Prateri Online Prateri komentáře u knih

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Dvě sestry, kterým změnila život tragédie v dětství. Její následky se táhnou celou knihou. A ten konec - přece jen krev není voda. Je tu tajemství, napětí, rozuzlení, které nečekáte. Je to kniha, která nezklame.

02.10.2022 4 z 5

Vykutálený pohádky Vykutálený pohádky Josef Alois Náhlovský

Pan Náhlovský v rozhovoru s panem Cibulkou řekl, a smál se tomu, že jedna paní mu řekla, že je "finančně pohlednej". Spletla se, u něho vůbec nešlo o finance. Měl pohlednou duši, která rozdávala smích a se smíchem jde přece i radost. Jeho duše a něžné srdce poslalo do světa pohádky laskavé, humorné, s milými postavičkami. Žabžulenka, Myšulátko, Plamínek-Pepínek i ostaní zůstanou u mě doma.

01.10.2022 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Pět, tři, čtyři hvězdičky - takové se u mne střídaly pocity při čtení Honu na mrtvého. Tak jsem udělala průměr. Některé momenty mne příliš nebavily, byly zdlouhavé, pak nastávají zvraty, že čtenář má co dělat, aby stačil tu melu pobrat.

20.09.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Někdo tu něco skrývá. Ale kdo? Zdálo se mi, že téměř každý. Celkem mne bavilo se mezi těmi tajnůstkáři pohybovat. Názory na knihu jsou nejednotné, ale u mne si čtyři hvězdičky zaslouží i když knihy Za zavřenými dveřmi a V pasti lží přece jen se mi líbily víc.

15.09.2022 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Mary Higgins Clark

Kniha, která nezklame. Podezřelých je mnoho. Pátrání mě bavilo, konec napínavý, a jinak nevím, co jiného bych dodala.

13.09.2022 4 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Za to jací jsme vděčíme DNA. Tato kniha se zabývá negativními vlastnostmi, které potomci mohou v rámci DNA podědit a když se do toho vloží ještě šílení vědátoři, máme tady slušný příběh. Sice to složité rozebírání nositelky genetické informace v první části knihy by mi stačilo stručnější, ale zvládla jsem to. A používání levé ruky vůbec neznamená, že z člověka vyroste násilník. Vím to bezpečně, tak se mě to dotklo, pane Thilliezi :-).

07.09.2022 4 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Na loučení nebyl čas - co se stane, když času se nedostane. Čtivý thriller, který začne po letech odhalovat, proč čtrnáctiletá dívka zůstala bez vysvětlení sama. Ale to stále není konec příběhu, ještě je tu současnost a s tou přichází další nebezpečí. Překvapivé, ale dobré čtení.

29.08.2022 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

(SPOILER) Zasloužilý náčelník policie proti sériovému vrahovi mají něco společného. Vrah na nás vyskočí hned na začátku knihy. Spisovatelka ho čtenářům nijak neskrývá, čtenář to ví, ale policie si jeho odhalení musí pořádně odmakat, proto jsem měla chuť jí i radit (spíš asi bonzovat:)) ). Takové ty myšlenkové zvrácenosti pachatelů nemusím, ale knihu jsem si koupila, tak jsem přečetla.

21.08.2022 4 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Temná stránka člověka nevede zrovna ke konání dobra. Hodná sestra - která je vlastně ta hodná a která má nemocnou duši? Čtivý příběh o dvou sestrách, jejich vztahu i temné minulosti a o jednom sesterském srdci čistém a poctivém.

15.08.2022 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Str. 341: S vymřením posledních včel se svět zastavil.
Historie včel mne zasáhla a to pořádně. Člověk - ten pán tvorstva (Vlastně, jaký pán, kdo to vymyslel takovou blbost?) by byl bez včelek pěkně namydlený. V knize zavítáte i do rodin v různých dobách. Děti, ne vždy splňují představy rodičů, což může způsobit zklamání z milých dítek. To je běžná věc v každém století, ale ty osudy způsobené zmizením včel - tak to teda ne! To radši občas snesu nějaké to žihadlo.

07.08.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Tchyně nesplňují očekávání snachy, snachy zase nesplňují očekávání tchyně. Tak o tom ta knížka asi měla být, ale mně přišly obě ty holky (snacha, tchyně) jako fajn ženské. Přes všechna nepochopení i rozdílnost si jedna druhé vážila. Život to tak nosí - tchyně kdysi byly také snachy a snachy budou jednou tchyně. A všechny mají jedno společné - jsou mámy.
Pěkné čtení.

