Modrá krev

Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní. Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní...celý text

Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní.

Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní newyorské střední školy začínají objevovat podivné příznaky – modrající žíly na rukou, náhlé vize z minulosti a chuť na syrové maso. Když je za záhadných okolností zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler a ostatní se dozvídají děsivou pravdu – nejsou tak úplně lidé…

Kolik tajemství skrývají nejbohatší rodiny New Yorku? Možná jen jedno – ale zato je staré jako lidstvo samo a doslova krvavé. V kulisách metropole se rozvíjí příběh plný lásky, nenávisti a napětí.

Napadlo vás někdy, co všechno se děje za zavřenými dveřmi nejluxusnějších domácností v New Yorku? Newyorská smetánka je bohatá, slavná… a nesmrtelná.
Mají styl, moc, peníze – a sužuje je podivná žízeň. Osud rozehrává v kulisách New Yorku příběh, v němž účinkují láska, nenávist, naděje, smrt i fascinující tajemství, které navždy změní život všech, kterých se dotkne.

-- 1. vydání.

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/58_/58759/modra-krev-58759.jpg 3.7163

Modrá krev (1.)

Blue Bloods (2010)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, BB art
Více informací...

janelka2

První díl nebyl úplně top ale řekla jsem si že tomu dám šanci a uvidím jak se to rozjede. A udělala jsem dobře další díly stojí za to.

Natt_
20.10.2016

Rozhodně originální nápad, knížku jsem četla několikrát. Vůbec se mi nezdá nudná, je to prostě něco trošku jiného...

CHESS
04.06.2016

Už je to delší doba... a vůbec si na nic nevzpomínám, tak to asi mluví za vše :)

tess.for
27.01.2016

O trochu lepší kniha než Čarodějky z East Endu. Trochu jiné pojetí upírství, než na které jsem zvyklá, námět zajímavý, zápletka by byla asi taky, ale celkově jsem se u knihy dost nudila a rozhodně si další díly nepřečtu. Škoda nevyužitého potenciálu námětu (za který dávám hvězdičky), ale knížka mi přijde jako amatérsky napsaná.

delatrix
20.10.2015

Četla jsem to už před nějakou dobou, ale knížka neměla nijak velmi zajímavý děj. Ani za čtení nestojí.

Eleanor-ka
05.08.2015

Téma mě zaujalo hned. Sice romány o upírech jsou tak nějak passé, ale spisovatelka tomu dodala nový šmrnc... moc se mi líbí její teorie a zapojení Americké společnosti. Přesto byla kniha průměrná, nic náročného na čtení, co jsem zhltla za 48 hodin. Do pokračování se určitě pustím, jelikož jak koukám, se Melissa více vysnažila a díl je od dílu lepší... uvidíme. :)

petrzel
26.07.2015

A mě se to líbilo i když je to tedy opravdu pro mladé, ale jako oddechové čtení paráda.

kikizubik
20.06.2015

Po dlouhé době jsem zase přečetla knihu. A byla to právě tahle. Jsem ráda, že jsem se do ní konečně pustila, jelikož se četla rychle a děj byl velmi zajímavý. Postavy byly fajn, ale nejvíc jsem si oblíbila Schuyler a Olivera. Jediné, co mě na této knížce štvalo byly popisy značek. Znala jsem jenom dvě a dost jsem z nich byla zmatená, jelikož jsem je neznala, jak už jsem psala. ^^ Jinak mi chvilkama modrokrevní připomínali trochu moroje. :D

24.05.2015

Tahle kniha bude patřit do mých dalších oblíbených vůbec. Děj je super a hlavní hrdinové jsou úžasný. Tuhle autorku jsem si vice oblíbit nemohla.

julliette
05.01.2015

Tento příběh je zajímavý. I když musím říct, že být modrokrevný má pár nevýhod, jsou výrazné modré žíly, chuť na syrové maso a krev. Ale jedna výhoda tu je, nesmrtelnost.
Těším se na další díl. :D

