prochajda prochajda komentáře u knih

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Dokonalá kniha o jedné tragédii, rodinné drama, obrovská ztráta, zoufalství, bolest, napětí, zklamání, pocit viny, odpuštění a velká životní naděje.
''Pořád jste tady, postupujte krůček za krůčkem, i když možná špatným směrem, ale přesto kupředu. Až se nakonec současnost stane minulostí a vy budete jinde, snad na lepším místě, než jste teď.'' Být mrtvá nestojí za nic, ale sledovat rodinu, jak si ničí život, je mnohem horší. ''

20.02.2022 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Naprosto strhující román na základě skutečných událostí. Rodina Kurcových z Polska měla opravdu velké až neuvěřitelné štěstí, jako jedna z mála. Každý člen si prožil své utrpení během válečných let, ale nejvíce bolestivě mě zasáhl příběh malé Felicie. Děkuji autorce za sepsání těchto vzpomínek.

14.02.2022 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Skvělá a nezapomenutelná kniha, moc dobře se četla, i když Slavík byl ještě lepší. Drama i romantika zasazená do tvrdé Aljašky.
"Jsme jako dva hrášky v jednom lusku" "Člověk by měl stát při lidech, které miluje."

01.09.2020 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Gazely - tři spolužačky Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla. Helena podniká v Centru pro ženy, Karolína ve stavební firmě a Šárka je lékařka v Motole. Pohodové čtení, super přípitek "Ananas" a výstižné heslo "Bez upřímnosti není budoucnosti."

17.04.2024 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Příběh obyčejné rodiny z pohledů jejích členů. Kdo podobné situace nezažil, nepochopí. Veronika řeší své rodiče, posléze otce, práci v knihovně, problémy s dětmi ve škole, ale naštěstí má oporu v manželovi. Jak vše nejlépe zvládnout a vyřešit...?

17.03.2024 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Docela obsáhlá kniha, má pomalejší rozjezd, ale po zatčení se nedá odložit. Ústředním motivem je dávná tragédie na sídle Halcyon v Jižní Austrálii rodiny Isabely Turnerové na Štědrý den roku 1959 na pikniku u tůně. Po rodinné historii pátrá Jess, vnučka Nory, která se se svou matkou Polly nestýká. Kniha je plná tajemství a hledání vlastní identity.

12.12.2023 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Naprosto dokonalé čtení životních osudů tří kamarádek z Polabí. Kniha obsahuje dohromady dva díly : Stanice odložených lásek a Dokud se budeš smát. Vřele doporučuji.

18.09.2023 5 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Skvělá kniha, která se jen těžko odkládala. Velmi čtivě a poutavě napsaný příběh, který mě dojal. Nevypráví jen o jaderné katastrofě v Pripjati, ale hlavně o přátelství a mezilidských vztazích.
Lidé tam, v té době opravdu věřili, že je vlast ochrání. "Komunismus měl být ráj na zemi a v ráji neexistují chyby. Výbuch v elektrárně chybou byl. Vláda nemohla světu přiznat, že jí pod rukama došlo k nehodě."

11.10.2022 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Zajímavý, právní případ z komunity Amišů v Pensylvánii. Bohužel, první polovina mi přišla zdlouhavá a moc mě nebavila. Nakonec se mi kniha docela líbila a takový konec jsem i čekala. Paní autorka fakt umí.

30.05.2022 4 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Zajímavý a napínavý historický román ze 14.století, kdy se markraběnka Markéta Opavská zasloužila o zlepšení životních podmínek brněnských nevěstek. Zprvu jsem se ztrácela v množství postav, ale později se dalo zorientovat a užít si příběh s detektivní zápletkou. Líbil se mi i středověký jazyk: útrpné právo, ctnostná hospodyně, obcování nevěstek, měšťané přísežní...
Rozhodně si přečtu pokračování.

05.01.2022 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Obdivuhodná žena. Jsem ráda, že jsem se, díky knize, seznámila s nelehkým životem statečné lékařky Vlasty z jižních Čech.
"...jsme na světě jen jednou, máme dopřát duši, aby se mohla radovat ze života."

02.01.2019 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Strhující čtení. Velmi čtivá kniha o skutečných událostech naší minulosti. Kéž, by byl tento příběh pouze smyšlený. Doporučila bych tuto knihu jako povinnou četbu. Dávám 2x5 hvězdiček.

23.11.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Naprosto úžasná a dechberoucí kniha. Nejraději bych ji začala číst zase od začátku. Dlouho na knihu nezapomenu a věřím, že jsem ji nečetla naposledy. Neskutečně dobře napsaný příběh dvou sester za války ve Francii, obdivuji všechny, kteří dokázali přežít, ......smekám před paní spisovatelkou.

04.04.2017 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Krásná a vydařená kniha plná romantiky a milostných dramat. Čtvrtá sestra CeCe se vydává hledat své kořeny do Austrálie. Dozvídá se historický příběh o zámožné podnikatelce s perlami Kitty Mercerové v městečku Broome a seznámí se s domorodými obyvateli Aboriginci. Nachází zde nejen svůj malířský styl, ale i původ a vztah. Těším se na další díl.

22.02.2024 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Depresivní příběh rodiny ze tří pohledů, syna Teodora, matky Maričky a otce Jindřicha. Nejdříve jsem Tea za jeho pobožnou matku litovala a jeho životní etapa s Vychcanem mě vůbec nebavila, ale těžko se dá soudit dokud se nezná celá skutečnost, smutný osud a rodinné tajemství....

29.01.2024 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Docela depresivní kniha, ale dobře napsaná. Ovšem přiznávám, že povídkové knihy moc nemusím.

11.06.2023 3 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Děkuji za tuto dokonalou a jedinečnou knihu, která se jen těžko odkládala a velmi mě zasáhla. Zaslouží si 2x pět hvězdiček. Četla jsem ji vypůjčenou, ale rozhodně nebude chybět v mé knihovně. Tato hrozná doba strachu, budiž už vždy, jen minulostí.
"V životě jsou situace, kdy člověk za svou pravdu ručí vlastním životem."

21.11.2022 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Opět pěkné čtení ze života sestřiček v nemocnici na začátku 2.SV, jejich lásky, touhy a přátelství. Těším se na další díl, jsem zvědavá, jak si s nimi osud dále pohraje, nemají to jednoduché ani v osobním životě.

18.10.2022 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Čtivě a vcelku vtipně napsané vyprávění o přechodu Pacifické hřebenovky, i když mohlo být klidně obsáhlejší. Monika má můj obdiv, za její pevnou vůli a vytrvalost, nakonec našla sama sebe. Já bych to nedala, stačila by mi tarantule na obličeji a skončila bych :-(

04.04.2022 4 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Skvělé pokračování prvního dílu, pohodové a nenáročné čtení. Rozhodně budu pokračovat ve čtení dalších osudů začínajících sestřiček, vážím si jejich práce, protože to fakt nemají jednoduché.

08.03.2022 4 z 5