prochajda prochajda komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nezapomenutelný, strhující příběh pohledem originální vypravěčky. Příběh dospívající dívky v Německu za války by měl být povinnou četbou, aby se nezapomínalo na jedno otřesné období našich dějin.

05.02.2017 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Dobrý počin nové série. Kate je mi sympatická a s parťákem Tristanem jako soukromí detektivové se dobře doplňují. Určitě budu pokračovat dalším jejich případem.

24.10.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

V knize je tolik lásky, všechno a každý tak dokonalý, kromě jediné věci...., jediný problém a vše se hroutí. Naštěstí pomůže krabička a její obsah. Skvělé řešení k záchraně vztahu. "Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."

22.04.2023 4 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Tak to bylo nádherné počteníčko. Prolínání minulosti se současností a odhalování rodinných tajemství. Druhá sestra Ally, profesionální jachtařka a výborná flétnistka pátrá po své rodině v Norsku v hudebním světě. Seznamuje se s historií premiéry Peera Gynta v divadle Christiania od dramatika Henrika Ibsena, kterou zhudebnil skladatel Edvard Grieg a jejími představiteli zpěvačkou Annou Landvikovou, hudebníkem Jensem Halvorsenem a zjišťuje zajímavý rodokmen jeho jména.

13.03.2023 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Kniha, do které jsem se okamžitě začetla. Zaujal mě skutečný příběh chlapce Pina Lelly z konce 2.SV v Itálii, jeho odvaha, statečnost a dobré srdce.
"Život je neustálá změna a pokud nemáme to štěstí, že v tom vidíme komedii, je změna vždycky drama, pokud ne rovnou tragédie. Ale, i když nebe zrudne a zatáhne se a my máme to štěstí, že žijeme, musíme děkovat za ten zázrak neustále každý den, bez ohledu na to, jak je zrovna špatný a věřit v lepší zítřek. "

18.09.2022 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Tento třetí díl byl více dramatický, dojemný a smutný. Moc dobře se mi vyprávění o práci, láskách a úskalích sestřiček četlo. Těším se na další jejich osudy, co zažijí v době války.

01.05.2022 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Zajímavé téma, zase trochu z jiného soudku. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Ještě se určitě podívám na film...a byl úžasný :)

11.07.2021 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Opravdu skvělá, čtivá kniha a sympatičtí detektivové. Určitě si přečtu i další jejich případy.

21.06.2020 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Vydařená a docela napínavá kniha, pohledem dvou sester na jejich společnou exotickou dovolenou na ostrov Fidži. Tak nějak jsem celou dobu čtení takový konec očekávala, ale přesto překvapil....

10.07.2023 5 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

TullyaKate - nejlepší kamarádky na věky věků.
Krásný příběh o životních hodnotách. V první řadě o dlouholetém přátelství, pak o lásce a rodině, na druhé straně úspěchu a bohatství. Zajímavě a bolestně byl popsán i vztah matky a dcery, Duhy a Tully, později Kate s Marah.
Těším se na další knihu paní spisovatelky, ostatní už mám přečtené a všechny s nejvyšším možným hodnocením.

02.07.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Nádhera, krásný příběh, skvěle napsáno. Z knihy jsem opravdu nadšená a mile překvapená, určitě si přečtu i další.

07.06.2023 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Maia, nejstarší ze šesti adoptovaných sester pátrá v Brazílii po své pravé rodině. Příběhem prolíná minulost spojená se skutečnými historickými postavami, tvůrci sochy Krista Spasitele na kopci Corcovado v Rio de Janeiro, díla francouzského sochaře polského původu Landowského a brazilského inženýra Heitora da Silvy Costy. Maia se s pomocí spisovatele Floriana vydává po stopách kdysi mocné rodiny Aires Cabralových. Kniha mě zaujala od první stránky, ale na konci mi zbylo pár neobjasněných otázek, takže budu v sérii ráda pokračovat.

13.01.2023 5 z 5

Příběh z pravěkého Egypta očima sluhy, otroka, lékaře, eunucha... Taito slouží své paní Lostris, dceři vezíra Intefa, která se později stává královnou Egypta. Lostris miluje velitele armády Tanuse, ale je otcem provdána za faraona Mamuse. Taito je jejich přítel, rádce, ale hlavně důvěrník. Vypráví o útrapách při útěku před válkou po řece Nil a následný návrat královny do rodné Théby. Taito je přítelem i pro korunního prince Memona. Kniha je obsáhlá, ano, mohla být kratší, ale stojí za přečtení.

01.01.2023 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Zase taková krásná a dojemná kniha, ovšem ne z pěkného období. Silný příběh o lásce otců k dceři, kteří jí oba, svým způsobem, zachránili život. Takových rodin co přišlo za války o život a nebo o své blízké, jak může někdo nevěřit... Doporučuji přečíst, aby se nezapomínalo.

30.11.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Hodně silná kniha a opravdu silná, brutální, strhující a smutná.
"Když se vám budoucnost zdá důležitá a neustále na ni myslíte, mějte se na pozoru. Právě v tu chvíli je klíčová přítomnost a to, co zrovna děláte."

19.10.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha se četla sama, byla napínavá a měla spád. Takových podezřelých.... do poslední kapitoly jsem nevěděla, kdo vlastně zločin spáchal.

06.10.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Krásná kniha, ....o naprosto nesmyslném prolévání krve.

29.07.2018 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Sériový vrah, tajemství bohaté rodiny a co skrývá vodní nádrž Shadow Sands .... ? Klasická detektivka, která se dobře četla. Kate a Tristan jsou fajn parťáci a těším se na další jejich případ.

09.03.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Příběh dívky z vysoce postavené rodiny v KLDR. Ri Jo-čong byla krutým režimem vychována a udáváním dostala do vězení desítky lidí. Otec jí zajistil svobodu, přijme svou novou identitu?
Nechápu, jak může v dnešní době ještě někde existovat takový teror, šikana, násilí, fyzické a psychické týrání. Země, kde udávání berou jako sport, kde odpor a neposlušnost řeší v táborech s nelidským zacházením. Jooo, soudruzi vědí, kdo má jít i kdy na záchod....

02.03.2024 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Velice smutný příběh, který vypráví Simona - Símka. Nejprve jako malé děvčátko, které nechápe, obviňuje se a tápe v životě. Později jako studentka, která se naprosto obětuje pro svou matku, od které neustále touží po lásce a uznání. Šťastné chvíle zažívá s babičkou při pečení koláčů. Kniha se četla jedním dechem.

17.01.2024 5 z 5