Modrá krev

Modrá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58759/modra-krev-58759.jpg 4 237 36

Modrá krev série

Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní. Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní newyorské střední školy začínají objevovat podivné příznaky – modrající žíly na rukou, náhlé vize z minulosti a chuť na syrové maso. Když je za záhadných okolností zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler a ostatní se dozvídají děsivou pravdu – nejsou tak úplně lidé… Kolik tajemství skrývají nejbohatší rodiny New Yorku? Možná jen jedno – ale zato je staré jako lidstvo samo a doslova krvavé. V kulisách metropole se rozvíjí příběh plný lásky, nenávisti a napětí. Napadlo vás někdy, co všechno se děje za zavřenými dveřmi nejluxusnějších domácností v New Yorku? Newyorská smetánka je bohatá, slavná… a nesmrtelná. Mají styl, moc, peníze – a sužuje je podivná žízeň. Osud rozehrává v kulisách New Yorku příběh, v němž účinkují láska, nenávist, naděje, smrt i fascinující tajemství, které navždy změní život všech, kterých se dotkne. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Blue Bloods , 2010

sidonka
10.11.2023 3 z 5

Modrokrevní, červenokrevní, stříbrokrevní, úžasně čtivý příběh o vzájemné pomoci modrých a červených a společném boji se stříbrnými

Kaila146
01.09.2023 2 z 5

(SPOILER) Co. Todleto. Bylo. Incest, matka hlavní postavy (a ta už ani víc klišé být nemůže) je archanděl Gabriel a focení patnáctiletých holek jen v džínách (jako nahoře bez)? Chci číst dál.

vlkove
19.07.2021 2 z 5

No co k tomu říci... Ve zkratce bych řekla, že tato kniha je nevýrazná a mdlá. Něco takové jsem snad o knize nikdy neřekla. Mám to tak, že se mi buď kniha líbí nebo nelíbí. Tohle čtení ve mně nevyvolalo vůbec žádné emoce. Děj byl nudný, zvraty nijaké a postavy mdlé. Je to prostě jako když přežvykujete sousto a necítíte žádnou chuť. Kniha neobsahuje vyloženě žádné bludy (vztáhneme-li cílovou skupinu tak na jedince okolo 11-14 let) ale prostě je to takové neslané a nemastné. Po dočtení si z knihy skoro nic nepamatuji a čtení této knihy považuji za ztracený čas.
Určitě bych primární cílové skupině čtenářů doporučila jiné knihy.

Damonka12
14.04.2020 4 z 5

Zajímavě vytvořený příběh.

anna1928
04.04.2020 5 z 5

Je to velice dobrá knížka

Zelený_Drak
23.01.2020 odpad!

Po 13. kapitolách to vzdávám. Výčet značek a jmen návrhářů mě udolal. Styl za moc nestojí a charaktery mě také neoslnily. "Skoro" sirotek a "ošklivé káčátko" Schuyler Van Alen je typická nezajímavá hlavní hrdinka YAF a je úplně evidentní, že jednou všechny zachrání, takže nevím, proč bych se prokousávala 8 díly popisů, kdo měl jakou podprsenku, abych se to nakonci dozvěděla.

ŠárkaK
25.10.2017 4 z 5

Tato autorka se výborně čte, super oddychovka. Přečetla jsem všech pět dílů a trochu mne mrzí, že nejsou vydané další. Těch sérií bez konce je nějak moc.

janelka2
24.03.2017 3 z 5

První díl nebyl úplně top ale řekla jsem si že tomu dám šanci a uvidím jak se to rozjede. A udělala jsem dobře další díly stojí za to.

Natt_
20.10.2016 4 z 5

Rozhodně originální nápad, knížku jsem četla několikrát. Vůbec se mi nezdá nudná, je to prostě něco trošku jiného...

CHESS
04.06.2016 2 z 5

Už je to delší doba... a vůbec si na nic nevzpomínám, tak to asi mluví za vše :)

delatrix
20.10.2015 1 z 5

Četla jsem to už před nějakou dobou, ale knížka neměla nijak velmi zajímavý děj. Ani za čtení nestojí.

Eleanor-ka
05.08.2015 4 z 5

Téma mě zaujalo hned. Sice romány o upírech jsou tak nějak passé, ale spisovatelka tomu dodala nový šmrnc... moc se mi líbí její teorie a zapojení Americké společnosti. Přesto byla kniha průměrná, nic náročného na čtení, co jsem zhltla za 48 hodin. Do pokračování se určitě pustím, jelikož jak koukám, se Melissa více vysnažila a díl je od dílu lepší... uvidíme. :)

petrzel
26.07.2015 5 z 5

A mě se to líbilo i když je to tedy opravdu pro mladé, ale jako oddechové čtení paráda.

kikizubik
20.06.2015 4 z 5

Po dlouhé době jsem zase přečetla knihu. A byla to právě tahle. Jsem ráda, že jsem se do ní konečně pustila, jelikož se četla rychle a děj byl velmi zajímavý. Postavy byly fajn, ale nejvíc jsem si oblíbila Schuyler a Olivera. Jediné, co mě na této knížce štvalo byly popisy značek. Znala jsem jenom dvě... Jinak mi chvilkama modrokrevní připomínali trochu moroje.

1259
24.05.2015 4 z 5

Tahle kniha bude patřit do mých dalších oblíbených vůbec. Děj je super a hlavní hrdinové jsou úžasný. Tuhle autorku jsem si vice oblíbit nemohla.

julliette
05.01.2015 4 z 5

Tento příběh je zajímavý. I když musím říct, že být modrokrevný má pár nevýhod, jsou výrazné modré žíly, chuť na syrové maso a krev. Ale jedna výhoda tu je, nesmrtelnost.
Těším se na další díl. :D

KatnissLavender
01.12.2014 5 z 5

Tato kniha mne k mému vlastnímu překvapení nadchla a vtáhla do děje. Ze začátku mi vadily neustálé informace o tom, od jaké módní značky má kdo jaký kousek na sobě(skoro žádnou z nich neznám) a po jaké ulici a na jakém rohu se zrovna nachází ten či onen hrdina, ale netrvalo dlouho a zvykla jsem si. Kniha má zajímavou zápletku, je tu odlišný pohled na upíry a dokonce ještě něco navíc. Kniha se velmi dobře čte a opravdu mile mne překvapila! Už se těším až otevřu druhý díl... :)

TheB
14.10.2014 3 z 5

Kniha se mi líbila. Není to žádný náročný čtení, ale mělo to něco do sebe. Četla se mi dobře, za dva dny jsem jí měla přečtenou :)

klarik
23.07.2014 4 z 5

Čekala jsem od té knížky víc. Je napsaná zvlášním způsobem. Ale nápad a myšlenka autorky jsou úžasné. Ze začátku mě dost nudila. Líbil se mi až konec, ale určitě si přečtu i další díly.

MisuleB
30.05.2014 3 z 5

Nic moc. Jen taková oddechovka. Autorka má trochu zvláštní styl psaní, ve kterém se člověk občas trochu neorientuje. Ale zas tak hrozné to nebylo. Naopak se mi docela líbil deník C.C./C.V.A., bylo to takové zpestření.

upíři

Melissa de la Cruz