KatnissLavender
01.12.2014

Tato kniha mne k mému vlastnímu překvapení nadchla a vtáhla do děje. Ze začátku mi vadily neustálé informace o tom, od jaké módní značky má kdo jaký kousek na sobě(skoro žádnou z nich neznám) a po jaké ulici a na jakém rohu se zrovna nachází ten či onen hrdina, ale netrvalo dlouho a zvykla jsem si. Kniha má zajímavou zápletku, je tu odlišný pohled na upíry a dokonce ještě něco navíc. Kniha se velmi dobře čte a opravdu mile mne překvapila! Už se těším až otevřu druhý díl... :)

TheB
14.10.2014

Kniha se mi líbila. Není to žádný náročný čtení, ale mělo to něco do sebe. Četla se mi dobře, za dva dny jsem jí měla přečtenou :)

klarik
23.07.2014

Čekala jsem od té knížky víc. Je napsaná zvlášním způsobem. Ale nápad a myšlenka autorky jsou úžasné. Ze začátku mě dost nudila. Líbil se mi až konec, ale určitě si přečtu i další díly.

MisuleB
30.05.2014

Nic moc. Jen taková oddechovka. Autorka má trochu zvláštní styl psaní, ve kterém se člověk občas trochu neorientuje. Ale zas tak hrozné to nebylo. Naopak se mi docela líbil deník C.C./C.V.A., bylo to takové zpestření.

ElisR1
22.11.2013

Tato kniha je napsaná takovým zvláštním stylem, alespoň mě to tak připadalo. Musela jsem si na to chvilku zvykat.
Kniha byla zvláštní, ne špatná, ale četla jsem i lepší.

Knihomolka Rů
06.10.2013

Řekla bych, že tato kniha je vcelku dobrá. Zhltla jsem ji za den a ačkoli mě lehce otravovalo pořád to popisování všeho okolo, líbila se mi. Kdybych mohla, dala bych jí tak tři a půl hvězdičky. Nebylo to tak, že by mě naprosto uchvátila, ale nebyla špatná.

DariDerek
19.08.2013

Docela dobré. Líbí se mi pojetí upírů tímto způsobem. Je to docela fajn, proplétání minulosti, co, kdy, kde a poté spojení s realitou, s dobou v NY, kde Schuyler van Alen zrovna je. Myslela jsem si, že mě tohle bavit nebude, ale mýlila jsem se a čtu další díl....jdu hledat dědečka do Itálie... :)

Jitka S.
11.08.2013

Nic moc složitého, ale není to nejhorší...hodnotím jako dobré = mohlo by být líp, ale i hůř...ale v záplavě upířích ság je to zase trochu jiný "pohled" na věc :-)

Nellysek
02.06.2013

Nejprve jsem si myslela,že je to smyslná knížka,plná napětí a emocí ... A však jsem se trošku zmýlila.Kniha je sice dobrá,někdy i zaujme,ale není to moc napínavé.Myslím si,že autorka si potrpí spíš na módě,jelikož při každé příležitosti čtenářům oznamovala,od kkterého módního návrháře jsou jaké šaty,džíny,prostě všechno.Podle mě je tam všechno až moc dokonalé.Ano,také jsem ráda,když je něco dokonalého,ale všeho je příliš.Myslím si,že si jen autorka přála vytvořit svět ,který zjevně postrádá - Úžasný.
Jediné co mě napjalo,byl vztah Schuyler,s Jackem Forcem.A však pak se jejich vztah zamotával čím dál víc ,že mě to nakonec přestalo bavit úplně.
Omlouvám se,ale tato kniha mi nepřijde dostatečně zajímavá.
Radši doporučuji něco,od Patricie Briggs :)

