se kniha skládá. Jednoznačně doporučuji. Buzíčci se čtou jedním dechem, při kterém se vám budou ztrácet stránky knihy, aniž by jste otáčení stran vnímaly.

31.07.2014 5 z 5

Příběh umění Příběh umění Ernst Hans Gombrich

Opravdu nejlépe zpracované knižní vydání pro kohokoliv kdo chce pochopit hloubku umění. Patří mezi mé top knihy a to nejen kvůli čtivosti!

16.01.2014 5 z 5

...ismy - Jak chápat módu ...ismy - Jak chápat módu Mairi Mackenzie

Pochopitelně vysvětlené pojmy a základní informace pro ty, kteří chtějí opravdu chápat módu.

16.01.2014 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Děj, který se krásně čte. Vtipné momenty, které krásně vykreslují dané prostředí. Doporučuji!

18.11.2013 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Kniha přečtená do jedné hodiny, krásně napsané verše, které na sebe navazují. Srozumitelnost a lehká čtivost tuto knihu podtrhuje!

10.11.2013 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Skvělé i úsměvné a výstižné povídky. Skvěle se čtou a některé slova vedou i k zamyšlení a vytváří realistický obrázek o dnešní době.

10.11.2013 5 z 5

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Úžasný příběh, který je popsán detaily, kterých si normální člověk v normálním životě nevšímá. Doporučuji

08.09.2013 5 z 5

Skvěle motivuje člověka a otevře mu oči, kdy začne vnímat okolnosti kolem sebe úplně z jiného úhlu.

Smrt v Benátkách Smrt v Benátkách Thomas Mann

Nádherná kniha, která opravdu pohltí a vylíčí hloubku celého příběhu. Pocity z knihy utkví ve vás i pří vzpomínce, kdy jste ji naposledy četli.

01.07.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pohltí na jeden dech. Nepopsatelné je, jak znázorňuje pravdivost okolností, které nás obklopují.

01.07.2013 5 z 5

Christian Dior Christian Dior Marie-France Pochna

Skvělá biografie, která krásně líčí celkový průběh života Christiana. Kniha je není náročná na čtení.

Proměna (komiks) Proměna (komiks) Peter Kuper

Měl jsem začátku přečtení pár stran obavy, že celý příběh bude nudný, ale nestalo se tak. Skvělý příběh, který výborně líčí barvitě postavy a čtení není vůbec náročné.

Rozhoupaný dech Rozhoupaný dech Herta Müller

Nobelova cena je pro tuto knihu zaslouženou, opravdu vystihla moje očekávání, které jsem já potřeboval načerpat k mé další umělecké práci.

02.04.2013 5 z 5