02.08.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Vše, co bych chtěla k této knize napsat, tu už napsáno bylo. Lisa Regan lapila své čtenáře na napínavý příběh, kolem kterého krouží hvězdičky spokojených a nadšených čtenářů. A to je nejlepším doporučením pro policejní náčelnici Josii, jejích přátel i podřízených, ale je to také uznání pro skvělou spisovatelku.

27.07.2022 5 z 5

Stíny úsvitu Stíny úsvitu Linda S. Howington

Dočetla jsem. Použiji hodnocení naší paní profesorky češtiny - nenáročné, ale čtivé. Náročné to bylo pro hlavního hrdinu knihy, až se mi to zdálo příliš taková ta živočišná láska :-) a do toho kupa příšerných příbuzných. Tři a půl hvězdičky by asi stačilo.

19.07.2022 4 z 5

Toto všechno ti dám Toto všechno ti dám Dolores Redondo

To částečně zakryté okno na přebalu knihy bylo první co mě upoutalo, když kniha vyšla, a anotace nabudila moje chuťové čtecí buňky. Příběh není běžný, policii nahrazuje nesourodá trojice, která mě potěšila svým přístupen a vzájemným porozuměním. Takové ty sondy do nitra některých hrdinů,( když jich bylo příliš), bych nemusela. Kniha je pořádný průvan v jedné šlechtické rodině - to dělají ta utajovaná rodinná tajemství. Bavilo mě to. Nalákala jsem se i na další knihy Dolores Redondo - paní spisovatelka má jméno jak ze španělské telenovely:-).

16.07.2022 4 z 5

Neviňátka Neviňátka Michael Crummey

Neviňátka objevilo málo čtenářů. Velká škoda. Doufám, že život opuštěných sirotků přiláká větší pozornost. Odtrhnout jsem se nemohla od bídného života sourozenců, jejich každodenního boje o existenci s minimem zkušeností, které vypozorovali při svém dětském životě, bez znalostí dospěláckého života. Nebyl na opuštěném pobřeží nikdo, kdo by jim pomohl a poučil je. A tak dělali i chyby. Snad opravdu neznalost hříchu nečiní.
Výborně napsaná kniha.

05.07.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Tak tímto mám přečtené všechny knihy Shari Lapeny, které náš knižní trh nabízí. Zbývá jen čekat (a budu pěkně nedočkavá) na další román. Nepříliš šťastná rodina - proč je tomu tak? Mnoho peněz, vrah za dveřmi, podezírání, možná i nenávist. Urovnají všechno zděděné miliony a přinesou štěstí? Já už to vím.

03.07.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Za mne dobré čtení. Knihy této kanadské spisovatelky čtu ráda. Přimhouřím i oko, když se mi děj zdá málo atraktivní. Do knihy jsem se nutit nemusela, jen jsem očekávala, který dobrák se tam zase objeví jako skrytý psychopat a vypluje-li nějaké tajemství, většinou silně nebezpečné. Očekávání zklamané nebylo.

29.06.2022 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Ano, knihy Shari Lapeny jsou plné zvratů, které nepřestanou překvapovat - v tom má anotace pravdu. Každá kniha této spisovatelky mne překvapí. Zde je to také tak. Kdopak Karen a Tomovi prolézá dům? A kdo je tam ten nebezpečný? Zase bude všechno jinak. Překvapení v knize mám ráda, paní Lapena to umí.

29.06.2022 4 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Chyběly mi přečíst poslední tři díly série "Kočár do neznám" od paní Körnerové. Pro osvěžení paměti jsem nejdříve znova přečetla díl druhý a pak už to jelo, odtrhnout jsem se nemohla od života hraběnky Hermíny, jejího příbuzenstva, přátel i nepřátel, od pohnutých dějin Francie na konci osmnáctého století a počátku devatenáctého. A že se děly věci. Romantiku střídá dobrodružství, boj o život i politika (tady si dovolím poznamenat, že od časů pradávných je každá politika věc špinavá). Ale čtivé to je, moc čtivé.

22.06.2022 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Pohled malého kluka na dramatické události v jeho okolí - a čte se to dobře. Malý vědátor, na jedenáct let velmi nadaný, se tajně zapojí do pátrání, které mu přinese nejednu horkou chvíli. Dojde i na dávná tajemství. Podle mne lepší čtivý průměr, čtyři zasloužené hvězdičky.

22.06.2022 4 z 5