Pulp_catastroph Pulp_catastroph komentáře u knih

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Když se mldá dívka plná života znenadání rozhodne ukončit svůj život. Místo u psychiatra hledá pomoc NA INTERNETU! Narozdíl od emo - maniaků, co se JAKOBY chtějí zabít, to myslí (smrtelně) vážně. Hlavní postavou je tu její kamarádka, co to nemá v životě snadný, nemá žádnou budoucnost, je sama a právě ztratila jedinou a nejlepší kamarádku. Zkusit přesně zjistit, co jí k tomu vedlo je asi jediné, co může teď udělat.

To nejhorší na mé sestře To nejhorší na mé sestře Jacqueline Wilson

Sourozenecká rivalita, sesterská láska, kdo má sourozence, plně se dokáže ztotožnit.

20.07.2020 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Přečteno v parném létě s krabičkou zmrzliny.

20.07.2020 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Původně měla být Divergence psaná z pohledu Tobiase, což je dobré vědět. Opravdu jsem chtěla něco více, než jen pár kapitol z Divergence, přepsaných na Tobiasův pohled.

20.07.2020 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nerada to říkám, ale v tomhle případě je film z roku 2011 lepší než kniha, neříkám, že kniha je špatná, ale ve filmu je všechno (většina) důležitého a vysvětleno v pár větách, přičemž v knížce to zabere tuny stránek.

20.07.2020 3 z 5

Zahradní slavnost Zahradní slavnost Václav Havel

Má cenu hledat smysl tam, kde není?

15.08.2020 1 z 5

Flush Flush Virginia Woolf

Flush - čili život fancy kokršpaněla a jeho stále marodné paničky.

15.08.2020 3 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Další vcelku povedený román inspirovaný filmy a televizními pořady. Kacey je pěkně od rány (Katniss), Livie je Prim, sexy soused je naprosto dokonalý a neodolatelný bojfrend, dokonce má i temné tajemství, které vážně souvisí s minulostí protagonistek.

15.08.2020

Lekce lásky Lekce lásky Jacqueline Wilson

Psychotáta, vzdorná dcera, buclatá sestřička, plachá máti. Prue příliš dlouho vyrůstala pod dohledem svého despotického otce. Ten si doma vybudoval vlastní svět pomocí mystifikace fungování reality. (Prue ani nevěděla, co se nosí) Ale když tatík zmizí na chvíli pryč, věci se dají do pohybu. Všichni členové rodiny projdou vývojem a naučí se postavit sami za sebe a fungovat.

13.08.2020 3 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Tak to bylo ták romantické a slaďoučké. Ale těžký to měli oba dost.

04.08.2020 2 z 5

Konečně plnoletá Konečně plnoletá Karla Miková

Natálka je pěkná blbka, ale to víte, ona to neměla v dětství jednoduché. Potřebuje jen nějakého fajn kluka, co by jí ukázal, že i ti strašní muži umí milovat. Každopádně, to že svému příteli přebrala jeho přítele... To není zrovna etické.

04.08.2020 2 z 5

Lucie, postrach ulice Lucie, postrach ulice Ota Hofman

Co může vyvést malá uličnice a dva modelínoví panáci.

04.08.2020 3 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Banda chlapců, co mají problém zapadnout, zároveň se nejedná o génie (Skandijci prostě), proto se dalo čekat, že to v určitém okamžiku podělají.

04.08.2020 5 z 5

Dva kroky od ráje Dva kroky od ráje Lenka Lanczová

Natálka je mladičká a blboučká a trapňoučká. Dítě rozvedených rodičů. Královna naivních romanků, se chytla za nos a jednou popsala, že ztráta panenství nemusí být jen romantická záležitost. Česká Meyerka ale opět hrdě prezentuje, jak je nesmírně nutné mít nějakého bojfrenda a bez menšího dráma to není ono.

03.08.2020 1 z 5

Ale nakonec to dopadlo dobře...

Držkou na rohožce Držkou na rohožce Ivona Březinová

Spratek, co si myslí, že mu v životě všechno přistane pod nosem. Ale i když dostane pořádnou držku, svůj postoj k životu moc nezměnil, opravdu si nemyslím, že se mu v zahraničí bude vést lépe.

Anička a její kamarádky Anička a její kamarádky Ivana Peroutková

Její "kamarádky" se místy chovaly jako pěkné mrchy, ale jinak moc hezká knížka.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Tohle bylo opravdu těžké, četla jsem to víc jak půl roku. Vlastně se nejednalo o nic jiného než krádež dětství malý klukům (je mu je ŠEST!), malí vojáci prostě.

25.07.2020 2 z 5

Zuzanka a koník Max Zuzanka a koník Max Jitka Komendová

Když mi bylo asi jako hlavní hrdince, tak jsem četla knížku pořád dokola. Protože jsem se ztotožňovala s hlavní hrdinkou a moc jsem chtěla koně. Navíc i ten příběh holčičky, která se musí nějak vyrovnat se smrtí tatínka, změnou prostředí, nepřijetí školního kolektivu a také hysterickou maminkou. Knížka má pro mě velkou nostalgickou hodnotu.

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Hmmm, nezodpovědná hipísačka si v random malém francouzském městečku otevře cukrárnu. Háček je v tom, že je to na začátku půstu. Roztomilá a svobodomyslná cukrářka spustí v městečku velký rozruch... Samotná osobnost Vianne se mi nelíbí protože BYCH MOC CHTĚLA BÝT JAKO ONA. Milá, roztomilá, hodná, svobodomyslná, tvrdohlavá... Ještě existují další díly, takže určitě přečtu i další.