polarni.kun polarni.kun komentáře u knih

Borec Borec Danielle Steel

Kniha mě nebavila.Pořád jsem čekala, čím Maxine překvapí, ale byla celou knihu stejná, žádné vzrůšo. Maxine je pro mě moc nudná na červenou knihovnu. Ale je to jen můj pocit.

10.02.2019 2 z 5

Proč ještě nejsi vdaná Proč ještě nejsi vdaná Tracy McMillan

Kniha není vůbec špatná. Autor má pravdu, co píše, ale je to takovým stylem, kdy žena z knihy cítí, že se tak musí změnit kvůli vdavkám a ne kvůli sama sobě, protože je nejdůležitější naučit se umět žít sám se sebou. :-) Ale je to primárně pro ženy, které chtějí vztah a potřebují nějak na sobě zapracovat, aby ten další vztah už vydržel :-) nejen muži dělají ve vztahu chyby a sebekritika je také důležitá. Můžu říct, že jsem si z toho hodně věcí zase připomněla a uvědomila.

26.01.2019 2 z 5

Ži ako kráľ, alebo lamentuj a preklínaj Ži ako kráľ, alebo lamentuj a preklínaj Peter Dubaj

Peter je mladý parchant po tatínkovi, ale přesto má pravdu. Je to kniha, nad kterou je potřeba se v určitých momentech i zamyslet. O tom knihy o osobním rozvoji jsou. Pokud knihu jen přečtete a doufáte, že se vám změní sám od sebe život, aniž byste se trochu zamysleli, nepomůže vám žádná kniha. Je napsaná prostým způsobem, takže je vhodná pro všechny, vesměs spíše pro mladé, ale překlad do češtiny je příšerný. Peter má svůj způsob vyjadřování, který se mi ve slovenštině líbí, ale neznat Dubaje z instagramu, tak člověku může překlad připadat dost kostrbatý, neohrabaný a špatně přeložený, byť je to jen ze slovenštiny, za to hvězdička dolů.

06.12.2018 2 z 5

Ke komentářům se netřeba vyjadřovat. Kniha dala pouze odkaz na to, jak se má člověk postavit k penězům, aby se mu zlepšila finanční situace. Nikdo v knize nepíše, že má okrádat lidi, mít oblek... Jen aby lidé získali povědomí o finanční gramotnosti a aby člověk nad svými financemi začal logicky uvažovat- ne, opravdu to spousta lidí nedělá. Byla to moje první kniha o penězích a změnila mi dost myšlení a představte si, pomohlo mi to změnit můj postoj k penězům i s téměř minimální mzdou. Co víc dodat, kdo chce být chudý, tak bude.

06.12.2018 5 z 5

Deníky Carrie B. Deníky Carrie B. Candace Bushnell

Nedoporučuji knihu číst v případě zhlédnutého seriálu. Budete se totiž naivně stále snažit najít jakoukoliv podobnost s Carrie knížní a seriálovou. Jsou to ale bohužel dvě různé osobnosti s různým příběhem ale stejným jménem, ale návaznost na seriál žádná.

29.11.2014

Léto ve městě Léto ve městě Candace Bushnell

Nevím, co si o této knize myslet. Minulost Carrie je úplně jiná než v seriálu, což mě trochu mrzí, jelikož jsem čekala, že to bude minulost ze seriálu, ale to není výtka ke knize, pouze můj poznatek. Samotný příběh byl krásně čtivý, nebylo to nic nudného, co by mě nebavilo dočíst. Vadí mi jen neskutečná naivita, hloupost a vlezlost Carrie. Nevím, jak to autorka myslela, ale z popisu si ji moc chytrou představit nedokážu a to, jak za každým vyloženě dolízá, mě vytáčí. Z příběhu usuzuji trochu nereálné chování a až moc neinteligentní dialogy. I když mě kniha tedy bavila a ráda jsem ji četla, sralo mě tam tolik věcí, že jsem se s nimi musela podělit.

29.11.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběh se dobře četl, bylo to fajn, soucit s ní to ve mně vyvolalo, ale kniha je předvídatelná. Za mě fajn oddechovka možná vysokým hodnocením až moc přeceňovaná.

