Radim.01 Radim.01 komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tak něco takového jsem nikdy nečetl!!!
Beznaděj, smutek,úzkosti, deprese...
Ke konci jsem došel snad jen silou vůle. Nedělají mi problém 800 strane knihy, ale tohle jsem prostě četl kousek po kousku.
Film jsem neviděl a ani nechci.
U knihy mi vznikla asociace se šedou barvu a to je myslím nejvýstižnější...

23.03.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak tohle se mi líbilo snad ještě víc než Dvojty kříž. Jde vidět že Carter má z čeho čerpat. Doufám snad jen ,že pomalé pečení před krbem nemá reálný základ..

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dostal jsem to do ruky víceméně náhodou. Šťastná to náhoda:-))
Přečetl jsem za 2 dny a hned na to další díl. Po době severských krimi to působí jako svěží vítr. Chvilku si odpočinu od fakt drsných popisů vražd a doctu co mám rozectene. Další 2 díly už mám a těším se na ně.

17.03.2019 4 z 5

Velká zábava. Četl jsem to kdysi v nemocnici a nahlas se smál. Když s Einsteinovym bratrem vypálí celé město, vzbudil jsem spolupacienty:-)

Hana Hana Alena Mornštajnová

V procentech bych hodnotil na 90%. Tvrdý a hutny příběh směřují k nevyhnutelnému konci, který bystrý čtenář tuší. Věděl jsem co přijde a s každou další stránku jsem to chtěl míň a míň. Na konci pocit,který jsem u knihy už dlouhou nezažil.

15.03.2019 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Můj první Remarque. A jedna z prvních knih vůbec, které jsem četl. Vděčím za mou zálibu ve čtení a rád vzpomínám na calvados a doktora Ravica.

16.03.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika. Kdokoliv má zájem o literaturu měl by si přečíst.
Je to nadčasové a spousta národů by mohla vyprávět o tom,jaké je být omezován a cenzurovan

26.03.2019 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Jedna z mých oblíbených knih. Četl jsem poprvé asi v 25letech a čím jsem starší, tím více se mi líbí.
I film stojí za to.

26.03.2019 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Srdcovka. Jinak než plný počet nelze. Doporučuji každému. Četl jsem několikrát a určitě ne naposled..

Pistolník Pistolník Stephen King

Začátek fantastické cesty. Roland a jeho Ka-tet. Čtěte dál stojí to za to. Všechno je 19

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Mikael je můj oblíbený hrdina. Spolu s pokračováním Šťastná hvězda asi to nejlepší od Waltariho. Pro ty kdo neznají- nenechte se odradit Velikostí knih. Stojí za to!!!

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Mám rád Mitchela a Atlas mraků je vrcholem jeho tvorby. Doufám, že prozatím.
Tak komplexní a mnohovrstvou knihu napíše jen Pán spisovatel. Vím, že se k ní určitě jednou vrátím. Starý George a propojení mateřským znamenkem ve tvaru komety spolu se sextetem a dobrým skutkem..
Jedna z nejlepších knih

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Nemůžu jinak než plný počet hvězdiček. Skvělý příběh, který vás vtáhne, pohltí a mě to opravdu bavilo. Moc se těším na Hodiny z kostí..
Další důkaz, proč je pro mne Mitchell oblíbený autor. Úplně jiný žánr než Claud atlas a Hybatele, které jsou zase jiné než 1000 podzimu Jacoba..
Je to prostě mistr a napíšu klidně, že to není četba pro každého, ale pro mě ano..

16.11.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Souhlasím s tím, že by si to měli přečíst všichni 12+.
Ale ne všichni to budou brát jako prevenci. To vím!!!

17.03.2019 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Silný příběh,který naplno ukazuje co a jak vedlo národ do náruče Hitlera. Ono jezdit s trakarem plným peněz pro bochník chleba..

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Mám rád vše okolo Třetí Ríše a nemusím být nacista. Četl jsem o tomto období z různých úhlů pohledu. Krásný příběh Zlodejky knih,těžký život mezi válkami v Černém obelisku, holá fakta v Třetí říši nebo jak moc pomohli vědci a firmy (některé jsou tu dodnes!!!).
Ale tento příběh někoho, kdo postrádá snad jakoukoliv empatii,s toho opravdu zamrazi. Brát usmrcovani jen jako logistické a technologické dilema je hrůzné

Svědectví Svědectví Stephen King

Pro mne jedna z nej.knih od Kinga. Přečetl jsem většinu jeho knih a tato mne naprosto nadchla. Superchripka, která vyhubi téměř celé lidstvo je jen začátek..
Obrovský rozsah mne neodradil. Spíš naopak

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Výborné čtení. Netřeba víc dodávat. Všem, kteří mají zájem o historii doporučuji. Vykreslení doby a charakter postav.. Prostě Follet. I ten rozsah odpovídá.

27.11.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Carter opět nezklamal. Těším se na další díl, ale teď nejprve doctu 1Q84..

10.07.2019 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Začátek asi nejlepší ságy které znám. Obrovský rozsah a propracovaný svět se všemi postavami, které se vyvíjí asi není pro každého. Já čtu od začátku a jediné co mne děsí je to jak dlouho budu čekat na Vichry zimy a eventuelně na poslední díl.
Jestli ho vůbec stihne Martin napsat...

27.03.2019 5 z 5