povi povi komentáře u knih

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Nevím,jak to King dělá,ale věřím všemu,co se v jeho knihách děje.A proto mě tak děsí.Proto je pro mě King opravdu PAN spisovatel.Protože co my víme,kdy si z nás někdo nad náma udělá mravence?

13.05.2019 5 z 5

To To Stephen King

Tuhle knizku jsem poprve cetla ve 12ti letech,nebyla mou prvni Kingovkou,ale vryla se mi do hlavy nejvic.Uprimne-vryla se mi do hlavy nejvic ze vsech knih co jsem kdy cetla.Ted ji ctu asi poseste za zivot a jeste ji asi parkrat cist budu.Je to nejlip napsana kniha,jakou jsem kdy mela moznost cist a to ctu hodne a ruzne zanry.King dokazal v tehle knize rozvinout pribeh a charaktery postav neuveritelnym smerem,postav je tak akorat,clovek se v nich neztraci,kazda ma svuj osobity styl,za me osobne je nejlepsi Stan,skoda ze dostal i jako dite tak malo prostoru....Pribeh nenudi.Porad se neco deje.Dokonale je nahlednuti do mysli deti,postupem let,cim jsem starsi,dava mi pocit davno ztraceneho,vracim se do svych 11ti let,protoze jak roky plynou,zapominam jake to bylo a i kdyz jsem mela stesti a To nepotkala,vnimani sveta a dospelych bylo obdobne.Zasnu jak King dokazal dat v tehle knizce kazdemu prostor,postavy jsou dokonale rozvinute a vysperkovane.I kdyz ma knizka pres tisic stran,mam ji prectenou za par dni a pokazde kdyz ji ctu znova nachazim dalsi veci,ktere stoji za to.Strach,mraz po zadech,napeti,humor,nostalgie.To je To.Jako bych po Ladech behala s nimi.Jako bych zazivala to co oni.Ke knizce jsem se dostala pres film,ten se mi hodne libil,ale samozrejme,nema s knizkou nic moc spolecnyho a kdo knihu necetl,rekne si "prumernej horor".Ja se ji nemuzu nabazit.Jen teda treti vydani z roku 2007 ma par chyb,par zamen ve jmenech,ale cert to vem,jde o obsah.A ten je dokonaly.Pro me je tohle bible a vubec se mi nechce docitat.Nechce se mi ji odkladat.Kdyz se ponorim do hloubky sdeleni,mihne se mi hlavou,ze To je v kazdym z nas a ma ruzny podoby.Jen ty deti to umi videt tak jak to je.A dospeli pred Tim zaviraji oci.Protoze je to jednodussi.Protoze se to tak vyzaduje.Protoze v dospelosti uz se jezdi s certem o zavod z uplne jinych duvodu.Pritom se tam dole budeme stejne vsichni vznaset.Kdybych mohla,podekovala bych panu Kingovi osobne,za tuhle knizku.I za ty ostatni.Ne vsechny jsou vynikajici,ale ty vynikajici prevazuji.

24.03.2019 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Co dodat....Kniha je nadherna...

04.12.2017 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Ach jo, tak moc se mi nelíbí zařazení mezi "romány pro ženy", protože ta syrovost a popis obyčejného života obyčejné rodiny z toho naprosto čiší a rozhodně by to nemusely číst jen ženy :-) I když chlapi by si asi jen řekli, že jsme všechny stejný :-D Vynikající kniha... Není snad ani víc co dodat, první část popisuje tak nějak boj mladé svobodné matky o místo v životě, i když měla zázemí v podobě rodiny, maminky a sester, prací vystřídala dosti, poněkud mi to připomíná mé vlastní začátky po škole... :-) Moc vtipné příběhy a zkoušky života, nasmála jsem se :-D Druhá část popisující pobyt v sanatoriu byla sice plná vtipných scének, ale stejně mi šel mráz po zádech, vylíčila to opravdu živě a já, dnes přesně pět měsíců poporodu, mám zcela v živé paměti můj TŘÍDENNÍ pobyt v porodnici,kde jsem mohla normálně vstát z postele, dívat se na tv, povídat si, smát se.... A stejně to pro mě bylo utrpení, takže jsem si představovala, jaké to muselo být pro Betty a všechny ostatní s TBC, když vlastně ani NEVĚDĚLI, kdy a jestli je vůbec pustí, do toho ten příšerný řáda pak těžké návraty do běžného života.... Docela by mě zajímalo, jak se potom dařilo Kim, jestli se dále stýkaly a jestli zůstala v kontaktu s Eileen etc. Tato část byl vážněmazec :-o No a třetí část je prostě a jednoduše krásná :-) Je to takové krásné a vtipné vyprávění o tom, jak i ona našla svůj životní přístav a milujícího manžela a s dětmi a přáteli žili na ostrově Vashon, to se mi moc líbilo, snad nejvtipnější část :-) Tuto část dopsala pár let před smrtí a je obrovská škoda, že zemřela relativně mladá a nenapsala další knihy, čte se to samo. Prostě, stejně jako u Vejce a já, pět hvězdpro Bettynku je jasných :-)

