pinkstrom pinkstrom komentáře u knih

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Další úžasná Kingovka. Pro některé může být místy nudná, ale skvěle přibližuje důvody a pocity jednotlivých chodců. Po přečtení knihy budete mít pocit, že určitě dojdete pěšky hodně daleko...:)

09.07.2020 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

(SPOILER) To byla jízda! Tma je druhá kniha, co jsem od autora četla a i když jsem se bála, že Trhlinu nic nepřekoná, přemýšlím, jestli se mi Tma líbila stejně nebo víc. Survival motivy zbožňuju, takže to je kniha přesně pro mě. Ve dvou momentech mi fakt přeběhl mráz po zádech, obal nelže:) a momentů překvapení bylo až kam. Pro někoho asi až moc těžce neuvěřitelných zapletek, mě to ale bavilo a u Kariky na nějaký "co ještě může být uvěřitelný" kašlu, nechávám se unášet na vlně. Pointa mi sice došla o něco dříve, ale možná ne dost brzy, což je ale taky fajn. Že mi něco neštimuje přišlo ještě dřív. Budu si muset knihu přečíst znovu.

31.05.2024 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Kniha mě moc bavila, přechody mezi perspektivami vyprávění udržovaly děj neustále v napětí. Autorka vystihla moment mezi tím, kdy je pribeh az moc prekombinovany a kdy se jedná o super zápletky a gradaci. Moc se mi líbily pasáže Hannah, konec taky dobry. Jen škoda krkolomneho českého překladu.

20.01.2024 5 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Hezká knížka se zajímavým nápadem. Za mě možná všechno až trochu moc pritazene za vlasy, ale četlo se to pěkně.

26.12.2022 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Příběh o labilní ženě a ještě labilnější rodině. Je to hodně zajímavé téma, ale nějak si to prostě nesedlo. Příběh jako takový je super, ale táhlo se to, žádný zvrat a překvapení, a vlastně mě to skoro nebavilo.

26.07.2022 2 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Milá a nenáročná kniha. Jen mě mrzel ukvapený závěr. Škoda poněkud laciné obálky a pár chyb a překlepů v překladu. Jinak to ale bylo příjemné čtení.

28.04.2021 3 z 5

Kniha se dobře četla, popis jednoho dne v táboře je dobrý nápad.

13.02.2021 4 z 5

999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu 999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu Heather Dune Macadam

Začátek knihy dá zabrat, než si zvyknete na skoky mezi "románovým" vyprávěním a faktickými historickými informacemi, zásahy a domněnkami autorky nebo komentáři přeživších. Zpočátku to hodně narušuje čtení, protože čekáte buď ten román, nebo dokument, ale má to svůj smysl. Ve jménech jsem měla i přes veškerou snahu autorky guláš až do konce, což je obrovská škoda. Vzadu je ale seznam postav s vypsanými stránkami, na kterých jsou zmíněné, což je skvělé. I přes tyhle "nedostatky" se jedná o vynikající knihu. Konkrétní životní příběhy, popisy hrůz života v Osvětimi nejdou jen tak zapomenout. Za knihou stojí obrovská práce autorky a statečnost těch, které se o tři nejhorší roky svého života podělily. Mohu jen doporučit.

12.01.2021 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Mě kniha prostě bavila. Při vyjmenovávání nejlepších knih Kinga bych si na ni asi nevzpomněla, ale děj byl fajn, napětí tak akorát, postavy mě bavily.

22.08.2020 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Cekala jsem mnohem víc. Na autora jsem slyšela jen samou chválu a tohle byla první kniha, kterou jsem od něj četla. Začala jsem Jachymem, jehož příběh mě docela bavil. Místy víc, místy míň, ale jako průměr dobrý. I jsem se těšila na část Veroniky, co nového se dozvím. Její pohled mě ale totálně nebavil a musela jsem se fakt nutit, abych knihu dočetla...

