Punkies Punkies komentáře u knih

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Moc, je tam toho moc.. A moc zdlouhavý a nepravděpodobný a... za mě prostě ne..

18.07.2016 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Knihou jsem se prokousávala dost těžce. Má pouhých 171 stránek, nad kterými jsem ale strávila 8 dnů. Což se mi nestává. Film mě strašně bavil a jelikož jsem ho viděla před 3 lety, říkala jsem si, že si osvěžím paměť knížkou, ale bohužel mě zklamala. Obzvášť mě nebavily pasáže s úryvky z knih, časopisů, novin atd...

30.06.2016 2 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Přečíst se to dalo, ale byl to celkem nesmysl... tuhle knihu už do ruky nevemu.

22.06.2016 2 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Mám ráda, když mě kniha donutí zamyslet se nad tím: co to vlastně, jak to vlastně... a tato kniha mi to před rozuzlením dopřála... Moc dobře se mi četla, všechny postavy měly zajímavé cesty, které se nevědomky prolínaly.. Z několika střípků se nakonec celý příběh spojil do jednoho celku. Tohle opravdu fungovalo, doporučuji.

16.06.2016 4 z 5

Taková Kingovská oddechovka :) od knihy jsem nic moc neočekávala, vzala jsem ji v knihovně jen tak na blind, protože byla tenká, ale od té doby, co jsem jí otevřela, těžko se mi zavírala. Z celkem jednoduchého tématu (pro čtenáře jednoduchého, ono tak detailně popsat svět lesa, rostlin atd..nebude asi zas tak jednoduché) je bravurně napsaný příběh holčičky, která putuje sama lesem. Do Trishy jsem se vcítila a prožívala její útrapy s ní, i jsem se místy dost pobavila :) Rozhodně by mi nebylo příjemné i v mých pětadvaceti letech zůstat 9 dnů sama v lese a hlavně přes noc. Fandila jsem jí a v noci jsem se bála za ní...

13.06.2016 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Prvních sto stran bylo pro mě utrpením (což je u knížky, která má 255 stran celkem problém), vůbec jsem se nemohla začíst, ale potom se to rozjelo a zápletka byla zajímavá. Nakonec bylo vše jinak, než se na první pohled zdálo, ale opět jako u případu Dívky ve vlaku.. mnoho povyku pro nic.

07.06.2016 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

To prolínání dějových linek mi přišlo místy nudné.. občas mi to připadalo jako příběhy "paniček z předměstí", ale rozjelo se to, a knížka mě bavila. SPOILER - Líbilo se mi, jak autorka dokázala popsat změnu Cecílie, která si celý život myslí, že někoho zná a pak se ve vteřině vše změní. Její výbuchy nálad, nenávisti a srovnávání se se skutečností a tím, že už život její rodiny nebude nikdy jako dřív. I dějová linka Tess mě bavila, Rachel byla taková "nejnudnější", ale zase musím brát v potaz, že její životní příběh byl psaný z pohledu truchlící matky, která se se ztrátou své dcery nemůže vyrovnat. Ocenila jsem též polemizující konce, jaké by mohly být životy postav, kdyby....

Kniha hezky vystihla, že je život plný tajemství, a že nikdy nevíme, co by se stalo, kdybychom udělali toto, nebo neudělali tamto...

30.05.2016 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Co to bylo za blbej konec? Škoda, potencionál celá knížka měla velkej, ale autorka to nedokázala dotáhnout. Už jsem to chtěla vzdát, ale nemám ráda nedočítat knihy, takže jsem to nějak doklepala.. poslední čtvrtina ubíhala rychleji, ale už po ní určitě nesáhnu.

19.05.2016 2 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Ani nevím co napsat, těch pocitů je moc... nemohla jsem se od knihy odtrhnout, čím víc jsem měla přečteno, tím víc se mi tajil dech. Chtělo se mi plakat...ty části, kde autor zažíval svou první lásku, kdy ho od smrti dělily obrovské náhody..občas je až neuvěřitelné, jak se vždy vše obrátilo v jeho prospěch.. tomuhle se říká štěstí... dnes lidé považují za štěstí mít peníze, úspěch, majetek.... předtím štěstí bylo to, když někdo dostal tvrdý chleba navíc, aby mohl žít o den víc v obludných podmínkách a nehumánnosti. Smekám pane Vrba, smekám přede všemi, kteří si museli projít tímto peklem a cítím neskutečnou úctu.

06.05.2016 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Skvělá knížka. Musí potěšit každého, kdo je milovník postapokalyptických žánrů a zombíků. Ráda bych viděla i film :)

SPOILER: Kniha se vlastně točí kolem toho, že se Scarlet snaží dostat své dcery zpátky a vyčkává, kdy dorazí na Červený vrch, tudíž bych v knize ocenila i třeba pohled na děj z očí Halle a Jenny, jak si klestí cestu za mámou, nebo alespoň na konci povyprávění těch 4 měsíců, kdy byly holky na cestě, co viděly a zažily za hrůzy, než konečně mohly být po takové době v bezpečí.

