Prateri Prateri komentáře u knih

Návrat na ostrov kamélií Návrat na ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Tak fajn - snad nic neprozradím, když řeknu, že vše dopadlo tak, jak ve skutečném životě těžko. Souhra šťastných náhod v neštěstí. Sylvie je schopná holka ( a do toho pomalu ob stránku dostáváme informaci o kojení), Maël je holt Maël. Velmi pohádkové čtení pro dospělé, místy dramatické. Předchozí díly se mi četly nějak lépe, proto ty tři hvězdičky.

31.10.2021 3 z 5

Ženy z ostrova kamélií Ženy z ostrova kamélií Tabea Bach (p)

Nenáročné, ale čtivé. Dramatické jen tak malinko, konec se dá předpokládat. Skvělý Maël mi až tak skvělý nepřipadal, popravdě mě neskutečně vytáčel. Na ostrově ale ještě zůstanu, poslední díl trilogie už mám doma, tak si jdu přečíst, jestli kamélie nadále prospívají a na Maëla jsem taky zvědavá, pochlapil-li se :).

27.10.2021 4 z 5

Krásný, úžasný diář s milou obálkou.

17.10.2021 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Beze svědků - potkat se s vyšinutým člověkem a ještě k tomu beze svědků, tak nám to dá čtivou knihu. Kapitoly současnosti se střídají s tím, co bylo dříve. Mrazivé - bylo dříve, znepokojující byla současnost. Něco se mi zdálo i krkolomné, ale zase jsem měla nad čím žasnout. Přečtěte si a posuďte sami.

17.10.2021 4 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Romantika, a veliká. Takže, romantičky, zpozorněte, protože tady najdete rajské prostředí, lásku úžasnou, lásku přátelskou i lásku falešnou. Ale všechno není jen zasypané květy kamélií, to by za chvíli nebylo co číst. Překážky se najdou.

10.10.2021 4 z 5

Zůstat s Lucy Zůstat s Lucy Tammy Greenwood

Zůstat s Lucy - malá Lucy nevykročila díky okolnostem šťastně do života. Zasáhl osud, rodina i jakési americké sociální zařízení. Poznámka autorky na konci knihy zmiňuje skutečnou státní školu pro slabomyslné, kde s dětmi zacházeli spíše jako se zvířaty (rok 1971), na základě této skutečnosti vznikla tato kniha - fikce. Prostředí je otřesné, ale další kapitoly knihy už na mne působily jako dobrodružná cesta.

06.10.2021 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Těžko mohu něco ke komentářům této knihy přidat. Přečetlo ji přes dva tisíce čtenářů, vysoké hodnocení a česká autorka, která chytí za srdce. Vyprávěný příběh nepatří k těm veselejším, rodina Sáry by celá potřebovala nakopat. A konec jsem pochopila tak, že Sára ví nebo tuší, co bude dál.
Příběh je ze Šumavy - a tam je krásně.

05.10.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Věřte, že ani ve snu byste nechtěli zažívat co Gwen se svými dětmi. Žena matka, kterou pronásleduje minulost. Žena, která se statečně pere o svůj život, o život a klid svých dětí.
V celé úžasné sérii čtyř dílu od Rachel Caine se ocitnete na dně, proti proudu, ve víru i pod hladinou tak, jak slibují názvy knih. Pokud jste nečetli, tak čtěte pěkně od první knihy. I poslední ze série Pod hladinou je velmi dramatická, ale skvělá!

03.10.2021 5 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Ach, to byl tanec - to byla ta krásnější část života předků páté sestry Tiggy. Tanec, který nechal zapomínat na těžký život cikánské společnosti. A zde Tiggy nachází své kořeny - v jeskyních Sacromonte, domově cikánů. Krutý život, navíc poznamenaný občanskou i světovou válkou, přesto život plný lásky a vášně i špatných rozhodnutí. Historie mě opět zasáhla více než současný život milé Tiggy.
Na internetu jsem si vyhledala jeskyně v Sacromonte, protože mi nebylo příliš jasné, jak tam mohli lidé žít. Existují do dnes a pár lidí tam ještě žije, i když to je muzeum. Prostředí zachycují fotografie a na jedné je i Lucinda Riley. Věděla o čem píše - prostředí je skutečnost.

29.09.2021 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Na dalekou cestu se musela vydat čtvrtá ze sester CeCe, aby našla své kořeny. Cestujeme s ní přes celou zeměkouli až do drsné, ale úchvatné Austrálie. I tady sledujeme dvě linie vyprávění - současnost a historii předků (historická část se mi moc líbila). Zkuste také pátrat spolu s CeCe v horké Austrálii po jejích biologických příbuzných, nebudete litovat.
A já se jdu podívat, co dělá další sestřička.
A abych nezapomněla na nějaká moudra z knihy, která se mi líbila:
- A napadlo mě, že poprvé v životě jím s nějakým svým pokrevním příbuzným, a žasla jsem nad tím, jak to lidi můžou dělat každý den a neuvědomovat si výjimečnost těchto chvil.
- Všichni děláme chyby, to je součást našeho růstu, pokud se z nich poučíme.
- No, život znamená postavit se svým strachům . . .

