Pisquosus Pisquosus komentáře u knih

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Naprosto skvělá kniha. Měla vše, co od dobré knihy potřebuji, silný, neotřelý příběh, který je čtivě napsaný.

Vůbec jsem o henjo neměla tušení. A jsem ráda, že jsem knihu vzala do ruky!

04.11.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Rumunsko, pro mě velká neznámá ve všech směrech. Téma, které se velmi ztotožňuje s revolucí v Československu.

Bylo to fajn, ale úplná pecka to není, trochu jednotvárné a povrchové. Chybí souvislosti a historické reálie.

19.04.2023 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Skvělá a poutavá kniha, co vás neustále nutí, abyste pokračovali.

26.07.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Za mě tedy absolutně vůbec, i přes okolnost tíživého tématu (omlouvám se, ale tisíckrát omletého). Příběh byl absolutně o ničem, kniha mě začala bavit, až když bylo po válce, ale nic se ve finále extra nestalo.
Za mě dvě hvězdičky jen proto, že se jedná o toto tíživé téma, jinak fakt o ničem. Mohl z toho být super román, ale tohle fakt ne.

02.10.2019 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

No, to byla teda hrozná slátanina.

Hrozně napsaný (nevím, zda to bylo překladem), velmi jednoduchá čeština, šíleně stylizované věty, říkala jsem si, kdo tak sakra v přímé řeči mluví?

Příběh bez hloubky.

Přišlo mi, že někdo vymyslel konec a pak před to MUSEL vložit 250 stran, tak aby kniha splnila nějakou normu danou vydavatelem.

Ztráta času, hrůza, nechápu, že je bestsellerem.

18.02.2019 1 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

První kniha, kterou jsem o Morštajnové přečetla, byla Hana. Protože se mi styl psaní líbil, sáhla jsem také po tomto titulu.

Kniha se četla dobře, příběh byl zajímavý, ale v podstatě bych řekla, že byl na jedno brdo s Hanou (3 generace, 3 linie).

Určitě řadím mezi lepší knihy, co jsem četla, obzvlášť jsem ráda, že byla napsána českou autorkou.

Hotýlek na mě ještě čeká :)

15.02.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nemohu říci, že by kniha byla úplně špatná, ale... Mám k této knize nějaké ale. Možná je to tím, že přílišná propagace a pochvalné recenze jsou dle mého názoru až příliš předimenzované. Knihu jsem přečetla, pro mě trochu plytké a předvídatelné propojení. Jako oddechové čtení fajn, ale po přečtení vám nezůstane takový ten ach moment.

19.07.2016 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Dle mého názoru je velmi nadnesené tuto knihu nazývat detektivkou nebo krimi. Jedná se spíše o příběh, kde se náhodou vyskytne vražda.

Vyšetřovatel Bergman je velmi okrajovou postavou. Zcela chybí principy vyšetřování, vyhodnocování důkazů či pohledy různých kmininalistických profesí.

Nečte se to špatně, pokud hledáte příběh o zamotaných společenských vztazích na vesnici, s chutí do toho.

09.02.2024 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Zdánlivě obyčejné, ale tak reálné.

Super.

25.09.2023 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásný.

5* bez dalšího komentáře :)

23.06.2023 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Tuto sérii knih jsem začala číst posledním vydaným dílem (Neklidná krev), který byl super, pak jsem přečetla Volání kukačky a teď dočetla Hedvábníka.

Bohužel jsem se velmi trápila, zápletka mě nebavila a knihu jsem dočetla jen proto, že chci vědět, kdo byl vrah.

Kniha byla krkolomná, některé podrobnosti mi v záplavě mnoha informací utekly. Dvojice Cormorana a Robin mě baví.

Tento díl prozatím považuji za nejslabší, uvidím, jaký bude další díl :)

09.08.2022 3 z 5

No, tak tato kniha za mě opravdu ne. Zcela jsem postrádala zdroje, odkud autor čerpal, či se jednalo pouze o jeho teorie..

23.09.2020 1 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek je poslední z knih, která mi chyběla přečíst. S počtem přečtených knih, bohužel, klesá i počet hvězdiček. Autorka píše hezky, příběhy mají šťávu, ale bohužel jsou všechny na jedno kopyto. Vždycky jeden dobrý, druhý zlý, třetí chce cestovat, čtvrtý bolševik...

02.10.2019 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tato kniha se mi opravdu líbila. Měla velmi propracovaný děj, nic neškobrtalo, dobře se četla.

Zajímavé bylo prolínání se dvou rovin - deník a skutečnost.

Za mě super, nejvíc mě však zarazilo, že jsem celou dobu měla pocit, že jsem něco podobného už četla...

24.01.2019 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Za mě už “klasická weaverovka. Čtivá, plná napětí a přitažená za vlasy.

Chápu, že zápletka musí být svým způsobem komplikovaná, aby bylo co rozuzlit.

Za mě fajn, napínavé a nenáročné čtení.

30.03.2024 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Kniha aspirovala na 5 hvězdiček. Bavila mě do doby, kdy Billy se připravoval na akci.

Jakmile začal psát svou knihu a pak ještě potkal Alici, se z toho stala děsná slátanina a opravdu mě to začalo až nudit.

Knihu jsem dočetla s vypětím všech sil. Ve finále 3 hvězdy.

17.02.2024 3 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Velmi hezky a čtivě napsáno, kniha mě hodně bavila.

Hodnotím 4 hvězdičkami, ubírám za závěr, který byl nedotažený. Přišlo mi, že si autorka neuměla poradit, proč vrah vraždil a proč byly souvislosti mezi jednotlivými postavami z vesnice provázány uvedeným způsobem (Naďa, Míka a Pavla?).

Trochu mimo je pak vlastně celý název Vodník, protože to vlastně nic moc nevystihuje.

Námět mi velmi připomínal Vraní oko od Michaely Klevisové.

22.01.2024 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Kniha je psaná hravým, lehkým jazykem. Humor, kterým autorka oplývá, je mi velmi blízký. Bavila mě ironie a nadsázka.

Za minus považuji “úzkokolejnost” příběhu, který považuju spíš za povídku na nedělní odpoledne.

Proč ne, líbilo se. Doufám, že se můžu těšit na nějaký další a hlubší příběh.

03.03.2022 4 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Krásná kniha, velmi obsáhlá, ale bez jediného hluchého místa. Moc hezky se četla, knihu jsem doslova hltala a všechny ostatní povinnosti šly stranou :)

Mohu jednoznačně doporučit. Jedna z nejlepších knih, co jsme kdy četla!

23.02.2022 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Kniha se četla perfektně, styl mi seděl. U čtení jsem trnula, jaká další pohroma se vyvalí na autorku knihy nebo její rodinu. Zajímavá je odolnost a zároveň stupeň neštěstí, které rodina autorky zažívala.

Sama si nedokážu představit žít v takovém prostředí, téma je zajímavé, myslím si však, že by mohlo být rozepsáno více do detailu (studium, adaptace do “normálního prostředí”, život s partnerem, zaměstnání,...). Za toto dám o jednu hvězdičku méně.

Kniha rozhodně stojí za přečtení, není to ztráta času a jedná se o zajímavé téma, které není běžné.

06.06.2020 4 z 5