Doteky noci

Doteky noci https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2133/doteky-noci.jpg 4 341 28

Chodit do stejné střední školy společně s oběma staršími a ke všemu úspěšnějšími sourozenci, natož o ročník níž, připadá Nikol, hlavní hrdince nového románu, jako vyložený handicap. Tím spíš, že doma jsou všichni z krásné a chytré Kristýny i ze sportovně založeného Jirky nadšení. Nikol se snaží odlišit za každou cenu, což jí ne vždycky přinese kýžené ovoce. Navíc Týna má štěstí i v lásce, zatímco Nikol to nevychází zrovna podle představ... Nikol je přesvědčená, že zná pravý důvod, proč je vždycky až ta druhá, a rozhodne se s tím rázně skoncovat. Silvestrovský týden, který stráví s partou na horské chalupě, otevře nové možnosti, nová přátelství i nové lásky. Například Robo s uhrančivýma očima, anebo Jonáš, do něhož je zamilovaná nejlepší kamarádka, ti oba by mohli stát za pokus, kdyby... A tak roztáčí kolotoč riskantních i erotických zážitků a led, po kterém se pohybuje, je místy hodně tenký, může se kdykoli propadnout.... celý text

Emik87
16.02.2024 3 z 5

Tahle Lanczovka mě osobně moc nenadchla. Dala se dočíst, ale jednou stačilo.

nikikostadinova
01.09.2023 2 z 5

Tohle bylo moc i na to, že nejsem cílovka.

Hakate
28.08.2022 2 z 5

Knihy od Lenky mě doprovázely určité období mých školních let, protože u nás na škole je četla každá holka. Některé příběhy se mi líbily více, některé méně. Po nějaké době, už mi příběhy přišly stejné, jen jiné místo, jiné postavy. Ale princip vždy stejný.

Thalin
18.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Pořád si pamatuju, jak mi Nicol lezla svým chováním na nervy a to i po letech. Měla dobrý smysl pro humor, ale dělala naprosto stupidní rozhodnutí. Nechat se zacvičovat v sexu od kluka svojí sestry? To je ale dobrá duše ten kluk, jak by mohla říct ne, na takovou ochotnou a milou nabídku? Nakopnout je oba a toho facana od sestry si jen zasloužila.

jsemknihomolka
23.03.2021 3 z 5

Začátek knihy jsem musela přeskočit protože se mi nedařilo se do knihy začíst , ale od poloviny jsem ji vážně hltala .

Amneris
23.03.2021 4 z 5

Nikol to jako mladší ze sourozenců sice neměla lehké, ale i tak se chovala jako by snědla všechnu moudrost světa. Jonáš byl moc fajn, ale Rob mi fakt neseděl, byl to namyšlenej frajer. Ten otevřený konec byl dost rozporuplný, ale doufám, že si Nikol s Jonášem vše vysvětlili.

bookwoman
27.03.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka Nikol mi nebyla nijak sympatická, situace s Robertem mi přišla poměrně trapná, když chodil s Týnou. Navíc jsem fandila Jonášovi, i když se líbil Romaně. Závěrečnou část knihy jsem tak nějak očekávala, bylo mi jasné, že se Romča nějakým způsobem bude chtít pomstít. Celkem mě štve ten otevřený konec, i když nějaké velké odpouštění a usmiřování jsem nečekala...Kniha mě bavila, no četla jsem i lepší.

Ana72154
18.10.2019 5 z 5

Sice člověk už předpověděl hned na začátku, k čemu dojde, ale četlo se to snadno. Jenom zase ten otevřený konec mně tam štve...

Aknel26
21.08.2019 1 z 5

Další kniha se zápornou hrdinkou, nebo alespoň z mého pohledu. Nikol mi nebyla vůbec sympatická a její pohnutky jsem chápala ještě míň než ty, které měla zlodějka snů Daniela.