22.09.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Dívka beze jména mě pěkně mátla, i mimo mě zaváděla, tak jsem ani nevěděla po čem pátráme a proč. Šéfka Josie si ale šla za svým, nechala jsem se táhnout, a nakonec jsem začala chápat a konec dobrý. Váhala jsem s hvězdičkami, jestli tři nebo čtyři, ale čtyři to jsou (tři si zasloužím já, pro nechápavost :)).

18.09.2021 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Sucho kam dohlédneš, vyvražděná rodina, lži a staré křivdy - pěkná prvotina spisovatelky. Čtení jsem si užila. Další knihy Jane Harper už se řadí do mého čtenářského seznamu. Pod pochvalné komentáře níže, se klidně podepíšu.

14.09.2021 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Vidíte tu krásnou obálku knihy? To je něha, klid zimní moci a mír. Ale o míru si mohou lidé pod cirkusovým stanem nechat pouze zdát. Ve světě je válka, a ta začne prověřovat sílu přátelství, pomoci, lásky i zrady. Světla zimní noci je krásný příběh i o osobní statečnosti. Zase bych nějakou tu hvězdičku dopřála ráda této knize navíc.
A abych nezapomněla - cirkus jsem měla jako dítě ráda, byl to pro mne se sestrou svátek, když nás rodiče vzali na představení do Českých Budějovic.

10.09.2021 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Jsme opět u amišů. Pokračuje jejich nespolupráce s policií, nedůvěra k ní a utajování skutečností. Mají štěstí na policejní náčelnici, Kate je chápe. Jiný vyšetřovatel by určitě pro jejich jednání pochopení neměl. Je to díl opět plný napětí a zvratů. A milé Kate, která se snaží narovnat nespravedlnosti světa, přibydou na těle, a možná i na duši, další jizvy.
Už se těším na další díl.

06.09.2021 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Dětská přátelství, první láska - nezapomenutelné celý život. Máme je kdesi schované ve své duši. První, ještě skoro dětská láska naší náčelnice Kate je v pořádném průšvihu. Kate jde hledat pravdu. A máme tu zase tajemství. A máme tu i amiše, kteří vědí, ale mlčí (už mě tím trochu štvou). Jako vždy je to dobré napínavé čtení.

05.09.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Mrtvé vzpomínky - Angela Marsons podle mne neudělala tímto dílem inspektorce Kim dobrou službu. Mnoho postav z minulosti, které jsem pomalu vypustila z hlavy, mi dávalo pěkně zabrat. Napsané zase skvěle, ale kopírování nešťastných událostí ze života Kim, mne nijak nezaujalo. Ale Kim mám ráda, další díl si přečtu s chutí, jen ty návraty do minulosti bych už nemusela.

02.09.2021 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Zkáza, která odkrývá zločin. Zločin, který kromě staré kůlny, zakryl i čas. A komisařka Kate musí vyrazit mezi amiše, mírumilovné amiše. Jakpak to bude s tou mírumilovností tentokráte? Své hodnoty a náboženství uznávají bez výjimky. Tak si asi budeme muset poopravit mínění a fandit Kate, aby vše ustála a vyřešila. Další případy Kate Burkholderové už na mne pomrkávají z knihovny.

30.08.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tato kniha je poezie v próze. Vzbuzuje lítost, smutek, tu a tam i střípky radosti. Najdou se pro opuštěné dítě z bažiny i přátelé? A co láska - bude šťastná nebo zraňující? Kde zpívají raci je kniha, kterou jsem původně ani číst nechtěla, a nyní už vím, že si mě holka z bažiny získala. Možná trochu neskutečné, možná trochu pohádkové. Konec - lapla jsem po vzduchu. Dávám knihám dost často pět hvězdiček, ale tady bych ráda nějakou přidala.

30.08.2021 5 z 5

Setkání v Opeře Setkání v Opeře Hana Marie Körnerová (p)

Setkání v Opeře je kniha, ke které jsem tak trochu utekla se skrýt před krimi příběhy ostatních knih. Nejsem a ani nechci být jednostranný čtenář. Paní Körnerová je pro mne "univerzální" spisovatelka, dokáže psát o všem - lehčí i vážné téma. Tato kniha je silně odpočinková, romantická - co jsem čekala, se mi dostalo.

25.08.2021 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Když je někdo schopný, hlavně všechno schopný a stojí na nesprávné straně zákona, tak to je jeden velký průšvih. Tady je to akce za akcí, mrtví se nám hromadí a švédská policie ztrácí body. Tušení Joona Linna se nemá brát na lehkou váhu. Tady ho na lehkou váhu asi nebrali jenom čtenáři. Já si jdu oddychnout k jinému literárnímu žánru.

15.08.2021 4 z 5