Prateri Prateri komentáře u knih

Břemeno minulosti Břemeno minulosti Dominik Dán

Detektivka, která potěší, která i úsměv vyvolá. Mě rozesmála hned první kapitola a ten úsměv mě neopouštěl ani v kapitolách dalších. Partička kriminalistů řeší dvě vraždy. Vážnou a těžkou práci si detektivové odlehčují vtipem, dobíráním si jeden druhého, ani další hlášky nejsou k zahození - tak to se mi tentokráte líbilo nejvíce. Pane Dominiku Dáne, mám Vaše knihy ráda.

07.06.2022 5 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Líbilo se mi. Jestli to jde tak říct, je to poklidné čtení o nelítostném životě pacientek v psychiatrické léčebně. Nežádoucích příbuzných se tak zbavovala rodina, takže většina chovanek tohoto ústavu žádnými psychickými problémy netrpěla. Problémy začaly být až za vraty tohoto ústavu, jehož léčebné procedury a procesy člověka srážely na kolena. Kniha je o sesterské lásce, o oběti, kterou je tato láska schopná přinést.
Jsou knihy, které se mi líbí víc, ale za čas si obsah nevybavím, knihu Žena číslo 99 si pamatovat budu.

05.06.2022 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Jsem pěkně uondaná, prošla jsem se peklem v Pekle i peklem na Zemi. Tolik postav, příšer, oživlých mrtvol a všelijakých čertmanů v jedné knize a všichni jdou po lidech. A pokud jsem to správně pochopila, může za to ukradení jedné hlavy padlého anděla. Dobrá fantasy kniha.

30.05.2022 4 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Týden jsem četla skoro těchto čtyři sta stránek. Nebyl to žádný trhák, který by mě nutil číst bez přestání. Hromada postav a příběhy, které nesouvisí, ale jen zdánlivě. Kniha o tom, jak lidskou beznaděj dokáže využít zločin obchodem s lidmi. Člověk si tak klidně žije, a netuší, co se ve světě děje, pod čím se skrývají taková zvěrstva.

18.05.2022 4 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Já nevím - je to v knize jakési zaklínadlo, jak se vyhnout pravdě. Úplně na začátku jsem chtěla knihu odložit, dokonce jsem přemýšlela, komu ji nabídnu. Příběh mi připadal jako slohové cvičení - vyprávění a popis. Zvítězila zvědavost, jak vše dopadne. Mně tam svým chováním vadili všichni. Myléne jsem nevnímala jako tu špatnou, ale ti ostatní to byla pěkná sebranka s šokujícím jednáním. Tři a půl hvězdy dávám za ten smutek, který kniha vzbuzuje.

11.05.2022 3 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Máme zde šikovného detektiva, úžasného vzhledu, trochu kašlajícího na nařízení. Vraha máme také, ten zase nepočítá se zákony a jede si podle své choré duše. A pak je tam Abby, kolem které se všechno točí, i ten detektiv. Neprozradila jsem moc? Je to tlustá kniha, ještě toho tam budete mít ke čtení dost:).

06.05.2022 4 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Takové trochu zašmodrchané, přes velkou mlhu, velkou přitažlivost mezi hlavními hrdiny se dostanete až do závodu s časem. A jak to dopadne, je jasné pro všechny, kdo znají díla Sandry Brown. A kdo je neznají, tak to mohou ještě napravit. Ale musím konstatovat, že paní spisovatelka má i lepší knihy.

06.05.2022 4 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Sandra Brown a její knihy jsou moje knižní stálice. Najdu zde napětí, lásku, přátelství, padouchy i dobré lidi. Kniha Lest opět toto vše nabízí. Žádná stránka nebyla napsaná zbytečně, žádná nuda. Román udělá radost ženám, pánové zrovna po knihách Sandry Brown nesahají - jejich škoda.

22.04.2022 4 z 5

Do černého Do černého Dick Francis (p)

Dick Francis je svět koní, dostihů, ale i krimirománů. Do černého je i čtenářská trefa. Mimořádně nadaný spisovatel, milovník dostihů, logického myšlení, začne být nebezpečně nebezpečný pro někoho s temným tajemstvím. Knihy Dicka Francise se krásně čtou!

16.04.2022 4 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Eduard Štorch, Zdeněk Burian - úžasné, luxusní knihy. V těchto knihách se spojilo vypravěčské mistrovství s mistrovstvím malíře-ilustrátora.

11.04.2022 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Jsou fámy zcela vymyšlené, takové většinou mají za cíl ublížit a daří se jim to. A pak jsou takové, že na každém šprochu je pravdy trochu. Začátek knihy pozvolný, do toho ta fáma a začnete stránky přece jen dychtivěji obracet, abyste se dozvěděli, jaký druh té fámy to vlastně je. U mne to bylo tak na 3 a půl hvězdy, nakonec 4 za konec.

