Privda Privda komentáře u knih

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Toto je bezkonkurenční kniha. Od začátku až dokonce jsem se rozčilovala, jaký malý důvod stačil, aby vypuklo takové nesmyslné peklo založené na lži. Nechápu, jak někdo může být tak podlí a zlý. Nejhorší na tom celé je, že je to kniha podle skutečné události.

*Tímto bych chtěla vzdát hold vše neprávem obviněním a na smrt poslaným obětem tohoto procesu.

17.01.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

V této knize, stejně jak v knize Muž jménem Ove,člověk hlavního hrdinu ze začátku nesnáší a prostě mu leze na nervy....... Čím déle člověk tuto knihu čte tím více mu hlavní hrdina přirůstá k srdci. Opět moc pěkná kniha od tohoto autora. :)

06.08.2017 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Velmi silný, smutný a bohužel pravdivý příběh. Ano i takové knihy je potřeba číst. Člověk si při čtení této knihy mnoho věcí uvědomí, změní pohled na svět, na svůj život.

Tento příběh ve mě vyvolal sposty emocí jako je lítost, rozčilení, smutek a respekt. Respekt k muži, který po tom všem našel sílu a smysl proto žít dál. Žít a rozdávat kolem sebe pozitivní energii.

27.03.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tato kniha se četla velice pěkně. Jedná se o velice pěkný příběh, který je napsaný humorně, ale zároveň dokáže člověka i dojmout a přivést téměř k slzám :) ...

29.09.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Ze začátku jsem se trošku ztrácela, autor na můj vkus moc přeskakoval, představoval hodně postav a začínal příběhy. Později jsem se do knihy začetla, a byla zajímavější a zajímavější. Ve výsledku se mi kniha moc líbila. ;-)

02.06.2019 4 z 5

Skála Skála Peter May

Kniha Skála se mi četla velice dobře. V knize je popsána minulost a současný život hlavní postavy Fina. Policista Fin se kvůli vraždě po spoustě let vrací na rodný ostrov, kde se opět setkává se starými přáteli. V knize je popsána spousta částí Finova života. Konec knihy je velice zajímavý, posledních pár kapitol mě svým rozuzlením a zjištěním pravdy příjemně překvapil. Je to velice pěkný příběh.

24.10.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Prvních pár kapitol mě tento nabručený pán celkem rozčiloval, ale časem jsem si ho zamilovala. Čím víc stránek jsme měla přečtených, tím více mi byl tento bručoun sympatický a chovala jsem k němu čím dál víc pozitivních pocitů. Je to velice pěkný příběh. :) Všem tuhle knihu vřele doporučuji.... jsem si jista, že tahle kniha dostane opravdu každého. :)

18.07.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velice pěkně napsaná kniha, která po sobě zanechává silný dojem.

16.09.2018 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Tato kniha je fakt super, moc se mi libila. Je čtivá od začátku až do konce a její děj je velice zajímavý, záhadný a překvapivý. Literatura od S.J.Bolton mě prostě nikdy nezklame.

06.02.2018 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Tato kniha je fakt super, moc dobře se čte. Příběh je zajímavý a člověka nutí číst dál a dál. Po přečtení této knihy mám dokonce chuť vyzkoušet geocaching, jen tedy s jiným obsahem kešek :). Moc pěkné čtení. :)

14.06.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velice pěkná a čtivá kniha :)

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Tato kniha se mi velice líbila, přečetla jsem ji doslova na jeden nádech. Od začátku až dokonce mě kniha velice bavila. Už se těším, až si pořídím nějakou další knihu od této autorky. :)

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Tohle byla druhá kniha od Sharon J. Bolton, kterou jsem četla. Opět kniha přečtená na jeden nádech. Už se těším na nějakou další knihu od této autorky. :)

06.02.2017 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tato kniha se čte celkem rychle a námět této knihy je ucházející. Bohužel podle mě tahle kniha není příliš dobrá. Odkazy a text pod čarou, které se v knize hojně vyskytují mi přijdou celkem otravné.

08.08.2016 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tato kniha se mi četla dobře, sice se v knize nachází nudná část, kterou se prostě člověk musí prokousat, ale jinak je to velice pěkná kniha se zajímavým dějem.

16.07.2016 4 z 5

Zajímavá kniha. Ze začátku se mi četla trochu pomaleji, ale pak jsem se začetla. Námět knihy je neobvyklý a zajímavý. Člověka donutí se trochu zamyslet. :)

08.03.2017 4 z 5

Neklidná duše Evy z Rožmberka Neklidná duše Evy z Rožmberka Jiří Hanibal

Je to pěkná kniha, která se dobře čte .... :)

01.08.2016 4 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Tato kniha se mi četla celkem pomalu. Každopádně námět této knihy je dobrý. Konec knihy mě trošku zklamal, přála jsem hlavní hrdince Sarah trošku jiný konec. :)

Žena v zrcadle Žena v zrcadle Éric-Emmanuel Schmitt

Na tuto knihu jsem se velice těšila, líbil se mi její námět. Když jsem ji začala číst, tak jsem byla zklamaná, snad i po 100 stránkách mě kniha stálenu nudila. Pak jsem se do knihy, ale začetla a uznala jsem, že není až ta špatná. Propletení na konci knihy mě příjemně překvapilo a celkově konec této knihy mě příjemně překvapil :)

16.07.2016 4 z 5