Nikolka001
20.05.2013

Knížce dávám 4 hvězdičky,jelikož si plný počet nezaslouží.Do 120 strany jsem se celkem nudila.Knize chyběla akce,napětí.Zkrátka se tam nic nedělo.Konec už byl o trošku lepší.No,jsem zvědavá na 2díl.Snad mě nezklame. Kniha pro nenáročné čtenáře. :)

kleria
07.05.2013

Tuhle knihu jsem ani nevěděla jestli budu číst, obálka mě moc nezaujala a různé komentáře na tuhle knížku byly smíšené, a proto jsem nevěděla jestli ji číst a nebo spíše ne. Každopádně jsem se do ní pustila a s údivem jsem ji přečetla za dva dny. Knížka byla pro mě ze začátku dost zmatená, protože styl psaní nepatří mezi mé oblíbené. Každopádně jí musím hodnotit dost kladně. Nejvíc se mi na téhle knize líbila takzvaná míchanice upíři, trošičku historie, moderní doba a detektivka. Jinak vůbec nevím jestli bych jí dočetla :D. Určitě budu pokračovat další knížkou a myslím si že o stojí za přečtení.

Nikusscha
22.04.2013

zatím nic moc a stále váhám zda to dočíst či nikoli !
Už jsem četla hodně knížek i na podobný motiv, samozřejmě nesrovnávám ale tohle mě zatím moc nenadchlo. Tak snad mě neco nakopne to dočíst až do konce. ;)

Kaka.cs
22.04.2013

Pohodová, příjemná knížka, která není moc dramatická. Přesto jsem se při jejím čtení nenudila a byla to milá oddechová četba.

rusalka1
06.01.2013

Ani neviem či mám chuť čítať ďalší diel, tento ničím extra nezaujal. Postavy nemali poriadne ucelený charakter,našla som aj pár nevysvetliteľných a nedoriešených vecí. Plus dávam tomu námetu...... páčili sa mi vsuvky z minulosti - z osídlenia, aj záhada okolo Shuyler a jej spomienok-nespomienok. Ale dokopy sa v tom príbehu nič nestalo..... toto je podľa mňa chyba tejto série.... keby sa to scvrklo do jednej knihy tak by tam bolo všetko akcia, vzťahy .... a nie iba pomaly napredujúci dej, a opisy oblečenia, či z fotenia.

polarni.kun
21.10.2012

"nesuď knihu podle obalu"
Kniha má sice moc krásný obal, ale příběh stojí za psí štěk. Nezajímavý nudný příběh, který v mnoha podobách už tady několikrát byl. Hvězdička za hezký obal a za popis vzniku upírů. Čekala jsem od toho teda hodně víc než tohle.

ciniminisek
12.09.2012

Kniha se mi velmi líbila.Po celé čtení jsem se dozvídala nové a nové tajemství.Tak to má být.Láska Shuyler mě trochu zklamala,mám svého favorita.Ještě,že nemá "vybráno" :-D Do dalšího dílu jdu ihned.

Iworri
27.08.2012

Kniha se mi velmi velmi líbila. Napsaná byla stylem, který mě chytl, takže než jsem došla k hlavní zápletce, ani jsem se nenadála, což nelze říct u každné knihy a každého autora. Proložení knihy deníkem byl vynikající nápad, který oživil knižní šeď a poukazoval tím tak i na historii. I přesto, že v prvním díle není žádná utajovaná zamilovanost a boj o lásku, vůbec mi to nechybělo, když příběh se soustředil na pokrevní linie upírů :)

dqenisa
13.06.2012

Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale je to taková příjemná oddychová knížka.

netty.vanity
13.01.2012

Šíleně nevyužitý potenciál příběhu,který by byl vesměs dobrý (hlavně vznik upírů,jejich kodex,atd.),ale emoce jsou úplně na bodě mrazu,není v tom žádné napětí,výrazná láska,které by se dalo fandit,žádná z postav nemá pořádný charakter.Autorka se zatěžuje podrobnostmi obchodů a oblečení,ale důležité situace odbyde,až se nakonec v knize neděje dlouho nic a na konci knížky je toho zase moc.Celkově je to vážně hrozné,do žádné postavy se nelze pořádně vžít..nic.Něco tak strašného už jsem dlouho nečetla.

lakme
08.01.2012

Přečetla jsem Modrou krev za chvilku,i když mě moc nebavila. Motiv příběhu je celkem zajímavý vzhledem k tomu jak popisuje vznik upírů, ale nelíbila)se,mi příliš velká zamotanost a složitost některých skutečností.