Leona91
09.03.2019 3 z 5

Kniha nenadchne ani neurazí. Autorka má mnohem lepší díla, avšak neměla jsem problém se do knihy začíst.

Havel0303
11.02.2019 2 z 5

Na to, že je to Lanczová tak tato kniha byla na ni celkem slabá.

Lucissia
14.09.2018 4 z 5

Dobrá kniha na odpočinek, typická Lanczová, příběh nezapadá ani nevyčnívá... :-)

JancaMia
15.07.2018 3 z 5

Poměrně předvídatelná zápletka, nicméně na léto ideální a pro pubertální děvčata svižné,poučné . Každopádně jak čas letí, je úsměvné sledovat z autorčiny tvorby , co se v průběhu let nosilo a poslouchalo a občas i četlo, kolikrát to u mě vyvolá úsměv anebo milou vzpomínku.

nicole1990
15.04.2018 5 z 5

přečtená kvůli výzvě :-) knížky mého dospívání tak jsem si aspon trošku zavzpomínala :-)

e.s.e.t.
28.02.2018 3 z 5

Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě - jmenuji se stejně jako hlavní hrdinka. A to bude asi ten největší problém, který s knihou mám. Jsem na 100% ráda, že jsem se k ní nedostala někdy v pubertě, ale až teď v dospělosti, protože bych ji asi brala až moc vážně :D.
Kniha se dá přečíst celkem bez námahy, je to odpočinková literatura, ovšem nikterak hodnotná. Prostě typická tvorba Lenky Lanczové :)
p.s. hlavní hrdinka se jmenuje Nikol, ne Nikola.

Janniska
18.04.2017 4 z 5

Oddychovka, zavzpomínala jsem na pubertu kdy jsem nečetla nic jiného než paní Lanczovou.Ráda se k jejím knížkám vracím když potřebuju pauzu od hororů a detektivek :-)

mac.martina
16.02.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, celkem oddychovka a líbilo se mi že je ze světa puberťáků a středoškoláků. Často jsem se u ní zasmála ale mrzelo mě jak se Nicol zachoval s Robertem přítelem svojí ségry i když on na tom měl i svůj podíl. Na konci jsme byla smutná a naštval mě otevřený konec... Ráda bych se dozvěděla jak to s Nicol dopadlo...

amanek
19.01.2017 5 z 5

Já mám prostě knížky Lanczové ráda, sice už jsem jim odrostla, ale jako obačasná odechova je to super, čtivé a každý znás kdysi první lásky zažil a rád se aspon na chvíli do té doby vrátí.

MíšaK.
22.07.2016 4 z 5

Ach. Otevřený konec. Jak neobvyklé. Ale samozřejmě budu doufat. Tato knížka patří mezi mé oblíbenější od autorky. Nevím, čím to je. Možná Nikolinými názory, či zajímavým dějem, který je zajímavým a jiskřivým po celou dobu. Rozhodně se skvěle čte, autorka měla navymýšleno spousty vtipných situací a za mě prostě tato knížka ano. Sice nepatří mezi elitu, ale jinak stojí za přečtení.

Ann98
15.07.2016 5 z 5

Je naprosto úžasná. Kniha má sice otevřený konec, ale i tak je báječná. Nezbývá mi tedy nic jiného, než si ten konec domyslet a já si tam domyslím tu lepší možnost - Jonáš Nikole odpustil. Niky mi byla sympatická, jen mě občas zarážely její názory a pohled na svět. Dělala jednu botu za druhou a taky na to dojela. Za hloupost se holt platí. Ono být černou ovcí rodiny, mít úspěšné sourozence, kolem kterých se točí celý svět, má na to taky velký vliv. Ale jsem ráda, že si Nikol nakonec své chyby uvědomila (lepší pozdě jak nikdy). Zklamala mě Romana, možná byla v právu, ale to co udělala nebylo fér (jsou totiž věci, které by říkat neměla).