21.11.2014 3 z 5

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

když jste ve špatné náladě a všechno se vám s**e, tak vás tohle aspoň dostane do jiné nálady + když ještě víte, že se Nick cítí stejně špatně jako vy :) navíc takové věci, které se v reálném životě jen tak někomu nestane, dodají větší napětí, než kdyby byl popisován reálný život :)

07.01.2014 4 z 5

Milostná růže Milostná růže Jean des Carreaux

Další porno podobné Lady Fuckingham, ovšem ne tak zajímavé.

01.03.2013 2 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Moc pěkné porno^^ MImochodem... porna většinou nemají děj. Škoda jen, že se tam potom některé situace pořád opakují a to už byla nuda. Jinak docela zajímavé čtení.

25.02.2013 3 z 5

Pokoj plný zrcadel: Životopis Jimiho Hendrixe Pokoj plný zrcadel: Životopis Jimiho Hendrixe Charles R. Cross

Dobře a zajímavě napsaný životopis, který mě rozhodně nenudil.

20.02.2013 5 z 5

V melounovém cukru / In Watermelon Sugar V melounovém cukru / In Watermelon Sugar Richard Brautigan

Dobrá surrealistická ujetost :)

07.02.2013 4 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Úžasná atmosféra. I když tam byly španělské rozhovory, nepokoušela jsem se je ani překládat, protože mi to nepřišlo důležité. Podle mého názoru to tam bylo pouze pro atmosféru. Těším se na další díl.

07.02.2013 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Nezajímavý, krátký příběh. I když je kniha strašně krátká, už v půlce se mi nechtělo dál, jak mě to nudilo. Poprvé, kdy si říkám, že je lepší film.

04.02.2013 2 z 5

Doteky noci Doteky noci Lenka Lanczová

Věřila bych i, že je ten příběh podle skutečné události. Je tak reálný. Byl to můj první a zatím poslední dívčí román, ale náhodou výborný. Nevím proč, ale díky této knize se mi nějak utvrdil názor, že čeští spisovatelé píší více reálnější příběhy než například američtí. Četla jsem ho jako čtrnáctiletá a pro tento věk je ta kniha výborná.

21.10.2012 4 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Ke stylistice- ztrácela jsem přehled v tom, kdo co říká, ale možná na tom ani nezáleželo. Jedna velká škoda je, že jsem dříve objevila film, až později jsem vyhmátla, že je i kniha (od té doby si nejprve přečtu knihu a pak až její filmové zpracování). Takže mě hlavně zajímalo, jak autor popsal konec; ten byl dost tvrdý a stručný, což jsem nečekala, myslela jsem, že jej autor trochu více rozvede. Každopádně skvělá kniha.

21.10.2012 5 z 5

Modrá krev Modrá krev Melissa de la Cruz

"nesuď knihu podle obalu"
Kniha má sice moc krásný obal, ale příběh stojí za psí štěk. Nezajímavý nudný příběh, který v mnoha podobách už tady několikrát byl. Hvězdička za hezký obal a za popis vzniku upírů. Čekala jsem od toho teda hodně víc než tohle.

21.10.2012 1 z 5

Smeťák- šílenej život obyčejnýho cvoka Smeťák- šílenej život obyčejnýho cvoka Jeremy Strong

Jedna z mých prvních přečtených knih :-) Takové knihy děti přesvědčí o tom, že čtení je fajn.

21.10.2012 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Kniha mě ze začátku nebavila, nejsem totiž moc vyznávač knih, kde není "barevný" děj. Říkala jsem si, že na konci se musí něco zajímavého a velkého stát, když už ne v průběhu. Ale konec mě docela překvapil. Vlastně to nebyl ani konec, konec byl pouze pro chlapcova otce. Zajímalo by mě, jaké by bylo pokračování příběhu chlapce.
I když děj nebyl bůhvíjak na první pohled zajímavý, měl něco od sebe. Je to k zamyšlení a musím se přiznat, že jsem se u toho zamýšlela až moc. Ale byla to dřina, než jsem tu knihu dočetla.

03.09.2012 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Baudelaire je jeden z mých nejoblíbenějších básníků a sbírka Květy zla je dokonalé dílo dekadence. Mimochodem o Baudelairovi se traduje, že byl satanista, takže podle toho taky jeho básně vypadají.

24.08.2012 5 z 5