11.04.2022 4 z 5

Odsouzené duše Odsouzené duše Dimitar Todorov Dimov

Projela jsem jednu ze svých nejstarších knihoven a to kvůli čtenářské výzvě. Odsouzené duše se tam krčily. Jak se ke mně tato kniha dostala, vůbec netuším. Čekala jsem zklamání, ale čekalo mne zatím největší letošní čtenářské překvapení. Posedlost neopětovanou láskou, která hlavní postavu dovede až mezi nemocné tyfem a k morfiové závislosti. Příběh se odehrává ve 30. letech za občanské války ve Španělsku.
Je to román, u kterého nepředpokládám, že jej bude někdo v současnosti číst, ale mně se, i přes malá písmenka a husté řádkování, líbil.

08.04.2022 4 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

To byla doba - něco nám dala, ale i dost toho vzala špatnými rozhodnutími. Nejhorší je ztracený život. Policisté v knize Dopis ze záhrobí se dostávají do porevolučního kolotoče. Zločin se ve velkém ocitl na svobodě a nezahálí. Příslušníci VB se mění v Policii. Původně jsem chtěla napsat, že jejich práce zůstává stejná, ale ne - je jí více a staré zločiny se prolínají s novými, brutálnějšími. Dominik Dán je opět na jedničku i s hvězdičkami - pěti!

05.04.2022 5 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Abych po pravdě řekla, tak se moje pocity během čtení pěkně střídaly. Lucy byla pořádný mimoň. Žádné velké sympatie nevzbuzovala a její jednání se také moc od doby, kdy byla malá holka, příliš nezměnilo. Slavná spisovatelka s bujnou fantazií, ale v realitě se neskutečně plácá. Ve skutečném životě lidstva někdy otazníky přetrvávají a ne vše se podaří objasnit. U knih očekávám dotažení příběhu do konce, ale tady - kde je Tedy?

03.04.2022 3 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Bílé kosti - a jsou to lidské kosti. Do slova a do písmene tato kniha jde až na kost. Brutalita, která tyto kosti odhalí, je otřesná. Ale mytologie a zločin - dost často se to v thrillerech vyskytuje, nebývám z toho nijak nadšená.

29.03.2022 4 z 5

Všechno je jinak Všechno je jinak Ruth Rendell

Nedařilo se mi zapojit pomyslně do pátrání inspektora Wexforda. Téma zajímavé. Jména postav mi něco říkala, ale po pár listech, kdy se sledovala další linie vyšetřování, jsem tápala, jak s dějem souvisí. Název přesně vystihuje závěry policie.

27.03.2022 3 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Do trojdílné ságy z Nového Zélandu patří knihy: V zemi bílého oblaku, Maorčina píseň a Volání ptáka kivi. Je to romantika zasazená do některých skutečných událostí (to jsem si vyhledala). Naivita anglických dívek v 19. století je zavede do prostředí, které silně odporuje jejich představám. Osudy původních obyvatel a přistěhovalců se prolínají, střetávají, ale většinou respektují, ani vzájemná pomoc není výjimkou. Pro mnohé z nich není život procházkou, ale je tvrdým bojem. Přes všechny útrapy si duše romantika přijde na své. Vysoká hodnocení jsou silným doporučením.
Celá trilogie zahrnuje období od roku 1852 do roku 1918.

25.03.2022 5 z 5

Pan Etzler pořádně zacloumal mými znalostmi o Číně. Teda u mě to byly spíše neznalosti.
Čína je země plná protikladů - taková ode zdi ke zdi. Kniha Novinářem v Číně je plná informací, cesta po Číně je jedno velké dobrodružství, ale velmi neveselé. Přesně to vystihuje dodatek k titulu - Co jsem to proboha udělal? Rozhodně pro čtenáře udělal dobrou věc.

17.03.2022 4 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Od českého kapitána Exnera jsem zamířila mezi kriminalisty na Slovensko. Všichni příznivci Dominika Dána ví, že to byla dobrá volba. Dva případy, dvě záhady, které se staly na přelomu tisíciletí - a veselý silvestr neskončil šťastně. Oslavu mládeže jsem ani nedokázala číst v jednom kuse po představě, co bude nebo může následovat. Vyšetřovatelé jsou skvělí, s lidskými chybičkami a s vtipnými dialogy. Přímá řeč je v hovorové češtině, ale nevadí to. A jak píše janina66 - i mně se moc líbilo - žádná politika, žádné mafiánské praktiky.

03.03.2022

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Kapitán Michal Exner je moje známost od školních let. Mezi detektivními knihami spisovatele pana Erbena jsem objevila tuto "Na dosah ruky", kterou jsem nečetla. Je to další poctivá česká detektivka, kde nechybí důvtip a vtip, podřízení kapitána Exnera pánové Vlček a Beránek a pochopitelně jejich skvělý nadřízený se slabostí pro pěkné ženy, vždy pečlivě ustrojen, s naleštěným autem veteránem, s jeho hláškou - "to ví jen Bůh a svatý Václav". Je to milá kniha, i když s vraždami. Akorát foto na deskách knihy je jaksi mimo její obsah. "To je osud" - řekl by kapitán Exner.

27.02.2022 5 z 5