poník654 poník654 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

O této knize jsem hodně slyšela a tedy jsem neváhala a knížku si přečetla. Je úžasně napsaná, moc hezky se čte a nedá se od ní odtrhnou oči! Chvíli jsem se ztrácela v postavách, pak už to šlo hezky hladce. Už se těším, až přečtu další knihy od této autorky. Knihu rozhodně doporučuji!

30.03.2023 5 z 5

Dlouho jsem se chystala Hobita přečíst, ale neměla jsem odvahu. Pak nakonec jsem se odvážila a knihu přečetla. Musím přiznat, že jsem nechtěla, aby jejich cesta skončila. U téhle knihy by mi nevadilo ji číst vícekrát:)

03.08.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Čekala jsem, že se kniha moc nepovede jako díl předtím. Tenhle díl se opět povedl a mám obrovskou radost.

24.01.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tohle byla moje první pořádná detektivka. Jako nečtenář detektivek jsem vraha na rozdíl od ostatních neuhodla. Líbila se mi její napínavost a hlavně postupy k dopadení vraha. Už se moc těším, až si přečtu druhý díl.

17.11.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha mě opravdu vzala dech. Je plná napětí a hlavní hrdinka se musí sama o sebe postarat. Velice mě to dojalo. U téhle knihy by mi nevadilo si ji přečíst i vícekrát. U mě se řadí mezi nejlepší knihy, jaké jsem kdy četla. Jsem zvědavá jaký bude film:)

08.08.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nejdřív jsem si myslela, že kniha bude nudná. Jakmile jsem se začetla, už nešlo přestat. Hrozně se mi líbí námět knihy a začerněné věty v dopisech. Povedla se. Kniha vhodná do čtenářského deníku:)

22.02.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Díky čtenářské výzvě jsem se odhodlala si knížku konečně přečíst. Jelikož to bylo moje první sci-fi, nemohla jsem si vůbec představit ty stroje a ani letadla atd. I přesto se mi knížka líbila, je plná humoru a napětí. Rozhodně doporučuji pro milovníky sci-fi a pro ,,začátečníky" si nejdřív pustit film, aby jste si to všechno dokázali představit:)

11.03.2023 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

O této knize se furt někde bavilo, takže jsem se rozhodla si ji přečíst. Velice mě překvapila. Je napínavá a nedá se od ní odtrhnout oči. Takový konec jsem nepředpokládala. Rozhodně jen doporučuji:)

10.02.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Moje první pořádná detektivka! Je plná napětí a když jsem si myslela, že už víc vyšetřovatelé nenajdou, něčeho se chytli. Už se těším, až si pustím seriál:)

01.04.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nemohla jsem od knihy odtrhnou oči! Hrozně moc se mi líbila, je plná napětí. Nejvíc se mi líbila hlavně téma ty knihy, protože ta doba, ve které se děj odehrává, může klidně nastat. Film ani seriál jsem neviděla, ale určitě si někdy najdu čas a podívám se na to:)

04.10.2022 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Na fantasy moc nejsem, ale tohle je výjimka. Je plná napětí, dobrodružství a také přátelství. Líbila se mi víc než Hobit a už se moc těším, až si přečtu pokračování:)

18.09.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha plná napětí a záhad. Doporučuji nečtenářům, jelikož je krátká a svižná. Přiznávám, měla jsem trošičku strach:)

07.01.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Knihu mi doporučila kamarádka. Mockrát jsem ji viděla v knihkupectví. Neodolala jsem a knihu jsem si přečetla. Hrozně se mi líbila, je vtipná a dobře se čte. Už se moc těším, až vyjde druhá kniha.

20.03.2022 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Kniha mě napoprvé zmátla. Pak jsem se ale už časem srovnala. Krásně propracované povídky s trochu humoru. Doporučila bych knihu především pro milovníky fantasy. Nevzdávám to a doufám, že další díly budou o trošičku lepší:)

08.03.2022 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Knihu jsem přečetla jako blesk. Moc hezky napsaná, nechybí zde ani humor. Povídky se mi líbili všechny, nemůžu říct, která se mi líbila nejvíce.

03.05.2022 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Kniha byla lepší než předchozí dvě. Už jsem v tom neměla zmatek. Krásně napsaná kniha s trochou humoru. Jsem moc zvědavá, jak bude pokračovat děj:)

21.04.2022 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle kniha je fakt hrozně hezká. Na konci jsem hodně brečela, jako želva. Tuto knihu mám fakt hodně ráda.

24.01.2022 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Trochu změna od toho, co jsem četla doposud. Napínavé, tajemné, prostě super. Škoda, že nic o Evie nevíme, ale na druhou stranu je to o něco napínavější. Moc se těším na druhý díl.

30.01.2022 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Kniha mě začala o trochu bavit více než předchozí kniha. Některými povídkami jsem se musela prokousat. Nejvíce se mi líbila povídka s mořskou pannou. Na konci knížky jsem se trochu zamotala. Těším se na další díl.

03.04.2022 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Říkala jsem si, že kniha bude strašná nuda. Později, když jsem se pořádně do toho začetla, začala mě bavit. Velice mě překvapil styl, kterým Anne svůj deník psala. Ocenila jsem také napětí a vtipné scény. Knihy se vůbec bát nemusíte:)

03.03.2022 5 z 5