23.05.2015 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Jsem v půlce. A opět se od toho nedá odtrhnout. Mám vážný spánkový deficit, protože čtu, dokud nepadnu. Nemůžu se dočkat, jak to dopadne. King má své jméno právem :-)

09.02.2013 5 z 5

Memento Memento Radek John

Autor skvěle zachytil myšlenkové pochody narkomanů.Zmatené,přelétavé,s jediným koncem-sehnat,píchnout,odpařit se.Šel mi mráz po zádech....A kolik peněz(i dnes)se vydá za lidi v léčebnách,kteří ani pomoc nechcou....

14.04.2018 5 z 5

O válce čtu hodně,ale nikdy jsem vlastně pořádně nečetla o tom,co se dělo se židy PO válce.A přesně o tom tahle kniha je.Jsem zase o něco chytřejší,i zoufalejší z faktu,jak je lidem odpíráno právo na život.

08.04.2018 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

(SPOILER) Právě dočten a úplně super :-) Moc se mi líbil popis osidlování Ameriky - tu konkrétně Holdenova přívozu, líbil se mi příběh Robyho J., to jak byl čestný, úplně mě zasáhlo, jak dopadl :-o I když půlka knížky není o Šamanovi, ale o jeho otci, je to tak správně a dějová linie mi sedla :-) Dobře se mi četl příběh Indiánu, jak ho popisovala Makwa. I když z toho šel mráz po zádech. Uvědomila jsem si, jak tenký je led mezi vlastnictvím a tím, že někdo chce vlastnit a má prostředky k tomu to získat. Čistě Šamanův příběh byl taky hezký, jen nevím, jestli to v té době šlo hendikepovaným opravdu tak "lehce" . Ale moc jsem mu to přála :-) A až do naplnění Makwina osudu jsem si myslela, že si ona a Rob J. spolu začnou :-D :-D

17.11.2015 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Od S.Kinga mám přečtené téměř vše.V poslední době mi hlavou párkrát proletěla myšlenka,kdo se jednou,až Král nebude vydávat další knihy,stane mým dalším spisovatelem tohoto zvláštního žánru,pardon,zvláštních žánrů,které jsou tak neuvěřitelné,až jsou naprosto reálné a člověk vidí kanál s klaunem,věří v různé alternativní světy,v Temnou věž anebo že je možné se probudit s rohy a pohrávat si s lidmi...Bingo.Ten další spisovatel se našel a potatil se.Spadl mi velký kámen ze srdce ;-)

07.09.2022 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

K nekterym kniham musi clovek dozrat.Cetla jsem Dumu asi pred 8mi lety a bavil me jen ten konec.Tenkrat jsem mela pocit,ze to byla jedna velka nuda.Proto jsem cely ty roky odkladala znovuprecteni.A ted musim rict,ze jsem si uzivala nejvic ty neakcni casti knihy.Protoze to vsechno vedlo k tomu Kingovskemu zaveru.A znovu me to ujistilo,ze ne kazda kniha,ktera mi dnes pripada nudna a nezazivna me nebude bavit treba za pet let:-)

20.06.2019 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem spoustu knih o valce,vice o 2.svetove,ale je jedno,o kterou jde,v tehle knize neni politika,neni tam jmenována jediná historicky známá osoba,je to syrový popis války mladého kluka,majícího celý život před sebou,který o ten život pomalu přicházel,během těch let na frontě,stejně jako jeho vrstevníci.Tato kniha mi dala neskutečně moc.Já tam byla s ním.Žádná mě nerozplakala tak,jako tahle.Nikdy nezapomenu na pocit marnosti a samoty,který na mě skrze stránky dýchal...

