Pitraska Pitraska komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Vždy když ve mně nějaká kniha vyvolá emoce ( jakékoliv) v tomto případě nepopsatelné, tak vím, že (pro mě) je to dobrá kniha. Kniha je psaná z pohledu dívky a zároveň dospělé matky. Postavy jsou vykreslené tak dobře, že jsem měla chuť matce dát pohlavek, tak moc mě vytáčela. Pořád jsem si říkala: sakra trochu jiný přístup z obou stran, a bylo by to v pořádku. Krátká údálost, ale zvláštně výjimečná.

28.01.2022 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Vím, že je to klasika, ale vůbec mi tato kniha nesedla. Kniha je poměrně krátká, ale dočíst ji byla věčnost. Postavy mi byly protivné a ukňourané.

18.06.2019 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Začátek mě zaujal. Dalších pár desítek stran bylo takových slabších, ale pak se to poměrně rozjelo a já nemohla od poloviny knihu odložit. Nejvíce se mi líbily deníkové zápisky. Obecně ale některé události byly až moc velká náhoda pro mě. Například, že zrovna bohatá sestra hlavního hrdiny náhodně přišla na brigádu k Lily. Nebo že Lily zrovna navštívila tu správnou restauraci, kterou vlastnil Atlas. Také jak jsou poměrně v mladém věku všichni již úspěšní, mající vlastní podniky a operující mozky. Celkově ale pěkná kniha.
Nicméně regulérně jsem se ZABOUCHLA do Atlase. Ten byl boží.

14.05.2022 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Nádherně popsané prostředí, které vás vtáhne. Máte dojem, že jste opravdu na tom ponurém ostrově. Zápletka se mi také velmi líbila. Hodnotím velmi kladně.

21.06.2019 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tuto knihu miluji. Začátek pro mě trochu kostrbatý, ale jak se začtete velmi krásný příběh.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Velmi dojemné, krásné a velmi doporučuji si knihu přečíst.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Super !!! Napínavé, neotřelé postavy. Záhady, napětí, rozuzlení. Skvělá kniha.

16.05.2019 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Skvělá kniha. Hlavní hrdinka mě občas vytáčela, ale celkově moc povedené. Doufám, že bude brzy další díl.

13.02.2021 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Poslední díl je oproti prvním dvou odlišný, méně akce a dramatických scén, nicméně to vůbec nebylo na škodu. Vzhledem k tomu, že se řešilo úmrtí blízkého všech hlavních postav, to bylo napínavé od začátku do konce. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, ale některých postav mi při jejím chování bylo líto. Velmi doporučuji přečíst celou trilogii. Styl psaní mi vyhovuje.

08.11.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Moc mě to bavilo, dokonce bych řekla, že o kapku víc než předchozí díl a to díky hlavním hrdinům, kteří mezi sebou suprově rezonovali a jejich dialogy mě bavily.

31.10.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Mně se to líbilo. Mělo to spád a furt se něco dělo. Konec byl však hrozný. Bylo to překombinované, chaotické a divně zrychlené.

31.07.2019 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nádherná klasika.

17.05.2019 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

První třetina mě chytla. Dalších 100 stran furt to samé, načež jsem si říkala, že jestli to tak bude do konce stejné, tak je to nuda. Pak najednou zvrat. Super. Rozuzlení? Strašné. Konec jsem vlastně úplně nepochopila. Tak nadějně to začalo..

28.01.2022 2 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Začátek mě moc bavil, prostředek ušel, ale posledních 100 stran byla vážně nuda.

13.09.2021 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Ačkoliv je mi 24 touto knihou jsem si připomněla, že jsem relativně dost stará. Pro mě to bylo ohlédnutí zpět do pubertálních patnácti let, kdy jsem řešila každičkou malichernost. Román by pro mě byl skvělý právě v těch patnácti. Neříkám, že je to vysloveně špatné, ale mnohé z dialogů mi moc nesedly. Nejvíc mě však štvalo neustálé breky jedné z hlavních postav, které se objevovaly i v absurdních chvílích. Neustále prostě brečela a to mě neskutečně vytáčelo. Velice mě překvapovalo i necitlivé chování hlavní hrdinky, která je zde však vykreslena jako morální anděl. Rozumím pohnutkám, ale provedení mi přišlo nelidské a smutné k charakteru hlavní hrdinky. Jinak to byla krásně bouřlivá dětsko-pubertální romance, což jsem si užila.

01.09.2020 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásně a poutavě napsaná kniha. Čte se opravdu sama.

08.08.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Začátek super, dobře vás naladí do děje. Rozuzlení a to jak to do sebe na konec zapadne, je napsané také velmi čtivě. V některých pasážích mě však hlavní postava maličko vytáčela, občas se dost opakovaly její myšlenky a naivní úvahy, ale celkově je to povedená kniha.

28.07.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Super neotřelý nápad. Bavilo mě to. Jsem zvědavá na další díl.

14.03.2023 4 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

(SPOILER) Asi budu jedna z mála, ale čekala jsem mnohem lepší děj a temnější atmosféru. Nebylo to špatně napsné, přečíst se to dalo, nicméně trochu nuda a pro mě bez emoční. Kdyby mě někdo zaměstnal jako "obstarávačku" mrtvol asi bych se s tím tak lehce a jednoduše nesmířila. První třetina vypadala nadějně a pak už se děj hodně opakoval. Kriminální linka okolo Kitty také nic moc. Nebyla to pro mě kniha, kterou nelze odložit. Nejspíš jsem měla vysoké očekávání, kvůli skvělé a vábivé anotaci.

22.01.2023 3 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Nevím jak to uchopit. Svým způsobem je to napsané poutavě. Na druhou stranu velmi brutální až nechutné zpracování, které mnohdy nedávalo logický smysl. Konec byl pro mě nejdramatičtější. Nicméně dočteno.

27.07.2021 2 z 5