20.04.2016

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Námět je super, akorát z toho autor mohl dostat o dost víc. Je poznat, že je to jeho první kniha. Oceňuji ten nápad, kniha nám naskýtá pohled "z druhé strany", kdy dochází k dost důležité změně. Ale ty přechody mezi vzpomínkami, přeludy a sny byly hrozné, občas jsem se v tom nevyznala a nevěděla, kdo je kdo, protože tyto záblesky mezi naším zombíkem a Perrym, nedokázály udržet mou pozornost. Podle mého názoru je vždy kniha lepší než film, v tomhle případě - PODOTÝKÁM POPRVÉ - se mi víc líbil film. Knihu hodnotím 2*, film 4*.

12.02.2016 2 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Na knihu jsem se těšila a nezklamala. Je to velice zajímavý pohled do duše a života jednoho z Ďáblů. Chvilkama mi Rudolf Lang připadal jako naprogramovaný robot, poháněný rozkazy. Rozkazy znamenaly v jeho životě vše a přes ně nejel vlak. Dokázal by kvůli věrnosti vyšším zabít i vlastní rodinu. Fanatismus té doby je opravdu zvláštní a je zajímavé, jak to všechno do sebe zapadalo a fungovalo. Začala jsem se díky této knize o 2. světovou válku více zajímat, proto je pro mě i dost poučná.

30.01.2016 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila, protože miluju post-apo žánry a scénáře, ale přišlo docela zklamání i přes to, jak si knížku každý chválí. Občas jsem se přistihla, že vůbec nevnímám co čtu, přeskakovala jsem odstavce... mohlo by tam být více akce a méně filozofování a zdlouhavé popisování a dialogů coby kdyby... každopádně nápad dobrý, ale mohlo to být více dotažené, konec je takový nijaký, žádné přímé "ukončení", na které jsem celou dobu čekala... i když, jde to v tomto případě?
Autor vystihl dobře to, že za konec tohoto světa si bude vděčit lidstvo samo a jeho nenasytnost a chamtivost. A také jak jsme závislí na všem v našem okolí, co bereme jako samozřejmost, ovšem kdybychom o vše přišli, byli bychom ztraceni a museli bychom se úplně odznova všemu přizpůsobovat a učit. Když jsem si představila, že bych se ocitla v této situaci a slepotě, cítila jsem velký pocit bezmoci a spolehnutí se na pomoc ostatních, která by taky nikdy nemusela přijít.

21.01.2016 3 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Zakoupeno náhodně v levných knihách, takže jsem moc neočekávala, ale ušlo to. Je to napsané velmi jednoduše a někdy mě štvalo přílišné opakování určitých slov, scénářů... Přečteno během chvilky, ale není to ten typ knihy, ke které se vrátíte. Jednou a dost, jelikož žánr, do kterého dílo spadá, je určen přeci jen pro mladší osazenstvo.

08.01.2016 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je lehce napsaná a hned vtáhne do děje. Dle ovací jsem čekala víc, ale líbilo se mi to. Akorát bych ženu po třicítce se sklonem k tloustnutí a alkoholismu nenazývala dívkou.

Souhlasím s anishtou, konec měl velmi rychlý spád.

04.01.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jsem ráda, že jsem tuto knihu našla. Silný příběh prožíváte s hrdiny po celou dobu a modlíte se, aby vše dobře dopadlo. Já osobně jsem se u knihy zasmála, bylo mi smutno, určité pasáže jsou napsány velmi emocionálně, kdy vás to uvnitř úplně sevře a kdy kousek starého chleba znamená svět ... a samozřejmě i slza ukápla. Po přečtení jsem musela shlédnout film, abych dala podobu hrdinům, které jsem si určitým způsobem představovala, ale nebylo to prostě ono. Možná kdybych prvně nečetla knihu, líbilo by se mi to víc, ale když dopředu víte, jak co mělo být, jste spíše naštvaní.

Dlouho po přečtení jsem knihu nedokázala dostat z mysli a říkala jsem si, že jí stejně už žádná jiná nepřekoná.
Je to taková ta kniha, která vám už do konce života zůstane v srdci.

02.01.2016 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Mám ráda fantasy knihy, fantasy a sci-fi žánry obecně, ale přes tohle jsem se nějak nemohla dostat... bohužel jsem skončila někde u 60té strany a dál už to nešlo.. vtipné pasáže nechyběly, občas mě to i bavilo, ale jako celek jsem to musela odložit... třeba jindy...

14.12.2015

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Kniha mě začala bavit od strany 317...

21.04.2015 2 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Takovou knihu jsem přesně hledala... Kniha, která Vás přinutí na konci nevěřícně stát s otevřenou pusou. Od začátku až do konce mě naprosto pohltila, přečetla jsem ji jedním dechem a chystám se na film. Rozhodně doporučuji. Kdybych mohla dát 10 hvězd, dám 10. Napsala bych víc, ale zrovna jsem ji dočetla a jsem v takovém zvláštním rozpoložení, kdy si dočtete fakt dobrou knížku a nemůžete se z ní vzpamatovat :)

09.01.2015 5 z 5