09.07.2020 1 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Obsahově velmi odvážné, ale po prvotním šoku chybí napětí, gradace, vtáhnutí do děje. V druhé části už docela dost nuda, ale konec byl fajn. Přestože to mohlo být mnohem lepší, nutí to dost k zamyšlení. Víc než jen dystopické coby kdyby to nutí uvědomit si, že úplně stejně se na celém světě zachází se zvířaty. Styl psaní, kdy místo jména je hlavní postava označována jako on a ještě v přítomném čase je zbytečně matoucí a rušivá, při čtení mi to hodně vadilo.

05.08.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha má dobrý spád, žádné pasáže nejsou zbytečně zdlouhavé, pořád se něco děje a podezřelý je každý. Vraha jsem netipovala, na můj vkus byla tahle verze možná až moc jednoduchá.

23.07.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Ke knize jsem se dostala náhodou. Popis krásného Islandu, hotelu a jeho vedení ale zněl moc hezky, tak jsem se rozhodla knihu přečíst. Čekala jsem více popis krásných míst, prostředí a vedení hotelu, než béčkovou červenou knihovnu. Jako bych četla vypublikovaný příběh z Wattpadu. Kniha často balancuje na tenké hraně romantiky a lehké trapnosti. Ale jako úplná oddychovka fajn. Doporučuji při čtení googlit zmíněná místa Islandu:)

11.08.2021 3 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

K téhle knize se často a ráda vracím. Je neuvěřitelné, čím vším si Lauren prošla a co všechno zvládla.

31.12.2023 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nepřísluší mi hodnotit klasiku. Čteno kvůli výzvě, dobrovolně bych po ní nesáhla, ale jsem ráda.

31.12.2023

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Velmi napínavá kniha, musela jsem cist dal a dal, a i po pauze jsem se během pár vět znovu pohltila do příběhu. Vnitřní monolog Naomi byl někdy možná malinko repetitivni, ale přesto mela kniha velký spád. Během čtení mohla být jakákoliv verze pravděpodobná a ani jsem neměla chuť příliš tipovat, jen jsem musela cist dal.

10.09.2023 5 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Knihu nejvíc vystihuje citace Deana: "Jane, musíte pořád dokazovat, že předčíte každého muže?" Namísto napínavé detektivky jsem dostala knihu o feministické a velmi nesympatické hlavní "hrdince" s PTSD. Dlouhé pasáže jsou bohužel nudné a styl psaní mi prostě nevyhovuje, vyprávění mi přišlo opravdu laciné. Konec byl snad ještě lacinější. Už první díl mě nijak nenadchnul, po druhém jsem sáhla kvůli výzvě. Třetí už si díkybohu nepřečtu.

08.05.2023 1 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Kniha mě od začátku hrozne bavila, a to všechny linie. Velmi zajimavy namet. Moc hezky psané, všechno jsem si dokázala presne představit a četlo se to samo. Jen konec za me nic moc.

21.11.2022 5 z 5

Útěk z pekla Útěk z pekla Paul Herron (p)

Od začátku trochu klišé, ale to je jasné už z obálky knihy. Mrzelo mě, že popisy vězení a jeho uspořádání byly dost složité a nešlo mi si prostředí moc barvite představit, i když fantazii mám obvykle dobrou. V knize klidně mohl být plan věznice, to by určitě pomohlo. Jako film by to asi bylo dobrý, bohužel knižně to nemělo nic moc navíc.

09.07.2022 2 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Kniha je vlastně parafrází klasické otázky jedoucího vlaku - vykolejíte a zachráníte jednoho člověka na kolejích, nebo ho přejedete, a zachráníte stovky pasažérů? Postava Wilda mi nebyla moc sympatická, vlastně žádnou z postav autor nedokázal vykreslit tak, aby si k ní čtenář našel cestu. Možná až na posledních pár stránkách, což je bohužel trochu pozdě. Pokusy o humor jsou opravdu jen pokusy. Politická linie bije do očí přirovnáním s Trumpem, je tu kritika amerického právního systému. Hned od začátku přišlo zklamání, že chlapec z lesů je jen retrospektivní vyprávění a navíc není vůbec vyřešené, a tohle zklamání už mě vlastně neopustilo. Tři hvězdičky dávám za zvrat s Delií na konci.

02.01.2021 3 z 5