31.08.2017 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Follett proste umi psat a vtahnout cloveka do deje....1.svetova valka naprosto nesmyslna....nejvic me dostala pasaz o tom,jak si nemecka a bristska vojska spolecne povidala o vanocicich na bojisti a ukazovali si fotky rodin....kniha,ktera mi dala nahlednout do tohoto obdobi lidske historie a opet mi dala za pravdu,ze kdo ma hodne,chce jeste vic a nehledi na nic,nebere v potaz ani zivoty vetsiny,ktera chce zit v miru.smutne....

26.04.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Nemam slov....hodne silny....

03.04.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Chtěla jsem si tuhle knížku přečíst před patnácti lety, když mi bylo třináct a moje maminka mě od toho odradila - jsem ráda. Vejce a já je knížka pro ženy, který už si něčím v životě prošly, nejlépe manželstvím, je psaná s ohromnou nadsázkou, ironií a humorem, což mě naprosto dostávalo. Hlavně historky o debilním sporáku a ještě debilnějším manželovi, já bych teda Boba hnala za sedmero hor :-D Nicméně, su dítě z dědiny, město nesnáším, musím tu zatím žít, takže v průběhu četby mě přepadala obrovská touha sbalit si igelitku, popadnout děti a jít bydlet na farmu.... Jen ty slípky bych asi neměla :-D Přemlouvala jsem k tomu manžela a nechtěl - škoda. Třeba si dá říct za pár let, až budu číst knížku znova :-) Knížka je skvělá, vtipná a trošku hořkosladká, má u mě pět hvězdiček :-)

18.02.2015 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Starej dobrej King:-)Opět kousky dalších děl-IT,Temná věž,Tělo....Milované Ka:-)Moc se mi kniha líbila:-)

26.03.2020 5 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Moje laska uz od mych 8mi let...Stejne jako vsechny ostatni knihy od pana Herriota❤

21.12.2018 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Nevim,jak mi mohla tahle knizka uniknout,ctu Kinga uz 20let a porad jsem si rikala-"Pch,nebudu cist o psovi."Clovek se stale uci.Tohle je typickej King.Lehce uveritelny,realny.Mam dceru ve Veku Tada.Predstava ze se neco takovyho stane mne je desiva.King to proste umi.

13.03.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Z knizky mam smisene pocity,nejspis zapricinene tim,ze jsem necetla predchozi dily,ale i ty vztahy na pracovisti mi prisly takovy vselijaky,nevim no....Zapletka byla ovsem dobra.

27.12.2017 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Po precteni uvodu knihy jsem byla dost natesena na poradnou detektivku s mistrovskou zapletkou a vyreseni 25let stareho pripadu.Dostalo se mi,dle meho nazoru,nahlednuti do zivota danske novinarky,ktera chce sama vyresit stary pripad,temer nespolupracuje s policii,chova se jako 16ti leta holka a korunovaly to mnohdy silene dialogy s otrepanym klise,ktere knihu uplne zabiji.Poslednich 30stranek melo svih a spad,cimz byla kniha povysena do tridy "rychle se ctoucich prumernych detektivek".

01.07.2017 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Co mám napsat... I slza mi ukápla, že to úžasné putování s Rolandem a jeho ka-tet, kterého jsem se skrze knihy mohla zúčastnit, je již u konce... Bylo to dobrodružství, na které se nezapomíná a věřím, že se k němu zase vrátím, čím víc člověk tuhle ságu čte, tím víc do toho celého proplouvá... Poprvé mi některé souvislosti nedocházely, teď jsem si každou část dokázala vychutnat a potřetí budu mít jistě už i pocit, že k nim opravdu patřím, že vše se děje přímo mně. Závěr je typicky Kingovský, dává čtenáři nádech zmaru z toho celého a mně se chce křičet - Stephene, pokračuj dál, napiš jak to dopadlo po sté, prosím tě! - a budu si v hlavě ještě dlouho (ne-li celý život) odvíjet pokračování příběhu, jak by pokračoval dál. Temná Věž - celá sága - je mistrovské dílo. A věřím, že opravdu někde stojí a díky ní se hýbou všechny světy. Říkám díky.

14.10.2016 5 z 5