Poutnice Poutnice komentáře u knih

Lařin příběh Lařin příběh Beate Hellmann

Tohle byla první opravdu VELKÁ kniha, kterou jsem četla. Je to už hodně dávno a pořád si ji pamatuju. Čte se poměrně dobře, jen je obsáhlá, takže je potřeba si na ní udělat spoustu času :) a vůbec nevadí, že jste nečetli první díl - já se o něm dozvěděla až teď tady.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

ewisek22: dobře ty!! ¨

Opravdu psané porno, četla jsem ji ve vlaku a musela jsem být červená až ve spodku zad :) Tohle dílo je pořád řešeno, jestli je autorem Oscar nebo ne. Každopádně, ať to napsal kdokoli, tak na tu dobu byl hoooodně odvážnej. I dneska se erotický scény zabalujou do nějaký tý vaty, aby aspoň nějakou část musel čtenář domyslet, představit si sám.

09.10.2013

Krysař Krysař Viktor Dyk

skvělá...a nejlepší je závěr

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

celou dobu jsem doufala, že by třeba někdo mohl přece jen zvrátit budoucí smrt...a hlavně tak ošklivou :( no kniha mi přišla kapku zmatená a zdlouhavě se četla, přestože není ani moc dlouhá. Příběh byl ale originální, alespoň o žádným trochu podobným nevím...

09.10.2013 2 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

na rozdíl od předchozích knížek, který jsem od LL četla, tahle měla velmi nesplývavý a originální příběh. Všechny hrdinky překonávaly problémy, ale všechny ty problémy měly řešení - vyřešily se jednou. To z těch románků dělá takovej uniformní svět...přečetete příběh, užijete si ho, odložíte knihu a po pár dalších si nevybavujete, o čem to bylo. Tady to je taky tak...až na jednu maličkost a tou je ten "problém"

Sólo pro Kristýnu Sólo pro Kristýnu Lenka Lanczová

dětinský řešení problému - utéct, přesto fajn příběh.

Pojď se mnou, Radko! Pojď se mnou, Radko! Lenka Lanczová

tenhle díl se zase vrací na úroveň prvního :) a zase tu Radka prochází transformací vlastního já. Dospěje

Podej mi ruku, Radko! Podej mi ruku, Radko! Lenka Lanczová

trošku slabší oproti prvnímu dílu...škoda, že se to na začátku tak pokazilo, všechno mohlo být jinak...jenže kdyby nebylo... :D

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

krásně popsanej vývoj osobnosti...každej se může změnit! A když to nezvládneme udělat pro sebe (kvůli sobě), je skvělý, když to chceme udělat pro někoho jinýho.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

přestože nebyl zrovna nejdokonalejším příkladem ctnosti, musím uznat, že na konci mi ho bylo kapku líto...

Koralina Koralina Neil Gaiman

Jsem byla zvědavá na "pohádku" a protože jsem se k ní nemohla pořád dostat, vzala jsem knihu, když mi přišla pod ruku. A super! Druhý svět je děsivý a jsem ráda, že jsem do něj zavítala jen prostřednictvím Koraliny :)

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

když jsem knihu dostala do ruky, říkala jsem si, že bud brzy přečtená, že je tenká...chyba lávky. Byl na průsvitce a ještě složitějším stylem. No ale příběh za to nakonec stál. Sice jsem se musela na závěr prokousat, ale šlo to. P.S. Nikdy se neptej, komu zvoní hrana. Zvoní tobě...

Kat nepočká Kat nepočká Norbert Frýd

Myslím, že tenhle příběh toho říká o své době dost, možná všechno. Je to smutný příběh plný manipulace a falešné naděje, která končí velmi rychle, jakmile je člověk použitý požadovaným způsobem.

Jed Šípkové Růženky Jed Šípkové Růženky Krystyna Kuhn

kniha se čte velmi dobře a tudíž i rychle, za dvě jízdy autem jsem neměla, co řešit. Příběh je zajímavý, přestože je určený pro náctileté dívky. Líbil se mi styl, stejně jako děj - sice mi přijde těch záhad najednou kapku víc, ale takovej už je život. A škoda, že se nakonec ukázalo, že Mike opravdu umřel :(

Jak na prevíta. Rady pro maminky Jak na prevíta. Rady pro maminky Simon Brett

Až budete na pokraji sil a uvidíte nápis "zde si mohou matky odložit", ať vás to ani nenapadne!
Tohle si říkám poměrně často :) Dostala jsem knížečku jako dárek v těhotenství a občas zalistuju, abych se pobavila.

Hřích andělů Hřích andělů Charlotte Link

příběh dobrej, neotřelej, ale pro mě tak špatně napsanej, že jsem byla otrávená už na druhý stránce a knihu dočetla jen proto, abych se dozvěděla, co tak strašně strašnýho se stalo, že na to nemůžou ani pomyslet. Takže tři hvězdičky dávám za příběh, zpracování bylo tak na půlku hvězdičky. Chytla jsem se už podruhý, před lety jsem četla ještě jednu její knihu a bylo to to samý v bleděmodrým: skvělej nápad na příběh, zpracování nic moc. Zbytečný tajnosti i před sebou samým... Vážně? Je to nutný?

08.10.2013 3 z 5

Hop nebo trop Hop nebo trop Eva Pelantová

četla jsem jí ve službě a hned jsem ji musela poslat dál, bylo to fajn čtení - na zasmání, na zamyšlení, sem tam ukápla i slza. Chtěla jsem původně koukat na seriál, ale jakmile to nedávají denně, tak zapomínám, kdy co je...ale kniha stála rozhodně za to :)

Holubičí srdce Holubičí srdce Tina St. John

když k historické romanci přidáte nějaké to kouzlo, je to ještě lepší čtení...nakonec přece jen číst o lásce, je taky čtení o kouzle

08.10.2013 5 z 5

Havířská balada Havířská balada Marie Majerová

Kniha se četla dobře, příběh byl o rodině havíře, o jeho synech, manželce, přátelích...celkově hornické komunitě. A o tom, co se stane, když v dole nastane katastrofa, která nejednoho připraví o všechno. Z člověka, který má vlastní dům, hospodaří, má ženu a tři kluky, se může stát žebrák jako mávnutím kouzelného proutku, v tomhle případě ne v tom dobrém slova smyslu.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

moje první kniha od Agathy. Byla natolik skvělá, že mě přivedla k dalším. Taky jsem myslela, že je na ostrově někdo další. Agatha umí napnout, zahalit do pochybností a nakonec dá ránu z milosti, protože stejně nepřijdete na to, jak to ve skutečnosti je.